29.5.2023 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

DĚJINY: Poučení z Mnichova

Bude tomu letos už 85 let, co se mírotvůrce Chamberlain vrátil z Mnichova s povzbudivými slovy: „Dnes podruhé v našich dějinách přišel z Německa do Downing Street čestný mír. Věřím, že je to mír pro naši dobu.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Holub 6.2.2023 1:50

P. Grundmann, vy opravdu srovnavate "nadvladu" USA s nadvladou Ruska (a SSSR)? Treba v r. 45 kdyz Rusove prisli tak za ticheho souhlasu vlady CSR zavreli stovky (?) belogvardejcu, ceskych obcanu, do Gulagu. Kdyz "prisli" Americani v r. 89 tak ani takove zradce jako byli manzele Kocherovi nechteli (nezabasli). Jak asi vite byli odsouzeni na dozivoti a pak vymeneni za Saranskeho. Americani je meli popravit jako manzele Rosenbergovi. Nebo si predstavte ze za komunismu by nekdo rek' "ne ruskym zakladnam". Ja to nerad rikam, ale co rikate je takova pitomost ze to nemuzu pochopit.

J. Lukavsky 4.2.2023 18:26

No a stálo ho to dosud jen nějakých 200 000 životů Rusů, pár tisíc tanků letadel atd.... No to je kšeft, jak říkají Židi: prodělek je taky kšeft. J.L. end

Z. Lapil 4.2.2023 9:06

V tom případě to dělá špatně. Nebo snad máte lepší nápad, jak způsobit rozšíření silneho spolku, než napadnout někoho, kdo není členem?

B. Carina 4.2.2023 3:33

"Útok Ruska na Ukrajinu měl jediný cíl, zabránit vojenskému spojenectví Ukrajiny s USA." No a co? Pořád to byl "Útok Ruska na Ukrajinu".

B. Carina 4.2.2023 3:43

P.S.

Mezinárodní právo válečné připouští jednu možnost, kdy stát může zaútočit na jiný. Preemptivní válku. I kdyby se Ukrajina stala sídelním státem ústředí NATO, podmínky by splněny nebyly...

I. Mentlík 4.2.2023 4:29

Patrně jste se mezi intelektuály sám pasoval. Samozřejmě, že Putin nikdy nevyjádřil, že by chtěl dobývat jakýkoliv jiný stát. Jenom chrání ruskou menšinu před ukrajinským útlakem (připouštím, že v tomto není bez viny ani Ukrajina, i když, kdo zná nějakého průměrného Rusa, ani se jim moc nedivím). Samozřejmě, že by jen chtěl chránit i ruskou menšinu v Moldávii, v pobaltských státech, v Karlových Varech, ... .) Příspěvek pana Dřevojánka je skvělý, protože trochu optimismu v dnešní době je třeba jako soli.

M. Grundmann 4.2.2023 6:25

Vidíte, přesně něco jako Váš příspěvek jsem měl na mysli. Putina nikdy ruská menšina nezajímala. Podobné Putinovy nesmysly byly a jsou určeny pouze veřejnosti a jako takové je potřeba je zcela ignorovat. Podobně jako řeči západních politiků o lidských právech nebo o strachu z ruských výbojů.

Na projevech Václava Havla mi vždy vadilo, že jsem měl neustále pocit, že si ze mě dělá legraci. Na jedné straně hovořil o nutnosti smíření s Ruskem, na druhé straně podporoval rozšiřování NATO a útok na Srbsko. U Klause a Zemana jsem nikdy tento pocit neměl.

J. Majzlík 4.2.2023 9:15

R^

J. Kostelanský 4.2.2023 6:01

R^R^

Lidé, ale nejen lidé, ale i zvířata obecně využívají ochranu na principu stádovitosti: Je lepší mýlit se s davem než být s pravdou v menšině.

J. Kostelanský 4.2.2023 1:06

Píše pan Dřevojánek i jiné pohádky? Fantasie a představivost mu nechybí, a celkem dobře se to čte. Kdyby nějakou sbírku takových pohádek vydal, neváhal bych s její koupí.

Nakonec i to jeho příjmení zní trochu pohádkově. Něco jako Dařbujánek.

L. Novák 4.2.2023 3:27

Kostelanský s Boháčkem jsou už dávno provaření Putinovi trollové ze Slovenska, brát jejich žvásty vážně netřeba.

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

B. Liborek 4.2.2023 4:35

R^

J. Huml 4.2.2023 6:12

Nic jineho neumite, nez komolit jmena? Jste jen ubohy, bezvyznamny tlachal Kostelansky.

P. Diviš 4.2.2023 0:29

Celkem reálné, ač dost optimistické.

L. David 4.2.2023 0:15

A tady Janek Dřevojánek s pohádkou končí.

A teď se dětičky běžte vyčůrat a spinkat.