2.12.2023 | Svátek má Blanka


DOPRAVA: Na silnicích jsou páni a kmáni

21.7.2006

Policejní ředitel byl usvědčen redaktory MF Dnes, že jel rychlostí přesahující 180 km/h (a to nikoli na dálnici!) a také nebezpečně předjížděl a ohrožoval ve svém superbu účastníky provozu. Kouzelné je jeho trapné přiznání (nechal se unést) a ještě kouzelnější, leč typické je Bublanovo řešení (Husákovi "to vytkl"). Krásný příklad mužného přístupu policejního ředitele a tvrdé ruky našeho tragikomického ministra vnitra, kterou v resortu vládne již nějaký ten pátek. Krásný to příklad, jak si politici a státní úředníci placení z našich daní představují zákonnost: my kmáni pěkně disciplinovaně a tu a tam s šikanováním tu nesmyslným dopravním značením, tu hlídkami policie či městských strážníků a pán, navíc policejní ředitel a tedy nejvyšší policista bude jezdit jako agresivní prase. To se bude policejním hlídkám pěkně ukazovat (doporučuji si pořídit fotodokumentaci z dnešní MF Dnes a zatavit ji do fólie), až nám s vážnou tváří ukáží, že jsme místo 50 km/h jeli 53,5.

Ale teď vážně. Že Husák není člověk, od kterého bychom mohli očekávat, že z tohoto bezprecedentního protiprávního chování vyvodí důsledky a odstoupí z funkce, což by každopádně měl, ať na to koukám z jakéhokoli úhlu, to je mimo diskusi. Je to prostě policajt s pod kůži zažranou manýrou drzého papaláše starého střihu, který se přiznal, až když mu ukázali fotografie, jinak lhal a lhal. Bublan naopak je slaboch, který si ve svém resortu neumí udělat pořádek a umí jen vytknout něco, co by zasloužilo odvolání v historicky krátkém okamžiku.

A takhle my tady žijem! Přitom je možné, že nás tenhle svinčík čeká ještě další 4 roky, když jeden jediný poslanec z nynější koalice bláhově skočí na lep o politický život bojujícímu Paroubkovi.

Autor je právník