23.9.2021 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

DOPIS: Milanu Paumerovi

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Hil 7.8.2010 10:10

Jinak to vidí i mnozí pravicově smýšlející lidé,

mezi něž se rozhodně počítám, ne jen komunisti, jak se snaží autor podsunout.

Dnes je naštěstí možnost dostat se nejen k oficiálně podsouvaným dokumentům a z nich vyplývá něco jiného, než se snaží zastánci Mašínů prohlašovat za svatou pravdu

M. Anklewicz 7.8.2010 9:13

Tak to vypadá, když napíše příspěvek někdo s lehkou mozkovou dysfunkcí.

"Pan premiér řekl, že před Božím soudem budeš shledán čistým a

spravedlivým. Vedle nich tam byla i předsedkyně Nejvyššího soudu, kníže

Schwarzenberg a ministři. Skoro celá ústavní elita." Jsem sice katolík, ale pokud o výsledcích "Božího soudu" bude rozhodovat česká ústavní elita asi budu hledat nějaké jiného Boha. No ještě se Ho zkusím zeptat , jestli jim to schválil.

V. Heidlerová 6.8.2010 20:38

Naděje trvá

Je to nejkrásnější nekrolog, jaký jsem kdy četla nebo slyšela. Autore, díky. Pokud budou takoví lidé, jako Mašíni a p. Paumer a Vy, nebudou mít komunisté nikdy klid. Naděje, že jednou dojde k zúčtování s jejich zločinným režimem trvá a po pohřbu jednoho ze statečných ještě sílí. A strach a neklid komoušů také.

H. Lukešová 6.8.2010 22:35

Re: Naděje trvá

Především bychom měli vycházet všechny marxistické historiky a arabisty, kteří otrávili mysl mnoha lidem. Pryč s rudochy. To ale nebude snadné.

P. Janoušek 6.8.2010 9:39

Hezky napsáno...

...a s tím: "Chudák Reinhard Heydrich mohl vraždit dál a dodnes žít, kdyby si Gabčík s Kubišem místo zbraní vzali na křižovatku do Kobylis mávátka." jste mě ve sutné chvíli rozesmál. To je nádhera.

Ale zase na druhou stranu, při pietě za pana Paumera citovat slova Pavla Kohouta na oslavu hrdinů to je tak trochu úlet. A nebo to bylo schválně?

D. Streit 6.8.2010 9:33

Jak to říct s pietou

Musím uznat, že Paumer na rozdíl od Mašínů nesl svou kůži na trh i ve své vlasti, kam přišel i zemřít jako správný vlastenec.

Jistě to byl odvážný muž. Ale na jeho úlohu nemohu mít celkově kladný názor kvůli použitým prostředkům. A také se divím, že plaketu nehodil takovému Toplánkovi na hlavu. Vždyť kolik zbabělců se dnes snaží na jejich činech přiživit:

http://streit.blog.idnes.cz/c/149630/Zase-jen-Klaus-si-nesel-natrasat-politicke-peri-na-Paumeruv-pohreb.html

http://streit.blog.idnes.cz/c/149718/Masinove-a-Paumer-jako-odpustky.html

O. Uživatel 6.8.2010 10:28

Uživatel požádal o vymazání
H. Lukešová 6.8.2010 14:35

Re: Jak to říct s pietou

Jo pane Streite, máte na svůj názor plné právo, ale NEříkejte si pravičák. Mašínům nezbylo nic jiného než uprchnout. Měli se nechat oběsit nebo zavřít do uranových dolů? Připomínám slova pana Raegana skutečného pravičáka: "Nazvete-li komunistu lhářem, musí se vás zmocnit pocit marnosti. Jak můžete urazit prase tím, že ho nazýváte prasetem. Komunisté se neřídí naší morálkou, říkají, že jakýkoliv zločin je ospravedlnitelný, pomáhá-li nastolit věc socialismu". Jinými slovy komunisté použijí jakýkoliv násilných prostředků, aby rozvrátili náš stát. A upřímně, nějakého podříznutého esembáka mi líto není. Stejně tak nelituji zabití Heydricha.

D. Streit 6.8.2010 22:52

Re: Jak to říct s pietou

Jsem pravicový liberál, ne zabedněnec, který schvaluje vraždy. A srovnání s Heydrichem velice kulhá. Byla totiž druhá světová válka, víme?

V. Pavel 7.8.2010 13:38

Re: Jak to říct s pietou

P. Streite! Nejen kvůli tomu! Pokud vím, zabitý Heydrich také ani nebyl pokladník přepravující finanční obnos. Zastával poněkud jinou společenskou pozici. Ale chce - li přemýšlivá pí. Lukešová v zabitém Rambouskovi, nebo jak se zabitý účetní jmenoval, mít svého poúnorového Heydricha, nemám nic proti tomu! Připadá mi to dokonce docela roztomilé! ;-)

M. Franková 6.8.2010 9:17

Pro mě

a moje oplégry byli zůstanou dva plus jeden hrdinové.Proti komunistické hydře se nedá bojovat úsměvem a se skývou chleba v ruce. A jak jsem zde již před časeme napsala..!"VRAŽDA NA TYRANU NENÍ ZLOČINEM!"

V. Heidlerová 6.8.2010 20:41

Re: Pro mě

Tak se také připojuji, věřím, že i můj "oplégr" v Mašínech a Paumerovi bude vidět hrdiny. Škoda, že jich nemám aspoň 12. Ale všichni moji přátelé - a naštěstí jich nemám málo - vyznávají stejný názor jako Vy. Díky a pozdrav oplégrům!

P. Boublíková 6.8.2010 7:06

Hezké

Ale obávám se, pan Paumer už Neviditelného Psa nečte (jestli ho vůbec někdy četl).

T. Kočí 6.8.2010 7:15

Re: Hezké

Bože,už nic nepiš Boublíková!

P. Boublíková 6.8.2010 7:31

Re: Hezké

Tykejte svým soudružkám na stranické schůzi.

V. Pavel 6.8.2010 8:45

Re: Hezké

Pzor, T. Kočí! Proč by pí. B. a kdokoliv jiný, nemohli psát, co uznají za vhodné? Můžete jejich názorům věcně oponovat! Pokud jde o mne, tuto její věcně správnou reakci, byť ironicky vyjádřenou, chápu a vůbec mne nepopuzuje.

H. Lukešová 6.8.2010 14:27

Re: Hezké

Možná, že Neviditelného psa, čtou příbuzní pana Paumera.

V. Heidlerová 6.8.2010 20:47

Re: Hezké

Důležité je, aby po 40 letech vymývání českých mozků komunistickou ideologii zavládla ve společnosti vůle přijímat informace o protikomunistickém odpoji s pochopením a hrdostí a postupně se zbavovat  rudých klišé a nálepek a cejchování a lží o době po r. 1948. Je velmi dobrý signál, že se vláda a demokratické pol. strany jednoznačně postavily za uznání hrdinských činů odbojářů. Blýsklo se na lepší časy. 

H. Lukešová 6.8.2010 22:33

Re: Hezké

Snad, ale pokud budou na univerzitách vyučovat "historici" jako je Miloš Mendel (psal o něm článek Lubomír Stejskal, který se týkal Yehudy Lahava), či Petr Zídek (o něm psal Václav Vlk), tak to NEBUDE lepší.

V. Pavel 6.8.2010 6:51

K Mašínům a M. Paumerovi.

Hezky napsáno! Osobně sdílím názor, že nadměrné opakování i dobrého záměru je kontraproduktivní, protože se tím účinek rozmělňuje. Mám obavu, že rozhranni mezi účinkem a kontraproduktivitou je již v českých médiích momentálně dosaženo.

V. Kain 6.8.2010 6:29

Milanu Paumerovi

Skutečně velice pěkné.Nebude to trvat dlouho a on se jistě se svým nenávistným

příspěvkem přihlásí nějaký ten komunistický zmetek.

M. Trhlík 6.8.2010 14:13

Re: Milanu Paumerovi

Pane Kaine,nepatřím mezi komunistické zmetky a nejsem ani jiný zmetek,ale podle čeho si udělat obrázek o objektivitě v této zemi?Sestra bratrů Mašínových paní Zdena,se včera dost nešetrně vyjádřila o prezidentu Klausovi,stejně tak o KPV,kde podle ní sedí řada kolaborantů.Nebo si myslíte,že můj příspěvek je nenávistný?

V. Heidlerová 6.8.2010 20:49

Re: Milanu Paumerovi

Ponechejte na kompetentních lidech - tedy členech KPV - aby si tento prpoblém ujasnili a prodiskutovali a vyvodili závěry. Nevíme, oč jde, nejsme oprávněni kádrovat a zatracovat. Na to mají právo zainteresovaní a pamětníci činů.

M. Trhlík 7.8.2010 13:00

Re: Milanu Paumerovi

Paní Heidlerová,já jsem jen citoval paní Zdenu Mašínovou.Ona snad ví jací lidé tam sedí? Nebo si myslíte,že v dnešní době se někdo sám přizná k tomu co dělal před rokem 1989?