6.7.2020 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

ESEJ: Chvála pochybnosti II.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. De Winter 3.6.2020 12:38

Výborná práce pane Kechlibare!

B. Rameš 3.6.2020 11:31

Citát je naprosto v pořádku i v té krátké podobě. To jen někteří lidé netuší, co je pravda. Zpravidla ti, kteří mají svoji Pravdu.

M. Veleba 3.6.2020 10:15

1*

F. Svoboda 3.6.2020 9:55

...určitá ztráta duševního kontaktu s širší voličskou základnou.

Pokud by si to uvědomili zejména šéfové tzv. pravicových stran, tak již nejméně 2 roky se mohli učit u výše zmíněného premiéra Kurze. Stačilo by rázně odmítnout migraci a doma, ty kteří ožebračují společnost vyžíráním "dávek",zejména "cikorky" !!! ".

J. Jurax 3.6.2020 9:37

Moudře napsáno.

P. Hatina 3.6.2020 8:43

Na tom je přece založená demokracie, že pokud se lidem současná vládní strana nelíbí (z různých důvodů), tak příště volí jinou stranu. Jinou obranu proti politikům ani nemají..

A v tomto je věcí voličů, co oni považují za důležité či ne - jak z hlediska politiky, práva, ekonomiky, ale i jejich chápání etiky a spravedlnosti. Do toho jim nemá kecat nikdo, ani politici, ani média, ani elity...

J. Jurax 3.6.2020 9:44

Ano.

A proto jim do toho jim politici, média, a zejména tzv. "elity" vesměs samozvané urputně kecají. Protože když lidi své sympatie směrují naprosto nesprávně, je třeba je uvést na cestu pravou, jedinou správnou, tu naši!

J. Bubik 3.6.2020 8:33

K tomu citátu paní Lipovské:

je dlouholetou tradicí nejen u nás, že odpůrci kohokoliv si vyberou jeho výrok, rozhovor nebo jakýkoliv jiný ústní či písemný projev, "vykostí" z kontextu jednu či více vět či jejich úryvků a pustí je samostatně do oběhu. Výrok pak má zcela jiný smysl, než v tom kontextu, což se roky hodí na dehonestaci citovaného.

Klasický případ je Klausova neznalost špinavých peněz, což je výrok, který takhle nikdy neřekl, ale už 30 let koluje v osekané verzi vesmírem a je mu otloukán o hlavu.

Smutné na tom je, že tahle metoda je velmi oblíbená zejména u televizních redaktorů

P. Staronový 3.6.2020 9:04

Ty snahy o dehonestaci zkresleným nebo vymyšleným výrokem jsou dobrým testíkem inteligence (nebo solidnosti). Jakmile někdo vyleze s klackem, že "Klaus nezná(l) špinavé peníze, okamžitě mám jistotu, že jde o blbce nebo něco ještě horšího. Výrok o slečně Lipovské je čerstvějšího data a bude sloužit podobně.

J. Nevrkla 3.6.2020 7:13

Ztráta duševního kontaktu se širší volicskou základnou je patrná především u EU byrokracie. Neuvěřitelné platy a vysluhy, luxusní živobytí neohrozovane ekonomickou krizí ani voliči. Zcela odtrzeni od života a problémů běžných lidí vidí největší problém v klimatu, trpicicich muslimech kdesi po světě, či domněle trpících obyvatelích Krymu uzurpovanych Rusy. Je to hloupé, drahé, skodici, jedinou smysluplnou cestou je zrušení.

D. Bystriansky 3.6.2020 5:39

Od nepaměti se na různý způsob říká, nejsnadnější, nejjednodušší, nejpevnější atd. názor/život má blbec, toho se náš mainstream drží.

Nějaké pochybnosti? Bojí se, že by dopadli, jak pověstný Buridanův osel. Dobře vědí, ze které "strany" a kdo jim sype do válu. Dokud je vál plný, to se to chrochtá a neřeší, že to není božská mana. Ta však padala taky jen po omezenou dobu... Ale co, vždyť marxista soudruh komisař Špidla řekl, zdroje jsou... a tak věří a věří... asi v Dobrotivou matičku EU, jako jeden zdejší pomatený Kelt.

M. Rozbořil 3.6.2020 0:19

Souhlas, jenom nemohu pochopit, jak je možné, že určitá ztráta duševního kontaktu s širší voličskou základnou se zatím neprojevuje u současného lídra všech volebních průzkumů.

K. Nový 3.6.2020 0:42

Důvod je nejspíše to, že ostatní jsou ještě horší.

Hřib v Praze řeší vztahy s Čínou místo obchvatu Prahy. Fiala uspává hady. Kalouska zajímá maximálně, aby v radě ČT zůstali jemu naklonění lidé.

Kdo z těchto lidé by přinesl něco užitečného průměrnému voliči Babiše?

J. Sedlář 3.6.2020 1:23

Přesné. Dokud tam budou ty figury minulých partií, má to Bába jasné.

O. Roldán 3.6.2020 4:43

Jádro pudla je v tom, že AB je schopný. Bohužel však i všeho schopný. Zatímco političtí protivníci jsou primárně neschopní zaujmout voliče. Výsledky tedy nejsou odrazem Babišovy skvělosti, nýbrž neschopnosti jeho konkurentů.

P. Staronový 3.6.2020 9:07

No protože vlastník toho leadera pozorně sleduje průzkumy a snaží se dělat to, co si přeje většina. Pokud se náhodou zmýlí, okamžitě zacouvá.

Problém je jen v tom, že většina si jen málokdy přeje to, co je třeba udělat.

K. Nový 3.6.2020 0:15

Přesné.