Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DŮCHODY: O jedné nepovedené prognóze

Původní částka důchodů, před jejich navýšením, proto byla 18636 Kč a navýšení představuje nominálně cca 8,5 %. Tzv. důchodcovská inflace roce 2023 ale činila 13,6 %.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JU

J14a52n 90U82r21b21a87n

21. 2. 2024 14:19

Napsáno s evidentně ekonomickými znalostmi. Není to atomová věda - přesto vše, co se předvádí v naší současné vládní politice, je hluboko pod touto úrovní znalostí. Ale zato jim jde dobře demagogie a uměj se i moc hezky pochválit.

0 0
možnosti
JP

J75i59r69i 91P48i27l64n12y

20. 2. 2024 5:41

Vystrčil je jenom hloupý vometák, který si nevidí do úst. Jeho vrcholné číslo komedie v Senátu je jeho Tchajwanství. Ničím této republice nikdy nepomohl a nic kladného pro ni neudělal.

0 0
možnosti
JJ

J94u31r56a 75J67u57r31a88x

19. 2. 2024 21:38

Dobře napsáno.

0 0
možnosti

Peněz je čím dál víc, tedy i pro důchodce. Nevím, proč by to v budoucnu mělo být jinak. Problém je v odklánění daní mimo státní mísu a druhak výdej peněz pod nátlakem USA EU Sojuzu, tedy mimo rámec dobrého státního hospodáře. Jen namátkou. Energie, Ukrajina, Zbraně.

Důchodcům nepřidáme, neměli bychom na Ukrajinu. Kuchařkám taky nepřidáme, neměli bychom na Stíhačky...;-D

0 0
možnosti
AT

A12l93e58s 48T92e34p73l26y

19. 2. 2024 14:25

Narazili jsme na to při debatě o "manželství pro všechny". Argumentoval jsem, že stát potřebuje více podporovat svazek muže a ženy - protože naprostá většina dětí se rodí a vychovává v tomto svazku. A děti "živí" důchodce.

Když se mne moje děti ptaly, jaká že je ta "státní podpora" rodin - ke své hrůze jsem zjistil, že mizí jak letos sníh - a "konsolidační" balíček jim zasadil pořádnou ránu. Četl jsme "simulovanou" neradostnou bilanci konsolidačního balíčku pro pana "Smutného" - rodina tam za rok přišla o cca 100 tis., víc než polovinu dělalo školkovné a sleva na manželku.

Faktem je, že stát aktuálně preferuje model "matky samoživitelky" před úplnou rodinou - finančně se to vyplatí. Proto se dnes řada žen tváří jako "samoživitelky" - i když to neodpovídá skutečnosti. Manželství už začíná být ekonomicky nevýhodné.

Porodnost klesá v celé EU - s jedinou vyjímkou - Orbánova Maďarska. Tam podpora rodiny ještě není sprosté slovo.

0 0
možnosti
PD

Bejvávalo, s těmi dětmi narozenými rodičům manželům:

https://www.czso.cz/csu/czso/podil-deti-narozenych-mimo-manzelstvi-v-letech-1950-2019

Pokud něco přežívá jen díky státní podpoře, není to životaschopné.

0 0
možnosti
JS

jak říká Jarka Hašek: "v mezích zákona" a tak si tady výběrově vegetíme

0 0
možnosti
JR

Dědeček a babička ujídají chlebíčka.

Důchodcům je jedno jak na tom budou naši potomci za 30-50 let. Chtějí peníze, bez ohledu na budoucnost.

Představuji si, jak v těch budoucích časech budou sedět naši potomci na plážích v teple u moře a budou říkat: To byl tenkráte dobrý tah od té vlády , že těm našim předkům snížila důchody. Ta myslela na budoucnost a proto se máme tak dobře.

V dobách minulých postupovali stejně Eskymáci. Když byl starý člověk k nepotřebě, nebo byl nemocný, rodina ho opustila. Také mysleli na děti, vnuky, pravnuky. Takže nic nového.

0 0
možnosti
PD

Jestli se příliš nemýlím, vloni stát na důchody doplatil 70 miliard. Tak je nějaký nesoulad mezi jejich výší a stanovenými odvody do systému. Dlouhodobě neudržitelný.

0 0
možnosti
VM

HOLT MUSÍ

doplácet, když se nestará o patřičný/potřebný příjem a mnohdy i vyplácí těm, co si to nezaslouží !

0 0
možnosti
JH

Moc dobře napsáno!! A máte pravdu, pane autore, v tom že ZATÍM se můžeme jakš takš svobodně vyjadřovat, i když vlastně...no:-/

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz