25.5.2022 | Svátek má Viola


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Martin 13.1.2010 10:06

Re: Pamatuji hory Krušné z dětství úplně jiné

A kromě toho dělají větrné elektrárny, konkrétně ty nad Božím Darem, hluk slyšitelný odhadem tak na dva kilometry a navíc to przní vzhled krajiny. Opravdu není nad ladnou křivku horského hřbetu opatřenou větrníky... nádherný to pohled :-/

Pejsátko 11.1.2010 7:57

Re: no, pohled laika o

Na Šumavě už toho k vyhubení moc není a ten malinkatý zbytek dokáží zlikvidovat ta hejna turistů a hlavně lyžařů.

Chris Kelvin 10.1.2010 23:23

Re: Díky za článek

Inu dobrá, to o těch stříbrných smrcích si budu muset popravit :-)

Chris Kelvin 10.1.2010 23:21

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

Tedy most přes kopec jsem ještě neviděl..... zbytek nebudu komentovat.

Chris Kelvin 10.1.2010 23:20

W4C je nějaký zaostalý jedinec

Vezme si něčí příspěvek, z něho si vytáhne informaci, kterou příspěvek neobsahuje, a s tou pak jadrně polemizuje.

Existuje na to jedno slovo, které může nabývat buď významu diagnózy, či nadávky - dle kontextu. Ale zdejší centura by to nevzala a navíc se nechci snižovat na úroveň tohoto exota.

kůrovec 10.1.2010 19:34

Re: Díky za článek

stříbrné smrky hynou,protože jsou napadeny tuším nějakou houbou,tuto houbu udržovaly v nečinnosti emise z komínů ,po odsíření houba nemá protivníka

silvatax 10.1.2010 19:28

Re: Díky za článek

milý Chrisi, v Krušných horách už od počátku 70. let vznikaly rozsáhlé, obtížně zalesnitelné holiny jako důsledek mimořádného imisního zatížení - lesní porost prakticky neexistoval na obrovských plochách. Lesníci si nevěděli rady se zalesněním, zkoušeli smrky pichlavé a jiné exoty. Zkoušeli shrnovat nejvíce svrchní nejvíce kontaminovanou půdu. Buky v těchto lokalitách vymrzaly - jejich obnova je na hřebenech Krušných hor možná patrně jen pod porostem. V úvahu připadal jedině mrazuodolný smrk a zmiňované exoty.

J.S. 10.1.2010 17:27

Re: Dovča loni

Jo máte pravdu Krušné hory miluji i když za mého dětství to bylo úplně jiné. Ale proto, že starší generace jsem tak dobře jsem oblast Nového Města a okolí začal poznávat od roku 1954. Naštěvuji je pravidelně Grunwaldské rašeliniště znám. Ale za boha si teď nemohu vzpomenout, kdy zkončila svoji činnost Mudrova chata a ve kterém roce byly zrušeny skokanské můstky. Nemáte o tomto přesné informace. Děkuji.

HlavaXXII 10.1.2010 16:04

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

Na svém blogu http://cottageman.blogy.novinky.cz/0911/ve-pet-let-pote se pokouším mapovat výstavbu VE v Krušných horách na Chomutovsku. Kolem VE existují věci, které si člověk předem neuvědomí. Blog je o tom, co místním VE dávají a berou. Toho co berou je mnohem více.

Míra 10.1.2010 15:55

Re: Dovča loni

Sorry, ale Vy jste tvrdil, že pokud koukám z hospody na Bouřňáku, tak vidím vrtule, což je nesmysl- tedy pokud se nevykloním ven z okna a kolega mě nebude na parapetu držet za pásek:-).

Chatu máme na Grunwaldském rašeliništi. Ale nebudem se hádat o slovíčka, mě se tam prostě líbí, Vám zjevně taky a to je fajn. Jinak co se týče vrtulí, alespoň jedno pozitivum pro mě mají- za horší viditelnosti je to výborný orientační bod.

J.S. 10.1.2010 15:08

Re: Díky za článek

Dávam Vám 100% za pravdu a z mého pohledu je oblast v okolí Kálku snad ještě horší než směr Moldava.

J.S. 10.1.2010 15:05

Re: Dovča loni

Tak že smrky a vrtule žádné nejsou vidět. To snad né. A co vrtulu směr Vrch Tří pánů. Nesmíte se dívat jen směrem na České středohoří. Nevím, kterým směrem máte chalupu, zda směr Bendlovka nebo Mikulov chce se to jen dobře podívat a né sedávat u oken naproti vchodu do restourace. A také jde o pohled nejen s uvedené restourace ale o celkový pohled s vrcholu Bouřňáku. Mimochodem dnes dopoledne jsem si tam docela dobře zalyžoval i když trochu více sněžilo. Je pravdou, že uhynulé smrky před Moldavou jsou pryč nejhorší to v této oblasti bylo v letech 1985 až 1995, zde si nejsem zcela jist, zda jsem trefil správně roky.

J.S. 10.1.2010 14:55

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

Dobře tuto oblast znám. Máte pravdu jsou to Mlýny.

Lary 10.1.2010 13:31

Re: Pamatuji hory Krušné z dětství úplně jiné

Větu :"větrníky lesům rozhodně neublíží ani v nejmenším" může napsat buď hlupák a nebo někdo, kdo neví že pro jeden větrník jsou potřeba základy z 450m3 betonu, do každého asi 120 kg oceli,betonový bunkr na přístroje a instalace a příjezdová komunikace. Devastace okolí při výstavbě je také značná.

Wlasta 10.1.2010 12:01

Re: Díky za článek

souhlasím, ale tak jak jsem neposledy projel KH hynou stříbrné smrky všude od Kraslic po Teplice. Podrobněji znám oblast od Moldavy po Kálek a zde je to velmi patrné.

Wlasta 10.1.2010 11:51

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

pod tím mostem je silnice na přechod do Německa, stará továrna, v obci byl starý uhelný lom a je tam po něm ještě patrná jáma, pod starou silnicí do Střelné se dobývaly křemence, jsou tam výchozy svrchní křídy a teplického křemenného porfyru. Ještě něco?

To že je tento železniční most uváděn pod Hrobem neznamená, že je v Hrobu. To údolí je v Mlýnech.

Peta 10.1.2010 11:27

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

Ten most je skutečně v Mlýnech, které jsou součástí Hrobu

Peta 10.1.2010 11:22

Re: Dovča loni

A ještě doplnění. Brusinky také potkávám na čekolipsku, abych zahrnul i nižší nadmořskou výšku.

Peta 10.1.2010 11:18

Re: Dovča loni

para, víš co? Zvedni někdy pr**l a běž se do toho lesa podívat. Co píšeš může být pravda, ale moje zkušenosti jsou jiné, brusinek sice není tolik, co borůvek, ale je jich daleko více než před 20-25 lety, kdy jsem nepotkal ani kuličku. To jsou moje zkušenosti z Krušných ho, Jizerek, a Orlických hor a Vysočiny.

míra 10.1.2010 11:15

Re: Dovča loni

Vrtule tedy z hospody vidět nejsou, je vidět Milešovka a Sedlo a dál směrem na Českou Lípu, o deset piv, jo?:-)))) Můžete mi tam u paní Cábové založit účet na Míra, já už to s ní pak vyřídím:-))))). A okolo chalupy máme spíš kleč a břízy. Uschlý smrk nenajdete v okruhu kilometru, něčím se topit musí:-)))))

Vasekpasek 10.1.2010 10:38

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

Jj a nebylo to letos, nýbrž loni, nějak jsem zapomněl, že se nám už přehoupl rok :) Ono tam těch vlaků zase tolik přes den nejezdí :)

Tino 10.1.2010 10:11

Pamatuji hory Krušné z dětství úplně jiné

V Krušných horách jsem prožil část dětství. Přesněji pod Klínovcem, nejvyší to horou krušných hor. Bylo to počátkem šedesátých let a tak vlastně dost brzy po "vítězství pracujícího lidu".

Ty Krušné hory byly tak zalesněné, že si to současní mladí obyvatelé toho kraje jen stěží umí představit. Tyhle pohraniční hory byly plné stromů porostlých lišejníky, vysokým borůvčím, spoustou hub a šťavnatých stále mokrých mechů. Zvěř tam snad ani nikdo nepočítal a na podzim se ozývalo z lesů troubení jelenů, že byl strach do lesa jít. Dravci tam létali nad lesy a poli nonstop, jako kdyby hlídali ty lesy. Sokoly nad hlavou zahlédnout, nebyl žádný zázrak. Prostě přírodní unikum jaké dnes nevidět.

Jak socialismus vítězně postupoval, lesů ubývalo. Na vině nebyla ani tak těžba, jako kyselé deště vlivem socialistické megalomanské hospodářské aktivity. Nejen hospodářství u nás, ale i v sousedním NDR ničilo tyto lesy. Větry nesly smrad z vysokých komínů přes tyhle hory a deště, co zákonitě nad lesy vznikaly. byly tak kyselé, až spálily převážnou část lesů. Prostě suché smrky byly naprosto všude a lesy přestaly existovat. Inferno!

Kde se hrabou větrníky svým estetickým hovadismem na kyselé deště socialismu! Já jen užasnul loni, když jsem po letech znovu spatřil Krušné hory s lesními porosty. Nevím jestli to vítězství nad devastací hor je zásluha jen přírody a nebo to způsobili lidé rozumným hospodařením. Ale mám z toho návratu lesů hroznou radost, že jsem se toho dožil. Jen zdaleka ještě hustota těch lesů a jejich rozsáhlost není taková, jak tehdá v šedesátých letech.

Větrníky lesům rozhodně neublíží ani v nejmenším! To smrad z vysokých komínů a povrchová těžba uhlí zcela určitě!

Vlado Z 10.1.2010 1:37

Chodím tam rád na běžky

...a jako zdevastovanákrajina severní okraj rozhodně na první pohled nevypadá.A těm mladým smrkům se docela daří.Na druhé straně-lesy nejsou všechno-ty rozlehlé louky mají taky svoje kouzlo a i tam jistě žijí rastliny i živočichové. Jen si člověk musí zvyknout naponěkud jednotvárné náhorní plató. Nejradši mám proto východní hranu s jejími srázy do podkrušnohorské pánve.

w 10.1.2010 1:35

Re: Díky za článek

nevymejšlej si furt pitomosti. Kdo to tu má furt vyvracet

w4c 10.1.2010 1:33

Re: Díky za článek

on tam nebyl nikdy, jen tu dělá chytrýho a nazývá se krušnohorcem. Asi se často dívá na Náhlovskýho

w 10.1.2010 1:21

Re: V Krušných horách

Krušné hory jsou přístupné celé. Když jsi tam jel, žes vystoupil jinde

w 10.1.2010 1:19

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

ten most je v údolí a nikdy tam nefouká. Tam se větrníky určitě stavět nebudou. Jsi už tady v pořadí třetí, který mluví o věci, kterou v životě neviděl

w4c 10.1.2010 1:17

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

tys chodil po železničním mostě?

w4c 10.1.2010 1:16

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

v obci Mlýny je kulový, Pleteš si to s Hrobem a nikdy jsi tam nebyl

Chris Kelvin 9.1.2010 23:50

Re: nechápu, co sempíše za lidi, že se jim větrné elektrárny nelíbí

Jeden z nejkrásnějších viaduktů u nás. Snad ty elektrárny přežije......