Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DĚJINY: Poučení z Mnichova

Bude tomu letos už 85 let, co se mírotvůrce Chamberlain vrátil z Mnichova s povzbudivými slovy: „Dnes podruhé v našich dějinách přišel z Německa do Downing Street čestný mír. Věřím, že je to mír pro naši dobu.“
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

Pane Kurasi, to jsou vesměs lidé, kteří mají názor stejný jako Vy. Nestydíte se za to, že podobné názory hlásáte i Vy ?

0 0
možnosti
LC

Dovoluji si autora poopravit... "Na rozdíl od Hitlera k tomu žádný mezinárodní summit nepotřeboval..." On totiz jinou moznost ani nemel, nikdo se s nim nebavil... 8-o

0 0
možnosti
RT

Jake melo byt tema jednani, ktere udajne rusaci chteli?

0 0
možnosti
Foto

Dle autora proti Rusku stojí celý civilizovaný svět, který je ekonomicky mnohem silnější. Což v praxi znamená, že jde pouze o pár západních zemí o jejichž civilizovanosti si na blízkém východě a v severní Africe (ale třeba i v latinské Americe) myslí své. Těžko se jim divit, když jim ten slavnej západ jen za posledních dvacet let vyvraždil minimálně 1,3 milionů civilistů (to jsou naše západní údaje, napadené země udávají čísla výrazně vyšší, jen Irák hlásí počet civilních obětí přes milion) těchto zemí a to vše pod falešnými a lživými záminkami. To ovšem autorovi - a nejen jemu - tak nějak uniklo, takže zapomněl organizovat koncerty, požadovat sankce, zabavovat prachy a vytvářet sankční seznamy těch, kdo se na této na západě nepovšimnuté genocidě civilistů podíleli a to předně USA a Velké Británie.

0 0
možnosti
PS

P45a28v48e75l 79S63u19r70a

4. 2. 2023 10:38

Ponekud to pletete. Západ nevyvraždil, jen nezabranil, aby se vyvrazdili mezi sebou.

0 0
možnosti
PP

P34e98p85a 22P15e67p91a93x

4. 2. 2023 9:38

Žádné poučení z Mnichova nelze aplikovat na současnou válku na Ukrajině, je to jen ideologická konstrukce.

0 0
možnosti
RT

Ne, je to uplne stejne, presne jak psano v clanku.

"Nestastni soukmenovci", nedostatecnost sousedniho statu k existenci, historicka nespravedlnost, novy zivotni prostor,....

Jedine, v cem Putin predci Hitlera je to, ze pozaduje i po zemich mimo svuj dosah, aby se vzdaly sve obranne doktriny-pozadavek na odzbrojeni novych zemi NATO. Ani Hitler si neco takoveho netroufl pozadovat.

0 0
možnosti
JV

J41a55n 29V55i43n44t40r

4. 2. 2023 9:11

Autor by měl svou myšlenku dotáhnout do konce. Co když padne "poslední Ukrajinec" a zloduch Putin stále nebude poražen? Co pak? Už má sbaleno, aby pod velením soudruha generála vyrazil na Rusa?

0 0
možnosti
Foto

Když padne poslední ukrajinský Ukrajinec, tak možná přijde na to, že půjdou bojovat i čeští nebo polští Ukrajinci :-)

0 0
možnosti
FDW

Automobilka v Mladé Boleslavi zastavila výrobu. Automobilka v Kolíně zastavila výrobu. Zatím dočasně. Automobilka v Nošovicích zatím výrobu nezastavila. Vyhráváme.

0 0
možnosti
PV
DS

Řekl bych, že článek je příkladem výroku, že přání je otcem myšlenky. Celý civilizovaný svět určitě proti Putinovi není. Ostatně ani Rusové nejsou necivilizovaní a Číňané byli jednou z nejstarších civilizací. Tím napadám ukvapeně sepsaný článek, nikoli myšlenku postavit Putina před tribunál za rozpoutání války.

0 0
možnosti
VM

Poučení trochu " kulhá, minimálně na jednu nohu "!

Autore, Němci měli tenkrát v Československu nejenom svoje školy a nikdo jim nezakazoval mateřskou řeč, atd..

Na Ukrajině od Majdanu, Rusové nic takového povoleno neměli a začal na ně hon, jaký pořádali Němci na české obyvatelstvo v Sudetech.

0 0
možnosti
VM

A Západ na to vládnoucím Ukrajincům, posílá peníze i zbraně.

Má v tom praxi už palestinou !

0 0
možnosti
IP

I12g81o29r 31P90á68v67e87k

4. 2. 2023 5:12

Mi stačí nadpis a autor. Dále ho nečtu a bliknu vždy jen na diskuzi. Když v ní vidím lnovak odcházím nadobro -

0 0
možnosti
BL

O tom. kdo rozpoutal válku na Ukrajině se budou ještě historici příst dalších 100 let ale Dřevo má jasno. Patent na rozum...;-D

0 0
možnosti
Foto

Kdo rozpoutal válku na Ukrajině, čí ozbrojené síly vstoupily na území kterého státu, to se ví už od 24.2. loňského roku. A vidíte, 100 let perné dřiny blíže neurčeného počtu historiků ušetřeno. Jak málo stačí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz