19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

DIAGNÓZA: Česká televize

Začalo to nenápadně – experimenty s dětmi. Chaotické posouvání dětského bloku, pořady pro starší odpoledne a pro malé až kolem sedmé, když už ti nejmenší dávno únavou odpadali. Večerníček sem a tam. Rozjezd Déčka na RS 7. My matky víme a myslíme si své.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vaclavik 12.12.2013 14:11

Rekl bych, ze prave

v tom odposlechu kultury mluvy v te spodni snemovne (ono to ale v te vrchni nebude lepsi) zapracovala verejnopravni televize jak ma byt. Snad obcane chteji vedet opravdovy stav veci v politice, nikoli aby mu byla predkladana potemkinova vesnice, kdy politici vi, ze jsou snimani, a podle toho se chovaji, hraji to na nas. To ze i v takovem pripade vypadaji stejne jako sasci a pitomeckove a hulvati, proste luza, na tom nic nemeni. V politice se vsechno dulezite projednava neverejne v zakulisi, kde se (urakuje a podobne, a pro ovcany se pak tomu da propagandisticka uhlazena tvar... 

Onehdy jsem na siti shlednul porad natoceny studenty pri tom sedesatiletem vyroci CTV a z reditele Dvoraka me bylo na bliti, jak z jeho pristupu k tomu nataceni a te studentce, tak vubec z jeho vizaze, naondudlovane zbytky vlasu, stadni moderni bryle a pruzna chuze moderniho manazera... pak uz me vubec nebylo zahadou, proc je CT takova, jak ji tu autorka clanku popisuje v prvni casti clanku (nez dojde na ty hulvaty).

J. Anděl 12.12.2013 19:38

Re: Rekl bych, ze prave

Domníváte se, že ten záznam skutečně odhalil, jak věci jsou? Já s koleg v soukromí taky mluvím trochu jinak než na obchodní prezentaci nebo při přijímacím pohovoru.

To, že někoho vyfotíte v teplákách ppdle mě nedokazuje, že ten člověk lže, když jde do divadla v obleku. A vybraná řeč není nikdy zárukou vysoké mravnosti.

V. Hlásek 12.12.2013 13:56

Podepíši každé slovo, které autorka napsala,

autorka je však, zdá se, k ČT velmi tolerantní až milosrdná. Její kritika je, může-li se to říci o ženě, příliš gentlemanská. Já vidím v posledních letech zhoršující se kvalitu, co do obsahu i formy na všem, co ČT předvádí na obrazovkách. Co se týká obsahu, tak nejhorší, co předvádí, jsou zprávy. Jejich výběr připomíná doby nejpitomější autocenzury osmdesátých let, jen jinak (ale jak?) politicky zaměřené. Potom publicistika, která vedle, i pro pitomce jasné, zaujatosti vykazuje nepřehlédnutelný vlezdoprdelismus. Pokleslost forem tzv. politických pořadů z těchto a příbuzných kategorií nejlépe ilustruje "Máte slovo"  moderované dryáčnicky pavlačovým způsobem, "OVM", kde lze v přímém přenosu sledovat leštění moderátorova ega a všechny ty rozhovory či interview vedené formou neustále opakovaných, s věcí nesouvisejících podle moderátora efektních otázek, které odvedou pozornost od hlavního problému a vyčerpají odměřený čas, takže celé interview vyjde naprázdno.  Dál jsem téměř znechucen slovním projevem velké části redaktorů, reportérů a moderátorů. Zdá se, že čím méně kultivovaný hlas, tím větší prostor na obrazovce (Jolka Krásná, Daniela Drtinová atd.). Oni si asi diváci, koncesionáři, voliči, národ, spotřebitelé, veřejnost, davy, obyvatelé, či za co vše nás naše veřejnoprávní televize má, nic lepšího nezaslouží. Že by námi ČT  tak hluboce pohrdala, že by si myslela, že to pro nás stačí?

F. Kusák 12.12.2013 20:28

Re: Podepíši každé slovo, které autorka napsala,

No, chtěl jsem napsat něco podobného, ale napsal jste to za mne. Je to velká bžunda, jen kdyby to nestálo tolik peněz.

P. Kmoníček 12.12.2013 13:11

poplatky

Ať si vysílají co chtějí a jak chtějí,ALE ZA SVÉ!Když se chci dívat na II.bundesligu,musím si zaplatit Eurosport.Když se nechci dívat na ČT musím platit také.Zákonem schválená zlodějina.

J. Řezníček 12.12.2013 13:06

Televizní daň 135 Kč/měs.

A za to sledujeme přemíru reklam i na ČT 1 v hlavním vysílacím čase ! A neustálé posouvání začátku programů. Současný ředitel Dvořák ( Novák) si to přinesl z komerční TV Nova a rada ČT, ovlivňována politiky,dělá, že to nevidí. Na stížnosti reaguje tak, že "zákon nebyl porušen". ČT tak přispívá k "blbé náladě".

M. Hoblík 12.12.2013 11:22

Rozdíl mezi ČT a jinými televizními kanály

není patrný a ni při pozorném sledování. Zprávy jako přes kopírák, servilnost hlasatelů k některým politikům, nenávistné popichování proti panu prezidentovi a trapné reklamy. Takzvaní novináři se chovají jako univerzální všeználkové a průhledná manipulace s veřejným míněním má zřejmě sloužit nejmenovanému zbohatlíkovi s temnou minulostí, mesiáši a spasiteli českého lidu. Jde o prachy; i ve veřejnoprávní instituci pracují jen lidé a také pro ně je každá tajně darovaná korunka dobrá.

M. Mýval 12.12.2013 11:18

ještě připomenout hvězdu Noru

A její skvělý příspěvek z letiště, kde nastupoval do letadla hezky opálený mladík, s letenkou jen tam a když se ho personál ptal, proč letí do Kanady začal něco nesouvisle blekotat, potom tam přišla Nora, plynnou angličtinou sdělila cíl cesty, a světe div se, mladík vrátili a Nora prošla, což potom rozmázla, jak jsou Kanaďani rasističtí. Následkem toho dostala celá naše republika vízovou povinnost. Nebo slavné Klausovo pero. Pokud mi někdo podepisuje smlouvu na které mi záleží, dám mu na to pero ve futrálu, aby si ho nechal, při běžném úředním styku mu podám pero bez krytky a bez futrálu, aby bylo jasné, že to je běžné pero, kterému potom nasadím krytku a uklidím do šuplíku. Jenže Nora z toho udělala celosvětovou aféru.

PS. Rusnok u mě získal sympatie. V roce 1968 mi bylo patnáct a zažil jsem vstup spřátelených armád který Mandela horlivě schvaloval. O tom, co si o Mandelovi myslely vrcholové celebrity nasvědčuje jejich nenucená zábava spojená s focením na mobil. Prostě takovou srandu jsem na funuse ještě nezažil.

M. Hoblík 12.12.2013 11:24

Re: ještě připomenout hvězdu Noru

O Mandelovi jen v dobrém. Raději.

P. Papež 12.12.2013 18:04

Re: ještě připomenout hvězdu Noru

Přečtěte si skutečný Mandelův životopis, i o mrtvých, kteří za ním zůstávali. Uměle udělaná modla.

M. Prokop 12.12.2013 18:09

Re: ještě připomenout hvězdu Noru

Jenže Rusnokovi (také "bývalému černochovi") se tam nechtělo z lenosti (přes velmi slušný plat), ne ze zásadovosti, že by Mandelu nějak ideově nesnášel.

V. Peroutka 12.12.2013 11:11

od století architektury k toulavce ...

to je pro mne ve stručnosti vývoj čt a rozhlas na tom není o mnoho lépe....dokument kde není živý člověk a naprosto kvalitně zpracován obsah až po dnešní pořady kde žvatlavý moderátor vyplní 80% dokumentu.

J. Slanina 12.12.2013 9:58

Když konečně...

...padlo rozhodnutí o omezení reklamy v ČT

http://www.lidovky.cz/snemovna-schvalila-omezeni-reklamy-v-ct-f0o-/media.aspx?c=A110906_154927_ln-media_pta

zajásal jsem. Já bloud. To jsem ještě netušil, že každý pořad najednou získá svého "sponzora", že ČT bude i nadále provozovat soukromou reklamu na své paškvily vydané na DVD, že bude s panem Rosákem na nás vyřvávat zelená příšerka z Alzy atd. atd.

Skutečně nemáme na ČT1 žádnou reklamu?

T. Kočí 12.12.2013 9:55

Česká televize

Bohužel , máte úplnou pravdu. Navíc všechny pořady, co šly víc na tělo ,byly zrušeny. Začalo to sexymozkem.

J. Dvořák 12.12.2013 9:48

Mně chybí ve zpravodajství dvě věci !

Kde je dost materiálu na stavění sněhuláků a kde je nejlevnější nevěstinec protože si hledám nevěstu !

P. Vaníček 12.12.2013 9:41

Využívání vynucených peněz z našich kapes

je úžasné.Před 8 lety socanům utekl(?) Krejčíř,k čemuž se teď už nehlásí.A ČT vyšle na pár týdnů do JAR štáb,že aby jsme jako věděli,jak tam s ním zatočí.A nedlouho před tím zase pěkný relax ve Švýcarsku a krááásné záběry obviněných v kauze MUS,u této privatizace také hrála hlavní roli ČSSD,jak pokuřujíce kráčejí tu k soudu,tu na oběd.Profíci z ČT v akci......

R. Gramblička 12.12.2013 9:31

Michaelo, zdaleka nejsi sama.

Vyhodit televizi z okna mi brání jen existence kanálů na které se koukat dá (Kolík, Zoom, Očko gold)

F. Matousek 12.12.2013 9:27

ceská malost

Ceské TV zprávy ze sveta:

" v Chorvatsku se utopil ceský turista "

" svet sleduje pohnutý osud prazského bezdomovce "

Paní autorka má ve svém clánku bohuzel ve vsem pravdu. Potom se nedivme, ze národ degeneruje.

M. Kosejk 12.12.2013 9:02

:))

Ale zprávy  o počasí od bezdomovců to všechno zachrání. To je hit veřejnoprávnosti dnešní ČT. :)))

M. Procházka 12.12.2013 8:45

Diagnoza ČT

Nepochopím,proč každé zprávy trvají kolem hodiny,říkají tam samé bláboly,které lidi nezajímají.Běžně pustím v 19 hodin co  hlasatelka řekne zprávy a hned vypnu zvuk a neposlouchám všechny ty cancy,které jsou všechny jenom na úkor dalších programů.Pokud sleduji programy,jen některé a stejně i když máme několik sportovních kanálů,přesto zařazují místo ohlášené programy fotbalové či jiné sportovní akce.ČT je naprosto nevěrohodný televizní partner pro občana.Pokud se týká Novy,ten sledují jen pošahanci.Příklad by si mohli všichni vzít z ZDF,ARD,tam trvají zprávy jenom čtvrthodinu a říkají tam opravdu jen důležité věci.U nás se každý jen vykecává a dáva na odiv své IQ,které v mnoha případech je jenom hlásná trouba.

m

J. Mrázek 12.12.2013 8:43

Pravdoláskařské stávky v ČT byly nedávno..

A tamní prostředí je naladěné na stále stejné vlně. Chybí akorát Rum(L) ve spacáku a vydírání, aby se ČT  přejmenovala na Havlova ČT ..... nechtějte objektivitu a nestrannost tam, kde růžové brýle socialistického mámení a eurhujerismus vládnou....

P. Joch 12.12.2013 8:40

nástroj ohlupování

Jepotřeba otevřeně říct, že veřejnoprávní televize je nástrojem vládnoucí moci. Proto je v jejím zájmu nepouštět reportáže, které ukazují zásadní a důležitá rozhodnutí (např. devalvaci koruny a její dopady se podařilo takřka zcela ututlat). Pokud se někde něco uděje, reportáž a komentář je podán z moderního pohledu levicového intelektuála. Zahraniční politika radši žádná, pokud zrovna třeba neumře Mandela. Vždyť Česko je pupek světa, nebo to aspoň tak má vypadat. A samozřejmě co nejvíc vaty..

Takhle správný bača pase ovečky, hlavně aby poslouchali na štěkání psů a nevšímali si co je za ohradou.

P. Lenc 12.12.2013 8:30

Článek

vystihuje přesně dění v ČT. A příspěvky pánů Krajíčka a Jaromíra to jenom potvrzují.To, že se ČT stává nekonkrétním bulvárem jako Nova by mě bylo jedno, pokud bych tuto televizi nemusel platit.Ale pokud se dočtu, že na příští rok musí vyjít "pouze" s rozpočtem sedum miliard a bude muset šetřit právě na zpravodajství, tak mne jímá fantaz.

K. Hinz 12.12.2013 7:30

Souhlasím

Vyjadřoval jsem se k ČT již dříve, mám podobné názory. Prosím, napište, kdo rozumíte moderátorce Tvarůžkové. Huhňá, polyká koncovky no hrůza. K odposlouchávání ve sněmovně - proč předseda sněmovny neprotestuje a nepožaduje přenos z jednání sněmovny a ne z přestávky.

E. Pavel 12.12.2013 12:14

Re: Souhlasím

Ta je tam naschvál, kvůli pořadu Kdy to bylo. V sobotu ho společně uvádějí černá Tvarůžková a bílá Černošková.

E. Sevrát 12.12.2013 7:12

Stav dnešní ČT je výsledkem

aktivit Jiřího "Spacáka" Rumla a jeho soukmenovců.Lůza obsadila velín a už tam zůstala.Proč si tedy dnes autorka stěžuje,když je v té době podporovala.Máme co jsme chtěli,nebo ne ?

I. Schlägel 12.12.2013 8:11

Re: Stav dnešní ČT je výsledkem

Tou lůzou myslíte ředitele Dvořáka, případně další podšéfy, kteří v době televizní krize v ČT nepracovali?

J. Lepka 12.12.2013 10:41

Re: Stav dnešní ČT je výsledkem

Pane Sevráte, tomu se říká : Přání otcem myšlenky !

L. Krajíček 12.12.2013 1:58

Sněhové zpravodajství - děs, běs.

Nevím, kolik občanů u nás každotýdenně (snad i každodenně?) jezdí na lyže, ale podle délky zpravodajství to vypadá, že v ČR to bude tak něco kolem dvaceti milionů.

Dlouhé, úmorné a nekonečné minuty den co den od listopadu do května sledovat rolby nebo vleky (obojí jedoucí i nejedoucí), ušišlané dětičky, rozjuchané (zklamané) maminky a moudré tatínky, že jako sníh je mokrý, suchý, lehký, těžký, přírodní, umělý, že sníh je nebo není, to chce silné nervy.

Navrhuji s odborným komentářem sledování všech cyklostezek, koupališť, horolezeckých stěn, turistických stezek, psích cvičáků, golfových hřišť atd. Navrhuji sledovat, které knihy v které knihovně jsou rozpůjčované, v kterých kinech je kolik diváků a jaký film dávají. Kolik lidí je v kterém vlaku a jak je vytopený. Kde právě vykládají kamiony s masem a kde s paprikou, kde s hračkami.

Ještě další a další nezbytně důležité oblasti běžného života i užívání volného času jsou ze strany ČT zcela nepokryté.

Z. Jaromír 12.12.2013 3:39

Re: Sněhové zpravodajství - děs, běs.

Je to tak, vlekařství je páteří národního hospodářství.