Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKOLOGIE: Revitalizace říčky Loděnice

Návrat části koryta říčky Loděnice v úseku nad obcí Nenačovice na Berounsku do přirozeně meandrující podoby, který minulý týden představili veřejnosti společně státní podnik Povodí Vltavy a ministerstvo životního prostředí, by byl sám o sobě dobrým počinem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

11. 12. 2015 8:34
Chodím na ryby

a tak občas vidím jaká zvěrstva jsme schopni vytvořit v rámci "protipovodňových" opatření. Nejčastěji to bývá vydláždění narovnaného koryta lomovým kamenem v úhlu 45°, aniž by si někdo dělal starosti s tím, že první povodeň ten kámen vymele a udělá z něj zátaras. Člověk by brečel, když jsem viděl jak za stejné peníze v Bavorsku odhrnuli zeminu od řeky 20-30 m a vytvořili poldr, v kterém řeka přirozeně meandrovala - nádhera. Samozřejmě, že uvnitř poldru zůstal park - nikde žádná továrna, trafostanice, nebo obytný dům s "romantickým" bydlením u řeky.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz