20.9.2020 | Svátek má Oleg


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kolář 31.7.2020 20:12

Proboha, co to má být dle autora ten "státní kolektiv" ? ;-)

L. David 31.7.2020 19:38

Výborné pane Podracký - jako vždy.

J. Ptáček 31.7.2020 17:36

V celém světě chybí opravdové vůdčí osobnosti. Na levici, na pravici, v církvi. Na levici to byli Helmut Schmidt nebo F. Mitterand, na pravici hlavně M. Thatcherová nebo R. Reagan, v církvi Jan Pavel II. Pár by se jich ještě našlo. Místo voleb vedoucích představitelů rozhodují často konexe a zákulisní čachry. Není to dobré ani v Evropě, ani v USA, ani v Rusku nebo Číně. Místo toho sem Němci, Francouzi a další tahají nekompatibilní muslimské zlo s odporem vůči západní civilizaci, včetně práce. Zdánlivě je tedy chaos jen na západní frontě. Jenže Putin vlastní, dle ruského tisku, 20 paláců, 4 jachty, 58 soukromých letadel a sbírku hodinek za 700.000 dolarů. Ukrajinští, běloruští nebo čínští a další mocipáni na tom nejsou o nic hůř. Stejně jako Erdogan a jeho kumpáni. Západní a nejenom italští nebo naši rukavaditěli také nepřijdou zkrátka, jen se to možná víc hlídá, ale stejně neuhlídá. Jak z toho ven nevím, tak si aspoň draze platím své představitele.

B. Hamal 31.7.2020 16:20

"Zachování není ideologie, je to přirozený princip platící v celé přírodě."

Tam pokud silnější nesežere slabšího, nepřežije.

M. Jezerov 31.7.2020 16:02

... evropská civilizace přechodem na sekulární stát/y ... vyvolává falešnou představu, že opustila/ztratila křesťanství a své civilizační základy tj. vše to, co bylo dávno před nějakým Mohamedem. A tento "prostor" přicházejí "zaplnit svými pravidly" muslimové. A bohužel Evropa, místo aby se bránila, jim v tom úplně a bezradně (v roli užitečného idiota?) pomáhá ! .....

P. Brich 31.7.2020 16:31

Souhlas.

V. Chrastina 31.7.2020 18:26

Trefa do černého, pane Zvenkovski. Muslimy nám byl čert dlužen. Vlastně ne čert, ale čertice jménem Merkel.!!

V. Pavelka 31.7.2020 14:14

Zaniká úžasná kultura , ;-(

M. Gavlák 31.7.2020 17:18

Ale prd zaniká...

P. Urban 31.7.2020 11:44

Otázka je, jak má ta "podpora přirozenosti" vypadat v praxi. Občas to nápadně připomíná komunistickou snahu o výchovu lidu.

Mnozí například tvrdí, že "podpora rodiny" spočívá v odmítání sňatků homosexuálů. Když se jich ale zeptám, kolik jejich známých se ženilo/vdávalo nebo mělo děti proto, že jsou to exkluzivní výsady heterosexuálů, tak nejsou schopni odpovědět.

Takže asi půjde o podporu "ve vyšším smyslu". Výsledky takovéto podpory asi nepovedou k lepším výsledkům, než popisovaný chaos.

P. Moravčík 31.7.2020 12:40

Späť k zákonom prírody. Potom možno pochopíte, že so svojimi tvrdeniami ste mimo. LGBT sú faktom a existujú vďaka nevyhnutnej produkcii nepodarkov v nesmierne komplikovaných prírodných mechanizmoch. Podľa humánneho princípu ich nebudeme vešať na žeriavoch alebo hádzať zo striech, pretože nie sú nebezpečím, neškodia - ale len do chvíle, kým sa nesnažia donútiť nás postaviť sa proti prírodným zákonom, kým nás nenútia prijať existenciu partiových výrobkov prírody za pozitívny fakt pre biologické spoločenstvo. Vtedy to začína mať závažný dopad na normálnu funkciu spoločenstva, zakoreneného v biologickom prostredí. A to so všetkými socioekonomickými dôsledkami. Väčšinová spoločnosť si to našťastie uvedomuje, vie "umravniť" extrémistov zo svojich radov a neostrakizuje obete zlyhania prírodných mechanizmov. Je na LGBT aby urobili to isté, inak sa ľahko môže stať, že tu nastane efekt strechy, ktorý tu už niekto spomenul.

Spoločnosť podporuje existenciu normálnej rodiny, pretože sa osvedčila počas existencie ľudského (a nielen jeho) druhu, podporovať niečo, čo nemá v prírode oporu môže viesť k jedinému - príroda nám to vráti. A ona to vie veľkolepo.

M. Gavlák 31.7.2020 17:22

...zřejmě jste odkojený katolicismem, když dokážete psát takové kraviny. Někdy mám pocit, že “nepodarkom” je katolická církev. Nevím, proč máte tendenci kecat do života druhým. Čím vás asi tak mohou ohrozit LGBT (cca 4% populace)??? Naopak vy se pasujete do rozhodčího, kdo je zmetek a kdo je ten správný. Jděte s tím do p....

P. Moravčík 31.7.2020 18:52

Vašu teplú ponuku musím odmietnuť. A Váš výplod je evidentným dôkazom , že poniektorí nedokážete pochopiť zmysel písaného textu. Iba ak by ste patrili k LGBT a dnes ste boli zvlášť frustrovaný z neschopnosti vybrať si pohlavie na tento deň. K mojim záverom ma nevedie katolícka ani nijaká iná viera. Študoval som biológiu päť rokov a v biologicko-medicínskom prostredí pracoval ďalších 40. A niečo o tom ako príroda funguje viem. Možno mi nebudete veriť, ale biológia dodnes neprešla na systém 64 pohlaví. Asi mentálne nemá na Vás a Vám podobným. A LGBT, aspoň tá ukričaná časť spolu s podobnými duševnými nepodarkami môže ohroziť normálne fungovanie spoločnosti. A toho sa obávam, pretože dôkazov ich ničivej činnosti je už teraz dosť. Čím mohlo ohroziť Nemecko 50-60 krikľúňov v hnedých košeliach? Porozmýšľajte, podnetov na zapojenie logického uvažovania je už viac ako dosť.

J. Jurax 31.7.2020 23:51

Velmi dobře napsáno. Souhlas.

V. Petr 31.7.2020 21:06

LGBT např nesmírně škodí dětem a touž předškolního věku, protože se snaží deformovat jejich přirozený vývoj!

J. Jurax 31.7.2020 23:59

Jo, až se budou pořádat pochody hrdosti “nepodarkov” s Diabetes mellitus 1. typu či vrozenými srdečními vadami, budu nad Vaším názorem přemýšlet.

V. Podracký 31.7.2020 19:36

Pane Moravčík, přesně to píšu.

V. Podracký 31.7.2020 12:50

Přirozené principy jsou to, co je tu přirozeně a člověk to nestvořil a to co se přirozeně vyvinulo na základě přirozených zákonitostí. Protože rodina se přirozeně vyvinula jako úspěšný evoluční výtvor a jiné útvary neuspěly, tak budeme asi podporovat rodinu. Pokud ne, potom je to útok n přirozenost. Takový útok jen výjimečně skončil dobře.

P. Moravčík 31.7.2020 13:13

Áno, skončil dobre len vtedy ak to náhodou ladilo s prírodnými mechanizmami.

V. Pavelka 31.7.2020 13:51

Jaká "podpora" přirozenosti .?Prostě chlapi a ženský spolu souloží a mají ve výsledku děti ! Boha jeho!!:-P

V. Podracký 31.7.2020 15:17

Souložit asi budou vždy, ale není jasné, jestli v dnešní úpadkové době budou mít děti. A pokud náhodou ano, potom je otázka jak budou vychovávány, v jakých hodnotách, jestli budou zdravé. A o tom je spor, zda další generace bude přirozená, aby třeba už žena s mužem nesouložila, ale souložila s ženou nebo se psem.

J. Jurax 1.8.2020 0:03

Ano.

To je ovšem jen počátek procesu trvajícího dnes dvě desetiletí i déle - řádné výchovy těch děti a poskytnutí jim patřičného vzdělání. A tady má nejlepší výsledky tradiční rodina - tatínek (muž) a maminka (žena).

J. Lukavsky 31.7.2020 9:55

"zkušenost s komunistickým pokusem o ekonomickou rovnost" výsledek ale byla opět nerovnost. Jistě nevěříte, že s. vedoucí Masny, Zelenimy, Mototechny, Knihy..... se měli stejně jako dělňas co hákoval u pásu. Nikoli platem, ale protislužbami se odměňovalo. Ale nesměli to tak veřejně ukazovat (Vrchní prchni). Čili byla to hra na rovnost, něco jako když v S.Korei na liduprázdné křižovatce stojí policistka a řídí neexistující dopravu. J.L. end

V. Pavelka 31.7.2020 13:37

Nebo, Pol,Pot a Jeng Sary v Kambodži dotáhli Marxismus k takové dokonalosti, že vyvraždili polovinu národa. Kdo chce více , přestantě převychovát lidi pomocí ideologií , dokonalost neexistuje , Příroda nebo Bůh pracují ve svých programech s "Chybou"!!

J. Jurax 31.7.2020 23:48

A ten dělňas co hákoval u pásu měl stejně i víc než vysokoškolák třeba ve výpočetním středisku.

M. Valenta 31.7.2020 9:37

Zmatek na západní frontě dnes nepochybně existuje, zato ta východní je stále ta samá a stejně nechutná. I ta putinovic dcerka zůstává v tom nizozemském zmatku, a to i přesto, že jim papá sestřeluje letadla. So geht das.

V. Pavelka 31.7.2020 13:46

Není nechutná !, Jen prošla jiným vývojem než západ,to by jste mohl říci i o muslimech taky žijí ve zmatku,no a co? Svět není jen západ a staronová ideologie Blbosti...EU[>-]8-o

I. Polák 31.7.2020 8:59

Rovnost, rovnost.

Nepodceňoval bych zkušenost s komunistickým pokusem o ekonomickou rovnost. Po 40 letech aktivního života v tomto systému to vidím následovně: Jediný způsob jak toho dosáhli (alespoň československá varianta komunistů) je následující: Za více práce jste nedostali větší plat. A skutečně to fungovalo. S příslušným vedlejším efektem, který je každému jasný.

A tak je to s každou "rovností za každou cenu". Nelze toho dosáhnout jinak, než za cenu ztráty funkčnosti společnosti v danném oboru.

Jediná žádoucí rovnost, kterou je třeba hlídat, je rovnost příležitostí, vše ostatní je sabotáž fungujícího systému. Jistě to ale není rovnost jen pro někoho, tam je třeba to hlídat a regulovat.

V. Braun 31.7.2020 11:07

Nelze než souhlasit. Ovšem pak nastává diskuse, co jsou to ty rovné příležitosti a zda například dítě ze zaopatřené rodiny dvou vysokoškolsky vzdělaných lidí má stejnou příležitost ke vzdělání jako stejně inteligentní dítě vyučené matky samoživitelky, a to se nepouštím do problematiky menšin.

I. Polák 31.7.2020 13:47

Ano, tady jsou ty problémy, které je třeba řešit. Snad v žádném státě neexistuje nějaká forma podpory pro nadané chudé studenty. V krajním případě tu podporu musí později splácet, což má samozřejmě své následky. Chudý nadaný student vystuduje něco užitečného, zatímco dětičky bohatců vystudují gener studia a poté se nemají kde zaměstnat, ale zato rozvíjí neomarxismus.

Blbost je věčná, nelze nad ní zvítězit, ale bojovat se s ní musí...