6.12.2019 | Svátek má MikulášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Větrní zabijáciŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 306, poslední: 16.6.2006 21:47, přehled diskusí

nevím, kolik zvířat zahyne pod koly automobilů - ale je nesmysl přidávat ještě přiblblé větřáky!:
Autor: El Cid Datum: 16.6.2006 21:47

VVR^VV

Daneš Burket:
Autor: Terry Datum: 14.6.2006 11:56

jako přední pracovník Jaderné elektrárny Dukovany  vždy a všude "chválí" to svoje, vše ostatní je pro něj nebezpečné. Snad by stačilo připomenout, že kdyby v roce 1986 došlo ještě ke třetímu výbuchu bloku Černobylu (a že k tomu už příliš nescházelo !!!!), tak by to radioaktivní mrak zasáhl celou Evropu v takové míře a intenzitě, že na dlouhá staletí by na jejím území nebyl nikdo, kdo by mohl diskutovat o nebezpečí větrných elektráren.

Re: Daneš Burket:
Autor: Daneš Burket Datum: 14.6.2006 12:00

Jestli v případě třetího výbuchu máte na mysli jaderný výbuch (po parním a vodíkovém), tak Vás jako fyzik mohu ujistit, že k němu bylo na tisíce mil daleko (pokud Vám něco říká pojem kritické množství a uspořádání) a pro Evropu by neměl větší následky než předcházející výbuchy. Samotná destrukce by postihla jen bezprostření okolí, ale z pohledu Evropy je důležitá distribuce radioaktivních materiálů ovzduším a na to stačil onen parní výbuch.

Teti vybuch je nesmysl:
Autor: Petr Vańura Datum: 14.6.2006 17:57

nemelo tam CO bouchnout, kdyz uz tam nebyla voda a tudiz ani para. A dokonce ani veskera radioaktivita z Cernobylu by nemela popisovane nasledky.

Pan Burket je opravdu technik?:
Autor: Tomáš Datum: 14.6.2006 8:33

Vážený pane Burkete, nesouhlasil jsem s Vašimi názory, ale respektoval jsem je, protože jste neplácal moc velké nesmysly. Tímhle článkem jste mne velmi sklamal. Srovnávat akustický výkon (těch vašich 101 dB) s hladinou akustického tlaku (40 - 50dB) bych čekal u líného novináře, který si neověří to co neví. Jen pro vaši informaci, hladina akustického tlaku u paty větrné elektrárny je cca 55 dB - s akustickým výkonem má tato hodnota společného asi tolik co jablka s bramborama. Další věc zabíjení ptáků - ano několik jedinců vždy zahyne, ale máte představu kolik milionů zabijí auta, kolik ptáků zahyne na vedení VN, kolik statisíců sežerou kočky? Doporučuji vám k prostudování studii Britské Královské společnosti  pro ochranu ptáků (Royal Society for Protection of Birds).

Takové to diskuze by měly být především věcné,  na základě pravdivých argumentů, věřím že vám dalo hodně práce vymyslet podobné nesmysly, jako že zvěř snáší hluk motocyklu a podobně. Nicméně lépe využitým časem by bylo studium závěrů odborných institucí.

Re: Pan Burket je opravdu technik?:
Autor: Harwey Datum: 14.6.2006 10:35

Další věc zabíjení ptáků - ano několik jedinců vždy zahyne, ale máte představu kolik milionů zabijí auta, kolik ptáků zahyne na vedení VN, kolik statisíců sežerou kočky? To je pro tento článek irelevantní.

Ale jinak s vámi souhlasím. Jednu ze zmiňovaných studii jsem viděl a musím říct, že by prošla jako bakalářská práce s odřenýma ušina ale je to metodicky děravé jak cedník. Článek je plný nepřesností a zkreslení. V akustice se nevyznám ale informace typu

....lokalitě Altamont Pass v blízkosti San Francisca dochází přímo k masakru ptáků. Bylo zde nalezeno 40 až 60 zabitých orlů skalních za rok. Bylo jich 40 nebo 60? Je to hodně na rozlohu dané oblasti? Je to hodně na hustotu ptačí populace ? Víte že orel skalní vůbec v US nežije? Je  Altamont Pass vhodná lokalita k současným elektrárnám když větrníky tam byly postaveny v 70 letech minulého století jako reakce na ropnou krizi a jsou převážně malé a rychle se točící a je to technologie, která se v současnosti nepoužívá?

Re: Re: Pan Burket je opravdu technik?:
Autor: Daneš Burket Datum: 14.6.2006 12:03

Drahý Harwey,

1. kolik bakalářských prací jste už opoínoval. Já pusobím už léta jako vedoucí a oponent diplomových prací a troufám si tvrdit, že jejich úroveň dokážu posoudit.

2. Myslím, že je úplně jedno, jestli těch usmrcených orlů je 40 nebo 60. Mě by jako masakr připadala i ztráta 10 jedinců ohroženého druhu.

Re: Re: Re: Pan Burket je opravdu technik?:
Autor: Harwey Datum: 14.6.2006 12:56

Ad 1. To je v podstatě věc toho kdo vám je dává a zřejmě také tématu. Do toho mi upřímně řečeno nic není, ale nedostatek kritické reflexe metodických postupů a materiálů je všeobecný problém pokud jste nějakým způsobem emocionálně/ekonomicky/personálně zainteresováni v posuzované věci. Třeba když paní Kuchtová brojí proti jádru. U soudu se tomu říká podjatost.

Ad. 2 Ano to je přesně rozdíl mezi vědou a emocionální dojmologií. Jedno to není. Jedno je kolečko u trakaře a je dost rozdíl jestli je to 1% celkové populace nebo 0.001% nebo 50%. Jestli je 10 masakr je hranice kdy už to masakr není? nebo je to jenom expresivní vyjádření které má zveličit číslo jež má bez souvislostí velmi malou nebo žádnou vypovídací hodnotu? Uznávám že orel skalní je v US asi dost ohrožený druh. Zejména protože se tam vůbec nevyskytuje. Orel skalní je ohrožený druh u nás. Jak můžete tvrdit, že je ten druh ptáka ohrožený, když nemáte jasno o jaký druh se jedná?

Použít logiky a informací ve článku můžu uvažovat že druh je v dané oblasti přemnožený, protože myši zpitomělé hlukem a vibracemi vylezají ven a jsou snadná kořist?

Re: Re: Re: Re: Pan Burket je opravdu technik?:
Autor: Flasi Datum: 14.6.2006 17:52

Orel skalní (Aquila chrysaetos) - Golden Eagle se v USA vyskytuje. Zato u nás se nevyskytuje (jenom na Slovensku). Tedy pokud nepočítáme ty čtyři mladé, kteří tady budou v létě vypuštěni.

Než budete někoho poučovat o tom, že nemá jasno v druzích, tak si to jasno prvně udělejte sám.

Naši sousedé loni spočítali,že větrník se jím vyrobenou elektřinou,při stávající účinnosti a cenách zaplatí asi za 325 let.Proto ochabují s výstavbou a snaží se prodat "venku".:
Autor: Kvetla Datum: 13.6.2006 23:12

:-/

no comment:
Autor: Mysch Datum: 13.6.2006 22:02

Odstavení prvního bloku elektrárny v Temelíně s týdenním předstihem proti původnímu plánu je údajně způsobeno utajovanými závažnými potížemi s jaderným palivem, s nímž se vedení podniku potýká.

Závada na čidle vyřadila první blok Temelínu Temelín dostane ruské palivo Temelín odstavil mráz

Re: no comment:
Autor: Flasi Datum: 13.6.2006 22:38

Nechtel jste to nadepsat spis "no reason"?

O co ma jit? Temelin pojede na ruske palivo - v cem je problem, cim je to zajimave?

Druhe dva odkazy jsou bezne problemy, ktere postihuji kazdou elektrarnu, nez se zabehne. Akorat jine eletrarny nejsou tam medialne vdecne tema. Opet velmi nudna zalezitost.

Cim jsou ty odkazy zajimave? Prozradite? Nebo budete radeji neurvaly?

ty odkazy nejsou ode mne,:
Autor: Mysch Datum: 14.6.2006 13:01

ale jsou socasti clanku.

Re: ty odkazy nejsou ode mne,:
Autor: Flasi Datum: 14.6.2006 13:27

Jakeho clanku a proc jste ho neprilinkoval?

paneboze,:
Autor: Mysch Datum: 14.6.2006 18:05

a ze mate dejchat, na to potrebujete taky link?

byl to cesky denni tisk. kouknete se na vcerejsi lidovky, nebo novinky.

ja uz si to opravdu nepamatuju.

ostatne uz z tech linku je jsne, ze se jedna o lidovky.:
Autor: Mysch Datum: 14.6.2006 18:07

takze, driv, nez nekoho napadnete, zkuste prosim zapnou mozek.

Re: ostatne uz z tech linku je jsne, ze se jedna o lidovky.:
Autor: Flasi Datum: 14.6.2006 19:16

Myshi ja jsem vas nenapadl, ja jsem se vas zeptal, proc to sem posilate.

Poslat odkazy z nejakeho clanku, ale nikoliv clanek samotny (zvlast kdyz to neni moc k tematu) mi opravdu nepripada tak bezne, abych se nezeptal.

ale jdete,:
Autor: Mysch Datum: 14.6.2006 21:52

prectete si laskave po sobe, co pisete.

od zacatku prosim!

Re: ale jdete,:
Autor: Flasi Datum: 14.6.2006 22:55

Mysch jak ma byt. Misto aby vysvetlil proc poslal ty odkazy, misto toho aby napsal k jakemu clanku se vztahuji a jak to souvisi s touto diskuzi, tak radeji resi uplne jine veci. A misto aby napsal kde se citi napaden, tak nechava druheho hadat.

Takze cim jste se citil napaden? Tim, ze jsem vase no comment - bez komentare prekrtil na no reason - bez duvodu, protoze jsem nechapal (a bez vaseho vysvetleni doted nechapu), proc jste sem ty linky poslal?

Nebo snad tim, ze jsem se vas zeptal, jestli nebudete neurvaly? Jako uz v teto diskuzi jednou?

tak jo blbecku!:
Autor: Mysch Datum: 15.6.2006 16:57

Re: ano a jak ty jindrichovicke,:

Autor: Flasi IP: 82.208.45.xxx Datum: 13.06.2006 10:48

Ze pisete pitomosti, to jsem si zvykl uz davno. Ale ze takove, to je novinka. Koeficient vyuziti v Jindrichovicich je kolem 11%, elektrarny v Sasku budou mit neco kolem 20%, v zadnem pripade ne pres 30%, v Temeline je to kolem 80%

Re: tak jo blbecku!:
Autor: Flasi Datum: 15.6.2006 21:06

Aha. To je uplne jine vlakno. Ja se vas tady v tomhle vlakne ptam proc jste posilal ty linky.

A fakt nevim, kde jsem vas napadl. Psal jsem, ze pisete pitomosti - to delate casto a udelal jste to i v teto diskuzi. Napadeni by bylo, kdybych napsal, ze jste pitomec (asi jako jste me tady nazval blbeckem), coz jsem neudelal a nedelam to ani ted.

aha :
Autor: Mysch Datum: 15.6.2006 22:05

jine vlakno blbecku.

pitomec opravdu jste ja vam to napisu bez okras. asi tak jako to vysvetloval jam werich hornickovi v potope.

Re: aha :
Autor: Flasi Datum: 15.6.2006 22:15

Napiste. Hlavne napiste, proc jste sem posilal ty linky - jak to souvisi s tematem. Celou dobu se vas na to ptam.

jste opravdu tak blbej, :
Autor: Mysch Datum: 15.6.2006 22:25

nebo neumite cist?

odpoved mate uz davno, ze linky jsou soucasti clanku z lidovek.

debatovat s flaskou vaseho formatu mne absolutne nebavi, takze(Y)

naveky!

Re: jste opravdu tak blbej, :
Autor: Flasi Datum: 15.6.2006 23:02

A proto jsem se ptal jakeho clanku a proc to sem posilate.

Me proste pripada divne do diskuze o negativech vetrne energie poslete tri odkazy - dva o problemech v Temeline a treti o tom kdo bude do Temelina dodavat palivo. A pozdeji tvrdit, ze je to soucasti nejakeho clanku, ze nevite presne odkud a odkaz na samotny clanek ale nepridat.

V diskuzi se okrajove o jaderne energetice mluvilo, takze mozna vase pocinani nejaky duvod ma. Zajima me jaky.

Ja si ted ctu nejaky clanek o ukladani vyhoreleho paliva. Jsou u nej nejake odkazy. Mam je sem prilinkovat a rict vam, at si clanek dohledate sam? Pomohlo by to s tim, abych od vas dostal vysvetleni?

Re: no comment:
Autor: Terry Datum: 14.6.2006 11:59

To je pro pana Burketa nezajímavé, on pracuje v JE Dukovany. :-D :-/

hlavně:
Autor: cca5 Datum: 13.6.2006 20:35

že Temelín vyrábí o 106 !

Re: hlavně:
Autor: I.L. Datum: 13.6.2006 21:16

Kouknete radeji, co zrovna dnes delaji vetrniky,

nejen u nas...

Re: hlavně:
Autor: Flasi Datum: 13.6.2006 21:21

Temelin vyrabi s koeficientem vyuziti cca 80%. Coz na novou elektrarnu s mimoradne velkou turbinou neni spatne. Je to videt treba pri srovnani s JE Dukovany, ta funguje s koeficientem vyuziti 85-90% coz je na tlakovodni typ reaktoru asi maximum dosazitelneho.

NOVÁ STUDIE:
Autor: Harwey Datum: 13.6.2006 17:49

Studie Josefa Joudy ze společnosti Ergetioomel na elektrárnu v Horní Dolní říká, že větrný vír větrníků chladí přilehlé budovy takže je není třeba v parném létě klimatizovat.  V zimě pak uklízí sníh. Turbulentní proudění dále způsobuje to, že odpadky z celé obce jsou sváty na místní skládku odpadů. Rytmický zvuk vrtulí působí, že se do obce sjíždějí hudebníci z celého okolí a rytmičnost zvyšuje i ekomonický výkon místních podniků v industriální zóně až o 9.398%. Dále je pak třeba říci že studie konstatuje synchronizaci vibrací rotorů do takové míry že se navzájem vyruší ve výseči obytné zóny.

Je zde zmiňováno několik studií a byť se o téma trochu zajímám jména ani instituce mi nic neříkají - bylo by možné alespoň jednu prolinkovat - nebo dát relevantnější odkaz (citaci např.), než to co jsem trochu z recese napsal výše?

Díky