8.2.2023 | Svátek má Milada


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vavrochová 25.1.2023 8:23

R^R^R^

Z. Lapil 25.1.2023 10:12

Já bych to až tak dramaticky neviděl. Občas se stane, že se shromáždění/sešlost zvrhne v dav, a ten se opravdu neřídí, řekněme, rozumem zúčastněných. A když vás to vyvrhne a stanete se sama sebou, tak nestačíte zírat, čeho jste se zúčastnila. Svoje o tom vědí na fotbalových a vůbec velkých stadiónech a účastníci velkých koncertů; pokud si to tedy uvědomí.

Abych nebyl mylně pochopen - JE to o průser, dav ušlapavší zúčastněné tu byl nejednou. Tvrdím ale, že příhoda v Jablonci nebyla záměrem ani jednoho ze zúčastněných a už vůbec nebyla zorganizována předem.

A to ještě neuvažuju o tom, jak moc to Babiš zveličuje. Myslím si, že ano, ale za A/ jsem zaujatý, což je důvod nevěřit sám sobě, a za B/ nevěřím, že by si to od začátku vymyslel. TAK mizerný diplomat není.

P. Hák 25.1.2023 19:00

Nejde o to, zda to tak bylo plánováno. Četl jsem o případech, kdy se verbální útoky či posměšky vedené skupinou agresorů neplánovaně zvrhly v brutální fyzické násilí. Týkalo se to šikany mezi dětmi, ale princip je stejný. Slovní agresivita postupně narůstá, až přejde ve fyzickou. To je psychologie smečky.

Inteligence pachatelů bohužel v této fázi nezabrání vůbec ničemu. Napadený "nemá nárok" na soucit, protože přece... atd.

Z. Lapil 25.1.2023 19:29

Jo, přesně takhle to myslím.

Jediná šance je, že ten směr postřehne dostatek lidí a akce vyšumí, ale oba víme, že se to často nestane.

P. Hák 25.1.2023 19:56

Blbé je, když autority to buď skrytě podporují, nebo dělají, že to nevidí.

J. Vintr 25.1.2023 3:30

Nenávist šíří především a zcela záměrně "oficiální" média. Dříve to byla nenávist očkovaných k neočkovaným, v poslednim roce nenávist těch, co této propagandě věří, proti Rusku a Rusům a také proti těm, kteří dávají najevo, že této propagandě nevěří. Ta nenávist jde často tak daleko, že by si někteří přáli smrt milionů lidí. Ta nenávist je prakticky stejná, jakou vyvolali nacisti vůči židům.

J. Vavrochová 25.1.2023 8:24

R^R^

P. Sura 25.1.2023 11:14

Já myslím, že média nenávist nešíří, ale "jen" VYVOLÁVAJÍ. A dělají to výběrem zveřejňovaných "informací". A pokud informace, které jsou zrovna k dispozici, nejsou dostatečně akční, přikoření je "komentářem", což je sice jen pouhý "názor" některého redaktora - zaměstnance, nicméně otíštěním v médiích se tento názor stává pro mnohé nepříliš uvažující oficiálním stanoviskem.

C. Berka 25.1.2023 11:56

srovnáváte nesrovnatelné - nenávist očkovaných vůči neočkovaným byla jen okrajovým jevem a opětovaná neočkovanými, kteří se očkování ( nejen očkování, ale i rouškám, karantenám a testování) bránili vylhanými argumenty. Na ulici očkovaného od neočkovaného nepoznáte. Odpustit si hospodu nebo návštěvu divadla srovnávat s persekucí Židů je nepřijatelné, protože nesrovnatelné. Typický slovník neočkovaných- Plandemie místo pandemie, hadr, náhubek- místo rouška, respirátor, To byla naprostá ztráta soudnosti.

S ostatním souhlas. Propaganda medií jede na plné pecky. Jednostranná. Očividná i podprahová. Roky se jelo Čapí hnízdo - nyní někteří nenávidí i státního zástupce a soudce je prý podplacený Babišovými miliardami. " Únos" mladého Babiše, který byl podle potřeby zdravý pilot, nebo naopak bezmocnou loutkou v rukách Protopopova. Zdůrazňování Krymu, kde byl zlomek doby, co byl mimo bydliště svého otce a sestry ( Je totiž Slovák se švýcarským občanstvím), v ČR není doma. Roky psaní o Babišově řepce- ačkoli ji Preol většinu nakupuje od zemědělců. V souvislosti s řepkou se rozčilovali i ti, co tankují benzín, který s řepkou ničím nesouvisí... media nikdy nenapsala, jaký je ZISK výrobce biopaliv- vždy se uváděly jen Miliardy ( a ty šly Babišovi do jeho bezedné kapsy). Psalo se o Olbramovicích- tam mělo Čapí hnízdo a.s. bránit obchvatu - přitom jediná námitka ČH, byla okamžitě zamítnuta se zdůvodněním, že přišla po lhůtě na odvolání.... Psaní o tom, že Babiš byl na Slovensku ODSOUZEN, ačkoli byl Žalobce a ÚPN žalovaný.

J. Vintr 25.1.2023 13:53

Koviďárna byla zřejmě jen "rozcvička" k tomu, co se na nás chystá. Někdo si ověřoval jak moc jsou lidé manipulovatelní a který způsob manipulace je nejúčinnější. A ovšem očkování mělo poněkud zredukovat populaci.

J. Zak 25.1.2023 1:03

R^