26.10.2021 | Svátek má Erik


EKOLOGICKÁ GLOSA: Bursíkova briketa

6.10.2008

Jeden z výsledků ekologické daně z hlediska malého českého člověka.

Máte dojem, že ceny paliv neúměrně stoupají a chcete ušetřit? Setkal jsem se s vynálezcem, který objevil zcela levné a přitom vysoce výhřevné palivo ze snadno dostupných surovin. Potřebujete k tomu jen tři věci – PET láhev, piliny a vyjetý motorový olej.

Výroba je jednoduchá – PET láhev naplníme pilinami a nalijeme do ní vyjetý motorový olej. Potom ji použijeme jako obyčejnou briketu. Před vložením do kamen odstraníme šroubovací uzávěr.

Vynález řeší hned dva ekologické problémy – odstranění PET lahví a likvidaci vyjetého motorového oleje. Sice škodí ovzduší, ale nic nemůže být dokonalé. Připomeňme si větrníky nebo biopaliva. Jen bych rád věděl, jestli dotyčný dostane také dotaci na využití alternativní energie.

Místopřísežně prohlašuji, že nejsem autorem vynálezu ani jeho názvu, že vynález nepoužívám ani používat nebudu.

Převzato se souhlasem autora z jeho blogu na kareldrabek.blog.idnes.czTEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.