27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

DOPRAVA: Ukončeme hon na českého řidiče

Současná mediální masírka pracuje postupně a vytrvale na očerňování řidičů. Dále lidí, co létají letadlem. Zakazují se a omezují se segway, drony, kamiony, Uber... You name it, we have it, we hate it.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 4.8.2016 23:59

Nevím jak ostatní, já se snažím být slušný řidič, i když rychlost ne vždy dodržuji, a to například při předjíždění, kdy dodržování povolené rychlosti považuji v mnoha případech za rizikový faktor. Co ale naprosto nesnáším jsou tak zvané elity. Nechápu arogantní drzost mnohých, kteří mají drzost se takto označovat nebo se tetelí tím, že je takto někdo označuje.

J. Novák 4.8.2016 18:20

Nevím jak ostatní, já se snažím být slušný řidič, i když rychlost ne vždy dodržuji, a to například při předjíždění, kdy dodržování povolené rychlosti považuji v mnoha případech za rizikový faktor. Co ale naprosto nesnáším jsou tak zvané elity. Nechápu arogantní drzost mnohých, kteří mají drzost se takto označovat nebo se tetelí tím, že je takto někdo označuje.

J. Jurax 4.8.2016 0:10

No, hezké, autor to jistě myslel dobře

ale trošku takové nesouvislé jakoby odnikud nikam. Akorát že se furt oklešťují svobody.

L. Písařík 3.8.2016 21:08

Všem rychlíkům

Ten pán, co jel 85 měl tachometr na stejném principu jako ten kamion a tak oba jeli podle tacheců 85. Kamion snad má jet na obyčejné silnici 80, kdyby tak jel, nikdy by nemohl auto toho pána dojet. Devadesátka není předepsaná rychlost, je to nejvyšší dovolená rychlost. Jestli byl kamioňák ve zpoždění nebo spěchal - jeho věc, na silnici platí jeden zákon pro všechny, bez rozdílu, prostě kamioňák už jen tou rychlostí dělal přestupek a asi trvale. Být na místě řidiče auta, umožnil bych mu předjet, bylo by to pro oba bezpečnější. Klobouk na hlavě vůbec v takové věci nehraje žádnou úlohu, pokud se klobouku i přesto bojíte, držte se od něj raději dál, co kdyby vám jednu vrazil - už ji neodpářete. Raději mějte jasný nezkalený zrak, pevnou ruku a vůz v dobrém technickém stavu a pamatujte, že zákon hned na začátku přikazuje řidičům chovat se ohleduplně. Znám země, kde to tak funguje.

P. Kozelský 3.8.2016 17:19

Anarchie

Jak z příspěvků vyplývá berou Češi rychlost jako doporučení nikoliv jako právní závazek kterým ve skutečnosti je. Tento stav je z pohledu zákona neudržitelný a pouze ukazuje na to, že policie svou represivní funkci neplní. Anarchie v tomto státě dospěla do bodu kde nastupuje totalita.

P. Švejnoch 3.8.2016 18:04

Re: Anarchie

Nikoli - totalitu tady budujete Vy a Vám podobní. A to nejen v dopravě.

Z. Frys 3.8.2016 22:37

Re: Anarchie

Máte něco proti anarchii? http://ankap.urza.cz/index.php?action=branch&id=36

J. Jurax 4.8.2016 0:11

Re: Anarchie

Češi možná, Moravani a Slezané nikdy :-)))

P. Selinger 3.8.2016 16:54

Klobouk v autě má na hlavě ten,

kdo se v autě necítí jako doma a podle toho taky jede. Zajímavý psychologický moment....

R. Szewczyk 3.8.2016 17:21

Re: Klobouk v autě má na hlavě ten,

je zajímavé , že každý ví, že řidič v klobouku je neschopný, ale místo toho, aby se mu zdaleka vyhnul, na něj troubí blikaj najíždějí zezadu vybrždují a pod, tím ho ešče více znejistil a vystresoval, mám pocit , že tak se chová idiot k idiotovi

P. Švejnoch 3.8.2016 18:15

Re: Klobouk v autě má na hlavě ten,

Po tom, co jste tu dnes prezentoval, se snad ani nelze divit, že se k Vám někdo chová jako k idiotovi... :-)

P. Urban 3.8.2016 16:09

Dosavadní systém nefunguje?

Chápu autora, že se mu nelíbí, když někdo dělá z řidičů zplozence pekla. Ale pokud nejsou naši řidiči (o tolik) horší, než v Německu, co tedy v systému nefunguje?

P. Švejnoch 3.8.2016 16:35

Re: Dosavadní systém nefunguje?

A Vy se domníváte, že fakt, že naši řidiči nejsou o tolik jiní než ti z blízkého zahraničí je zásluhou dosavadního represivního systému?

Já jsem přesvědčený, že to spolu nijak nesouvisí. Jsou nastavena jakási dopravní pravidla, no a ta zásadní z nich drtivá většina řidičů dodržuje. Z jednoduchého a prostého důvodu - protože chtějí ve zdraví a s pokud možno nepoškozeným autem dojet z bodu A do bodu B. Pár idiotů, kteří na předpisy kašlou bez ohledu na cokoli, se najde všude. A stejně tak všude se prostě občas přihodí havárie, za kterou tak nějak nikdo nemůže, protože maléry se prostě (přes veškerou dobrou vůli všech zúčastněných) občas stávají.

A to se "silničním fašismem" provozovaným naší čackou policií (která už má jinak vše hotovo, takže se musí realizovat v dopravně-buzeračních aktivitách) nijak nesouvisí. Jen to plodí vystrašené a nasrané řidiče - kteří, představte si, v obou případech dělají logicky více chyb, než kdyby jezdili bez stressu. No, a samozřejmě to přináší peníze do státní (obecní) kasy.

Takže autor má pravdu. Ten systém nefunguje. Ale Vy se zřejmě rád necháváte bezdůvodně holit, že?

A. Hrbek 3.8.2016 17:09

Re: Dosavadní systém nefunguje?

Pan Novotný nepochopil, že v podstatě žijeme v období mafiánského kapitalismu. Čím častější výměna lekárniček, tím vyšší zisk výrobců, vyšší výběr daní a vyšší tempo růstu.

To plně platí i pro další aktvity, jako jsou pravidelné technické prohlídky, zimní a letní pneumatiky, měření emisí, povinné pojištění, přísady do pohonných hmot, reflexní vesty, náhradní pojistky, náhradní žárovky, výstražný trojúhelník, zvedák, náhradní kolo, atd., atd.

L. Novák 3.8.2016 17:54

Re: Dosavadní systém nefunguje?

Co to plácáte? Výměna lékárniček byla ryze úředním nesmyslem, tuším že dokonce podle nějakého doporučení EU... :-P

Mafiánský socialismus by asi byl přiléhavější.

A. Hrbek 3.8.2016 15:48

Vážený "svobodný"

ať Vaše vševědoucí strana zruší na rok všechny dopravní předpisy. Ať povolí neomezenou rychlost na všech silnicích, jízdu v každém pruhu v libovolném směru, provoz všech vozidel bez jakékoliv kontroly na všech silnicích, prostě zaveďte naprostou svobodu pro všechny. Zcela liberální trh přece všechno vyřeší!

V. Kain 3.8.2016 16:16

Re: Vážený "svobodný"

Nic takového autor článku neuvádí,tak dost dobře nechápu váš příspěvek.To co mu podsouváte bude asi tím že je ze strany Svobodných.Kdyby to byl socan,tak to bude v pořádku.

A. Hrbek 3.8.2016 16:50

Re: Vážený "svobodný"

"Celkový koncept oklešťování individuálních lidských svobod je postupný a

nedokonavý proces, který prostupuje všemi oblastmi našich životů. Závěr

neexistuje, boj za individuální svobodu je nikdy nekončící cesta".

Čili zavést úplnou individuální svobodu§ Proč jen nějaká a jaká dílčí zlepšení?

M. Vondráček 3.8.2016 16:50

Re: Vážený "svobodný"

Zdá se , že jste autora nepochopil. Stává se Vám o často ??

L. Novák 3.8.2016 17:51

Re: Vážený "svobodný"

Hrbkovi? Neustále... :-)

Z. Frys 3.8.2016 22:34

Re: Vážený "svobodný"

Proč ne? Zkuste se zamyslet: http://ankap.urza.cz/index.php?action=branch&id=36

P. Krešňák 3.8.2016 15:17

Tak to je,...

... pane Novotný souhlasím s každým slovem které jste napsal. A seč mně síly budou stačit budu usilovat o svou (podtrhuji) svobodu. Krešňák

I. Schlägel 3.8.2016 14:14

S tím,

že je potřebné věnovat více pozornosti (i třeba formou řidičáku na zkušební dobu) začínajícím řidičům, spíše souhlasím.

J. Růžička 3.8.2016 13:36

Zkušenosti za volantem

máme jistě mnohé, dobré i ty horší, ale podstata je jinde. Stát buzeruje občany stále více a více. Strká svůj dirigistický rypák do našich životů, peněženek i vztahů. Namátkou: Zákaz kouření v soukromých hospodách, zpřísnění podmínek k získání zbrojního průkazu, povinnost pustit cizí lidi do vlastního domu k odběru spalin z kotlů, nehorázné zvýšení pokut v silničním provozu, zdanění při koupi nemovitosti (kterou jsem zaplatil již zdaněnými penězi), koncesionářské poplatky za tv... atd. etc.

M. Prokop 3.8.2016 15:09

Re: Zkušenosti za volantem

Ano.

J. Jurax 4.8.2016 0:15

Re: Zkušenosti za volantem

No, peníze nesmrdí ani státu. A stát chce jen naše dobro a taky nám je bere.

J. Kyselková 3.8.2016 11:19

Přísné kázání !!!

bych udělila motorkářům. Nedavno nám, chodcům, dal přednost přejít silnici řidič a za ním i řada aut. V druhém pásu se rychlostí blesku prohnala neviditelná motorka a pánovi, jdoucímu přede mou ufikla tašku. Pán bez tašky byl v šoku. Já taky, že jsme se znovu narodili.

P. Lenc 3.8.2016 11:12

Článek má můj souhlas,

nebudu ho komentovat.Jenom se dotknu jedné věci, toho obligátního "český řidič, špatný řidič".Samozřejmně jsou dobří řidiči, také horší a malé procento naprostých magorů.Jezdím do Rakouska a mohu s čistým svědomím tvrdit, že procentuelně jsou na tom čeští a rakouští řidiči co se týče chování na silnici přibližně stejně.A těch magorů mají rakušáci také dost a dost.

J. Šimek 3.8.2016 10:58

SSO mají okurkovou sezónu :o):o):o)

J. Lepka 3.8.2016 10:43

Doufám, že se dočkám časů,

kdy se dispečeři Záchranné služby budou ptát volajícího na stranickou preferenci a pro tyhle zelené magory budou posílat rikšu místo sanitního auta, eventuelně helikoptéry.