27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Domácnost= 28.2.2007 8:07

75% topení,20% TUV+vaření,5% svícení.

Navrhuji ušetřit bez jediné koruny nákladů celých 5% energie. Je to jednoduché. Snížení teploty termostatem o jediný stupeň dojde k úspoře pěti procent energie.Následně lednička sežere míň, otužilejší obyvatelstvo bude v lepší kondici a konečně dohoní zelené kretény a rozbije jim hubu, po zásluze.

Sid 27.2.2007 15:41

Ekologicke dane na usporne zarovky!

Myslim, ze by zeleni meli uvalit ekologicke dane na usporne zarovky aby zohlednili jejich ekologickou zatez. ;-D

Znova ! 27.2.2007 7:40

Svícení 5%.vaření,voda 20%, topení 75%

Šetřit na svícení a z pěti procent polovinu je dobrý kšeft,spousta jedů že žárovek a skvělý další nesmysl vymyšlený amatéry "zelenými". Tři procenta úspor energií docílíte pouhým snížením teploty v elektrifikované domácnosti o PŮL STUPNĚ A BEZ NĚKOLIKA TISÍC KORUN INVESTIC DO JEDOVATÝCH ÚSPORNÝCH ŠMEJDŮ .  Který blbec zelenej tohle nesmyslné šetření za každou cenu zase vymyslel ? Snížení teploty o DVA  stupně bude znamenat úsporu DESETI PROCENT energie. Pochopí ti magoři, co dělají pro ekologii ? Že jí totálně diskreditují svým amaterismem a svatým nadšenín neinformovaných blbů ????

qwert 27.2.2007 10:17

Re: Svícení 5%.vaření,voda 20%, topení 75%

Máte tam nepřesnost, obvykle se totiž uvádí že každé zvýšení o 1 stupeň Celsia představuje nárůst tepelných ztrát o 3 procenta.

Co se týká " spousty jedů ze žárovek" - napsal jsem to níže. Za dveřmi už stojí nová technologie, je otázkou několika let než se finální produkt dostane na trh.

Svícení 5 procent - ano, i 3 až 4 procenta ale jen s úspornými zářivkami. Posčítám-li doma příkon úsp. zářivek nedostanu se ani na 200 VA, kdybych tam měl klasické žárovky, byl bych u hodnoty 1500 VA.

qwert 26.2.2007 21:37

Se rtutí je to pravda, nicméně článek přichází s křížkem, když funus dnešních úsporných žárovek již vyrazil

Se rtutí je to pravda, nicméně článek přichází s křížkem, když funus dnešních úsporných žárovek již vyrazil.

Dalo by se říci, že těsně pod obzorem, před vynořením na obzor, je nová generace světelných zdrojů, která pracuje na principu miniaturních antén, vyzařujících elektromagnetické vlny o vlnových dálkách v rozsahu světla.

Tedy žádný výboj, žádné rtuťové páry, žádný luminifor.

Autorovi dopuručuji, aby se trochu porozhlédl než položí pero na papír (resp. prsty na klávesnici), neb by se mu mohlo stát, že jeho literární souboj, bude soubojem s již  překonanou minulostí. :-P

krmič 26.2.2007 22:49

Re: Se rtutí je to pravda, nicméně článek přichází s křížkem, když funus dnešních úsporných žárovek již vyrazil

A energii získávají z vakua. K čemu elektrárny, taková zastaralá technika. ;-)

qwert 27.2.2007 10:07

Re: Re: Se rtutí je to pravda, nicméně článek přichází s křížkem, když funus dnešních úsporných žárovek již vyrazil

nevíš nic, jsi opravdu asi krmič

Sid 27.2.2007 15:40

Re: Se rtutí je to pravda, nicméně článek přichází s křížkem, když funus dnešních úsporných žárovek již vyrazil

Mate nejaky link QWERTe? Sem s nim, jinak si budu myslet, ze jste krmic. Nic podobneho jsem vazne neslysel...8-o

qwert 28.2.2007 11:02

Re: Re: Se rtutí je to pravda, nicméně článek přichází s křížkem, když funus dnešních úsporných žárovek již vyrazil

http://www.appliedplasmonics.com nebo v Googlu

"Nantenna Applied Plasmonics"

Nic podobneho jsem vazne neslysel... no, ehm...  nesmíte sledovat Czech TOP 100;-D;-D

křovas 26.2.2007 21:36

Náš pan učitel často

říkal: "Hitlera na vás"! A měl pravdu. Snaha o snižování co2 je zábava pro doby klidu a míru. Stačí jedna nebo několik erupcí sopek, pád meteoritu, globální válka (jako příklad něčeho, co dokážeme ovlivnit). Klid a mír nebude trvat věčně a my plýtváme aktivitou pro dosažení tak iluzorního cíle, jako je ovlivňování klimatu. Ta neskutečná namyšlenost ekologistů je až zarážející.

Oteplovač 26.2.2007 20:10

Hezký článek a pěkná diskuze

Dokonce si jedna přispěvatelka tvrdě našlápla na Nobelovu cenu za chemii. Vodík chce vyrábět redukcí metanu !!!

baltazar 26.2.2007 23:01

Re: Hezký článek a pěkná diskuze

Škoda metanu, když se to svinstvo (nestabilní, neskladovatelný, široký rozsah výbušnosti směsi) dá vyrábět termolýzou obyčejný vody -- metan spálíme jak leží a potrubím běží.

Mirek 26.2.2007 19:41

Žárovky

R^

Mirek od lesa 26.2.2007 18:51

Ekologie s prknem před očima

Samozřejmě víme, že jádro je s čertem. Proto preferujeme solární články. Ale k výrobě těchto článků potřebujeme velké množství energie a vyprodukujeme také hodně jedovatých odpadů. Kdybychom sečetli všechny negativní aspekty výroby polovodičů, musely by ty elektrárny pracovat století, než by se zase dostaly do plusu.

To ovšem nejde, zjevené pravdy nám říkají, že záchrana je ve větrnících a solárních článkách, takže kdo o tom pochybuje, zaslouží být jako kacíř upálen!

Jenomže při tom se uvolní všechny jedy, které ten kacíř v těle měl: amalgámové plomby, těžkými kovy zamořené ledviny a játra, takže asi bude lépe, zbavit se takových problémů uložením spolu s radioaktivním odpadem a zesnulými KSČ- politiky.

Jak recyklovat zelené musí zjistit teprve speciální komise Akademie Věd.

Kanuk 26.2.2007 18:48

Ekologové a ekologisti

Pan Kotec a mnoho diskutujících si plete tyto dva pojmy. Proti ekologii nikdo nic nemá (pokud jde o rozumné lidi). Námitky, a to opodstatněné, jsou proti ekologismu, což je, pokud vím, politická platforma zelených, která spočívá hlavně v mlácení pantem a hlásání hovadin, které neinformovaná veřejnost žere i s navijákem.

JJ 26.2.2007 19:57

Re: Ekologové a ekologisti

O to vic mrzi, ze se stejne chova autor tohoto clanku.

EmillXX 26.2.2007 21:27

Re: Re: Ekologové a ekologisti

Problém je v tom, že ekologisté si říkají "ekologové," stejně jako komunisté prohlásili svou ideologii za vědu. Tady jsem poprvé narazil na případ (pan Kotec) že (možná) ekolog a ekologista může být tatáž osoba. No, konec konců, apoštol "ryze německé fyziky" Philip Lenard měl z mládí dokonce Nobelovu cenu. Pak ovšem začal brojit proti "pomotaným teoriím jednoho Žida" (A. Einsteina) a propagovat nacistickou "nauku o rasách" (vlastně také svého času oficiální "vědu").

68 26.2.2007 21:29

Re: Ekologové a ekologisti

Dyž vona ta ekologie dnes tak přímo svádí k ekologismu! Co jen se tady nabízí možností! A těch "nezaměstnanejch" Marxistů! (Třeba jen v tom Kanadistánu.) Homouše taky svádí homosexualismus, dyž to de. Holt ty "ismy".

taktak 26.2.2007 17:48

jo haasi

ve sve tlame maji pravdepodobne vice rtuti, nez  je celkova spotreba fluorescencnich svitidel ktere za zivot uzijou Berou to  na vedomi v pripade sve recyklace/kremace a recyklujou se spravne s ohledem na zivotni prostredi.

Sch.glosátor 26.2.2007 15:50

Abychom nedopadli jako s vodou.

Tam jsme také podlehli kampani za úspory a odměnou nám bylo zvýšení ceny s poukazem na konstantní náklady na údržbu rozvodu, nezávislé na odběru. Míň odebrané vody, nižší výnos, čili bylo třeba zdražit. Připouštím, že se s tím svězlo i zvýšení zisku. To tak bývá. U elektřiny je to stejné. Barva světla levných zářivek  má k dokonalosti daleko. Za kvalitu musíte zaplatit. Kompaktní koupíte už za pár desítek korun. Ale je to sinavě fialový fujtajbl.

Harwey 26.2.2007 14:40

Cena CO2

Cena je tak nízká, protože všichni hráči na trhu nadhodnocují svoje požadavky na rozdělované emise. Nezpochybňuje to Kjoto (tam je více než doist jiných pochybností) ale způsob alokace povolenek pomocí tzv. Grandfatheringu.

Historik 26.2.2007 14:45

Re: Cena CO2 - málokdo je takový vůl, aby se dobrovolně

zřekl něčeho, co představuje peníze kvůli něčemu tak becennému, jako je jakási pomatená ideologie. Proto se pomatené ideologie dříve či později uchylují k násilí, nejsou li násilnické již od počátku.

JJ 26.2.2007 15:23

Re: Cena CO2

Podniky jednoduse emitovaly mene, nez kolik mely naalokovano. Duvodu je nekolik, nadhodnocene pozadavky, lonska vysoka cena ci letosni tepla zima. A hlavne nemoznost prevest kredyty z roku 2007 do roku 2008. Cenu pro rok 2008 muzete videt napriklad na:

www.eex.com

baltazar 26.2.2007 15:36

Re: Re: Cena CO2

No však znáte autora, ten z každé singularity udělá věčný zákon .. ;-)

Historik 26.2.2007 14:33

I obyčejné žárovky svého času recykloval jistý Adolf Hitler,

nikoliv kvůli ekologii, ale on neměl ten wolfram, který potřeboval mimo jiné na protipancéřové střelivo. Tak se nová žárovka dala koupit jen po odevzdání spálené žárovky.

Pete Brich 26.2.2007 10:54

"vláda Dolního Rakouska, ta samá, které tolik leží na srdci náš neekologický Temelín."

Vida, odkud větry vanou. O peníze jde vždy až v první řadě.

Ekologie je doménou polovzdělanců. Přístroj na odborné vnitřní vyšetření pacientů známý pod názvem tomograf je založen na jaderné magnetické resonanci (nemá nic společného s radioaktivním zářením). Při pojmenování principu funkce se sprosté slovo jádro vynechává, aby se pacienti do ordinace nemuseli probojovávat davy ekoteroristů přivázaných ke dveřím.

PB

Kotec 26.2.2007 10:59

Re: "vláda Dolního Rakouska, ta samá, které tolik leží na srdci náš neekologický Temelín."

A vy rozumíte ekologii? Abych si vás neprozkoušel... :-)

i.h. 26.2.2007 11:03

Re: Re: "vláda Dolního Rakouska, ta samá, které tolik leží na srdci náš neekologický Temelín."

Toz do teho, ukazte se.

Kotec 26.2.2007 12:45

Re: Re: Re: "vláda Dolního Rakouska, ta samá, které tolik leží na srdci náš neekologický Temelín."

Tak to vezmeme popořadě.

1) Skupina jedinců stejného druhu nacházející se v určitý čas na určitém místě se nazývá jak? 2) Napište alespoň dvě možné definice druhu a zdůrazněte jejich úskalí.

3) Uveďte hlavní přirozené rezervoáry síry v životním prostředí a způsoby, jak je ovlivňuje lidská činnost. 4) Popište možné závislosti početnosti populací predátora a kořisti na vhodných příkladech (se zvláštním zřetelem na typy funkcionálních odezev).

5) Jaké hlavní cíle si klade Bernská úmluva? Popište, jakých organismů se týká. 6) Jaká vegetace může být přirozená v ČR v nadmořské výšce 1100 m? Co o tom rozhoduje dalšího kromě nadmořské výšky?

To by tak stačilo, většinou míváme otázek v písemce samozřejmě o něco víc...

pavel 99 26.2.2007 13:11

Re: Re: Re: Re: "vláda Dolního Rakouska, ta samá, které tolik leží na srdci náš neekologický Temelín."

zkoušel jste to rozdat ve Straně Zelených? Zajímaly by mne výsledky.