15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

COVID: Doklad společenského rozvratu

Úmrtí Hany Horké, zpěvačky kapely Asonance, je v médiích široce komentováno jako produkt „antivaxerů“ . Spíše jde o setrvalý rozvrat společenských hodnot.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 23.1.2022 20:45

Mně na tom připadá nejsmutnější, že paní Horká zemřela a její syn z ní dělá (neúmyslně) nesvéprávnou osobu o jejímž osudu rozhodli jiní.

P. Kavan 24.1.2022 9:33

To ale nedělá. Napsal jednu zprávu, ve které ventiloval svůj vztek na lidi, kteří mu mámu zblbli. Jednak je to naprosto pochopitelné, a jednak svéprávnost ještě neznamená, že na vás nikdo jiný nemá vliv. Jako kdybyste prohlásila že náboženské sekty nejsou pro svéprávné jedince nebezpečné. Koneckonců, na Hitlera taky nadává kdekdo, a přitom přehlíží milióny svéprávných Němců, které zblbnul.

A. Renjascu 23.1.2022 15:33

Jak šel čas s covidem

https://www.vimo.sk/watch/dn9shzosuisivyc?lang=slovak

H. Lukešová 23.1.2022 14:53

Tak v Izraeli se vyjádřili lékaři a odborníci, že vakcíny zachránily přes 20 000 Izraelců.

J. Vintr 23.1.2022 15:08

Takové kecy nemají ani hodnotu papíru, na kterém jsou napsané. Nejde to nijak prokázat. Zato úmrtí a vážná zdravotní postižení po "vakcíně" dokázat jdou.

R. Langer 23.1.2022 17:58

A není to málo, Antone Pavloviči? 8-o

P. Sura 23.1.2022 20:59

Před smrtí, ne před nákazou !!

P. Sura 23.1.2022 11:58

Kdy si konečně odpůrci očkování (jakýchkoli) začnou trochu uvědomovat, že vývoj vakcin proti mutující chorobě je boj na dlouhou trať a že jeho výsledky (účinnost) se zřejmě ještě nějakou dobu bude měnit?

A co se týká té "diskriminace neočkovaných" - copak je to za životní újmu, nejít do hospody??? Já se rozhodnu do toho trvale házet vidle, ale vyžaduju stejné zacházení, jako ti, kdo se snaží proti tomu něco dělat? Kde to jsme?

J. Vintr 23.1.2022 12:24

Naivní lidé si myslí, že farmaceutické firmy se můžou přetrhnout ve snaze vyrábět produkty, které lidi chrání před nemocemi a které je uzdravují. Nic nemůže být vzdálenější pravdě. Farmaceutické firmy pracují pro zisk a zdravý člověk pro ně není zákazník, který jim přinese peníze. Proto je ideální lék takový, který člověka neuzdraví, který je člověk nucen brát pokud možno doživotně a který způsobujee další onemocnění pro odbyt dalších léků. Jediné, co není tak úplně v zájmu těchto firem, je lidi přímo zabíjet, protože by přicházely o zákazníky. Ale v příoade, že nenesou žádnou zodpovědnost, tak si s tím asi také hlavu moc nelámou, protože lidí je na světě dost. A strach, který umírání lidí vyvolává, jim nahání další zákazníky i z řad zdravých lidí.

J. Jirka 23.1.2022 12:59

Čili, když se nad tím zamyslíte, tak farmaceutickí firmy se chovají přesně jako viry...

J. Vintr 23.1.2022 15:06

Na rozdíl od virů se zde ovšem jedna o promyšlené jednání...

J. Lukavsky 23.1.2022 18:02

"Farmaceutické firmy pracují pro zisk" zatímco výrobci bot, brambor, piva, trenýrek.... pracují z neodolatelné touhy konat dobro. A na svoji touhu doplácejí, samozřejmě ze svého prasátka. Všichni pracují pro zisk neb jinak by šli na buben. Máte představu kolik stojí vývoj nového léku? J.L. end

J. Vintr 23.1.2022 18:49

Hodně hloupé přirovnání. U všeho, co si kupujete, máte víceně možnost si porovnat přínos, který to pro vás má. U medikamentů můžete jen věřit. Farmabyznis je ten nejziskovější na světě. Může prodávat gram cukrového prášku nebo mililitr destilované vody za statisíce a nikdo to nepozná. Kdo zjistí kolik skutečně stojí "vývoj nového léku"? Kdo zjistí, kolik tisíc procent na výrobě léků farmaceutické firmy vydělávají? Za obrovské peníze si mohou koupit politiky i instituce, které by měly kontrolovat a schvalovat jejich produkty. A nepochybně se to děje. Víte například, že americký úřad pro kontrolu léčiv FDA, který schvaluje léky pro jejich uvedení na trh, je ze dvou třetin financován farmaceutickými firmami a že většina vedoucích pracovníků tohoto úřadu je akcionáři farmaceutických firem? "Podmíněné schválení vakcín proti covidu" je ten nejskandálnější případ. Z dokladů, které posloužily například pro schválení "vakcín" firmy Pfizer vyplývá, nebyly provedeny žádné testy bezpečnosti těchto přípravků a test účinnosti je naprosto k smíchu.

P. Kavan 24.1.2022 9:37

To je holt kapitalismus. Když si zavedete komunismus, tak sice budete vědět kdo za cenou léku stojí, ale na jeho vývoj už nebudete mít. Že si "můžou" koupit politiky ještě neznamená že to dělají. Já si nejspíš taky můžu koupit nějakého místního obecního politika a nedělám to. No a jestli to dělají, tak je to trestné a máme od toho nějaké zákony a policii. Zrušit farmaceutické firmy, protože mají peníze na úplatky, je asi stejně chytré, jako zrušit armádu, protože má prostředky na provedení puče.

P. Sura 23.1.2022 20:57

R^R^R^

Tak jsem to myslel i já pane Lukavsý.

S. Kubů 23.1.2022 12:41

To je strašně jednoduché: "Diskriminaci skupiny lidí" zapovídá platný zákon (§ 402 zákona č. 40/2009 Sb., Trestní zákoník, kde podle bodu 3 je trestná i příprava; tento zločin navíc nemá promlčecí lhůtu a "dábel se svou směnkou" může na pachatele vyrukovat i po letech).

A za druhé: Očkování proti covid-19 je dobrovolné. Tvrdit, že se někdo nenechal naočkovat vinou údajné propagandy znamená zároveň taky připomenout vládní reklamu s "Tečkou za pandémií"... Mimochodem - reklamu farmacuetického výrobku za peníze daňovaých poplatníků...

Viz 42:31 resp. 43:05 až 48:10 stopáže tohtoto podkastu:

https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/111064/dostal-v-podcastu-reflexu-o-povinnem-ockovani-proti-covidu-musi-rozhodnout-parlament.html

Současný předseda zdravotního výboru Poslanecké sněmovny a významný politik ODS doc. Bohuslav Svoboda, CSc. naprosto otevřeně přiznává, že o skutečnosti, že lidé očkovaní proti covid-19 mohou být infekční a pro své okolí potenciálně nebezpeční, se všeobecně vědělo již od samého počátku, ale tato skutečnost byla ignorována. Hovoří se tam též o klamavé reklamě v souvislosti s vládní kampaní "Tečka" (§ 2977 zákona č. 89/2012 Sb. /Občanský zákoník/).

J. Vintr 23.1.2022 13:18

Také by se mělo hodnotit jako závažný trestný čin, že jsou lidem oficiálně zamlčovány možné vážné vedlejší účinky "vakcín". Lidé vůbec nejsou varováni, že nasledkem očkování můžou zemřít, nebo mít doživotní vážné zdravotní problémy. A také se lidem zamlčuje to, že se vůbec neví, jaké zdravotní problémy může tento velmi závažný zásah do jejich organismu přinést později.

Ś. Svobodová 23.1.2022 20:34

Právě proto že si uvědomuji, že vývoj účinných vakcín trvá dlouho, odmítám aby byly zkoušeny na mně. Cerfifikát po prodělání mi propadl a i když mám protilátek tolik že bych mohla darovat plazmu pro léčbu covidově nemocných, nemůžu do fitka, do bazénu, k masérce ani ke kadeřnici. Já to tedy jako diskriminaci vidím.

J. Vintr 23.1.2022 20:57

Tahle pakárna nemůže trvat věčně. Je lepší počkat, až to skončí, než si do organismu nechat píchnout to svinstvo.

P. Sura 23.1.2022 20:58

Nemohu Vám pomoci ve Vašem utrpení....

S. Kubů 24.1.2022 0:45

Proč neznámého pachatele nezažalujete ?

P. Vychodil 23.1.2022 9:29

stejně je zajímavé, jak se mainstream stébla chytá, kdejakého idiota, který je ochoten plivat na neočkované a odpůrce experimentální šmakulády, pozve do hlavních zpráv a zaplní s ním seriozní noviny typu Blesk, iDnes, seznam...

Zemřela jakási zpěvačka, z neznámé skupiny, (tedy známé pro velice omezený okruh fanoušků), a media vyhrabou jejího syna, který je ochoten ze sebe udělat veřejně 5ti minutového kašpara, pro blaho Pharma lobby...no, možná honorář za to stál...

S. Kubů 23.1.2022 9:23

PRÁVNÍCI PROTI NOVELE PANDEMICKÉHO ZÁKONA (21.1.22)

https://www.prolibertate.cz/wp-content/uploads/2022/01/vyzva_pand_zakon_ProLibertate.pdf

J. Vintr 23.1.2022 13:21

Ten zákon je neprostá totalitní zrůdnost. A zřejmě bude těmi zkorumpovanými idioty co sedí v parlamentu schválen, aniž by se o tom na veřejnosti nějak mluvilo.

J. Vintr 23.1.2022 18:59

Udivuje mne, že toto téma nevyvolává žádnou pozornost! Jde přitom o nejzločinnější a nejzrůdnější legislatvní počin v naší historii. Dává politikům legální možnost nasadit ještě mnohem horší "pandemická omezení" všech svobod občanů, než jaké jsme v posledních dvou letech zažili, jen pod vágní záminkou že "hrozí vypuknutí epidemie". A ten zákon má mít časově neomezenou platnost!

J. Kouk 23.1.2022 7:59

Až vládnoucí politici zjistí, že je podporují jen očkování voliči, tak nakonec neockovani nebudou smět volit. Úvahu, aby nenakazil očkované voliče, ponecháván stranou.. :)) Mimochodem, očkování seniorů považuji za rozumné, protože oni už ztrácí přirozenou imunitu a zmiňovaná paní, zřejmě tak rozumná nebyla, zvlášť, pokud měla nadváhu, nebo cukrovku ap. Když se píše, že po onemocnění si tělo vytvoří protilátky, tak očkování u dětí považuji za pitomost. Víc dětí umírá na rakovinu a leukémii, či na jiné nemoci, než na covid.. dal bych zohlednil nejnovější výzkumy proti této chorobě a případně nejnovější poznatky vzal o očkování v potaz. Argumenty, které platily před rokem už jsou možná už zastaralé.. Co je rozhodující je úmrtnost na určitý počet obyvatel. To je jediným pravdivým číslem, zda se ochrana vyvíjí dobře, nebo špatně...

P. Kavan 24.1.2022 9:28

No, a tím jste se dostal do vlastní pasti. Očkovací povinnost je špatně, segregovat občany je špatně ... ale seniory bych očkoval. A jak, povinně? Jestli dobrovolně, tak co byste dělal s těmi, co se očkovat dobrovolně nechtějí? Co když dobrovolně nenaočkovaných seniorů bude tolik, že ti naočkovaní se nedostanou na operaci kolene třeba? Nebylo by dobré ty neočkované nějak motivovat? Jenže pokud to uděláte, bude to vždycky vůči někomu nefér, a máme zase segragaci zpátky. Sice se týká už jen seniorů, ale pořád je tady ...

Čistě pro pořádek, covid nám zdá se po dvou letech konečně zmutoval tdo málo nebezpečného omikronu, a tím další snahy o očkování přestávají mít smysl (resp. během tak měsíce ho nejspíš mít přestanou). Jestli vláda bude držet proticovidová opatření zbytečně dlouho i potom, tak pak můžete protestovat, a já vám budu fandit. Ale doteď mi ty věčné nářky nad diskriminací připadají jako projev rozmazleného dítěte, které si nechce připustit, že se s ním svět mazat nebude.

V. Kulas 22.1.2022 20:48

dobrý večer

Již jednou jsem zde napsak "kecy v kleci". Stále zde čtu jaká je očkování zhouba, že kovid je výmysl, že lidi neumírají, že je to vše spiknutí a tak podobně. Co ale řeknete, když vám doktor z nemocnice řekne, že během týdne zavřel do pytle celou rodinu, čtyři kusy. Jen jedna ženská přežila. Všichni neočkovaní. Co s tím?

Vašek

J. Vintr 22.1.2022 21:18

Zeptal bych se toho doktora, čím je "léčili".....

J. Hruška 23.1.2022 7:49

Co s tím, Vašku,? Jít do světa učit se latinu, hloupí honzo, učit se učit se, učit se.