20.9.2020 | Svátek má Oleg


EKOLOGIE: Bursík týrá zvířata!

1.3.2008

Základní instinkt Jany Bobošíkové

„Chceš-li v noci psát emaily, tak alespoň nepij! Ani „zelenou“! Tak nějak by asi měl křičet na svého šéfa poradce vicepremiéra a předsedy Strany zelených Martina Bursíka. Nevím, jestli má či nemá pan Bursík takového poradce. Pokud ano, měl by ho platit zlatem. Protože v případě zelených je každá rada drahá.

Předseda neváhá v elektronické poště vyhrožovat jakési blíže nespecifikované „krávě“ silou a pak si ještě splete adresáta. Jeho kolegyně Kateřina Jacques zase nadává svým koaličním partnerům do prasat. Což samo o sobě popírá hodnověrnost zelených coby ochránců přírody. Proč týrají nebohý skot a vyhrožují mu silou? A čím se provinila nešťastná prasata, že je poslankyně Kateřina zařadila do klubu ODS?

Kdo však zelené pozoruje bedlivě a delší dobu, musí dojít k závěru, že nejde o nic nového pod sluncem. Jejich podivná existence je totiž nějakým prazvláštním způsobem založená právě na popírání jejich vlastních idejí. Bijí se za planetu a její klima jako lvi. Vrhají se s razancí hasiče na všechno, co hoří a produkuje tak skleníkové plyny, které podle některých vědeckých studií způsobují klimatické změny. Včetně levnějších způsobů vytápění domácností. Když ale na jejich argumenty přistoupíte a řeknete dobře, budiž, pojďme tedy životně důležitou energii vyrábět čistě – z jaderných zdrojů - máte málem co dělat, abyste před tou smečkou stačili zachránit holý život. Podle nich máme pálit biomasu. Jenomže ta také hoří, a logicky tak produkuje skleníkové plyny. A na její výrobu jsou zapotřebí živé rostliny, tedy organismy, které mají tu moc přetvářet oxid uhličitý (ze skleníkových plynů ten nejpodstatnější) na životadárný kyslík. Říká se tomu fotosyntéza. A jenom díky ní můžeme na téhle planetě existovat. Až si spálíme lesy a pralesy, udusíme se.

Neví-li to řada nedouků, kteří si tak rádi hrají na vášnivé ekology, lze to pochopit. Jenomže náš emailový mág RNDr. Martin Bursík by to vědět měl, když už vystudoval přírodní vědy. Tak oč tu vlastně běží? Chtějí snad zelení zlikvidovat planetu dřív, než se to povede někomu jinému? Asi ano. A hlavně silou.

(Psáno pro deník Metro)

poslankyně Evropského parlamentuAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.