3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
chytrý horák 17.8.2007 17:39

co s tím?

V diskuzi pod článkem jsem několikrát narazil na otázku "co s tím?" Co by měli dělat úředníci je poměrně jasné, otázkou zůstává, jak je k tomu přinutit. Nebo spíš jak přinutit zákonodárce nahradit stávající silniční zákon nějakým smysluplnějším. Návod je jednoduchý, neboť zákon je natolik stupidní, že stačí striktní dodržování k jeho diskreditaci. Například:

-50km/h v obci i 90 mimo obec jsou MAXIMÁLNÍ POVOLENÉ rychlosti, nikoli doporučené. Je-li jízda v obci rychlostí 55km/h natolik závažným přestupkem, že viník zaslouží být tvrdě trestán, považuji za rozumné jet rychlostí kolem 40 km/h. Nejen proto, že neustálé sledování tachometru ohrožuje bezpečnost víc než 5 km navíc, ale hlavně proto, že nikdo po nikom nemůže požadovat, aby se pohyboval na samé hraně zákona.

-do křižovatky nevjíždět nikdy v případě, že si nejsme jisti možností plynulého průjezdu. Jisti si nejsme nikdy, pokud je v křižovatce před námi jakékoli vozidlo nebo lelkuje-li u přechodu chodec. Má-li nebo nemá chodec na odbočce doprava červenou nás nemůže ani nesmí zajímat. Pro řidiče platí jediné: umožnit bezpečný a nerušený přechod vozovky chodci, který se k tomu zjevně chystá. Z mého pohledu je takovým chystajícím se chodcem každý, byť na zelenou čekající chodec. O barvě jeho semaforu nemám formálně žádnou informaci.

Našlo by se víc možností, ale tyto dvě, zejména průjezd křižovatkami a chování před přechody striktně podle zákona by malé skupině několika "vzorných" řidičů umožnilo způsobit totální kolaps dopravy třeba v Praze. To jen podle mě nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak přinutit zákonodárce ke zjednání nápravy.

J.G. Pašek 17.8.2007 18:16

To jsou argumenty, jaj v mateřské školce . . .

Jezdit po rušné Praze autem? Být tebou, nechal bych si vyšetřit hlavu . . . 

Pokud nedokážeš mrknout 2x na tachometr a poznat podle zvuku motoru a okolí rychlost 40km/h? Možná nepatříš za volant, nebo si pořiď auto s automatickým udržovačem rychlosti . . 

Nedokázat odhadnout  jak pomalu či rychle jedou v mém směru auta, odhadnout zda mohu se cpák do křižovatky na zelenou či žlutou . . . . když odhadnu, že skončím že mám šanci trčet uprostřed křižovatky? To trochu chytrý řidič dokáže odhadnout velice dobře . . . . . .  jenomže, hrát si na blbého . . . to není moje vina, že jsem tady zkejsnul . .  a nadávat na druhé řidiče či policajty je snadnější, než používat svůj selskej rozum a mozek.

Všude je lidí a aut jako sr**ek!

najednou rozum? 17.8.2007 21:26

Re: To jsou argumenty, jaj v mateřské školce . . .

Trochu ti uniká podstata tohoto zákona, hochu. Zdravý rozum je přesně to, co netrpí a chytrost řidičů už vůbec ne. Výchozím předpokladem je nesvéprávný řidič - debil, jehož každý metr jízdy je třeba korigovat příkazy a zákazy, aby nezabil sebe nebo druhé. Ale to tobě možná zrovna vyhovuje viď?

J.G. Pašek 17.8.2007 23:19

To vám nedělají ani Němci, ani Francouzouvé . . . .

to si děláte sami sobě. To jsou češi jako jsi ty . . . policajti jsou minimum středoškoláci a jejich šéfové promovaní vysokoškoláci . . . . na radnicích kralují Češ ijako jsi ty, kteří chodili do stejných škol jako ty . . . . chceš tvrdit, že oni jsou všichni ignoranti a pitomci a řidiči prskoletů na 4 kolech jsou geniusové Einsteini?

pavel 99 17.8.2007 22:25

Re: To jsou argumenty, jaj v mateřské školce . . .

z pohledu zákona, je nezapnutí pásu násobně "nebezpečnější" než nezastavení na stopce - tedy ten rozum zůstal kde?