18.9.2020 | Svátek má KryštofDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Touha stát se RopákemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 71, poslední: 17.5.2006 23:28, přehled diskusí

Pan Burket...:
Autor: abysser Datum: 17.5.2006 23:28

... je především zaujatý a proto tento článek je nutno brát s rezervou. Můžeme odsoudit nejrůznější nevládní organizace, ale nemůžeme popřít, že občanská společnost je náš poklad - vždyť jenom díky ní, tu již není bolševik, také legitimně zvolený...

Blahopřeji autorovi :
Autor: Petr Vaňura Datum: 2.5.2006 13:05

Jinak by mě velice zajímalo, kdo určuje, co budou za peníze občanů tvrdit "veřejnoprávní"  média. Tolik lží o Černobylu, jako v poslední době jsem už dlouho neslyšel. Velmi mě zaujal nejnovější výmysl zelených, jak v důsledku Černobylu údajně ubývá dětí s vyšší inteligencí, jak prý ubývání "lidí s nižší odolností k záření" apod. Takovýto ničím podložený nesmysl skutečně stojí za zaznamenání. Samozřejmě, jaksi se moc neuvádí, že se např. v ČR jedná jen o malé navýšení přirozeného pozadí dokonce i v roce 1986 (tehdy cca. 25%, 50 mrem k průměrné přirozené dávce cca 200 mrem.).

A dále, pokud jejich myšlenkové přemety kolem důsledků Černobylu převedeme na fosilní paliva, bude počet obětí v mnoha milionech ROČNĚ.

"Klub ropáků" je nepochybně velmi prestižní.:
Autor: Saša Datum: 2.5.2006 11:49

A být nominován na ropáka a umístit se v prvé dvacítce je důkazem inteligence, pracovitosti a slušnosti.

Burket se zdá být vtipný:
Autor: Joska Datum: 2.5.2006 0:02

Není to až tak. Jestli jste spokojen vedle Klause s jeho blábolem, pak doufám, že cenu dostanete ještě dodatečně. Jinak soudím, že by měl být každý občan této země rád za ekologické organizace, které tu působí. Většinou jsou sice převálcovány průmyslovou a nevědomou lobby, někdy se dopouští i omylů a dokonce ztrát.. Poslání je však nanejvýš chvályhodné a ne každý z nás je tomu ochoten, nebo schopen věnovat nějakou energii.

Re: Burket se zdá být vtipný:
Autor: MilanS Datum: 2.5.2006 0:38

Josko,

zeptejte se občanů obcí, kterým chyběl nebo chybí obchvat či dálnice blokované zelenými, zda vítají jejich "blahodárné" aktivity. Ale pozor - musíte umět utíkat hooodně rychle.

Re: Re: Burket se zdá být vtipný:
Autor: charlie Datum: 2.5.2006 1:18

Zeptejte se zase těch co příjdou po nás, kde ještě kousek lesa zbyl ...

Re: Burket se nezdá být vtipný on opravdu je vtipný, jenže je to vtip pod mezí chápání zelených lumíků:
Autor: Loki_F Datum: 2.5.2006 8:23

Lesy pro naše děti. To je opravdu dojemná věta. Tak nějak emotivní... };D

Možná byste si měl opatřit nějaké lepší informace. Tato země nebyla zarostlá lesem tak je je v současnosti nejméně posledních tři sta let... Každým rokem lesa přibývá minimálně o 2,5 - 3 mil. kubických metrů (absolutně je to asi 15,5 - 17 mil. m3. Těžba (v závislosti na rozsahu nucených likvidacích různých kalamit a lidské blbosti) se pohybuje mezi 12,5 - 14,5 mil. m3

Re: Re: Re: Burket se zdá být vtipný:
Autor: qwertz Datum: 2.5.2006 8:25

Les? Neznám!

Ovšem lokalita s průmyslovou těžbou biomasy je tááámhle na kopci

Re: Re: Re: Burket se zdá být vtipný:
Autor: MPL Datum: 2.5.2006 8:34

Před několika lety jsem byl na výstavě, kde byly obrázky vyfotografované před 100 lety a ze stejného místa to bylo vyfocené znovu (ta výstava byla tehdy hodně mediálně propagovaná). To nejvýraznější čeho jsem si při porovnávání okamžitě všimnul bylo, že na většině fotek vyfotografovaných po 100 letech, se vyskytovalo daleko více stromů. Fakt je, že tam bylo i několik fotografií těžbou uhlí hodně zdevastované krajiny. Takže mizení lesů u nás bych se až tak moc nebál. A právě výstavba dalších JE by ochraně před devastací lesů, které jsou ve velké míře způsobené jak těžbou uhlí,tak i provozem uhelných elektráren, měla výrazně napomáhat.  

a co takhle se zeptat :
Autor: Mysch Datum: 2.5.2006 15:13

byvalych obyvatel vesnic zrusenych kvuli tezbe uhli? v severnich cecha jich je dost, co vas radi nakopou. a nejen dopr dele.

Re: Re: Burket se zdá být vtipný:
Autor: Joska Datum: 2.5.2006 23:20

Opravdu nevím Milane, kdy bylo co "zelenými aktivisty" zablokováno. Tápu, že něco se dělo kolem Plzně, ale o ničem jiném jsem neslyšel. ( JO, ještě dálnice přes české středohoří..) Také ani netvrdím, že jsou neomylní a nevinní, jak lilie. Ale pokud se jim podaří zablokovat jediný nesmyslný projekt krátkozrakého "zisku" nějaké firmy na úkor ŽP, tak jim fandím.

Re: Re: Re: Burket se zdá být vtipný:
Autor: Ladislav Datum: 3.5.2006 9:12

Pokud vám nefunguje paměť,tak jen pár největších kauz : Temelín, Plzeň, D8,D11,R35,jezy na Labi a mohl bych pokračovat.Vždyť ti fanatici evidentně zhoršují tímto postupem životní prostředí,protože auta se jim jaksi nedaří zrušit ani zakázat. To,že ve své zaslepenosti bojují už i proti vodním elektrárnám ( vodní nádrže mění klima, ničí přírodu,apod) myslím ani nepotřebuje komentář:Fandím Klausovi, je to jediný politik,který jim nahlas říká - anarchie a  občanská společnost v pojetí zelených jedno jsou.A má pravdu.Nevím,proč volíme své zástupce na všech úrovních řízení společnosti (SVOBODNĚ),když pak každý,kdo má do zadní části těla otvor,může tento systém zbourat.A zelení to rádi a s láskou (za peníze )dělají.

Re: MPL: Váš názor mi konvenuje, avšak je patrné, vaše ovlivnění zelenou propagandou:
Autor: Loki_F Datum: 2.5.2006 9:08

Napsal jste:

"Takže mizení lesů u nás bych se až tak moc nebál. A právě výstavba dalších JE by ochraně před devastací lesů, které jsou ve velké míře způsobené jak těžbou uhlí,tak i provozem uhelných elektráren, měla výrazně napomáhat."

V současnosti je devastace lesů vlivem těžby uhlí minimální, naopak, tvorba zelené hmoty (asimilace) je závislá na CO2. JE se stálým výkonem musí být doplňovány dalšími "pružnými" zdroji, což jsou téměř výhradně vodní a tepelné elektrárny. A nic je zatím nemůže nahradit, rozhodně ne "fofrníky"... Pro nejbližších 50 let se nedá počítat s jinou dostatečně výkonnou alternativou.

Jde jen o optimalizaci jejich podílů.

Jsou prostě technické meze, které nevyřeší žádná, ani zelená ideologie. Tak jako komunismus se musel smířit s tím, že "Větru ani dešti neporučí", budou se s tím muset vyrovant i zelení lumíci! };D

Re: Re: MPL: Váš názor mi konvenuje, avšak je patrné, vaše ovlivnění zelenou propagandou:
Autor: MPL Datum: 2.5.2006 12:15

Devastace lesů vlivem tepel. elektr. začala v 70. letech a dodnes to není v pořádku - neměl jsem na mysli jen jejich současný vliv. Stejně jako Vy jsem pro optimalizaci jednotlivých podílů a vůbec by mi nevadilo,kdyby podíl JE na výrobě el.energie tady byl podobný jako je ve Francii. Zároveň jsem pro minimalizaci výroby el. energie v tepel. elektrárnách a s t ím souvisí i minimalizace těžby uhlí (devastace krajiny obecně, využití uhlí jinak než na spalování). O VE jsem se vůbec nezmiňoval, jejich výstavbu v ČR považuji víceméně za pitomost. Úspory energie a to nejen elektrické (jak v průmyslu, tak i např. v obytných domech), naopak považuji za velmi důležité, a to i přesto, že jsme dnes ve spotřebě elektřiny na 1 obyvatele ve srovnání s ostatními státy EU na tom docela dobře. Myslím si, a ze své praxe to vím, že v úsporách energie obecně jsou stále obrovské možnosti. Tento názor mám už dávno - a zelená propaganda tehdy v podstatě neexistovala. No a k tomu "Větru ani dešti", mohu Vás ujistit, že těmto živlům jsem se nikdy poroučet nepokoušel. Na závěr, přestože jsem pro výstabu JE, mám do budoucna docela obavy z jejich velkého rozšíření ve světě. Nejsou to ani tak obavy bezpečnostně -technické, ale spíš bezpečnostně - politické. Dnes je to aktuální např. s Iránem, ale mohou k němu přibýt další státy. Mám na mysli i to, že čím víc bude na světě JE, tím těžší a složitější bude uhlídat zneužití radioaktivního materiálu (nedávno to tady už  bylo - po rozpadu CCCP). Explodujících fanatiků se ve světě najde dost a když budou mít možnost vyrobit  tzv. "špinavou" jadernou nálož, tak ji vyrobí a použijí. A pak bude následovat co?   

K šíření jaderných zbraní NENÍ potřeba jaderná energetika:
Autor: Petr Vaňura Datum: 2.5.2006 14:17

a jaderné zbraně jsou starší, než jaderné elektrárny a to přibližně o 10 let, podle toho, co považujeme za elektrárnu, vůbec první proud vyrobil US pokusný reaktor roku 1951 (250 kW ?), v SSSR spustili malou a mohutně propagovanou elektrárnu pod hlavičkou Akademie věd roku 1954 (5MWe), Britové spustili Cardell Hall tuším r. 1958 (50 MWe na každý ze 4 bloků), Američané Shippingport  roku 1957 (tuším 75 MWe).

První výbuchy - USA 1945, SSSR 1949, GB 1952, Francie 1961 ? Čína 1964 ?.

Pro špinavou bombu seženete materiál i jinak, než z vyhořelého paliva.

Pokud by ovšem Irán nestavěl elektrárnu s lehkovodním reaktorem, hůře by oddůvodnil, proč staví závod na obohacování uranu. Počet zemí, které mají vlastní obohacovací závody je jen zlomek počtu těch, které provozují jaderné elektrárny.

Re: K šíření jaderných zbraní NENÍ potřeba jaderná energetika:
Autor: MPL Datum: 2.5.2006 15:21

Pane Vaňura, Vaší větou - Pro špinavou bombu seženete materiál i jinak, než z vyhořelého paliva - jste mě opravdu vůbec nepotěšil. Proč? Pro tohle:  Moderátor - Dám vám prostou otázku. Jestliže chcete žít podle zákona šaria, a vím že to chcete, proč se neodstěhujete do takového Iránu. Anjem Choudary - No, kdo Vám řekl, že vlastníte Británii? Celý svět patří Alláhovi. Já si budu žít kdekoliv na světě chci, a budu šířit boží zákon. Půjdu-li do džungle, nebudu tam přece žít jako tamější zvířata. Budu tam šířit to, o čem jsem přesvědčen, že je to nadřazenější způsob života.-  Tak toto je uvedeno v diskusi k článku z lidovek, název článku -  Národní strana: Muslimové chtějí zničit naši zem. Je to zdánlivě mimo tuto debatu o vztahu ekologie a JE, ale myslím, že dnes daleko víc než dřív vše souvisí se vším.        

  

Re: Re: Re: MPL: Váš názor mi konvenuje, avšak je patrné, vaše ovlivnění zelenou propagandou:
Autor: jonáš Datum: 2.5.2006 14:33

Až na to, že dneska lesy nedevastuje SO2 z uhelné elektrárny, ale NOx z dopravy "úspornými" dýzly a "čistého" topení plynem (prospívá jim vyšší spalovací teplota) -- a na rozdíl od síry na jejich odchytání chemická technologie nemá.

Re: MPL: Váš názor týkající se stavu lesů a jejich poškozování:
Autor: Loki_F Datum: 2.5.2006 22:15

byl zjevně ovlivněný zelenou propagandou, tvrdohlavě opakovanou a neberoucí žádné ohledy na skutečný stav. A výhradně toho se také týkala moje replika.

Víte, pamatuji doby, kdy rudí komsomolci na elektrárně Tušimice vypínali na noc filtry jemné poílkové frakce aby "šetřili drahou za devizy dováženou tkaninu speciálních filtrů a tuto "úsporu", kterou hrdě publikovali ve svazáckých plátcích jako vlastní inovativní příspěvek, kladli s pýchou oltář socialismu".

To je v současnsti něco naprosto nemyslitelného a podíváte-li se na kouřovou vlečku kterékoli tepelné eletrárny uvidíte, že BÍLÁ. Dle Vašeho slohu soudím, že jste dostatečně vzdělaný, abyste chápal - na rozdíl od zelených lumíků - co to znamená!

K radioaktivním materiálům: Kdyby byly všechny vojenské a průmyslové radioaktivní zářiče a obohacené radioaktvní materiály chráněny tak, jako v jaderných elektrárnách a jejich dočasných úložištích, byl bych daleko klidnější. Ostatně Pan Vaňura Vám na toto odpověděl dostatečně a rozumně. Dobrou noc!

Re: Re: MPL: Váš názor týkající se stavu lesů a jejich poškozování:
Autor: MPL Datum: 3.5.2006 22:04

Jo, taky dobrou noc.

Následující větu myslel autor z legrace?:
Autor: Jiří Horák Datum: 1.5.2006 22:15

"Možná by měl Dětem země někdo vysvětlit, že naše společnost je založena na zastupitelské demokracii a představa, že každý může mluvit do všeho je nejen naivní, ale její aplikace by se mohla stát pro společnost nebezpečnou"

Pokud ji myslel vážně, jsem nucen upozornit, že autor vyjadřuje své názory, aniž byl zvolen v řádné politické soutěži, což je od něho naivní, ale může to být pro společnost i velmi nebezpečné.

Re: Následující větu myslel autor z legrace?:
Autor: Kolt Datum: 1.5.2006 23:46

To je ten problem sporu ohledne obcanske spolecnosti a NGO apod. Tedy, ze pod terminem "mluvit do neceho" rozumi obe strany neco uplne jineho.

Re: Následující větu myslel autor z legrace?:
Autor: Daneš Burket Datum: 2.5.2006 5:42

Vážený pane,

pletete si pojmy. Je rozdíl mezi vyjadřováním názoru a snahou něco ovlivňovat.

Každá tahle verbež častuje různě své oponenty...:
Autor: Finrod Felagund Datum: 1.5.2006 20:40

Proto jsem vždy nevýslovně hrdý na to, když mě feministka nazve šovinistou, komunista fašistou či ekologický fanatik ropákem s neúctou k ekologii. Tyhle ideologie mají jeden totalitní základ a bohužel pro ně je to velmi dobře vidět.....

Tož vyhlašte sůtěž o zlatý neutrón:
Autor: Venkovan Datum: 1.5.2006 20:29

Tam pane Burkete určitě vyhrajete!!

Pane Burkete, Vaše jemná ironie, se u zelených lumíků poněkud míjí účinkem.:
Autor: Loki_F Datum: 1.5.2006 18:43

Již dost dlouho se divím, proč tak finančně úspěšné firmy jako je ČEZ, OKD, MUS etc., již dávno nezainvestovaly do komponované show, která by vyhodnotila "nejaktivnější" a "nevýřečnější" ekologisty, zelené lumíky a melouny (umělci by se jistě, tak jako vždy zúčastnili s nadšením). Díky typickým charakteristikám ekologistů se nabízí množství srozumitelných zkratek cen.

Např. cenou roku ... za aktivitu: "Dunící ekotykev", "Saranče roku", "Český lumík"...

Za nejpitomější ekologistický výrok: "Melounové semínko", "Ekošplouch", "Perpetuum nihile"...

Kdyby taková cena byla navíc "vyšprajcována" finančí dotací, kterou by laureát ceny byl vyslán na půl roku v přidělených sponzorských plavkách a s několika baleními opalovacího krému o vysokém faktoru na Rossův šelfový ledovec, pozorovat postup gobálního oteplování.

Je téměř jisté, že již po několika letech by bylo možno natočit moderní parafrázi filmu "Konec vodníků v Čechách"...

Re: Pane Burkete, Vaše jemná ironie, se u zelených lumíků poněkud míjí účinkem.:
Autor: I.L. Datum: 1.5.2006 18:58

Dobry napad, cenou pro viteze by obecne mohly byt kuponove listky

do site exklusivnich prodejen "Klimaticka zmena" (analogii jiz

existujicich prodejen zarucene ekologickych potravin) Tam by se krome Vami zminovanych ekologicko poznavacich turistickych cest prodavaly ruzne uzitecne vyrobky do budouvna jako lokalni kamna na biomasu, zachytavace metanu a dalsich sklenikovych plynu, holinky pro pohyb v primorskych metropolich po ocekavanem zvyseni hladiny more apod.

Re: I.L. - ano tomuto druhu tvořivosti by se takové "otevřené" společenské organizace:
Autor: Loki_F Datum: 1.5.2006 19:54

zcela jistě nebránily!

Dobrá připomínka. };D

Proč má autor potřebu sdělovat svou "radost":
Autor: pařez Datum: 1.5.2006 15:39

z účasti mezi "celebritami"? Asi je to oním vlezdoprdelismem, který čezákům ostatně není cizí.

Re: Proč má autor potřebu sdělovat svou "radost":
Autor: vita Datum: 1.5.2006 15:54

To nejsou povětšině celebrity, bývalý strome, ale odborníci a lidé dělní. Lidé, kteří něčeho dosáhli.

Na rozdíl od Fracků Země, kteří prozatím dosáhli tak akorát zhoršování životního prostředí pro lidi.

"Povolenky na exhalace" a biomasa:
Autor: J. Ryba Datum: 1.5.2006 14:57

Někde jsem v nějakém rozhovoru v TV zaslechl, že když elektrárna spaluje biomasu, tak na vypouštění exhalací z biomasy nepotřebuje "povolenku". Jesli je to pravda nevím, ale kdyby bylo, tak by to znamenalo, že už melouni poručili větru, dešti a chemii spalování. Nevíte někdo, jak je to doopravdy?