4.3.2021 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

ESEJ: Od řádu k chaosu

Řád sám o sobě nic neznamená, když jej lidé nedodržují. Demokratická společnost se musí opírat o řád v lidech samotných. Když bude každý řešit jen svoje problémy, nepřežijeme. Covid to dokazuje už zcela zřetelně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 28.10.2020 10:57

ESEJ: Od řádu k chaosu, Vlastimil Podracký. Skvělý popis dnešního neblahého a sebezničujícího vývoje naší ZÁPADNÍ křesťanské civilizace. Píše : " Proč má úspěch propaganda, štvaní a lež, proč lidé nevidí zhoubnost tohoto jednání? Protože už mnohým z nich schází „vnitřní řád“, tedy to, co by je usměrňovalo v jejich myšlení. Potom už zůstávají jen materiální požadavky, které jsou uspokojovány populistickými činy vlády, aby se vůbec udržela. Situace s morálkou lidu je velmi špatná, pokud vláda nerozdává, je to špatná vláda. Sebeobětování v zájmu státu se nekoná, sebemenší vládní opatření omezující byť jen minimálně člověka v jeho zájmech, je vnímáno jako nepřátelské, a to bez ohledu na obecný zájem. Dokonce vadí i roušky, prý omezují svobodu."

K takovému zhoubnému myšlení dovedli levičáci-komunisti svou devastační vládou velké části obyvatel Evropy, Ameriky - tedy ZÁPADU...