29.10.2020 | Svátek má Silvie


Diskuse k článku

DOKUMENT: List pro život

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MONTE 20.6.2006 9:20

Vazeni, chce to racionalni argumenty

1/ Zakazovat filmu jako umelecke vypovedi o svete, aby vynechaval koureni jako nedilnou soucast soucasneho sveta (nepise se to tak i v tom otevrenem dopise?), to zavani umeleckou cenzurou, takovy argument vzbuzuje prinejlepsim usmev

2/ Penize z tabaku nemaji jen tabakove firmy, ale stat - vite, ze pres 50% z maloobchodni ceny cigarety tvori dan (DPH, spotrebka)?

3/ Zakon pokud vim, vyhlasuje uz v soucasne podobe radu restrikci na prodej i reklamu tabakovych vyrobku (mysli i na minimalni vzdalenost od skol apod.)

4/ Abych to shrnul, takovym iniciativam drzim palce (po skoncovani s kourenim to bude boj s obezitou, ktery stoji taky hrozne penize, a jak znamo, lidi, kteri nekouri, tloustnou:-); jen doporucuju vic argumentu, vice vedomosti a mene pausalnich emotivnich proklamaci.

5/ A nakonec si neodpustim: neni ten Tomas Hanak tak trochu Mazany Filip? Zajimalo by me, ve kterem ze svych filmu nekouril:-)

iva 20.6.2006 7:31

koureni uz davno neni cool

Osobne si myslim, ze zakaz prodeje cigaret v potravinach a na podobnych mistech je uplne zbytecny. Cim vic toho tem deckam zakazete, tim vic je to bude lakat. Jo, zakazane ovoce.... Dnes najdete automat na cigarety v kazde hospode. A nevim jak jinde v republice4, ale tady na morave jsou uz i v obycejnych pizzeriich. 

Pri pohledu na tyhle decka me napada jen jedno:     Co takhle misto primitivnich napisu jako "koureni muze zabijet", "koreni zpomaluje krevni obeh a zpusobuje neplodnost" atd. napsat na cigarety jednoduse: " KOURENI UZ DAVNO NENI COOL" ? :-/

Kuťák 19.6.2006 22:48

Plný souhlas

Nelze jinak, než souhlasit. Jaké se dětem vštěpují hodnoty? Co se jim předkládá v médiích a šou byznisu?! Jaký se jim v bulváru doporučuje způsob života?!  To jsou výsledky. Jaké "celebrity" se jim dávají za vzor?!  Velmi mnozí poslanci jsou tím také zasaženi. Co od nich chceme, než trapný  a  směšný paškvil zákazu kouření na stanicích hrom. dopravy!!! Myslíte, že ti noví to budou dělat jinak? Rád bych se mýlil. Tato společnost je ve svých základech destruovaná. Bohužel.Chybí jí ušlechtilý a obecně přijímaný etos. Obávám se, že na Váš varovný hlas moc reagovat nebudou. Kéž by tomu bylo jinak!

Ignacy Mościcki 19.6.2006 23:26

Přesně tak.

"Toto jest ohavnost spuštění." Takhle to říkal pan Fajst z Poláčkovy knihy Bylo nás pět. A taky říkal: "Z těch kluků roste samý kreminálník, vzpomenete si na mne, matko drahá, až tu nebudu."

alois 19.6.2006 17:54

Projekty pro projekty

Otevřenému dopisu není co vytýkat, každý se může s čímkoli obracet na svého poslance. V našem absurdistánu se dnes reklamou propaguje FANDĚNÍ, nikoli kopaná na každém plácku.!. Každý zákon má smysl pouze tehdy, pokud existuje reálná možnost jeho dodržování kontrolovat. Za mého mládí platilo, že dítě nemá v hospodě co pohledávat, zatímco dnes vysedávají mladé rodinky s kočárky v kavárnách,,, V našem městě dnes policie v klidu míjí zjevně školní děti, které se toulají po ulicích / 7 - 15 let/, zatímco kdysi by četníci tyto  "školou povinné" odtáhli šupem do školy a rodiče hnali na obec ..  Dnes se za peníze daň. poplatníků někde vylepí plakát!!! Moudrý lékař vystoupí v televizi a řekne omletá moudra. Jen hlupák si může myslet, že existuje škola, kde učitelé nabádají děti ke kouření a při práci s dětmi kouří. Do rodin s popelníkem na stole těžko dosáhne pařát státní legislativy, nedokáže -li děti uchránit od znásilňování a bití.  Záleží tedy na tom, jaký vztah k vlastnímu životu si děti vytvoří -přijmou -li pouze pasivní nebo získají aktivní postoj.  Současná státní podpora pasivní a příživnické modely chování podporuje, rozdává peníze tam, kde je sporné, jestli plynuly ve prospěch dítěte, podporuje pasivitu rodičů.  Všechny "kampaně" prostřednictvím plakátů a informačních moralit pouze stojí státní peníze. Přelévají se do kapes těm, kteří takovéto kampaně vytvářejí.  Tyto peníze nejdou k dětem,proto není dost peněz na školní knihovny, kluby, na míče, na barvy, na platy instruktorů, kteří by vedli pro děti bezplatné kroužky, jen pro to, aby se  děti nenudily a bezprizorně se nepotulovaly,aby našly radost ve své tvořivosti a ne v "zabíjení času"civěním na reklamy. Státem placený živý zdravotník , který by s dětmi pracoval v nějakém kroužku, by byl lepší investicí, než 1000 plakátů a spotů ....Kuřáci si dobrovolně vybrali své gheto- hospodu, kavárnu. Proč je tam veřejnost nenechá - budo kouřit na ulicích, aby je děti častěji viděly?

submik 19.6.2006 16:44

Špatně napsaný článek

Článek je velmi špatně napsaný, vyznívá nevěrohodně a trapně, nutno přepracovat.

Martin 19.6.2006 17:28

Re: Špatně napsaný článek

Tak ho přepracuj :-) a pošli :-) Submiku

Hawk 19.6.2006 15:35

Tak jsem si myslel, že bude klid

když se MUDr. Janeček nedostal do sněmovny.

Martin 19.6.2006 15:41

Re: Tak jsem si myslel, že bude klid

No Hawku, klid znamená jako, že tabákoví podnikatelé budou moci dále zabíjet a náborovat děti, pro bohorovnost idiotů, jako jsi Ty? Jak si dovoluješ vůbec pomlouvat doktora, který deset let s innertními idioty jako jsi ty bojoval, učil je, kolik dětí se tady nerodí, kolik si zkazí život kvůli idiotům, jako jsi ty, kterým je skutečně jedno, jestli jsou živí neb mrtvíá

Kuťák 19.6.2006 22:33

Re: Re: Tak jsem si myslel, že bude klid

Zbytečně ztrácíte čas s Hawkem. Je to smutný produkt "osvícenosti" naší společnosti, která propadla hluboké destrukci.

MLOK1 19.6.2006 14:23

DÍKY ZA ČLÁNEK

Jedinci (dospělí i děti), kteří netrpí komplexem méněcennosti, na lep nikotinové loby nesednou. Ale co s těmi ostatními. Těm je potřeba stále a znovu a znovu vysvětlovat smrtelnou škodlivost nikotinismu! A na argumenty typu: "Kouřil - umřel, nekouřil a taky umřel." odpovídat po pravdě tak, že nekuřáci umírají v průměru o 10 let později nežli kuřáci a také, že smrt kuřáka s rakovinou plic (a nejen plic!) je bolestná a velmi nepříjemná záležitost. Argumenty, že se kuřák ve zdraví dožil 100 let, lze interpretovat i tak, že měl bez nikotinu šanci dožít se 110 let.

        Začínající dívky kuřačky by si měly též uvědomit, že místo vonného dechu jim bude z úst smrdět jak z kanálu (estéti prominou) a odradí si tím velkou část kvalitní mužské populace. Seznámí se pak nejspíš též s dalším nikotinovým "závislákem" a jejich děti díky "zářnému příkladu rodičů" s vysokou pravděpodobností začnou kouřit také.

       Svět se zbláznil. Stát nikotinismus podporuje a nikotin obsahující výrobky všude možně nabízí a dělá jim reklamu, ale nešťastníka, který si vypěstuje doma pro svoji potřebu trochu marihuany (pozor! - nepodsouvejte mi, že ji propaguji) k léčení parkinsonovy choroby popotahuje po soudech a kriminalizuje.

Jaroslav Jirát 19.6.2006 14:05

Výborně

Tento příspěvek skvěle popisuje problematiku kouření mladistvích. Plně se k němu připojuji.

alois 19.6.2006 18:46

Re: Výborně - mlokovi1 a p. Jirátovi

Lidé si škodí tisíci způsoby. Ještě jsem neviděl nikotinového závisláka, který v "ajfru " z cigarety někoho přejel nebo se porval,vybílil hospodu nebo zkoušel létat ze sedmého patra.Život mezi 100 a 110 léty nebude nic moc, už mezi 70 -80 to za moc nestojí, když uvážíte všechny ty choroby, které máme z toho, co pijeme a jíme, jak jsme líní, nebo ztrhaní.Zkuste zavřít všechny provozy, kde denně dostávají lidé smrtonosné dávky vdechnutých chemikálií, částic, záření. V jediném jsem s Vámi za jedno - moudrý člověk nekouří, protože každá závislost z nás dělá otroka. Ale kdybych měl přehnat ten váš boj za násilnou prevenci, doporučoval bych všechny chlapy násilně obřezat. Výzkumem se totiž zjistilo, že židovské ženy netrpí tolik rakovinou děložního čípku, protože jejich chlapi obřezáni jsou. Co byste říkali takové kampani? Nikdo nekouří, protože se pro to sám nerozhodl, nemůžete kouřit z donucení nebo omylem - což u drog jiného typu, včetně alkoholu,lze. Ti malí špunti se pro to prostě rozhodnou, protože jsou nevychovaní a  mají nekontrolované peníze a kamarády, spoustu času.. Upřímně řeknu, že bych byl víc zoufalý, kdyby můj syn boxoval, závodil na motorce nebo skákal z mostů na gumě, rovněž,kdyby chlastal do němoty a gumoval si mozek marjánkou atd. Udělal jste překlep  - mladistvých /mladých/.

Veet 19.6.2006 13:47

Další banda idiotů mne chce zase zachraňovat před neexistujícím nebezpečím

- tabák vzhledem k nízkému obsahu nikotinu a ostatních spalin v dýmu  patří k slabším drogám stejně jako tein, kofein, cukr atd. Kouření nikdy nikoho nezabilo a přímá důvodová souvislost rakovinných nádorů s kouřením nebyla nikdy prokázána a neexistuje.  Je to ale trapná smůla pro apologety nekuřáckého nebezpečí, že existují také  zástupy zdravých kuřáků, stejně jako zástupy na rakovinu  umírajícch nekuřáků.

- Prokázáno je, že kouření je jedním z řady rizikových faktorů ( když už jsme u čoudu - kupříkladu dým z dieselových motorů, obsahující extrémně nebezpečné nanočástice ( v spalinách z benzínů to není ) je dle laboratorních testů cca 100x - 500x  rakovinotvornější než dým z cigaret.  Částečným řešením je kupříkladu nanočásticový katalyzátor od keramičky Saint-Gobain , ale petice za zákaz dieselů nějak nevidím ).

Pěkný  je ovšem fakt, že pánové Votruba a Hanák mají takovou velikou starost o naše zdraví. Ovšem časy se mění - zažil jsem dobu, kdy mléko bylo zdravé, pak už ne ( kasein ), pak byla zdravá kuřata, pak už ne, teď zase jo, pak byly nezdravé minerálky, teď už jsou zase zdravé ( to držhubné muselo stát prachů, co pane Mattoni ) pak byly špatné krémy, teď už jsou zase Ok, bylo zdravé opalování ( vivat domácím výrobcům kožních rakovin typu horské slunce ) teď už zase není,  pivo a alkohol byly metla, teď jsou v menším množství zdravé apod.  Tak jen čekám, kdy se v TV dozvím, že on ten tabák má v rozumném množství velmi povzbuzující a blahodárné účinky ( což všichni pár tisíciletí ví ) a v nerozumné míře škodí všechno.

P.S. jsem víceméně nekuřák ( dám si v pohodě cca jednou za měsíc doutníček s vínkem ). Smrdící čudilové či blijící ožralové  mne serou také.

Martin 19.6.2006 14:13

Re: Další banda idiotů mne chce zase zachraňovat před neexistujícím nebezpečím

R^ Pane kolego, cigarety škodí více, než diesselový agregát, to je jen jeden z opravdu velkých nesmyslů, které tady nenávistně a s urážkami presentujete, zde je článek, mimochodem vědecký výzkum popsal pan redaktor Pošusta z Mfdnes. Takže nemanipulujte tady čtenáře, zde je odkaz na stránky, kde se to píše, samozřejmě i s citací zdroje: http://www.retezlasky.cz/view.php?cisloclanku=12

Veet 19.6.2006 14:52

Re: Re: Další banda idiotů mne chce zase zachraňovat před neexistujícím nebezpečím

Ano Martine - zabij cigaretu, posílíš mír !!! Huráááááá!!! Zabte kuřáky!!! Hurááá!!! Kuřák do koncentráku na převýchovu!!! Je to vrah !!! Hurááá!!!!

No, je to článek plný polopravd a našel jsem i několik přímých lží ( např. že děti kuřaček se rodí menší - to totiž statisticky není pravda ). Odkaz na původní prameny a statistická vyhodnocení tam pochopitelně není - to je zase Vaše lež.  Obecně jde o vcelku běžnou a niajk nezakrývanou manipulaci s lidmi. Doporučuji alespoň kurs kritického myšlení.

Ivana Dvorská 19.6.2006 15:13

Re: Re: Re: Další banda idiotů mne chce zase zachraňovat před neexistujícím nebezpečím

Těhotná kouřící žena si to dítě nezaslouží!!!!!;-€

Hawk 19.6.2006 15:30

Re: Re: Re: Re: Další banda idiotů mne chce zase zachraňovat před neexistujícím nebezpečím

Ano, nejlépe ji ubít i s tím nezaslouženým ditětem. Tady je doslova rojení fanatiků.

Auiam 21.6.2006 16:46

Re: Re: Re: Další banda idiotů mne chce zase zachraňovat před neexistujícím nebezpečím

Deti kuracek jsou skutecne v prumeru mensi. Staci kouknout na PubMed.

jena 19.6.2006 16:42

Re: Re: Další banda idiotů mne chce zase zachraňovat před neexistujícím nebezpečím

Možná, že je cigareta škodlivější než dieselový agregát, ale co myslíte, když se budeme řídit selským rozumem -škodí více milión kuřáků nebo milión automobilů? Nebo, vydržíte déle v místnosti, kde bude kouřit hodinu  např. 10 kuřáků, nebo když tam bude běžet jedno jediné auto?

Tímto nepropaguji kouření, ale zdá se mi, že tato problematika pomalu začíná dostávat do oblasti hysterie a honu na čarodějnice. lidi se pomalu začnou kriminalizovat za to, že si zapálí cigaretu.

Jiří 19.6.2006 12:50

Hanák kromě kouření

ještě chlastá jako duha. Teď je moudrej. Poturčenec horší Turka.

Jaro 19.6.2006 13:09

Re: Hanák kromě kouření

Jako obvykle, když scházejí věcné argumenty, napadne se osoba autora.

Marťajs 19.6.2006 11:59

Všichni makáme na hydru, tak to je

Rodiče v tomhle přerozdělování ničeho makají na třetinu asi lidí, co děla v administrativě, mezitím jim ve školách udělají z dětí drogově závislé a ideologické doktrináře. Celá staletí uctíváme "kult osobnosti", kdyby lidé tušili, jak se skutečně domlouvají kšefty o vládě, kdo komu co odpustí, za jaký post se co udělá, politici na lidi naprosto kašlou, kašlali a kašlat budou. Vždyť tady se to píše, jak je možné, že tabák, který tu protizákoně marní děti, tak platil i většinu politických stran. To jako nás mají hájit lidé, kteří mají peníze na své kampaně od někoho, kdo tu společnost nejvíce a docela sadisticky a zákeřně ničí? Všichni sloužíme hydře, která nás za to pomalu zabíjí a to je škoda

Vlad 19.6.2006 11:42

Ke každému dítěti polecajta,

který bude dohlížet, aby nekouřilo!  Jenže daleko větší náklady a ztráty způsobuje sport. Ničí zdraví a láme charakter.

majka 19.6.2006 11:52

Re: Ke každému dítěti polecajta,

Pane, to snad nemyslíte vážně? Když už by měl dítě někdo hlídat, tak snad rodiče, ne? A jestli máte dojem, že sport huntuje víc než cigarety, tak se poučte někde u odborníků!

sociolog 19.6.2006 9:39

Uz po revoluci jsem zadal totez. Reakce: cynicke vysmivani se

Kdyz to jde  v Italii, tak to pujde vsude. Dik autorum, ze propomneli tema, jehoz radikalni reseni je nevyhnutelne a tak jako tak jen otazkou casu. Kolik deti musi do te doby skapnout?

Vlad 19.6.2006 11:50

Re: Uz po revoluci jsem zadal totez. Reakce: cynicke vysmivani se

Když si vymyslíte, co všechno způsobilo kouření, tak to je strašné. A co teprve co způsobili vegetariáni! Jenom co má na svědomí jediný z nich - Adolf Hitlerů. Chce to radikální řešení. Nejlépe Velkou červencovou nekuřáckou revoluci!

Saša 19.6.2006 12:58

Hitler byl nekuřák

a to možná přispělo k tomu, že prohrál válku. Generálové kuřáci na válečných poradách, kde byl přítomen Hitler, nemohli kouřit. A tak, jsouce nervosní s nedostatku nikotinu v krvi, nesnažili se dostatečně rasantně oponovat jeho diletantským pokynům k vedení války - diskusí s ním by porady prodlužovali a oddalovali by tak okamžik, kdy si budou moci zapálit a saturovat svůj organismus návykovým nikotinem. A díky tomu tedy mohl Hitler snáze prosazovat své strategické a taktické představy a prohrát válku. (To vegetariánství k tomu nepochybně přispělo též. Vegetariáni mají všichni pomalé a nepružné myšlení a mají sklon k dogmatičnosti a utkvělosti, což způsobuje vakance čtyř aminokyselin v rostlinné stravě se nevyskytujících, které lidské tělo synthetisovat nedokáže.)

Mejla 19.6.2006 9:19

Kouření je povinnou součástí každého filmu a každý kladný hrdina má v hubě cigáro nebo doutník,

čímž se v podvědomí dětí vytváří a fixuje představa, že to tak má být. Katastrofální je především růst děvčat - kuřaček.

Saša nekuřák 19.6.2006 9:16

Takové bláboly se dají číst opravdu jen zřídkakdy.

A nejúžasnější je to o tom, že jedině poslanci a poslankyně jsou jedinou nadějí dětí;-D.