1.12.2022 | Svátek má Iva


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Princ 21.11.2022 14:13

Evropa je geografický pojem, světadíl, osídlený různými národy. Proto nemohou existovat společné, jednotné, evropské hodnoty, a když, tak jedině v blouznění eurohujerů a globalistů. Ano, několik společných styčných bodů bychom našli, ale jinak je každý národ jasně vymezený a svébytný. Národy obývající Evropu nejen že mluví různými jazyky, ale patří do různých jazykových skupin, což považuji za velevýznamné, neboť jazyk a myšlení jsou dvě strany téže mince. Polopatický příklad : Čech myslí jinak než Španěl.

J. Roškota 21.11.2022 14:30

Jsem Čech a mluvím česky, anglicky, dorozumím se francouzsky a rusky. Měl jsem příležitost cestovat po mnoha zemích světa. Znám Američany kteří myslí naprosto stejně jako já. V Číně jsem se setkal s lidmi, kteří by zcela jistě mohli být mými přáteli. Dokonce jsem v Rusku potkal lidi ke kterým jsem měl hlubokou sympatii. Jsem si naprosto jist, že ve Španělsku je mnoho lidí ke kterým mám daleko blíže než k mnohým Čechům.

Na druhou stranu i zde na NP se dočtu příspěvky, kde nedokážu pochopit jak je mohl autor napsat. Nemáme spolu společného nic, než prostor, který jsme nuceni sdílet. Není to tak jak píšete.

J. Majzlík 21.11.2022 16:46

Fakt dobrej mátroš, když si namlouváte, že Amík myslí stejně jako Vy. I ten podmiňovací způsob .. kteří by zcela jistě mohli být .. napovídá, že si se svými představami o neutuchajícím přátelství mezi národy nejste zcela jist. Bylo by to bývalo bylo krásné, kdybychom dnes žili na planetě, na níž by se vyplnilo dávné přání poválečné mladé generace, vyjadřované textem písně "Z národů ač jsme různých, jedno přání teď v nás bude žít atd". I ten ostentativní dyštanc od nedefinované množiny občanů vlastního národa o něčem napovídá. Neboť jsou pocity, o nichž je lépe pomlčet.