24.1.2022 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Jsme na suchu

Jsme na suchu je velmi neoblíbené úsloví na venkovské zábavě, když dojde pivo. V takovou chvíli být na suchu je jistě velký problém, ale až budeme na suchu všichni, to teprve nastanou věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 5.7.2017 7:07

Re: Rozhledny nevadí ( z těch je vidět, kolik chybí těch , vadí

"Čecháčkovství" je pojem, který někteří užívají dostanou-li se do argumentační nouze. Vymyslel jej Werich, to je ten umělec, který v roce 1952 natočil na barevný film propagandistický dvoudílný film Císařův pekař a pekařův císař a pak se tvářil jako statečný bojovník proti lidské blbosti.

Autor měl zřejmě na mysli zkratku NYMBY.

O. Uživatel 5.7.2017 6:58

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 5.7.2017 6:54

Uživatel požádal o vymazání
V. Kotas 5.7.2017 6:42

Re: Rozhledny nevadí (z těch je vidět, kolik), vadí

kolik chybí těch rybníčků

V. Kotas 5.7.2017 6:39

Rozhledny nevadí ( z těch je vidět, kolik chybí těch , vadí

golfová hřiště, vyasfaltovaná parkoviště, střechy velkoskladů bez retenčních nádrží, čecháčkovství - klidně stavějte, budujte, ale ne za mým plotem, v mém katastru.

V. Kotas 5.7.2017 6:33

Nesváděj všechny problémy za sucho na zemědělce,

odeesáku ! Vy máte v této kauze dost másla na hlavě, když se společnosti vnutili názor, že zájem jednotlivce, je nad zájmem společnosti. A nějaká voda, národohospodářství, bylo pod vaše rozlišovací schopnosti.

P. Rada 5.7.2017 1:17

Tisíce malých rybníčků přeci máme !

Ekologisté mající na mysli úzce politické cíle ale tato kvanta vod a další realitu narostlé spotřeby extrémě bohaté společnosti ignorují. Nechtějí zřejmě vidět, že za kde-kterou rezidenční novostavbou je dnes jako příslušenství bazén a tyto "rybníčky" jdou opravdu do tisíců. To co do nich brzo může bchybět je právě voda. O tu by se ale podle ekologisty autora měli pro dotyčné soukromníky postarat obce.... s většími nádržemi na každém potoce a v každém katastru... Ministr Brabec jim prý nabízí řešení jen na 28hodin.

Autor příznačně svému deformovanému pojetí ekologie také nereflektuje, že změnou klimatu je člověk a ten nejen změnil chod počasí ale i průměrné roční teploty a že odpar vody narůstá víc jak lineárně s teplotou. Tento efekt sám už u nás dělá dlouhodobě cca 20% celoročního deficitu vláhy a k němu se druží další, které by ale měli eliminovat dorobní zemědělci a obce - jako by voda nechyběla nejvíce jim a také v lesích atd.

Příznačné také autor přehlíží rozdíl mezi vlastníky a nájemci. Tedy fakt, že vlastníkům už je dřina na polích zřejmě pod úroven. Proto na cca 80% půd pracují u nás dnes nájemci, kterým ale je zřejmě často jedno jak přetěžovaná půda dopadne. Podstatné pro tohoto člena ODS je zřejmě "prosté řešení" ale v systému po nás potopa - nebo spíše sucho? V tomto riziku mu dávám zapravdu.