Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DĚJINY: Poučení z Mnichova

Bude tomu letos už 85 let, co se mírotvůrce Chamberlain vrátil z Mnichova s povzbudivými slovy: „Dnes podruhé v našich dějinách přišel z Německa do Downing Street čestný mír. Věřím, že je to mír pro naši dobu.“
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LH

......proti Rusku stojí celý civilizovaný svět.... Kde to žijete, autore, máte poněkud konspirační zdroje informací. Začal bych třeba vzkvétajícím obchodem s energiemi mezi Ruskem a Ukrajinou. Nechcete snad tvrdit, že Ukrajina je necivilizivaná! Ukrajina je přeci náš VZOR demokracie a civilizace, jak tvrdí váš celý civilizovaný svět. Jděte s vaší civilizací k šípku!

0 0
možnosti
VM

JO,

přání otcem myšlenky, že autore !!

0 0
možnosti
IK

Lituji posádky ponorek. Mimo jiné i oni zahájí a zároveň ukončí jadernou světovou válku. Do jaké apokalypsy se vynoří?

0 0
možnosti
JS

Vy jste inteligent od podívání.

0 0
možnosti
JF

Rusové bourají místo činu, ukázal Kyjev video divadla, kde zemřely stovky lidí

Ukrajina zveřejnila záznamy, na nichž Rusové bourají ruiny divadla v Mariupolu, ve kterém přišly na začátku války o život stovky lidí. S demolicí začaly ruské síly už v prosinci loňského roku, píše stanice BBC.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-valka-odesa-pozar-rusky-utok.A230204_151046_zahranicni_misl

Jo, hitlerovci na konci války také likvidovali stopy po koncentrácích, a heftlinky, v naději na konečné vítězství díky wunderwaffen honili z dosahu obou stran Spojenců na pochodech smrti do "vnitrozemí" Říše ... a v Norimberku se Göring při psychotestech podvědomě pokoušel z předložených obrázků prstem vymazat červenou barvu připomínající krev ... prostě připomínka spáchaného zločinu musí zmizet. :-(Rv

0 0
možnosti
JK

A co když jen chtějí to divadlo postavit nově? To vás nenapadlo? Je to určitě levnější a hlavně bezpečnější než renovovat zborcené zdi...

Drážďany po americkém bombardování byly rovněž postaveny takřka od základů...

0 0
možnosti
Foto

Porážka Ruska není neodvratná. Pro nás Středoevropany by bylo lepší, kdyby válečné strany uzavřely mír, nebo aspoň smír.

0 0
možnosti
JG

Tak jim napište ať toho nechaji.8-o8-o

0 0
možnosti
JK

Současnost je velice zajímavá. Poskytuje plastický obraz toho, jak vznikají války a jak se lidem dlouhodobě vymývají mozky do té míry, až jsou ochotni s radostí a se zpěvem jít do války a umírat za svého krále, císaře nebo prezidenta.

Jiná zajímavá věc je kolosální rozsah lží a demagogie, jenž se valí z tlam politiků, novinářů, sportovců a jiných osobností. Výsledkem je pak zcela jiná alternativní realita, která s tou skutečnou moc společného nemá. Jo to spíš paralelní vesmír. Že v něm jaksi nefunguje "křížová kontrola", tedy že ty "správné" informace jsou stále častěji v rozporu s jinými "správnými" informacemi, to těmto demagogům absolutně nevadí. Vždyť koho to zajímá, že jedna lež se ukládá na druhou, a to celé se pak prokládá jinými lži. 2 nejvíce vlastnosti typické pro západní politiky - pokrytectví a zbabělost - konečně přinesly tohle krásně shnilé ovoce.

Abych jen neteoretizoval. V září měla ukrajinská armáda podle jejího generála 700 000 vojáků, Rusové 200 000. Pak Ukrajinci mobilizovali další statisíce vojáků a Rusové na podzim 300 000. Z nichž - opět podle ukrajinské armády - více než 200 000 do konce roku 2022 nebylo vůbec nasazeno v boji a byli ve výcviku.

Je to snad 2 týdny, kdy se psalo, jak jsou vykoupeny částečné úspěchy ruské armády. Prý bojuje stylem Červené armády, kdy na bojiště posílá tolik vojáků, že je ti ukrajinští nestačí střílet. V tom líčení mi už chybělo jen upřesnění, že pušky mají jen vojáci z první vlny, ti z dalších vln pušky sbírají od mrtvých vojáků z vln předešlých. Jak se to skutečně dělo během druhé světové války.

0 0
možnosti
JK

A pak je zde zkouška správnosti dat z různých "důvěryhodných a oficiálních zdrojů". Nebo-li křížová kontrola. Jak je možné, že když Rusové podle ukrajinských zdrojů ztratili k letošnímu 2.únoru přesně 129 030 vojáků z původních 200 000 a z mobilizace zatím stihli nasadit necelých 100 000, že jsou pořád schopni bojovat stylem jako za Stalina? A proč těch nejméně 800 000 skvěle vycvičených ukrajinských vojáků (statisíce jich bylo mobilizováno na podzim a ke konci roku), není schopno pomocí vyspělé západní techniky porazit 100 000 nebo 150 000 špatně vyzbrojených, demoralizovaných a prý věčně opilých Rusů? Vychází mi z toho jen to, že Rusové musejí být jako zombíci. Zabít jednou je nestačí. Ani dvakrát nebo třikrát.

A těchto nesrovnalostí je s pokračujícím konfliktem stále více a více. Ale všechno se dá vysvětlit jednoduše. Je to ruská propaganda. A jestliže se prokáže, že něco je pravda, a ne ruská propaganda, tak stejně za všechno mohou zlí Rusové. Protože jen tak, pro nic za nic jednoho dne napadli mírumilovnou Ukrajinu, protože hrozilo, že se stane vyspělejší a bohatší než Rusko.

Vážení rusobijci, uvedl jsem nesprávná čísla? Nebo jsem se spletl jinde? Jakým logickým způsobem lze vysvětlit, že Rusové s tolika vojáky nejenže neutíkají z Ukrajiny, ale dokonce plánují, nebo podle některých ukrajinských zdrojů, už i realizují novou ofenzivu?

Já vím, odpovědět na tvrdá data je složitější než stavět vzdušní zámky. Ale alespoň se o to pokuste. R^

Na závěr ještě jeden ruský hoax. V bitvě u Solidaru bylo prý tolik mrtvých ukrajinských vojáků, že Wagnerovci musejí na Ukrajinu poslat 4 nebo 5 kolon vždy po 20 nákladních autech, která jsou plně naložena mrtvými těly. Ale alespoň je nenechají hnít na polích.

0 0
možnosti

J94a82n 40Č38e14r48n16ý

4. 2. 2023 15:42

Nadšený brebto, puč na Majdanu proběhl 2014 apo něm začalo vraždění převážně etnických Rusů na Ukrajině ( Moskalů ) a po léta pokračovalo na východní Ukrajině. Rusko vstoupilo na Ukrajinu v roce 2022.

Srovnání s Mnichovem je hloupé, my jsme žádné Němce od října 1918 nevraždili.

Proč USA přepadly Jugoslávii Irák Afghánistán, Libyi, Sýrii....

0 0
možnosti
PD

To už tu bylo mockrát, tyhle ruské lži.

0 0
možnosti
JJ

J20u89r67a 16J47u92r92a96x

4. 2. 2023 13:49

Při hrůzné tragičnosti současné války, kterou Rusko rozpoutalo, je to dobrá zpráva: agresor slabý není, ale demokratický svět, proti kterému se postavil, je silnější – Putin může rozsévat smrt a utrpení ještě dlouho, ale zvítězit nemůže. Porážka Ruska je neodvratná. Už aby nastala co nejdřív... psáno v článku.

Ano. Teď jde jenom o to, co kdo vyhlásí za vítězství či porážku, až válka - nějak - skončí ...

0 0
možnosti
JV

J81a25n 23V88i31n54t15r

4. 2. 2023 15:13

Proč by Putin nemohl zvítězit? Ukrajinská armáda už pomalu přestává existovat a je otázka, jestli se další evropské státy nechají Američany vmanipulovat do jejich války. A i kdyby nechaly, tak to pro Rusy asi nebude znamenat žádnou větší překážku. Profesionální armády evropských států nepředstavují počtem i výzbrojí žádného vážného protivníka a případní narychlo zverbovaní vojáci teprve ne.

0 0
možnosti
JR

I když by v bývalé ČSR nežil ani jeden Němec, tak by válka stejně začala. Osočovat Sudetské Němce, že svým chováním pomohli tuto válku rozpoutat je nesmysl. Přes tři mil. Němců nikdy ČSR nepřijalo jako svůj stát a byly spolu s Poláky, Maďary a nakonec i Slováky nespokojeny. Nikdo z těchto národů nezpíval s hrdostí "Kde domov můj". Jejich pozdější vyhnání z území, kde po staletí žily, byl nespravedlivý akt pomsty. Řešení národnostních menšin již vyřešili Turci na Kypru, když vytvořili Severokyperskou Tureckou republiku a také USA v Srbsku, když vytvořily Kosovo. Bylo velmi málo států, které proti tomu vystoupilo. Když se o "Kosovizaci" Ukrajiny snaží Rusko je anglosaský svět pobouřen. A přitom je to to samé. Pomoci v občanské válce menšině, která je utlačována a zamezit různým polovojenským Azovům a Síčím v násilí. Pro Rusy je také velmi těžké dobývat města a vesnice, kde žije Ruské obyvatelstvo a které brání Ukrajinci.

0 0
možnosti
MG

V letech 1848 až 1945 byl hlavním hybatelem evropských dějin německý pangermanismus, který se snažil vytvořit velké Německo od části Francie po Litvu a od Dánska po severní Itálii. Češi žijící v Čechách tomuto projektu bránili. Německý pangermanismus vyvolal prusko-rakouskou, prusko-francouzskou, 1. a 2. světovou válku. Rovněž rozbil Rakousko-Uhersko. Byl rozdrcen tím, že nakonec byly německé menšiny mimo Německo z řady zemí vyhnány, a tím německý pangermanismus ztratil svou hlavní hybnou sílu.

Bez vyhnání těchto německých menšin by německý pangermanismus žil stále a v Evropě by se pořád bojovalo.

0 0
možnosti
RT

Dobre napsani!

Snad jen nepresnost-rusko neni dobre vyzbrojeno, ale hodne vyzbrojeno. Spolu s nulovou hodnotou rusaku pro jejich Vudce je to smrtici koktejl pro civilizaci.

Je nutno co nejrychleji dodat Ukrajincim co nejsilnejsi zbrane. Nedat rusakum sanci ucit se a menit styl boje.

0 0
možnosti
JV

J56a42n 70V94i66n45t91r

4. 2. 2023 11:16

Ano, je nutné udělat všechno pro rozpoutání třetí světové války. Vyzkoušet účinnost jaderných zbraní. Smůla bude jen, že se to většina lidí na této planetě už nedozví...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz