18.4.2021 | Svátek má Valérie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Máca 5.3.2021 22:35

RvRvRv

J. Jurax 5.3.2021 19:48

Už tolik tu bylo napsáno, ale sluší se to zopakovat - i zdravý selský rozum musí mít relevantní informace. U kvalitativně nového jevu - a někdy i jen kvantitavně odlišného - pouhé zkušenosti a selský rozum selhávají.

V. Němec 5.3.2021 17:55

Pane autore, opravdu zbytečně dlouhý rozbor, ale souhlasím s ním plně.

Pokusím se jen v bodech znovu a znovu shrnout:

1. Kdyby se skutečně realizovala strategie účinné izolace, ochrany, zásobování... ohrožených, bylo by na to například loni na jaře v ČR jinak blbě vyhozených po čtvrt milionu na každého ze dvou milionů "ohrožených"!!!

2. Zbytek zdravější populace by získal společenskou/stádní imunitu (jak libo) tak do

2 měsíců.

Nic by se nedělo, 90% bez příznaků, zbytek by si poležel s paralenem, děti by o nějakém viru vůbec nevěděli, ten by si na tom vylámal zuby, tykadla nebo co to ksakru má. Samozřejmě vše při udržování vysoké úrovně hygieny a za medicínské podpory. Život by jinak normálně probíhal.

Ale lidstvo se rozhodlo, zřejmě ze strachu před tvůrci z laboratoře ve Vu Chanu a jejich šířených videí, jít nepřirozenou cestou brzdění normálního průběhu, pěstování mutací, a pak mutací mutací, strachu dýchat a taky cestou ekonomického krachu, aby nás to jedno procento vyvolených už ovládalo úplně. Například ČR jde do stejné nenávratné díry, jako to byly předtím země PIGS.

Protože strach je nejlepší nástroj vládnutí.

Š. Hašek 5.3.2021 18:19

Souhlas s Vámi i s panem Benýškem.

Netušil jsem, že je možno toto provádět s občany. Již rok.

Každý fyzik, chemik a metematik ví, že pokud je zvolena hloupá cesta, jakékoliv peníze a síla do ní napraná, povedou tak nějak jenom do pr..... .

Ví se to nejméně pět, šest měsíců. Někdo to tady píše už deset měsíců (hádejte kdo).

J. Jurax 5.3.2021 20:13

Inu, i průkopníci slepých uliček rozhojňují sumář lidského poznání.

I. Polák 5.3.2021 12:37

Pokusím se zapamatovat si jméno autora, víte proč.

(Abych příště neplýtval časem)

Š. Hašek 5.3.2021 19:05

Nevím proč. Věnujte se tedy:

1. Počítání mrtvých u Vás v domě.

2. Nakupování respirátorů na kamiony.

3. Radostným počítáním vytištěných peněz bez jakéhokoliv krytí.

4. Hloupnutí školáků, kteří zřejmě i kysání zelí a kvašení piva připíšou na vrub virům.

Neplýtvejte časem!!! Bacha na vira v lese, u Vás doma - před čumbednou!!!

J. Rojšl 5.3.2021 12:18

Máme velkou ale opravdu velkou smůlu na prezidenty - prej "móc chytrý" Milouš Zemanů se hrabe do epidemiologie a proto objednává čínský a ruský neschválený injekce a prej úplně nejchytřejší "klimakterik" Venca Klausů je zase vynikající na to světové "klíma" ..

Jó, jó, dobře jsme si vybrali !;-(

F. Brnušák 5.3.2021 12:14

Uz nekolikrat jsem si hral s myslenkou jaka by byla pandemie C-19 pred 200/100/50 lety.

Myslim ze cim dale v minulosti by se Covid vyskytl, tim mensi by mel dopady. Radove mensi koncentrace lidi, vyrazne omezena mobilita. Vyrazne horsi diagnostika nemoci a vyrazne kratsi doba zivota.

Dovolil bych si tipnout ze az v dobe pred 50lety by byl detekovatelny a mohl by mit celosvetovy vyznam. Ovsem v nekterych statech nebo svetadilech by se o nem vubec nemuseli dozvedet a presto ho prodelat (treba zeme komunistickeho bloku)

Z toho mi vychazi, ze C-19 ma jasne znaky civilizacni nemoci a je to v jistem smyslu medialni nemoc.

M. Šejna 5.3.2021 12:22

Ano,

podle Vaší teorie je i rakovina mediální nemoc. Ve středověku totiž lidí umřeli dřív, než by ji mohli dostat.

A pokud ji dostali v mládí, tak na to neměli diagnostiku.

:-P

F. Brnušák 5.3.2021 12:50

Medialni ani moc ne, civilizacni urcite.

Je otazka jestli clovek neprekrocil svym lpenim na zivote urcitou mez, za kterou uz proste jeho prestarly organizmus nestaci i na relativne banalni neduhy ci nemoci. Pak se zacinaji vyskytovat ty civilizacni nemoci.

Ja jsem temer z vekove kategorie z historickeho hlediska tesne nad hrobem (40+) a rekl bych ze tech 40 let je takova prirozena hranice od ktery uz bychom mohli uvolnovat misto mladsim.

V. Němec 5.3.2021 18:08

Pane Brnušáku, myslím, že jste trefil hřebíček na hlavičku, jen s tím vaším věkem 40 to trochu přeháníte.

Ale jinak by lidé chtěli nejraději nějakou vakcínu na nesmrtelnost. Aby mohli být krmeni cumlem, přebalováni na pemprskách a při kulturních setkáních trénovat zpěv písniček jako Pec nám spadla?

Všichni ti Alzeheimři, Parkinsoni a další nové neduhy starých (promiňte seniorů, ale lingvisticky je to totéž) by ale nemohli být léčeni...až do...vítězného konce.

J. Jurax 5.3.2021 20:09

Víte, před cca 55 lety byla pro mne generace těsně nad hrobem ti, kdož dosáhli pětadvacítky. Nevěř nikomu nad dvacet! Pak se to posunulo nad třicet ... no a teď jsou pro mne generací těsně nad hrobem tak devadesátníci.

M. Baloun 5.3.2021 15:08

Před sto lety? Máte na mysli španělskou chřipku?

J. Dostál 5.3.2021 17:53

Tak někdy začátkem 20. století nebyly antibiotika a bylo normální, že během dvou měsíců v rodině zemřely téměř všechny děti. C-19 by vypadal jako zvláštní zápal plic. Jeho smrtnost by se od bakteriálního zápalu mnoho nelišila, protože nebyly antibiotika. Řádově by to asi byla španělská chřipka. Bylo by to lepší, než mor. Tehdy se lidi na smrt dívali jinak a bylo to vidět i na "bezpečnostních předpisech".

M. Šejna 5.3.2021 12:08

Autor mi připomíná jednoho "selského rozuma", který před asi 20 lety vyrukoval s hypotézou, že Měsíc nemuže být starý miliardy let, protože na Měsíci neexistují žádné usazeniny a vrstvy prachu.

Šel na to svým selským rozumem typu autora článku a celkem "logicky a selsky" předpokládal, že když je něco staré, tak to musí být obalené spoustou prachu.

Jenže selský rozum musí být také doplněn dostatkem informací, aby mohl vytvářet selské myšlení. Kdyby autor věděl, že na Měsící není atmosfera, díky které se prach přenáší, určitě by takovou blbost nevymyslel.

A podobné je to se selským rozumováním autora ohledně koronaviru.

L. Novák 5.3.2021 14:32

Ale ten Měsíc obalený vrstvami prachu opravdu je... :-P

M. Šejna 5.3.2021 15:24

A na to jste přišel jak?

Na Měsíci je téměř nulová eroze a žádné větry. Ten prah tam padá z vesmíru?

I stamiliony let staré krátery tam vypadají, jako by vznikly včera.

J. Vintr 5.3.2021 16:41

Nikdy jste neviděl fotku stop astronautů na měsíci?

P. Moravčík 5.3.2021 17:22

Tie robili v Hollywoode;-).

L. Novák 5.3.2021 16:43

Hehe, vy jste to neviděl, jak se tam vozili čtyřkolkou po povrchu a lítal kolem nich jemný prach, v němž zůstávaly hlunoké šlápoty a měli s ním i problémy při vstupu do lunárního modulu? :-)

J. Jaroš 5.3.2021 11:33

Mne zaujala ta zmínka o žirafách. Při představě kolik lidí kroutí nad počínáním vlády a vysíláním ČT hlavou, dopadnou naši potomci jako sovy. Výhodou bude, že v Čechách a na Moravě nebudou na základě tzv. Babišdvořákova syndromu nutná zpětná zrcátka.

J. Vágner 5.3.2021 11:04

Spousta dojmů. Přidám své. Já mám dojem, že díky antibiotikům jsme jako společnost ztratili ostražitost vůči infekcím obecně a asi i schopnost účinně bránit jejich nástupu a rozvoji. Když si vzpomenu na svou babičku, která při jakékoliv infekci zaváděla režimová opatření v rodině, které aby záviděl i Prymula a nasazovala dvacet babských receptů jak rozvoj infekce omezit. Zažila španělskou chřipku a k otci v deseti při záškrtu už měla zvaného kněze. To se respekt k infekcím nabude. Generace matky už fungovala jinak. Kašlat na to, v nejhorším to preflaknout antibiotiky. Tak, jak si myslím fungují dnešní obvodaci. Možná to působí legračně, ale já jsem si s babiččinymi radami a silným antivirotikem do nosní dutiny z kovidu udělal jen 5ti slabé nachlazení a kdybych nebyl blbec a nešel po 14 dnech v listopadu na kolo a nezanesl si to do plic, od kud jsem to pak musel jiným babiččiným receptem měsíc vyhánět, bylo to celé brnkacka. Ale leden a únor už jsem strávil s radostí na běžkách. Mám dojem, že kdyby v rodinách zůstal respekt a praktické schopnosti generací našich babiček, mrtvých by byla desetina, protože by se to nenechavalo rozjíždět do nebezpečných úrovni. Mimo jiné i proto, že by ty babičky takové blbce jako já, před tím kolem spolehlivě nakopali do něčeho.

J. Kanioková 5.3.2021 14:53

Skvělé R^

J. Nevrkla 5.3.2021 11:02

R^R^R^

P. Moravčík 5.3.2021 10:57

Došiel som po autorovo pojatie evolúcie. Idem sa radšej prejsť.

O. M. 5.3.2021 10:44

Kam jsme to se zdravým selským rozumem pana premiéra dotáhli, vidíme dnes a denně.

Nehledě na to, že mnohým lidem ten zdravý selský rozum schází.

MMCH, pokud bychom se k chřipce chovali jako k covidu v tom, že bychom v chřipkové sezóně nosili roušky či respirátory, tak by tu chřipka skoro nebyla.

J. Vintr 5.3.2021 10:52

O zdravém rozumu pana premiéra nepochybuji. On určitě velmi dobře ví, co je (pro něj) nejlepší.....

P. Pepax 5.3.2021 10:43

Zajímavý článek.

J. Ganaur 5.3.2021 10:20

R^R^R^