23.9.2020 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

ESEJ: Program 5V

Strategie je definována jako dlouhodobý plán činností zaměřený na dosažení nějakého cíle. Pokud se o tentýž cíl snaží současně více soupeřů (např. v bitvě, ale také ve sportu nebo v obchodu), budou stratégové muset nejen promýšlet svoje kroky, ale zároveň předvídat a sledovat kroky svých oponentů,

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 12.9.2019 12:04

Ad škola

Školství je jeden z těch strnulých oborů, kde "se to tak dělalo vždycky". Stát, notabene stát zastupovaný politiky, jejichž hlavním cílem je udržet si židli, tohle změnit nedokáže. Viz maturita z matematiky: po dvaceti letech řešení, jak ji udělat, jsme zpátky u otázky, zda je potřebná.

Proto mám za nutné umožnit co možná snadné zakládání nestátních (soukromých, církevních...) škol, a to proto, že takové školy daleko snadně zavádějí alternativní metody */. S daněmi to aktuálně jakž takž vyřešené je - je definována "cena žáka" a ty peníze jdou příslušné škole; zanedbávám skutečnost, že se jedná jen o peníze na výuku, takže třeba žáci soukromé školy mají v téže jídelně dražší oběd, než žáci "státní". Problém je - a nebude jediný - v tom, že nestátní školu je třeba povolit a důvodem nepovolení může být docela dobře skutečnost, že ta škola "není potřebná". Ohlášení by podle mě docela dobře stačilo; při zachování zákonných atd. podmínek, samozřejmě.

*/ Klasickou školu krásně charakterizuje tato věta: Chci z tebe vychovat svobodného, inteligentního, samostatného a kreativního člověka, takže si tady sedni a dělej, co ti řeknu.