27.1.2023 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

DOBA: Nepíšeš si o něčem závadném, občane?

Standardní jezdci digitální apokalypsy jsou tři: terorismus, drogy a dětská pornografie. Poslední dobou to vypadá, že se k nim kvalifikuje ještě šíření dezinformací, ale zatím za svými třemi osvědčenými kolegy poněkud pokulhává.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 2.11.2022 19:06

No přečetl jsem si návrh dané směrnice a je tam jeden drobný, ale podstatný rozdíl proti tvrzení autora článku - není tam žádná automatická povinnost sledování pro všechny poskytovatele komunikačních služeb. Tato povinnost je jen pro ty s vysokým rizikem, že budou zneužity pro navazování kontaktů s dětmi. Když to vztáhnu např na to co znám, tak na WhatsApp se to vztahovat nebude, protože tam musíte předem znát telefonní číslo druhé strany. Je s podivem, že autor tak "zjednodušuje", pochybuji, že je tak jednoduchý, spíše je to záměr.

L. Novák 3.11.2022 19:34

Tohle jsou jenom hloupé kecy ochránců sledovacích metod. Moderní komunikační technologie (telefonie, Internet apod.) mají "sledování" zabudované už přímo v samotném principu spojení v síti, by bez identifikace přístroje uživatele nemohly existovat. Pak už jen stačí, aby vláda nařídila udržovat archiv spojení příp. i obsahu komunikace třeba za posledních 6 měsíců jednotlivým provozovatelům a je vymalováno. No a pokud je s přístupem klienta spojena povinná identifikace osob jako např. u bank, sázkových společností, datových schránek provozovaných Ministerstvem vnitra apod., tak už sledování jednotlivců i celých společenství není žádný problém.

Pokud tedy existují síly, které se snaží o další rozšiřování a legalizaci sledovacích aktivit, jde o zjevnou cestu k dalšímu možnému zneužití.