26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Absolutní buzerace všech

Ekologie, to je jistě správná věc. Já taky třídím odpad a nezasviňuji prostor odpadky. Jen se to nesmí zvrhnout v náboženství, kdy vše, co není eko (dle jejich názoru), je špatné a bojují proti tomu s použitím všech prostředků. Příkladů máme neúrekom (Greta apod.).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 1.8.2020 9:38

Mistře Braune, máte hasičák? Dusík a jeho oxidy. Jo, emise, já zapomněl. Zakázat hasičáky pane Braune, to by byla výhra ekologických pomatenců.

J. David 1.8.2020 9:31

Nu, jak se to vezme. Vole fógla je mlejn na drcení potravy. Kamínky, broky, etc. Připusťme teorii škodlivosti Pb. A co Fe kyanidy, tvořené fermentací? Pane Braune, von i každý prd je jedovatý. Co krok, to prd, zatracený kyselo, řekla babička. Zakážeme kyselo, aby se nevypuzovaly škodliviny? Bude se střílet železem s plastovým futrálem? Kam pak s tím frutrálem, do volat žváchavých fóglů typu vrubozobých? Pane Braune, hleďte si velryb a Japonců s žraločími ploutvemi. Do olova broků a rybářských zátěží se ve střední Evropě nemontujte.

F. Kusák 1.8.2020 9:20

To je věc názoru, a to nemám nic proti spalovacímu motoru, protože jako strojař a vím toho mnohem více než většina tzv. ekologistů. Jenže já bych raději těch tisíc km ujel rychlovlakem s připojením na wifi a jídelním vozem. V cílovém místě bych se nechal vozit taxi či bych si vzal, ve sdílené ekonomice, nějaký elektromobil. Už dnes jdu nakoupit, jen když opravdu musím, protože raději trávím čas na zahradě nebo na výletě. Já myslím, že dnešní doba má předpoklady žít lepší a plnější život než si pamatuji z mého mládí.

F. Kusák 1.8.2020 9:08

Jsem o rok mladší než vy, také si dost pamatuji a beru to z nadhledu. Takže bych nechtěl, aby se vrátila doba, kdy se oralo pluhem s koňmi a kravkami nebo, aby krajinu zaneřádily čmoudy z fabrik a lokomotiv. I toho jsem pamětník. Co máte proti racionálnímu využití energie ze slunce nebo používání elektroniky? Jsem toho velký fanda. Jenže jsme se také učili, že Číňanů je 600 mil., Indů 400 mil. a afričanů třetina. A to je ten hlavní problém. Řešení nezná nikdo a kecy nemaj cenu.

P. Staronový 1.8.2020 8:48

Prokázán nebyl, je to zase jen jedna teorie.

V. Kříž 1.8.2020 8:26

jo a tu mátičku poháněla lokomobila na uhlí s účinností 8 %

V. Kříž 1.8.2020 8:21

ano, ano, jenže když jel kolem od mlátičky naložený zrním oblíbený Zetor 15 nebo Zetor 25A či 25K, tak to bylo pro vaše plíce stejné, jako byste dnes inhaloval celé dny v Letenském tunelu

H. Kotaz 1.8.2020 8:16

Nic proti emisním normám a ekologickým předpisům, pokud to nejsou nesmysly. Což se mnohdy děje - bohužel !

J. Nevrkla 1.8.2020 8:09

Právě že německé studie na téma NOx řádně doloženy nebyly, němečtí plicní lékaři se proti nim ohradili jako proti nepodlozenym fakty. Navíc se v těch sledovaných německých městech zjistilo, že ani při dramatickém poklesu dopravy při karantene se koncentrace NOx nesnizily.

V. Braun 1.8.2020 8:04

Věk dožití má řadu faktorů, a to říkám bez toho, že bych zkoumal zda máte pravdu s těmi Pražany. Jinak studií na téma NOx, což je jen jedna ze složek emisí, je hodně a doložen mi vliv připadá dostatečně.

J. Nevrkla 1.8.2020 8:00

Dočetl jsem se, že české řeky jsou za období posledních sto let teď nejčistší. To ovšem pro fanatiky nic neznamená, fakta je nezajímají, žijí ve svém virtuálním světě. Nechápu, proč jsou brani vážně.

V. Braun 1.8.2020 8:00

Negativní vliv rozptýleného olova na ptactvo byl docela dobře prokázán.

"Otrava olovem zabije milion divokých ptáků v Evropě a přiotráví více než další tři miliony". I když uznávám že například proti milionům zpěvných ptáku zabitých při sběru oliv je to relativně málo, zase se ale jedná o větší druhy.

https://www.researchgate.net/publication/331815002_Effects_of_lead_from_ammunition_on_birds_and_other_wildlife_A_review_and_update

J. Nevrkla 1.8.2020 7:55

R^

J. Nevrkla 1.8.2020 7:54

To působení emisí z motorů na zdraví ve městech není moc doloženo, zřejmě se přehání. Nejvyššího věku v Česku se dožívají Pražané, pokud vím.

V. Braun 1.8.2020 7:49

Jsem ročník 1961 a vyrostl jsem na samotě u lesa s malým hospodářstvím (6 krav, dva tažní voli později nahrazeni traktorem, tři kozy). Doma jsem žili šetrně, nicméně jako kluci jsme dobře věděli o skládkách v lese, včetně jedné městské asi 8 km daleko, která byla hned nad potokem. Ta byla pro nás oblíbená protože tam vyvážela odpad i nedaleká Tesla a našly se tam dráty nebo kousky plošných spojů.

Když jsem začal chodit do školy, pěšky samozřejmě, tak se mě v zimě dělalo špatně od uhelného kouře z komínů chalup ve vesnici na což jsem ze samoty nebyl zvyklý. Stejně tak se mi dělalo zle když jsem jednou za čas zajel do nedalekého městečka, a to zejména z výfukových plynů aut.

Proto jsem rád, že je nyní po vesnici rozveden plyn a většina domů už uhlím netopí, stejně jako jsem rád, že pro auta platí emisní normy a jsou další ekologické předpisy.

V. Braun 1.8.2020 7:41

Autore, emisní normy u aut se až donedávna věnovaly CO2 jen okrajově, hlavním důvodem bylo působení škodlivých látek v emisích na zdraví lidí těmto emisím přímo vystavených, zejména ve městech. Srovnání s loděmi tedy poněkud pokulhává, tedy těmi zaoceánskými. Menší lodní motory používané na řekách, společně se stavebními stroji a pod. mají svoje emisní normy, kterým se ovšem svého času noviny v čr vysmívaly články, že EU reguluje emise sekaček.

H. Kotaz 1.8.2020 7:03

Není zač.

Pro mnohé z dnešních generací, jsem však starý, když vzpomínám takto na tehdejší dobu ( a ta byla v těch špatných létech ).

J. Krásenský 1.8.2020 6:37

Přesně tak. Děkuji.

H. Kotaz 1.8.2020 6:02

Doufejme, že to brzy nastane ! !!

H. Kotaz 1.8.2020 6:00

R^ !!

H. Kotaz 1.8.2020 5:58

Jsem ročník 1951, vyrostl jsem na venkově a žiji tam stále. A tak jako většina lidí z té doby a venkova, jsme nevěděli o ekologii zhola nic a přesto jsme žili ekologicky téměř vzorově.

Základem byla šetrnost, takže se třídilo - do sběru, na topení, potraviny jsme nevyhazovali - zbytky dostala drůbež, prasátko. Chodili pěšky, jezdili na kole a veřejnou dopravou, která jezdila téměř do každé vesnice několikrát za den - podle potřeby podniků v okolí, škol. Jedli jsme to, co vyrostlo v okolí 100km. A nepotřebovali jsme masáže mediální, politické, natož od aktivistů, jak máme žít ekologicky, což se dnes děje.

Od malička vedeni k nějaké práci v domácnosti, hospodářství, chodili na brigády do zemědělství - dnes téměř neznámá věc. Ale věděli jsme, že potraviny nerostou v regálech superhyper márketů.

A nás chtějí ti, co nic takového nezažili na vlastní kůži učit, co je to žít ekologicky ! - Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

P. Selinger 1.8.2020 5:50

Jediná záchrana lidstva před vyhynutím je paradoxně přestat zeleně blbnout.

R. Vacek 1.8.2020 5:37

Někde jsem zaregistroval, že pokrokové řešení se pozná tak, že myšlenkově zaměníme pořadí vynálezů. Příklad: všude jezdíme elektromobily a někdo vymyslí spalovací motor, který jezdí na benzín - vozidlo je okamžitě o 300 kg lehčí, topí i v zimě, má dojezd 1000 km a od benzinky odjíždíme za 5 minut. Dokonce i náklady na palivo jsou menší. Ruce by mu za takové řešení utrhali, protože spalovací motor je lepší.:-)

H. Kotaz 1.8.2020 5:28

Tak jest.

K. Nový 1.8.2020 4:21

Ekologie je hezká věc ale EU ji cíleně zneužívá ke konkurenčnímu boji (př. u zákazu vysavačů, znevýhodňování aut proti elektrohračkám, ...)

K. Nový 1.8.2020 4:19

Byl jste se někdy nedávno podívat k nějaké řece? Př k Labi do Děčína? Je docela čistá.

P. Hatina 1.8.2020 3:16

Tak ono sice "..Pokrok se v minulosti vždy prosadil tak, že nová věc byla lepší než ta dřívější.", jenomže jedno pravidlo sociologie říká že vývoj společnosti probíhá ve spirále...Jinak řečeno, klidně se můžeme na čas vrátit o kus zpátky.

L. Novák 1.8.2020 2:42

Potíž je (jako obvykle) v tom, že hlupáků bez mozku (nebo po jeho výplachu) je většina a jsou schopni si klidně odhlasovat i vlastní likvidaci v kafilérii. A na tyto hlupáky jsou také zaměřeny mediální vlny rudozelených fašistů, pro příklady nemusím chodit daleko... ;-D Vysvětlovat jim něco z přírodovědy či ekologie je marnost nad marnost. Něco jako vykládat Svědkům Jehovovým, že život na zemi se vyvíjel miliardy let evolučně a nebyl stvořen pánebohem... ;-D

A když jim odkážete na filmový dokument, který odhaluje podstatu zeleného byznysu a finanční motivace k prosazování toho či onoho nesmyslu https://planetofthehumans.com natočený bývalými přiznivci či dokonce zakladateli zeleného hnutí, obratem vám podstrčí odkaz na vylhané nesmysly zaměstnance Greenpeace, jehož motivace k šíření nesmyslů a lží je zjevná a nezpochybnitelná...

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/ekologie-hrichy-v-olejove-lahvi.A200728_220528_p_veda_wag/diskuse

Kdo? Užitečný idiot "Rada"

A tady je jeden z příkladů šílené propagandy šířené Aktuálně.cz:

http://jdem.cz/fgjqq5

Zdražte maso a mléko. Pokud to nepomůže, jatka musí platit poplatky, zní z Německa (Helena Truchlá)

J. David 1.8.2020 2:34

Pane Rado, ekologická flautelence Vám jde? Máte u řiti katalyzátor, když s hlasitým hřmotem vypustíte neekologické větry své (směs uhlovodíků a sirných plynů) z řiti své? Pane Rado, teplota, tlak a rosný bod, možná i stav vody na našich tocích, i rozptylové podmínky. A co pyl a alergie? Buď jste ekologický vůl, nebo provokatér. Je 1. srpna, začíná lovecká sezona, užiji olovnatých střel. Jste i lučebník? Pak víte, že olovo se pokrývá v přírodě (i v mokřadech) nereaktivními oxidy. Jste ekologický žvanil, teoreticky v odkazech zdatný, ale toť vše.

L. Novák 1.8.2020 2:18

Místní zelenorudý magor a lhář "Rada" a jeho přitroublé mantry ze slovníku rudého "Vatikánu" Greenpeace...

A bude lhát a vylepovat plakáty, dokud ho neklepene pepka... :-P