Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ESEJ: Je sebeobrana právo, či povinnost?

Mezi množstvím problémů dnešní doby bezesporu dominuje problém masového přílivu migrantů ze zemí Blízkého východu a Afriky do Evropy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BH

B. Hamáček

16. 9. 2015 19:17
Byl jsem

Byl jsem minulou neděli na mši svaté, , kde při promluvě starý kněz vyzdvihl význam křižáckých válek a dnešní situaci zhodnotil jako nejvážnější ohrožení Evropy. Nebál se to říct na plná ústa a naprosto polopatisticky. A vyzýval k obraně Evropy i tvrdšími metodami , než je demonstrace. Nazval věci jednoznačně pravým jménem. Jinak je to velmi laskavý a mírný člověk. takže i příslušníci některých řeholních řádů mají o situaci jasno. Já to vidím , jako zápas na život a na smrt. samozřejmě křesťanským uprchlíkům je nutno pomoci, ale islám NE !

0 0
možnosti
LZ

16. 9. 2015 15:49
Povinná četba pro (ne)odpovědné politiky

Tento příspěvek by si měli povinně přečíst každý den všichni ti, kteří pod vlivem tzv. "politické korektnosti" nejsou schopni říci, co si opravdu o současné imigrační vlně myslí a myšlenkově lavírují podle toho, jaký názor momentálně zastává "věrchuška" EU ( Merkelová, Juncker a celý slavný evropský parlament)a vedou celou evropskou společnost jako bezduché hovádko na porážku.

0 0
možnosti
OZ

16. 9. 2015 14:07
Připojuji se.

Dlouho jsem nečetla tak pronikavý text, výborně přizpůsobený délkou NP (jistě by mohl být i delší). Jen kdyby "pronikl" hlavně do médií! Místo toho tam vidíme zástupy hezkých děvenek z různých neziskovek, které nabádají a nabádají a nabádají... za pokyvování moderátkora/ky...

0 0
možnosti
IS

16. 9. 2015 14:01
Není nad povinný altruismus.

Moderní verze "dobrovolného" fondu solidarity z bolševických dob. Budete solidární, občané (soudruzi), i kdybychom Vám měli tu dobrovolnou solidaritu nakopat motykami do hlavy.

0 0
možnosti
JR

16. 9. 2015 12:49
Souhlas

Skvělý článek!

0 0
možnosti
SFR

16. 9. 2015 12:46
Přátelé.....

.....odpovím dvěma jednoduchými, ale pravdivými hesly :

tím skautským - Bud Připraven !

a jedním skeptickým : Bude hůř !

0 0
možnosti
JK

16. 9. 2015 11:27
Většina obr altruistů,

byť je na ně vzpomínáno s úctou, dopadne špatně. Protože naprosto upozaďují své zájmy, ignorují racionalitu, ignorují meze, kam až možno ustoupit, do jaké míry lze "beztrestně" odkládat své problémy, např. zdravotní. Měla jsem živou předlohu v rodině. Byla fantastická, ale v podstatě "zkazila" všechny kolem sebe. Většině z nich ani nedošlo, že ji zneužívají. Ona na to nakonec "dojela", zemřela ve 48 létech.

Pomíjet pud sebezáchovy je největší šílenost, a tzv. "ušlechtilce" bych nejraději hnala bičem. V současnosti hlavně ty, co používají hnusnou hru na city v souvislosti s migranty. Neštítí se žádné podpásovky, jsou rakovinou naší civilizace..

0 0
možnosti
KK

16. 9. 2015 17:07
Re: tzv. "ušlechtilce" bych nejraději hnala bičem.

Bič nepomůže.  Kulomet je lepší. Tihle zločinci se bičem nepolepší.

0 0
možnosti
PB

16. 9. 2015 10:13
přesné

Na jedné straně se uplatňuje princip předběžné opatrnosti na kdejaký nesmysl a modeluje se, že za sto let stoupne kvůli CO2 hladina o tolik a tolik a teplota o tolik a tolik a kdo poukáže na velké díry v teorii je označen za popírače. Peníze na "prevenci" jen létají a externality neseme všichni.

Na druhé straně jsem ještě nezaznamenal nějakou analýzu, kde by se řešila demografie Evropy, Afriky a Asie, odhadlo, za jak dlouho přestanou být které regiony kulturně evropské, jakým způsobem tomuto procesu zabránit.. Dokonce ani analýzu, která by mi vysvětlila, že evropská kultura je horší a je třeba ji odstranit. Vzhledem k tomu, že některá evropská města už ani neprovokují vánoční výzdobou a v řadě zemí mají velmi zajímavá pravidla např.chování v zaměstnání.. je to něco jako omezení výkonu vysavačů? Asi jsme zastaralí a stojíme v cestě důležitým změnám.

0 0
možnosti
KJ

16. 9. 2015 10:11
Sebeobrana je povinností danou nám shůry. Někdo říká

od Boha, já však vím, že je dána neosobní sebezáchovnou funkcí spontánních řádů, z nichž ten nejsložitější, lidská mysl, je evolucí vyvinutou intelektiuální adaptační obranou bioligického  těla, jakou vesmír kdy viděl. Pokud má ovšem oči, myslím, že ne... Dzp.

0 0
možnosti
JP

J. Plzák

16. 9. 2015 9:40
Vědci proti strachu a lhostejnosti.

Je úmyslně vybraný, provokativní, titulek, který má hned v úvodu polpést pojmy.

Samozřejmě, že nikdo nemá strach a že jen málokdo je lhostejný.

Předvídavost, prevence, to nejsou pojmy jen tak, pro nic, za nic.

0 0
možnosti
JP

J. Plzák

16. 9. 2015 9:41
Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti.

Oprava: poplést

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz