18.1.2021 | Svátek má Vladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jkotek 23.7.2007 12:24

Jsem PRO geneticke inzenyrstvi

Jine pouzivane metody slechteni plodin jsou MNOHONASOBNE nebezpecnejsi. Gen-ing se snazi o pouziti znameho genu i v jinych plodinach, kdezto normalni slechteni se snazi vytvorit geny nove s nepredvidatelnymi nasledky.

Normalni slechteni totiz probiha tak, ze se plodina vystavi mutagenu (at jiz chemickemu nebo radioaktivnimu) a z takto vytvorenych mutantu se vybiraji ti vhodni. Pritom ale neni jistota co ty nove vznikle zmutovane geny jeste dokazou. To uz je mnohem bezpecnejsi pouzit znamy gen z jineho organismu.

Harazim Kejhák 17.7.2007 20:10

Nedostatek vhodných ideologií, s kterými se pubertující mládež setkává

nahrává Geenpeace, Straně Zelených, Scientology a různým asijským šamanům.

Zcela objektivně řečeno, dnešní pšenice je i bez genového inženýrství zcela jiná, než ta, která se sázela před sto lety. Genetický výběr, který hledá mutace, způsobené zpravidla zářením, preferuje ty mutace, které se ukázaly jako výhodné.

Genetické inženýrství je vědomé ovlivňování DNA těchto plodin, takže se výsledek dá získat už za krátkou dobu. Co minulým generacím trvalo tisíciletí, lze dnes dosáhnout za několik málo roků.

Složení třeba škrobu a lepku je nezměněné, zpracovanou surovinu nelze nijak od sebe odlišit. Pouze u zdroje suroviny, rostliny samé, je jiný poměr těchto složek a využití energie slunce je vyšší. Proto skládáme naděje do vytvoření modifikovaných olejnin a jiných vhodných rostlin, které budou jednou zdrojem regenerovatelné energie.

Tomu stojí ovšem sektářství v cestě.

Aljan 16.7.2007 23:07

Greenpeace mluví za nás

Jen málokdo rozumí genetice a genetickému ovlivňování rostlin. To ale nic nemění na tom, že   většina lidí to nechce a to velice silně. Je to jejich právo a pokud nemá být respektováno, tak nejde o demokracii. Pokud jim to má být proti jejich vůli vnucováno, tak je to diktatura. Ano , diktarura světových koncernů, výrobců potravin a  všech těch světových Otesánků, co požírají svět. Tak co je to? Greenpeace si už za dlouhá léta existence užila urážek, špinění a kýblů špíny tolik, že je nějaký ten kyblík navíc nemůže rozházet. Přejeme jim aby ve svém boji nepolevovali a postupně lidi naučili pochopit tu jejich starou pravdu a tom, že peníze se nedají jíst, pít ani dýchat. 

Aljan a přátelé

JP 16.7.2007 23:22

Re: Greenpeace mluví za nás

To je pravda. Proto bychom si měli peníze šetřit, protože až nám zelení fašisti zakážou jádro a zároveň spalování uhlí a vrtulí bude tolik, ze se nebudou moct ani točit, přijde k nám opět (jako již mnohokráte) malá doba ledová, tak si můžeme těmi penězi topit. Musíme to dělat ale potají, protože pomocnici ekologické stráže budou chodit z čmuchat, jestli někdo netopí a neprodukuje CO2. Ale že nám bude zima, to vlastně nevadí, protože už před tím buď chcípneme hlady, nebo nás sežere hladový číňan či arab. Prostě a jasně, milý Aljane, buď si přiznáme, že zelení fašisti jsou horší, mimozemská invaze, nebo tu budeme mít za pár desítek roků pravěk. Já osobně přeji GreanPissum, aby šli do práce, ale to se nestane, neb jsou to všechno netáhla, co si nechávaj platit za účast na demonstracích proti čemukoli. Za 30 roků budou klidně protestovat proti Globálnímu ochlazování, ale to už bude jaksi pozdě ...

Sid 17.7.2007 1:04

Re: Greenpeace mluví za nás

TGak si kupujte "bio" potraviny.

Ale proc zakazovat grnrticky modifikovane produkty me, ktery na vase famy neveri? Proc me nutite vase malou, nechutnou a herbicidy osetrenou zeleninu?

Nechte mi svobodu vyberu...

Jura Jurax 16.7.2007 16:48

Greenpeace

a jiní Zelení jsou v zásadě zemští škůdci. Bohužel, protože nějací nezávislí hlídači životního prostředí etc. jsou potřeba - ovšem nesmí to být zaslepení fanatici nahrazující vědění vírou (to na nižších úrovních) nebo pragmatici, jimž angažovanost v těchto hnutích přináší peníze a moc a kteří jejich služby bezskrupulózně prodávají nebo prostě vydírají (to na vyšších úrovních).

Ašek 16.7.2007 14:58

H.....

Greenpeace je dobře fungující druh podnikání a tak je vnímám.Řada mladých lidí se v teto činnosti shledla,je to lepší než aby se dali ke komoušům nebo hol.lebkam.Časem je to přejde.Mesiaši budou v každé době.Moji vnuci asi zažijí ještě podivnější hnutí.

Jura Jurax 16.7.2007 16:52

Re: H.....

Časem je to přejde - tedy možná, ovšem škody, které napáchají, budou velké. U nás třeba blokáda výstavby jaderných energetických zdrojů v době očekávaní nedostatku elektřiny. Bojují za cizí zájmy - dokonce bych řekl, že jsou škodlivější, než nějací holohlaví řvouni, co se občas poperou s anarchisty. Protože ti zelení mužíci infiltrovali do moci zákonodárné i výkonné a jejich škodlivost - na rozdíl od naci a bolševiků - není ještě všeobecně patrná a známá.

nepolitik 16.7.2007 14:41

Greenpeace jsou svým způsobem sektou,

která sice nepodlehla náboženskému šílenství, ale šílenství ekologickému. To je jediný rozdíl mezi oběma druhy sekt. Rv

stepa 16.7.2007 12:08

Nejen zeleňáci lžou, v tomto případě lže EU

EU ovšem v genetických plodinách našla klacek na své konkurenty z jiných zemí. Celá tato uměle vyvolaná fobie se teď EU vrací zaostavajícím, nehospodárným zemědělstvím a zfanatizovanou vystrašenou populací.

Průzkum veřejného mínění zjistil, že velká část EU populace si myslí, že geny obsahují jen modifikované organismy. Ostatní nikoli?!!

jeden odkaz z mnoha

http://www.osel.cz/index.php?clanek=2768

PetrK 16.7.2007 11:05

Pravdu má jen Greenpeace

v čele s p. Březinou a jim podobné Duhy, Jč. matky apod. Kdokoliv projeví jenom náznak jiného názoru, je špatný. Nedovedu si představit, jak by to vypadalo, kdyby se na Hrad dostal Dienstbier a na ŽP by zůstal jeho skorozeť Bursík.

nosal 16.7.2007 10:14

Greenpiss

Minuly tyden mne v metru odchytili zebraci v modrych trickach nadnarodni organizace, ktera o sobe tvrdi ze je ekologicka. Stacilo par cilenych dotazu na urovni uciva biologie stredni skoly a ukazalo se, ze o ekologii nevedi vubec nic. Chteli jen penize, penize, penize... O tom to proste cele je.

Karel K. 16.7.2007 9:55

pozor na velký párkový švindl ekologistů s rakovinotvorným barvivem

Vyborne pane profesore, konecne odvazne slovo odbornika pracujiciho pro Monsanto.

Jeste pripojuji varovani pred dalsim pokusem o svindl ze strany zaslepenych ekologistu:http://suta.blog.respekt.cz/c/6510/Velky-parkovy-svindl-s-rakovinotvornym-barvivem.html

Ivan Brezina 16.7.2007 10:09

Re: pozor na velký párkový švindl ekologistů s rakovinotvorným barvivem

Pane Suto, kdyz uz si takhle propagujete vlastni blog, nebylo by slusne podepsat se vlastnim jmenem? Nebo se za nej stydite? No, byt vami, stydel bych se taky, protoze jste byl placenym zamestnancem Greenpeace, a takovym zamestnavatelem se opravdu neni co chlubit:-))

Jaroslav Drobník 16.7.2007 18:55

Re: pozor na velký párkový švindl ekologistů s rakovinotvorným barvivem

Kdo pamatuje "diskuse" před půl stoletím,  zná tento způsob pana Karla K. velmi dobře. Když ideolog státostrany neměl čím vyvrátit nepohodlný názor, nazval jeho autora "agentem imperialistů" a byl vitěz! I po půl století je pan Karel K. tomuto způsobu věrný.

david 16.7.2007 9:02

Nebude-li GMO kukuřice a řepka

Pak nebude co jíst neb produkci spolkne výroba "ekologických" paliv.

Prostě se "inteligentní" ekologové chovají pořád stejně. Chceme čistou energii, ale nechceme jádro. Chceme obnovitelná paliva, ale nechceme GMO, byť mají nižší náklady na vypěstovanou jednotku (jinak by je nikdo nechtěl).

Mrazivý dech 16.7.2007 8:59

Greenshitt

samozřejmě že i greenshitt je proti radarům(Y)

Jaroslav Voller 16.7.2007 8:40

smutné

Když jsem si přečetl tento článek, vzpomněl jsem si na předmluvu vynikající knihy od Františka Koukolíka "josefu Švejkovi je 30 milionů let":

Tato knížka navazuje na Machiaveliánskou inteligenci (Eseje ze třetí kultury v roce 2000), která vyšla v roce 1999. Přes veškerou snahu chodí třetí kultura po tenkém ledu. Průzkumy evropské i americké populace dokazují hromadnou neznalost přírodovědeckých skutečností a souvislostí, které se učí na základní škole. Příkladem mohou být výsledky průzkumu evropské populace z léta roku 2000, provedeného uprostřed mediálního rámusu kolem geneticky modifikovaných potravin. Průzkum ověřoval, do jaké míry Evropané vědí, o co v této problematice vlastně jde. Zjistilo se, že absurdnímu výroku, „běžná rajčata neobsahují geny, zatímco geneticky modifikovaná rajčata je obsahují", věří 35 % dotázaných. Podle posledního průzkumu americké National Science Foundation méně než polovina dospělých Američanů chápe, že Země oběhne Slunce jednou za rok. Pouze 21 % dospělých Američanů dokáže definovat DNA. Co je molekula, ví 9 % americké populace. Vsadím se, že to v české populaci o moc lepší nebude.

Přitom 78 % dotázaných Američanů věří na anděly, 30 % na převtělování, 29 % na čarodějnice.

V tom by snad byl český národ rozumnější. Při soudobé bubnové palbě iracionality ze všech sdělovacích prostředků však dnes těžko říci...--------------------------------------

To, že jsme pravidelně obelháváni nejrůznějšími organizacemi pracujícími "pro dobro lidstva" pramení z trestuhodné neznalosti základních fakt, která jsou přitom obsažena v osnovách pro základní a střední školy. Lidstvo může spasit jedině Aštar Šeran a jeho vesnírní lidé:)

Protiva 16.7.2007 10:08

Re: smutné

Co byste chtěl od Američanů? Vždyť v této nejvyspělejší zemi světa je 25% negramotných!!!! A ti gramotní asi moc gramotní nejsou - stačí se podívat na americké filmy a na to, jak popisují jejich školství a poměry ve školách!!!!

J.Voller 16.7.2007 10:15

Re: Re: smutné

Njn, ale v Evropě bude situace imho podobna.

..."Průzkum ověřoval, do jaké míry Evropané vědí, o co v této problematice vlastně jde. Zjistilo se, že absurdnímu výroku, „běžná rajčata neobsahují geny, zatímco geneticky modifikovaná rajčata je obsahují", věří 35 % dotázaných. "

miron 16.7.2007 7:57

víc než polovina Evropanů se obává, že by se změnila jejich dědičnost.

Což by byla dobrá zpráva. Protože horší už to být nemůže. Problém je v tom, že tito lidé jsou ještě hlouběji zanořeni do iracionality než zbytek populace. Výsledkem je opovrhování věcnými argumenty a hluboká nedůvěra k jejich nositelům.

SuP 16.7.2007 7:47

Já taky

Dtto

Rudolf 16.7.2007 7:25

Babička,

genů prostá by zřejmě nemohla být babičkou. Ale vysvětlete jí to...

A Greenprd to nepochopí nikdy.

Lovap 16.7.2007 7:01

GMO

Politiku Greenov neriešim. Kto chce jesť GMO, nech si ich je koľko chce. Ale nevnucujte ich ľuďom, ktorí ich nechcú. Absolútne neverím, že by boli úplne bezpečné. Genetika je sviňa - výsledky (a následky) sa môžu objaviť po mnohých generáciách ...

dvd 16.7.2007 7:05

Re: GMO

Pak se ovšem vyhýbejte nektarinkám nebo bezjaderným hroznůn!

Sumo 16.7.2007 7:25

Re: GMO

A hlavně článek nebyl o tom, co má kdo jíst, ale o tom, jak Greenpeace programově a nestydatě lžou. Jezte si co chcete, ale nevnucujte mi svoje pravdy a lži za náboženství.

Rudolf 16.7.2007 7:30

Re: GMO

A krmte se pšenicí špaldou, planými jablky, planými hruškami. Místo krávy domácí lovte bizony, zahradní jahody nahraďte lesními a to vše si nechte hlídat smečkou vlků (pes je přeci odporný genetický mutant)!!

Lovap 16.7.2007 9:17

Re: Re: GMO

Keď nechápete rozdiel medzi génovou manipuláciou a šľachtením, tak je zbytočné o tom s vami hovoriť...

pavel 99 16.7.2007 10:15

Re: Re: Re: GMO

samozřejmě - genetické mutace vzniklé za pomoci ionizujícího zářením jsou přeci naprosto neškodné již z principu, že.

Lovap 16.7.2007 10:32

Re: Re: Re: Re: GMO

Nepodsúvajte mi niečo, čo tvrdíte vy. Rozhodne je menej nebezpečné zmeniť skupinu génov vlastných (sú totiž prítomné aj opravné mechanizmy) ako umiestniť do súboru génov jeden (alebo skupinu) génov z úplne inej skupiny organizmov.