12.8.2020 | Svátek má KláraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


DIGITALIZACE: Analogová tma a digitální zatměníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 59, poslední: 6.5.2009 9:52, přehled diskusí

Kravina:
Autor: SVAN Datum: 5.5.2009 21:39

To co píše autor je blbost. Bydlím u Č.Budějovic a příjmám rakouský multiplex ( myslím že na 23.kanále ). Přijímám 7Tv a ani nevím kolik jejich radio programů. Kvalita je velmi dobrá. Asi záleží taky na kvalitě set top boxu. Ananlog je přežitek pro šílence co mají doma lampovku zn. Mánes a chtějí si ji třikrát týdně opravit řízeným úderem pěstí.

Re: Kravina:
Autor: Pavel Datum: 5.5.2009 23:46

Přečti si ten článek ještě jednou. Autor píše, že Germáni (a lze předpokládat, že i Rakušáci) necpou do multiplexu tolik programů a mají tedy kvalitu. budějic.

Slogan "žijeme digitalizací":
Autor: portwyn Datum: 5.5.2009 17:37

krásně ilustruje sebestřednost médií. Neznám nikoho, koho by digitalizace opravdu nadchla a všeobecné přesvědčení je, že je to jen cesta, jak vytáhnou lidem z kapes další peníze.

Re: Slogan "žijeme digitalizací":
Autor: Ladislav N Datum: 6.5.2009 1:51

Jak se pozná, co je "všeobecné přesvědčení"? My, co žijeme na Internetu a u počítačů, už jsme "digitalizovaní" dávno a analogová TV je pro nás trpěný přežitek.  ;-P Vlastně aní žádnou "digitální TV" s ohledem na pořizovací ceny nepotřebujeme, TV karta do počítače nebo modul na USB2 přijde mnohem levněji.... ;-)

Nejsme ve při,:
Autor: portwyn Datum: 6.5.2009 9:52

Vás digitalizace TV vysílání tedy také moc nezajímá. Už ji nepotřebujete.

Znáte někoho, kdo "žije digitalizací" televize?

Stejně je asi tak 50 filmů,:
Autor: portwyn Datum: 5.5.2009 17:35

na které se dá koukat a zároveň je někdy vysílají v TV. Tudíž mi je úplně jedno, kolik je kanálů a jestli ten koukatelný film můžu ročně vidět 5x nebo 6x. Ne, opravdu se nekoukám 3x ročně na "S tebou mne baví svět", i když je to dobrá komedie.

Zrovna tak dokumenty - mám rád jak ty o přírodě, tak třeba o vojenství, ale je to dost na jedno brdo.

Re: Stejně je asi tak 50 filmů,:
Autor: huhu Datum: 5.5.2009 21:17

no vidíte, a já se zase nekoukám na filmy. Dívám se ale na TV dnes vlastně jen kvůli přímým přenosům (zejména sport) , je to přeci jen lepší nežli na internetu.

Hlavně si myslím, že by se měla privatizovat ČT a každý ať si platí to nač se sám dívá.

Mám DVB-T i satelit kartu Skylink, na větší TV je již technický rozdíl ve prospěch kvalitního satelitního vysílání (ne UPC či jiný šmejd) hodně poznat. , zejména HD je prima,

Přiznám se, že se občas podívám na ČT24 na Astře:
Autor: Mgr. Milda Datum: 5.5.2009 15:44

jinak ale spíše Arte, ARD, ZDF, všechny polské stanice s výjimkou Rádyjo Maryja a k tomu patřícího klerikálního TV, RTL, SAT1, ORF a mnoho dalších. Kvalitou programu vyniká Arte, N24, a polská Historia, různé dokumentární vysílače, jako ZDF Doku jsou zdrojem informací o novější historii.

U českých vysílačů na satu mi vadí kódování, tak se holt obejdu bez nich, i když platím jako blbec za televizi i rádio.

Pokud jde o digitální sat- terchniku, dobrý digitální receiver koupíte v Německu (Saturn München) už za 39 Euro, což je asi tisícikoruna. LCD televize s integrovaným DVB-T je k mání na Ebay už za 200 Euro (t.j. 5500 Kč) velikost 22 palců, čili 56 cm. Velké televize LCD s DVB-T a HD ve velikosti 42 palců- t.j. 106 cm úhlopříčka jsou už od 500 Euro- čili 13500 Kč. Mnohé jsou  made in CZ (Hitachi)nebo made in Poland (Toshiba). Proč musí být u nás tak drahé?

Re: Přiznám se, že se občas podívám na ČT24 na Astře:
Autor: krmič Datum: 5.5.2009 20:44

Děláte vy vůbec něco jiného, kromě čumění na bednu? Ano, píšete diskusní příspěvky na Psa. Ale opravdu nevím, kde tedy na to druhé berete čas. 8-o

Lidé by chtěli i obsahovou kvalitu:
Autor: MDX Datum: 5.5.2009 14:09

Na tu ubohou obsahovou kvalitu by mi stačila LDTV (low def.) tj. s asi dvanácti kostkami na obrazovce, případně 144 pro 16 : 9. No a o zvuku (míním tím jazyk), který má se spisovnou češtinou podobu jen velmi vzdálenou nechci ani psát. Technická kvlita - proč - stejně musí lidé zaplatit, tak proč se snažit, že.

Kampaň k digitalizaci, která spolykala nemálo financí za nic nestála a pro spoustu lidí byla naprosto neužitečná. Zda jim digiTV půjde, zjistili stejně až po vypnutí analogu. To je asi také důvod, proč lidé raději kupovali satelitní přijímače.

Re: Kampaň k digitalizaci, která spolykala nemálo financí za nic nestála a pro spoustu lidí byla naprosto neužitečná.:
Autor: Ladislav N :-))) Datum: 5.5.2009 14:14

Když j někdo blbej a ignoruje informace, které lítají zadarmo kolem něj, není to chyba organizace, která informace poskytuje. ;-P

Re: Kampaň k digitalizaci, která spolykala nemálo financí za nic nestála a pro spoustu lidí byla naprosto neužitečná.:
Autor: Pavel Datum: 5.5.2009 23:53

Informace typu babičko kupte si tu krabičku a strčte drát do zásuvky a budete mít neskutečně krásný obraz byly skutečně přínosné. To, za co se vyhodily desítky milionů si mohl každý hravě přečíst třeba na DigiZone nebo Parabole. I ty babičky mají vnuky s netem.

Nesahejte mi na TV Noe!:
Autor: vtipoň Datum: 5.5.2009 14:03

Včera jsem se díval na slavnostní otevření misie v Kongu se sirotčincem svatého Bernarda a byl to tak krásný zážitek, že jsem si to nahrál na video a budu si to pouštět s přáteli. R^VV

Re: Nesahejte mi na TV Noe!:
Autor: jachtík Datum: 5.5.2009 15:16

taky tam občas juknu. velmi podnětné!

DVB-T:
Autor: Novák Datum: 5.5.2009 13:11

;-€ jsme s pozemním vysílání sto let za opicemi

Re: DVB-T:
Autor: [eT] Datum: 5.5.2009 22:16

100 ne, pouhých 15 ;-(

Lidé špatnou kvalitu chtějí,:
Autor: JK Datum: 5.5.2009 12:52

jinak se neprodávaly mobily schopné jen rozmazaných fotek a LCD televize s nepřirozenými barvami. Digitalizace snížila kvalitu obrazu, ale jaká je kvalita vysílání, než jde do vysílacího řetězce? Jednou je obraz roztažený na šířku, jednou na délku. Systematicky je posunutý zvuk, což působí zvlášť nepřirozeně - "live" vysílání jak špatně dabovaný film (mám věřit tomu, že tam redaktor s mikrofonem skutečně stojí?). Toť kvalita 21. století...

Re: Lidé špatnou kvalitu chtějí,:
Autor: jachtík Datum: 5.5.2009 13:45

lidé špatnou kvalitu nechtějí, ale nemají na výběr než vyjeté a špatně používané technologie. barvy se na lcd televizi daji nastavit a vyladit dle chuti, tam není problém. kabelovka má obraz i zvuk vcelku kvalitní. samozřejmě je to jenom televize a ne hifi audiovizuální studio. s pozemním digi signálem nemám zkušenosti, ale jestli je pravda, co pán píše a já bych tomu věřil, protože kabelovka vloni taky začala skandální kvalitou ale časem se usebrala. tak snad se to taky usebere, až  vysílací společnosti dostanou nějaký novější vyjetý technologie. chce to si neustále stěžovat, jinak to nechaj tetkám a strjdům jak to je dokud to bude s něčím kompatibilní, ale vždycky to bude vyjetá technologie.

...mobily schopné jen rozmazaných fotek...:
Autor: Yarda Datum: 5.5.2009 18:58

Já bych ty fotomobily zase tak neodsuzoval. Kdo z obyčejných lidí potřebuje dělat umělecké fotky ve špičkové kvalitě? A pokud ano, asi si špičkové fotoaparáty nenosí všude s sebou na rozdíl od mobilu. Já jsem třeba byl v (jednom městě) a udělal jsem nějaké fotky mobilem abych mohl rodině a známým předvést jak je to tam zpustlé. A k tomu nepotřebuji aby na fotce byly perfektně ostré a barevně věrné všechny praskliny na zdích.

DVB-T:
Autor: Hans Datum: 5.5.2009 12:23

je ubohost. Oproti jakekoliv kabelovce, satelitu apod.

Jedna zkušenost:
Autor: chk Datum: 5.5.2009 11:39

Máte-li individuální anténu a neustále vám to kostičkuje, zvláště ve větším městě, je dobré z té antény extrahovat zesilovač. DVB-T nepotřebuje extra silný signál, ale je citlivý na určité druhy interferencí. Zesilovač může na ne zcela impedančně přizpůsobeném koaxu způsobit příliš mnoho odrazů.

Mám ještě jinou alternativu::
Autor: JaS Datum: 5.5.2009 11:21

nemám televizi a jsem bez ní spokojen. Koukat na čtverečky a přepínat kanály, abych si ověřil, že na tom dalším je stejná kravina jako na tom předcházejícím, to mi opravdu nechybí.

Stredni Cechy:
Autor: Petr Datum: 5.5.2009 10:36

Budu tady velka vyjimka,ale nemam s digitalizaci problem.Loni jsem si koupil DVD Panasonic s DVB-T tunerem, nic jsem nemusel menit, nastavovat jinam antenu na strese, vse probehlo hladce a automaticky, kvalitu mam lepsi nez driv a obraz rozlozeny na kosticky jsem u sebe jeste nikdy nezaznamenal.Jo a signal mam z Cukraku.Snad jen doufat, aby to tak vydrzelo i do budoucna. Bohuzel s tim, ze vetsina programu stoji za starou belu se da delat jen jedine.Vypout tu bednu a jit delat neco uzitecneho. 

Slovenske programy:
Autor: V.Mlich Datum: 5.5.2009 10:09

Predne chci rict, ze clanku tleskam. Proto, kdyz mi pred rokem tady na Zlinsku odesla Color416 do elektronickeho nebe, poridil jsem si hned full HD s DVB-S2 tunerem (nema smysl setrit tisicovku, ta stara televize fungovala pres 20 let). A potvrzuji, ze HD je HD, i kdyz se mi zda, ze nekdy to taky s tou kompresi prehani, ovsem, pozna se to jenom kdyz stojim metr pred obrazovkou (46"). I v SD se mi zda, ze mensi komprese by misty nezaskodila, vzdyt pasmo maji siroke dost.

Ale irituje mne, ze kvuli nejakym blbym mezinarodnim pravidlum je pro prijem J@J a Markizy nutne mit druhou kartu a kdyz ma prijimac jen jeden slot, tak prehazovat (nemluve o tom, ze pri registraci je clovek nucen podvadet, ze kartu bude pouzivat na uzemi SR). Nevite, kde by bylo potreba zalobovat, aby ten nesmysl zrusili? Byt i dvoustrannou slovensko-ceskou dohodou. Ne, ze by mi ty programy chybely, ale mne to urazi, kdyz se mi zobrazi "nemate pravo prijimat tento program". STV1 mam a STV3 nemam pravo?

Jina vec je obsah vysilani, ale to se zde neresi. Az bude technicka stranka na urovni 21. stoleti, pak teprve muzeme pritlacit i na obsah.

Re: Slovenske programy:
Autor: Jirka1 Datum: 5.5.2009 10:25

Tu blbost nikde nezažalujete, neboť ta je dána naprosto stupidní představou vlastníků autorských práv. Oni se obávají, že by se někdo v jiném státě díval na nějaký zajímavý program oné TV a pak by to v tomto státě místní TV nekoupila, protože to už všichni viděli a vlastníci práv by tak přišli o zisk. Je to samozřejmě nesmysl, každá TV musí něco vysílat, takže to i ta místní nakonec nakoupí, ale vysvětlete to managorům z IFPI, OSA a podobných mafií. Je to stejný nesmysl jako regiony na DVD, různé ochrany proti kopírování. Normálním uživatelům to znepříjemňuje život a kopírování to stejně nezabrání.

Re: Slovenske programy:
Autor: jachtík Datum: 5.5.2009 13:53

já bych tlačil na obsah hned a neustále. jinak se šmíra rozleze všude a pak ti bude full hádé k ničemu, když na něm bude od rána do večera duchaplný paroubek a brožová zepředu zezadu a ufňukaná další šmíra, co se začala v čt v poslední době roztahovat. naštěstí jsou tu jiný kanály a těch je celkem 88. třeba national geographic channel v hd to je opravdu lahůdka. v hd už snad nevysílaj jen český kanály, je pravda že tetkám a strejdům to neva a komunistický seriály a filmy jsou stejně natočený v blbý kvalitě, tak na co hádé? jenom nevím, jak to u těch starejch filmů dělá MGM, že jsou poměrně kvalitní, to je fakt záhada a myslím že řešení je v tom, že to neni českej kanál

Re: jenom nevím, jak to u těch starejch filmů dělá MGM, že jsou poměrně kvalitní...:
Autor: Ladislav N Datum: 5.5.2009 14:31

Staré filmy - i takové jako Kurosawových 7 samurajů z padesátých let (černobíle) se ze starých originálů znovu skenují, čistí a opravují a nahrávají v "HD kvalitě" co do počtu pixelů a rozměrů obrazu, a prodávají se na Blu-Ray discích nebo HD-DVD. Samozřejmě, že mají horší obraz než nové HD kousky, ale taková "resuscitovaná" kopie je mnohem kvalitnější, než staré, obyčejným kamerovým převodem "zdigitalizované" kopie známé z běžných DVD nebo TV vysílání. Dnes se dá ze starých filmů vytáhnout opravdu maximum až na velikost zrna a pak je různými "kouzly" probouzet k novému životu... Stojí to ale hodně peněz, takže na všechny archivní kousky se asi hned tak nedostane.;-)

Re: Slovenske programy:
Autor: Věra Datum: 5.5.2009 15:42

Ty tetky a strýcové nejsou pro vás dobří?Komunisti byla verbež ale pohádky které natočili dnes pouští a staré filmy  jsou nepřekonatelné jen výkony pánu herců.Jste určitě finančně na výši ale ty tetky měly problém zakoupit set-box a k tomu antenu aby mohly hlavně na tyto staré filmy koukat a všechny televize je opakují kolem dokola .nechte tetky a strýce dožít v podmínkách  které mají dnes  aby mohly  z důchodu vyžít.Netýká se mi to přímo ale jste skutečný demokrat.Rv

Re: nechte tetky a strýce dožít v podmínkách které mají dnes...:
Autor: Ladislav N Datum: 6.5.2009 2:04

No, ty "tetky a strejcové", co jsou ochotní se stále koukat na totalitní s*ačky i s Majorem Zemanem, ničí svým vkusem TV program i pro mladé. Mladí naštěstí utíkají k Internetu, kde si najdou to, co je zajímá. A se světovým výběrem v různých jazycích. Bez cenzury. ;-P

A pokud se digitalizace týče, technický a technologický pokrok se zastavit nedá. TV přijímač, co jste před dvaceti lety kupovali za 20000 Kčs, dnes koupíte v lepší kvalitě a vybavení za 3-5 tisíc. Za dvacet tisíc už máte slušnou a velkou digitální TV s možností příjmu i analogového vysílání.

dostali jste mě:
Autor: jachtík Datum: 5.5.2009 9:38

a co digitální kabelovka? odkud to chytá? koupil jsem si HDLCD televizi a kabelovka mi pronajala dvoutunerovej nahrávací stb, za kterym mám ještě dvd recorder a musim říct, že je to v pohodě, programů hafo, kvalita slušná, většina kanálů ve více jazycích, u většiny filmů možnost titulků, synopse o pořadech, možnost stahovat více pořadů najednou.  nemám to celý zrušit (cca 900 měsíčně je dost peněz) a koupit si tu parabolku? je tam taky ten titulkovací servis? nebo je kabelovka (UPC) z družice?