3.8.2021 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

DOKUMENT: Prohlášení HON k nedělní pražské demonstraci

Děkujeme všem občanům, kteří našli odvahu a přišli na naší demonstraci v neděli 18.10.2020 na Staroměstské náměstí vyjádřit svůj nesouhlas s vládními opatřeními. V našich akcích na podporu lidských práv budeme i nadále pokračovat. Termín další akce oznámíme příští týden na sociálních sítích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krejčí 22.10.2020 20:02

Z mého pohledu lékaře jste obyčejná bezcharakterní lůza. Ohánět se LZPS a Ústavou jen proto, abyste mohli "svobodně" zvyšovat rizika epidemie covidu, je svinstvo, kterého jsou schopny jen lidské zrůdy. Prvním lidským právem je právo na život, není to právo shromažďovací. A právě právo na život svým shromážděním za existence pandemie covid 19 upíráte jiným lidem. Jenže tak daleko Vaše svoboda nesahá. Z mravního hlediska je to podlé, z biologického a medicínského hlediska je to zhovadilost. Medicínu jste nestudoval, tak na základě jakých faktů chcete tvrdit, že epidemiologická opatření vlády jsou nesmyslná? Kolik jste zachránil lidských životů, že si s nimi dovolujete tak hazardovat? Svoboda ohrožovat jiné lidi na zdraví je její zrůdnou interpretací. Když vidím ty dusící se lidi na JIPkách, říkám si, vy ani nejste lidé. Chcete obhájit své přesvědčení? Takže fakta: co konkrétně vyčítáte všem studiím o covidu 19 a riziku, které populaci přináší? Jak to, že odmítáte fakt o postižení endotelu virem SARS-coV-2? Na základě čeho popíráte možnost vzniku plicních fibróz po covidu 19 a mikroembolizací při poruše hemokoagulace? Jakými fakty popřete rizika smrtelných myocarditid po covidu 19? Fakta! Hned se pozná, zda jste znalec nebo jen obyčejná a krajně sobecká a silně nezralá osobnost. V Ústavě je garantováno právo na ochranu zdraví a právě toto právo všech lidí hlupáci jako Vy ohrožují. Musím Vás ale varovat : čiň čertu dobře a peklem se ti odmění.

J. Hybler 22.10.2020 13:40

Hodnocení průměrné úrovně IQ všech přítomných na té akci, vystihl jistý znalec schopností mnohých tvorů velmi elegantně...:-)

I. Lyčka 21.10.2020 22:07

Kdyby Hitler nebyl hloupý, mohl použít podobnou výmluvu. Po prohře u Stalingradu mohl prohlásit, že rozpouští armádu a že děkuje všem zúčastněným. A pak tvrdit, že nemůže za to, co se dělo potom.

L. Houdek 21.10.2020 20:52

K pořadatelům jen jedno slovo: chucpe

P. Zinga 21.10.2020 18:27

Položím se na otázku: Jaký úkol má policista v civilu, přimíchaný demonstrantům?

Před pár lety shodil soud v Německu žalobu na stranu ("neonacistickou"), protože se zjistilo, že tam byli policejní agenti.

V. Podracký 21.10.2020 18:26

Takoví lidé jako Sochor a jeho obhajovatelé vytváří ve společnosti náladu, která vede k chaosu a neposlušnosti a tím pomáhají epidemii šířit. Mají spoluvinu za smrt lidí, kteří zemřou. Měli by být potrestáni jako vrahové.

P. Zinga 21.10.2020 18:31

Pane Podracký, měl jsem Vás za inteligentního člověka...

Š. Hašek 21.10.2020 20:09

Já také.

Někdy/v něčem to nevyjde.

J. Macek 21.10.2020 20:38

Jó, když dojdou věcné argumenty, je třeba ostatní urážet.

M. Krejčí 22.10.2020 19:40

Pane Zinga, jak chcete posuzovat inteligenci jiných, když ta Vaše nestačí k pochopení tak jednoduchého sdělení p Podrackého? Nikdo z těch lidí, kteří se té demonstrace účastnili, nemohli studovat medicínu, protože ti lidé fakticky popírají biologickou realitu existence a chování virů. To může dělat jen, promiňte, idiot. Když se ti lidé bouří proti protiepidemickým opatřením, tak popírají velmi dlouhou kolektivní medicínskou zkušenost, která se opírá o řady velmi kvalitně provedených odborných studií. Samozřejmě bez jediného argumentu. Na kolika jste se Vy sám podílel? Jenže medicína je o prověřených argumentech a v každé učebnici epidemiologie najdete fakta o tom, že nedodržování těchto norem vede k většímu a rychlejšímu šíření infekčních agens a tedy k posilování epidemie. A Vy evidentně nejste schopen svou inteligencí zpracovat tuto skutečnost ani to, že lidé, kteří svou činností vytvářejí podmínky ke snazšímu šíření velmi nebezpečných virů, jsou morálně odpovědni za následky takového chování. A jedním z následků je vyšší počet zemřelých. O tom je biologická kauzalita. Víte, jednou z největších zpozdilostí je odporovat biologické realitě. Můžete mít jiné názory, ale chcete-li inteligentně diskutovat, musíte je opřít o ověřitelná fakta. Jaké máte medicínské vzdělání a pokud je nemáte, jak si můžete myslet, že dovedete zhodnotit medicínské parametry covid 19 ? Na základě čeho popíráte 40% poruchy dýchacích funkcí u lidí po covidu? Čím zpochybníte mikroembolizaci doprovodnou poruchou hemokoagulace? Jaké konkrétní výhrady máte proti epidemiologickým studiím, které potvrzují nebezpečnost ciru SARS-coV-2? Žádné spekulace, chci slyšet fakta?

K. Wágner 21.10.2020 17:20

V centru Prahy se na 28. října chystá další shromáždění kritiků vládních opatření proti šíření koronaviru. A to v době, kdy již bude nové nařízení umožňovat demonstraci maximálně stovky lidí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/dalsi-shromazdeni-manifestace-za-svobodu-praha.A201021_100523_praha-zpravy_rsr

P. Zinga 21.10.2020 18:32

Pane Wágnere, připomínáte mi výrok Lenina: Němci nejsou schopni revoluce, protože před obsazením nádraží by si zakoupili "perónky".

Nechtějí náhodou ti demonstranti demonstrovat proti onomu opatření?! Na což mají ústavní právo?

J. Hybler 21.10.2020 17:10

Velmi výstižné hodnocení této intektuální akce bylo toto: Průměrný " IQ" na tomto náměstí zvyšovali nejen přítomní příslušníci zásahových jenotek ale dokonce i jejich koně....

M. Němec 21.10.2020 16:41

Běž do hajzlu, Sochore.

P. Zinga 21.10.2020 18:34

Ten už obsazen tebou, Němče. Sedíš tam od rána, aby ses náhodou nepo*ral.

Z. Ukolébavka 21.10.2020 16:24

Většina přítomných pitomců byla z Prahy. Shromáždění bych nenazval demonstrací, ale sletem hovad.

Š. Hašek 21.10.2020 20:11

Máte naprosto jednostranný pohled.

Já tam nebyl, jen jsem něco slyšel. Tedy nikoliv z televize.

D. Right 21.10.2020 20:42

Zappa by tě poslal do hell a nazval tě MF. A kdyby ještě žil, zažaloval by tě za copyright ty chameleóne. Jak se opovažuje ovce jako ty použít jeho foto! Rockera of free soul U asshole.

M. Chlup 21.10.2020 15:55

Když se sešly statisíce lidí na Letné, Bureš a jeho soudruh Zeman tyto demonstranty uráželi a zesměšňovali. Jasně dali najevo, že nějaké demonstrace je naprosto nezajímají. Nyní, když se pod nimi kývají křesla a nespokojenost lidí stoupá, bylo nutné něco podniknout. Když PČR věděla už měsíc dopředu, že přijedou "ultras" z Moravy, proč se k tomu nepostavili čelem, když už tam byli dlouhé hodiny připraveni i s "otečky"?Tady bylo vidět, že se policejní komanda důkladně připravila na násilné potření demonstrace. Když začínalo být na náměstí více demonstrantů jak 500, proč dovolili dalším a dalším se tam nacpat? Proč šla úmyslně trojčlenná policejní hlídka provokovat stovky rozzlobených demonstrantů? Gen.Švejdarem zdůrazňovaný těžký otřes mozku u policisty, který v pohodě odešel a nejevil ani náznak nějakého zranění, měl zamaskovat zranění právě těch demonstrantů. Opakovaně se nikdo o nich ani nezmínil. Stejně tak, že policisté propustili část demonstrantů a zbylé naopak nepustili. Bylo zřetelné, že to dostali rozkazem a že si chtěli s hlavně s "ultras" vyřídit účty. Vůbec jim nevadilo, že část slušných demonstrantů neměla možnost uniknout. Dalším aspektem je, proč policista sebere ležícímu demonstrantu vlajku České republiky, praštil s ní na zem a posléze jí nakopne, když v té chvíli nebyl ničím jiným zaměstnán a ničemu se nebránil. A zhola nesmyslně se zachovali ti, co tam stříkali vodním dělem. Nejen,že ničemu nepomohli ale naopak byl-li tam někdo pozitivní na kovid19, rozfoukali to po celém náměstí. Závěrem bych chtěl říci, že Ústava ČR a zákony ČR nám všem dovolují vyjádřit veřejně svůj názor a ani tací hulváti jako F.Hrabal-Krondak, nám v tom nesmí bránit. Ty jejich nesmysly, které tu prezentují, nejsou jejich názor ale rozeštvávání lidí a pomluvy.

P. Zinga 21.10.2020 18:35

Stejně tak, že policisté propustili část demonstrantů a zbylé naopak nepustili. Bylo zřetelné, že to dostali rozkazem

Jako 17.listpadu 1989.

Š. Hašek 21.10.2020 20:14

Tak nějak.

Pokud toto nastane, jedná se o řízenou akci.

Šamozřejmě Hamáček to má tak ošéfované, že si televize event. vezme do pařátů nějakého nadstrážmistra, nikoliv jeho.

Š. Hašek 21.10.2020 13:34

Nebudu se vyjadřovat k HON.

Stejně jako se nevyjadřuji ke: Sdružení pacientů ČR. Sdružení důchodců ČR (ač jsem ve výslužbě). Sdružení přátel Mináře. Mám dojem, že už se ustanovilo i Za Evropu evropštějští.

Našlo by se toho víc, nebudu to hledat.

Jsem tak nějak staromódně samostatnější.

Zkráceno.

P. Janoušek 21.10.2020 13:33

Tak já vám nevím. Když v daleko horším měřítku toto páchá blm (ta malá písmenka jsou schválně) taky ti kdo tu tomu Sochorovi nadávají těm hovadům v USA tleskají. A teď je to špatně? Za mě demonstrace v pořádku a to co se dělo po ní ne. Myslím ze strany demonstrantů.

Měli svůj nesouhlas s vládním blbákovem a zmatenými opatřeními napsat dopisem? Jak se má člověk v té naší demogracii domoci slyšení svého názoru? Jednou za čtyři roky ve volbách? Trošku málo, ne?

A kromě toho, já ve zprávách neviděl jen militantní fotbalové fanoušky, ale i normální, řekl bych slušné lidi.

P. Brich 21.10.2020 15:33

Podle pravopisu USA angličtiny to b musí být velké Blm. I tak mi to připomíná Lidové milice, LM.

P. Zinga 21.10.2020 13:14

Rudozelená internacionála pouští z řetězu své vyškolené psy: poznáte je podle slovníku " odpírač klimatu, odpírač pandemie, populista, nádeník ruské páté kolony a co já vím ještě..

Jste ubozí lokajové anebo užiteční idioti?

Š. Hašek 21.10.2020 13:29

Souhlas.

E. Chrapek 21.10.2020 10:40

Takový Sochor ve 14. století by uprostřed morové nákazy organizoval manifestace, kde by kritizoval opatření na boj s morem a doktory v ptačích maskách za šíření paniky. Potom by o tom vydal ještě pamflet hnutí nespokojených.

D. Right 21.10.2020 10:53

Opět příklad produktu mass media. Obligátní srovnávání s morem. 1 + 1 = ryba. :-P

E. Chrapek 21.10.2020 11:43

Já dělám vše pro to, abych se (a moje rodina) nenakazil. Tedy v tomto směru je to identické s morem.

Vám je to, dle příspěvku, jedno. Neberu Vám Vaši volbu, jen neohrožujte svým chováním své okolí.

P. Zinga 21.10.2020 13:07

Byl jste tam? Nebyl, tak kdo vás ohrozil, zalezlé před bednou?