Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKOLOGIE: Kůrovec na Šumavě a rizika s ním spojená

Diskuse o managementu ochrany přírody v NPŠ jsou v odborných kruzích lesnických i ochranářských dlouhodobé a nevyúsťují v kompromis nebo alespoň reflexi připomínek a kvalifikovanou diskusi. Do této diskuse spadá i problematika ohrožení smrkových lesů (ale též krajinného prostředí v širším měřítku) v důsledku přemnožení lýkožrouta smrkového.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

rdf

7. 11. 2008 16:33
???

Od kdy patri Sumava obcim? Existuje snad nekde nejaky Narodni park, o nemz by rozhodli mistni lide??? Tem je ochrana prirody sto metru okolo krku, protoze ji berou maximalne jako zdroj penez a kdyby mohli, nasekali by asfaltky i do Boubina. Konec koncu to na co si stezujete je dusledkem prave ekonomickych zajmu mistnich lidi (vodacky turismum podporuji vsichni a vsichni na nem bohatnou a proti jakymkoliv omezeni ochranaru tvrde bojuji (omezeni splavnosti, regulace poctu navstevniku atp.). Pokud chcete udelat ze Sumavy Disnayland tak ho sverte mistnim obcim...

0 0
možnosti

rdf

7. 11. 2008 16:27
Jde tedy pouze o 2 x 2 km lesa!!!

Zajimave, ze jako doklad o katastrofe uvadeji mnozstvi vytezeneho dreva napadeneho kurovcem na 100.000 m3 - to odpovida rozloze zhruba 2 x 2 km, cili trochu vetsi paseka !!! Nechapu, proc by toto mel byt doklad KALAMITY????

Kalamita je, ze pano vedatori RnDr. Csc. zrejme spis nez o fakta bojuji o tucne zisky tezaru, kteri to drevo vozi supito presto pres hranice do Rakouska a inkasuji skvely zisk. Je take zrejme, proc vadi kurovec jen na Sumave a nikde jinde - protoze je Rakousko za humny, z Jeseniku by uz takovy profit nemeli.

0 0
možnosti

Alex

6. 11. 2008 22:06
Chudák příroda

Co chudinka dělala celé miliony let, když tu ještě nebyl Člověk (tedy ne člověk-sběrač, ale až v posledních pár stoletích Člověk-Lesník se sekerama), který by se o ni vševědoucně staral?

0 0
možnosti

han

4. 11. 2008 20:36
Ptal se někdo místních jestli chtějí NPŠ?

Nechápu proč má (musí) být Šumava národním parkem. Je to spíše turistický lunapark. Vltava je dnes velkokapacitní vodáckou stokou, Otava to samé. Turistů v lese víc jak stromů. Nechal bych na šumavských obcích ať rozhodnou co chtějí mít.

0 0
možnosti

novak

4. 11. 2008 18:48
Zločin nebude-li potrestán, stane se normou obřadu

Krysy a hyeny lemtající obřadní nápoje stanou se součástí slavnosti - tak se na Šumavě dívají obyvatelé NPŠ a blízkého okolí na zcestné názory a jejich prosazování ZELENÝCH a jejich pacholků. Také jsme světu ukázali vydírání na nejvyšší úrovni v přímém přenosu, zákeřnost Bursíka a spol., ignorantství a aroganci uzurpátorů moci. Kolik desetitisícům  primitivům jsme dali vzor v prosazení svého ani nemluvme. Toto je cena moci v ČR!!! Technologie moci především zákony nezákony já jsem u moci! To je koalice.

0 0
možnosti

Martin

4. 11. 2008 17:02
NP v hospodářských lesích

NP ale byl vyhlášen v lesích, které kdysi hospodářské byly. Ponechat tyto lesy napospas svému osudu je stejné, jako vypustit do volné přírody zvíře odmalička vychovávané v zajetí. Pokud ho na to nepřipravíte, zemře, tak jako dnes umírají lesy v NP (naštěstí ne všechny jsou v NP). Staly-li se lesy monokulturními díky aktivním zásahům člověka, měl by se nyní člověk aktivně snažit obnovit jejich původní složení a až poté jim dopřát přirozený vývoj. Žel, čeští zelení odborníci nadiktovali cestu prvou...

0 0
možnosti

Eva D.

4. 11. 2008 19:14
Re: NP v hospodářských lesích

R^ Ale já nejsem "odborník" ani dost zelená. Jen na té Šumavě žiju a tím ji ničím.:-/

0 0
možnosti

GRUNTORÁD

4. 11. 2008 15:49
POMNĚTE

NIC NEŽ PENÍZE HÝBOU SVĚTEM, NIC JINÉHO, NIC, NIC, ....TO TŘETÍ SEM ZAPOMENUL, HE!

0 0
možnosti

Cumbuch

4. 11. 2008 15:37
Národní park?

Vidím, že většina lidí u nás by asi podpořila přístup k přírodě podle Ing Žlábka. Kdyby se jeho principy ochrany přírody dovedly do důsledku, tak by musel být Yosemitský národní park vytěžen, a pak znovu vybetonován. To je ta pravá ochrana přírody.

0 0
možnosti

papilio

4. 11. 2008 15:49
Re: Národní park?

On byl Yosemitský NP vysázen člověkem ? Povídejte, přehánějte - kdy ? Víte vůbec, že tam se může tábořit i dělat ohně na vyhrazených místech a že je tam vstup povolen ? Popište nám tu pravou ochranu přírody ! Natahovat ruce pro prachy, ležet na pohovce a dělat absolutní prdlačku ?

;-D;-D;-D;-D;-D

0 0
možnosti

Sam Křepelka

4. 11. 2008 14:08
hle, co vše dokázala Kateřina J.

Hle, co vše dokázala Kateřina J. tím, že se nechala před novináři "zmlátit" policistou. Dostala ekoteroristy do sněmovny a vlády. A tak může hlavní ekoterorista jako ministr životního prostředí ničit Šumavu či nechat vracet do vesnic kouř z hnědého uhlí, protože všechna ekologičtější topná média musela být zdražena. A to nepočítám jeho přímo genitální nápad nechat zálohovat plastové lahve !! Jestli  na těchto volbách bylo neco pozitivního, tak to byl naprostý propad SZ.

0 0
možnosti

Eva D.

4. 11. 2008 18:53
Re: hle, co vše dokázala Kateřina J.

R^R^R^

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz