23.4.2021 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Životní prostředí i zisk jednou ranou

Je absurdní i příznačné pro dnešní dobu, jak snadno se ve veřejném prostoru prosazují ta ekologická opatření, která slibují někomu ekonomický prospěch. A naopak: je velmi těžké dojít k ekologickému rozhodnutí, z něhož nikdo nic nezíská a které nedejbůh bolí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Götze 7.3.2016 10:57

RE

Kdyz si lidi nechaji sr....t na hlavu, tak se holt bude regulovat uplne vsechno. Apropo, ono to vpodstate odpovida i nasi mentalite, kdyz z toho ja sam neco ziskam, zajmy celku mne vubec nezajimaji. Tak nejak uvazuje naprosta vetsina obcanu, aspon dle toho, jak dopadaji volby. Tudiz rekl bych, ze je vse vpodstate tak, jak si lide preji. Vice buzerace, vice zdaneni, hlavne kdyz z toho obcas neco kapne i mne. Aneb lidem nevadi ze se krade, lidem vadi kdyz se krade a oni z toho nic nemaji. Tohle se z hlav obcanu jen tak lehce nedostane.

B. Uhlich 7.3.2016 11:57

Re: RE

Tak ona se tady hlavně aplikuje dost často salámová metoda... tyhle pakárny se tvoří tak, aby zasáhly vždy jen velmi omezený segment společnosti a to ještě tak, že i část toho segmentu je pro. Tak to vypadá, že proti jsou jen vyložení blbci. Bohužel lidem nedochází, že tahle dobroserná tvořivost jednoho dne zasáhne i je... Když tak sleduji diskuze na tahle témata vždy si říkám... proboha vždyť ty lidi netuší, že i na ně se vaří voda... Lidem nedochází, že s jídlem roste chuť a jestli si někdo myslí, že sí takový úředník řekne... tak už toho bylo dost a víc z nich ždímat nemůžeme - tak se fakt mýlí... Naopak : dali tisíc? Dali... tak dají i dva... a až dají dva budeme chtít.. třeba pět.. Lidem to nedochází.

P. Götze 7.3.2016 13:46

Re: RE

Ale o tom je demokracie. I dobra vec ma sve sideeffects. Jinak se muzeme vratit k monarchii, protoze z dlouhodobeho pohledu k monarchistickemu pojeti vladnuti inklinuji vsichni demokrate. Takova frau Merkel je toho nazornym prikladem. Pokud se mnou souhlasite prima, pokud se mnou nesouhlasite, mate smulu na veci to ovsem nemeni nic. Takto vladnou monarchove a levicovym demokratum se tento styl vladnuti naaramne libi.

Š. Hašek 7.3.2016 22:45

Re: RE

Mám známou, která se ráno budí s utkvělou představou: Já škodím Zemi!! Jen by mě zajímalo, co by dělala až prvním bodem jejich/jejího politprogramu bude: Škodíme zemi, tedy zítra skáčeme ze skály/pod vlak!

Zatím užívá, nadává (hlavně jak ostatní užívají víc) - typická moderní zelenovegagenderláska............. v hlavě nikoliv seno, ale mišung.

R. Langer 7.3.2016 10:18

Ne, pravicové vlády

se toho držet nemohou, toho se mohou držet pouze (fašističtí) levičáci drze a lživě se prohlašující za pravici...

J. Anděl 7.3.2016 15:33

Re: Ne, pravicové vlády

Za onu pravici se nemusí prohlašovat jen fašistický levičák, stačí normální oportunista.

S. Kalužík 7.3.2016 1:01

no ke článku i předchozímu příspěvku,

lze to však ještě zobecnit. Veškeré "dobroserství" prosazované cestou zákona je škodlivé buď hned od samého začátku, nebo se v dohledné době ve škodlivé zvrtne. Namátkou řepkový olej, kouření v restauracích, vysoké příspěvky svobodným matkám, positivní diskriminace, inkluse a další a další. Velmi výstižná je kniha "Příliš mnoho dobra".

P. Lenc 7.3.2016 8:42

Re: no ke článku i předchozímu příspěvku,

Ano, každé "dobro"skončilo dřív nebo později katastrofou.

R. Langer 7.3.2016 10:19

Re: no ke článku i předchozímu příspěvku,

A čím větší dobro, tím větší katastrofa. :-(

B. Uhlich 7.3.2016 0:41

Ale ona jsou rozporována..!!! Jenže to nikdo slyšet

nechce. Vzniklo tady něco co by se dalo nazvat environmentálním byznysem a díky médiím a spoustě pomatených internetových diskutérů je to označováno za jedinou a nevývratnou světovou pravdu. Navíc politikové vždy neomylně sáhnou po takových řešeních, které jim přinesou daňové zisky.. proto se celá současná "ekologie" smrskla na úděsné okrádání obyvatelstva nad kterým se dokonce ani NESMÍ diskutovat, protože je to okamžitě prezentováno jako zločin proti lidstvu. Stejné nesmysly jako v automobilismu se dnes aplikují v případě vytápění domácností, kdy je naprosto jasné, že i starý kotel pokud je provozován tak jak se správně provozovat má - je ekologický. To ovšem dnes nikoho nezajímá a dokonce ani zajímat NESMÍ, prostě se rozhodlo, že kotel musí mít všichni nový a hotovo...co na tom, že např. blbě seřízený automatický kotel může být pro svoje okolí horší než stará kamna...a aby se náhodou domkáři nedomnívali, že to nebude tak jednoduché ještě vrchnost rozhodla, že tu bude i další buzerace jako jsou různé revize či dokonce domovní prohlídky za účelem zjišťování, zda náhodou nepálíte něco co nemáte...co na tom, že to nakonec povede tak maximálně k sousedským konfliktům.

A jako poslední bych zmínil celý systém recyklací odpadů a to hlavně recyklaci elektroodpadu a automobilových vraků, který se pomalu a jistě překlápí do naprosté zvůle, kde si různí recyklační vychytránkové nechali stvořit monopol pro pár vyvolených firem a tak tento opravdu mimořádně ziskový byznys může provozovat jen někdo a ten někdo dokonce došel tak daleko, že je dnes prakticky omezováno právo občanů nakládat se svým majetkem...protože vy si dnes ani prakticky nesmíte rozebrat pračku, nebo počítač neboť k likvidaci se musí odevzdat celý a kompletní a pokud v tom něco chybí, tak je to už kvalifikováno jako jiný druh odpadu a tedy jako přečin proti ekologii...

Zdá se, že vždy když bude nutné omezit nějaká práva občanů -tak pomocí ekologie se vždy najde něco co to naprosto, rychle a jasně zařídí... :-(

L. Novák 7.3.2016 22:27

Re: Ale ona jsou rozporována..!!! Jenže to nikdo slyšet

Naprostý souhlas. Ale co čekat od zeleno-rudo-hnědé levice?