1.12.2021 | Svátek má Iva


ČESKÁ TELEVIZE: Zloděj křičí chyťte zloděje

4.6.2010

Máme na světě drzost. Většinou víme, co to slovo znamená. Máme na světě také chucpe. Pro ty, kteří nevědí, zde je definice: když někdo zavraždí vlastní rodiče a od soudu žádá shovívavost, neboť je úplným sirotkem, to je chucpe.

A teď, když máme tyhle formality za sebou, obraťme se k nejnovějšímu příkladu nestydaté chucpe vedení České televize.

Toto je doslovný text zprávy Českého rozhlasu, jak mi dorazila e-mailem.

Redakce zpravodajství České televize (ČT) požádala ministra zahraničí Jana Kohouta, aby vznesl protest proti postupu izraelských jednotek vůči dvěma členům týmu televize. Redaktor Petr Zavadil a kameraman Jan Línek byli zadržení v pondělí při izraelském zásahu proti flotile s pomoci palestinskému pásmu Gáza. Na palubě lodi byli ještě další dva čeští novináři. Kohout je v zahraničí, podle mluvčího Filipa Kandy dopis zřejmě ještě nečetl. Kameraman ČT v českých médiích kritizoval, jakým způsobem Izraelci se zadrženými zacházeli. Členové štábu ČT se podle šéfredaktora redakce zpravodajství Michala Petrova stali terčem útoku izraelských bezpečnostních sil a bylo s nimi zacházeno nevybíravým způsobem. "S ohledem na podmínky zadržovací vazby lze mluvit i o týrání a vydírání," uvedl šéfredaktor v dopise ministrovi. "Žádám Vás tedy tímto, abyste tlumočil izraelské straně důrazný protest proti postupům, jež izraelské bezpečnostní síly použily vůči občanům ČR," uvádí ČT ve zprávě. Při zásahu izraelských vojenských komand proti flotile šesti zahraničních plavidel s humanitární pomoci pro Gázu přišlo o život nejméně devět propalestinskych aktivistů a další desítky byly zraněný. Armádní zásah je všeobecně kritizován. Izrael tvrdí, že konvoj byl provokaci s cílem narušit blokádu Gázy.

Konec citátu.

Česká televize je podnik, který vydržují čeští daňoví poplatníci. Česká televize svým chlebodárcům, českým daňovým poplatníkům, dluží vysvětlení, co vlastně dělali její dva zaměstnanci na palubě propalestinske lodi. Kdo je tam pozval? Na čí náklady tam byli? Věděla Česká televize (a potažmo její zaměstnanci) předem, oč vlastně jde? Je Česká televize (a potažmo její zaměstnanci) tak nevzdělaná, že neví, že Gázu ovládá vláda organizace Hamas, kterou dokonce i Evropská unie označila za teroristickou? Je Česká televize (a potažmo její zaměstnanci) tak nevzdělaná, že neví, že jde o území ve stavu válečném, kterýžto stav vznikl úsilím vlády organizace Hamas? A do třetice: je Česká televize (a potažmo její zaměstnanci) tak nevzdělaná, že neví, že ve válečných střetech se dá těžko hovořit o přísném dodržování lidských práv? A když už jsme u těch nezadatelných lidských práv, zdalipak Česká televize své zaměstnance před tím, než souhlasila s cestou, řádně pojistila? A když už jsme u toho pojišťování, zdalipak Česká televize řekla své pojišťovně, že ty dva pojišťuje pro cestu do válečného území?

Tohle jsou zcela základní otázky, které, zdá se, České televizi dosud nikdo nepoložil. Žiju sice za mořem slané vody, ale čas od času dostávám v Čechách zaplacený tu a tam nějaký honorář. Z těch honorářů se mi v České republice strhávají daně z příjmů.

Sice v Čechách nežiju, ba ani tu milou zemí nenavštěvuju, takže nevyužívám nesporných prebend, které by mi náležely v Čechách jako českému daňovému poplatníkovi, ale to je poměrně vedlejší. Hlavní je, že jsem tedy český daňový poplatník. Jako takový tedy tyto otázky kladu já.

Všimněte si laskavě, že se vůbec neobouvám do toho, že celá ta flotila byla bezostyšná provokace, že všechna volání, že ke střetnutí došlo v mezinárodních vodách jsou obrovská blbost, neboť ve stavu válečném kašlou všechny strany z velké výšky na pojem výsostných vod, že napadená loď byla lodi osobní, která měla na palubě kolem 750 cestujících a žádné zboží, které by jakkoliv pomohlo Gáze, že naopak měli mírumilovní cestující po ruce zboží, o němž věděli předem, že je využijí ke rvačkám, o nichž doufali, že k ním dojde, že Israel propouští legitimní pomoc Gáze a dává ji při dopravě přednost, že pravidla hry o pomoci jsou veřejně známá, a že zpravodajství České televize z toho neodrazilo vůbec nic. Jen bylo rozčilené, co si to zase ti Židáci dovolují, že brání svoji vlastní zemí.

Nemluvím ani o poměrně prolhaném závěru zprávy Českého rozhlasu: Při zásahu izraelských vojenských komand proti flotile šesti zahraničních plavidel s humanitární pomoci pro Gázu přišlo o život nejméně devět propalestinskych aktivistů a další desítky byly zraněny. Armádní zásah je všeobecně kritizován. Izrael tvrdí, že konvoj byl provokaci s cílem narušit blokádu Gázy.

Pakliže zpráva říká, že Israel tvrdí, měla by také říci, že propalestinšti aktivisté tvrdí, nikoliv citovat jejih tvrzení jako skutečnost, a skutečnost, jak ji vidí (a dokázal) Israel označit za tvrzení. Ale to bylo jen na okraj.

Páni zaměstnanci České televize mohou mluvit o ohromném štěstí, že vyvázli se zdravou kůži (a zákazem vstupu na několik příštích let).

Pan ministr zahraničí, který dostal onen drzý dopis vedení České televize, by se snad ani neměl obtěžovat s jeho čtením. Zajisté, jako slušný člověk by patrně měl odpovědět, že dopis dostal a že za něj děkuje. A pak by jej měl vyhodit. Stejně jako by čeští daňoví poplatníci měli vyhodit celé vedení České televize.

Do smetí.Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.