29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

DEZINFORMACE: Malý test k rozpoznání

Pět informací ze světového tisku. Čtyři jsou faktické, tedy skutečně to takhle napsali, jedna je zcela vymyšlená. Která? Kompletní zdroj na konci článku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 8.6.2023 17:50

Jojo, a pritom ta Afrika označená za kachnu vypadala nejpravděpodobněji :-)

P. Vychodil 8.6.2023 14:08

Aby se člověk dopátral (pravděpodobné) pravdivosti, musel by hledat a strávit hodně času čtením dalších zdrojů.

Jako příklad vezmu ad 4/. Vygoogluji nějaké články, řekněme na klíčová slova: thaiwan bombing semiconductor company by USA.

Vyjede mi minimálně 10 (více jsem nepátral) článků na toto téma. Teprve po jejich přečtení ti možná mohu říci, zda je tvůj odstavec pravdivý.

Takže mi prozraď, autore, co jsi tímto článkem chtěl říci...

M. Kanda 8.6.2023 9:07

Ani jeden z těch titulků by mě nepřiměl si příslušný článek přečíst. Bulvárně znějícím tématům se z principu vyhýbám.

A tak je mi šumák, který z nich je dezinformace.

J. Jurax 8.6.2023 17:54

Jojo, ale nemělo by. Protože ty pravdivé jsou poněkud k neuvěření a ta Afrika označená za kachnu je tak pronikavě zeleně blbá, že vypadá velice pravděpodobně.

J. Rejzek 8.6.2023 8:20

Ironie je to, že si pan Spurný myslí, že vlády zřizují různé odbory bojující proti dezinformacím, kvůli jím uvedeným příkladům. Vše co uvedl jsou bláboly z bulváru.

Naše vláda chce abychom uvěřili tomu, že Rusům stálo za to, ve Vrběticích vyhodit do povětří minimuničák, jehož zásoby by postačily na několik hodin války. Že neexistuje Oděský masakr civilistů a že se na Ukrajině staví pomníky Banderovi a příslušníkům SS divize Galicia. Vláda chce, abychom uvěřili tomu, že si Rusové zničili jimi pracně budovaný plynovod a vyhodili přehradu, kde voda zatopí většinou jejich území v povodí a znemožní dopravu vody na Krym.

Proti těmto dezinformacím zřizuje vláda ty různé odbory. Penězi se nešetří. Nedávno proběhla zpráva, že Ústav pro studium totalitních režimů požaduje, aby dostal jeden z největších paláců v Praze, "Pečkárnu". To jsem si teprve uvědomil, do jakého molochu se tato instituce rozrostla. Bádají, bádají, utrácejí, utrácejí, peněz je dosti. A zrovna tak to dopadne s tím úřadem , který bude lidem říkat, co si mají myslet.

J. Ganaur 8.6.2023 8:50

No vy jste tak chyyytrrrreeeej .......;-D;-D;-D

J. Rejzek 8.6.2023 10:16

Pane J.Ganaure, víte co je to diskuse, jak je psáno v úvodu? Souhlasit, nebo vyvracet názory jiných. Když nemáte protiargumenty, tak nepoštěkávejte!

H. Kotaz 8.6.2023 10:24

1*

Gauner je tady co by provokatér, jeden z několika.

J. Ganaur 8.6.2023 12:17

Jinak byste se uchlastali samohonkou!;-D:-P

M. Horák 8.6.2023 13:14

Provokater je Rejzek.

J. Rejzek 8.6.2023 17:19

Když už tak provokuji, tak ostatně soudím, že nám ještě Koudelkovo čučkaři neprozradili kterým směrem jel Kadyrov se svým koněm přes zelenou hranici do Ruska. Je jedno, zdali měl sedlo či nikoli, to nepotřebujeme vědět. Jak to dokázal při těch sankcích proti Rusku, tak to by nás zajímat mělo. Také je však možné, že tato zpráva uveřejněná v ČT je dezinformace. A právě kvůli takovým zprávám potřebujeme ten úřad jako sůl. Lidi fakt neví, co si o tom mají myslet.

H. Vogel 9.6.2023 0:53

Ono je to takové složité. Souhlasit nelze a vyvracet je práce na několik hodin. Už jsem to třeba já tady několikrát dělal (vyvracel). Vyvrátil ... a odpověď nula. Za pět minut znovu totéž v novém vlákně. Tak se nedivte panu Ganaurovi, že reaguje, jak reaguje, je možné, že se o totéž pokoušel mnohokrát. Proč by měl bojovat s větrnými mlýny.

P. Dvořák 8.6.2023 9:12

Dobrý R^ ;-D

A jestlipak víte proč chtějí zrovna Pečkárnu? 8-o

V. Skolnik 8.6.2023 21:35

Vaše úvahy jsou také sci-fi. Né každý jim také nemusí věřit jako vy nechcete věřit ničemu co napíše p. Spurný. Já nevěřil tomu prvnímu a vidíte je to pravda.

PS: to v tom New Yorku je ale bohužel realita a né bulvár. Fakt tam zavedli to omezení pro otylé.

V. Skolnik 8.6.2023 21:35

Vaše úvahy jsou také sci-fi. Né každý jim také nemusí věřit jako vy nechcete věřit ničemu co napíše p. Spurný. Já nevěřil tomu prvnímu a vidíte je to pravda.

PS: to v tom New Yorku je ale bohužel realita a né bulvár. Fakt tam zavedli to omezení pro otylé.

F. Navrátil 8.6.2023 8:17

Propagace vlezdobruselismu, multikulturalismu, klimatického alarmismu a genderismu je jednou obrovskou kachnou, proti níž je Otesánek zakrnělý vegan.

O. Vašíček 8.6.2023 8:15

Tak jsem si to, bohužel, tipnul správně. To co by dávalo, alespoň nějakou logiku, musí být vymyšleno. :-)

Ostatní zprávy, i když totální blbosti, jsou asi "uvěřitelné". :-/

P. Kubáč 8.6.2023 8:14

Článek je slině avšak skrytě rasistický - JAR - černošská většina a vláda. Baltimore - černošská většina a radnice...

A mimochodem soudruzi z Afrického národního kongresu prý rozkrádají jihoafrickou elektrárenskou firmu ESKOM rychlostí několika stovek tisíc dolarů za den!

Z. Pospíšil 8.6.2023 7:45

Která z pěti zpráv je kachna? Je to jedno, všechny jsou na hranici idiocie. Svět se pomalu a jistě obrací ve zdroj zmíněných kravských prdů.

T. Nemec 8.6.2023 4:11

jeste k te jizni africe. za krachem elektraren stoji i dalsi pricina. uz pred dobrymi 10 roky se osvicena "lidove demokraticka" vlada rozhodla, ze da chudym elektrinu zadarmo. tedy zadarmo = zaplati to bohati. jenze rostouci ceny (plus bordel) vedly farmare i jine vykuky k porizeni vlastnich zdroju, vetrniku i solaru. a pak se nestacily elektrarny divit.

T. Nemec 8.6.2023 3:57

firma je za sve zamestnance v pracovni dobe zodpovedna. vcetne bezpecnosti - napriklad pri pozaru. mohla by tedy pro uchazece stanovit casovy limit, za ktery pri pozaru sebehnou tech 45 nebo kolik poschodi...

L. Harvánek 8.6.2023 8:16

Jako majitel stavební firmy bach také odmítal obézní pracovníky. Na lešení se vejde o dost víc lidí štíhlých a také by pod nimi nemuselo vydržet lešení. A také se při právi víc zadýchávají a musejí častěji odpočívat.

M. Grundmann 8.6.2023 1:18

Tento test je naprosto nefér. Ekologičtí aktivisté jsou natolik hloupí, že je naprosto nemožné poznat, co myslí vážně a co ne. Francouzská politická ekoložka Sandrine Rousseau má na Twitteru dva účty, svůj vlastní a účet, který ji paroduje : Sardine Rousseau. Problém je v tom, že většina čtenářů si myslí, že pravdivým účtem je parodie a pravý účet je parodií. Ve Francii je dnes situace celkově taková, že je velmi těžké odlišit humor od reality, a obávám se, že už to nikdo nedokáže.

Pokud někdo vykládá neustále naprosté nesmysly, není možné tyto nesmysly odlišit od nesmyslů napsaných někým jiným jako vtip.

R. Langer 8.6.2023 5:43

Já jsem to tipnul správně, pokud Afrika podle prvního článku plní Zelené kvóty v předstihu, nemusí logicky vybíjet buvoly. U nás by ovšem naprosto stačilo vybít jenom voly z Brusele, to by prosperitu EU a plnění zelených kvót jistě značně vylepšilo. Ostatní skot by mohl zůstat zachován. ;-)

H. Kotaz 8.6.2023 6:32

R^!

Z. Lapil 8.6.2023 7:02

Nihil novi sub solem. Že budování socialismu bude radostné, to věděli už klasikou, ale že to bude TAKOVÁ sranda...