Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

JN

J61i39ř96í 52N67o34v42á18k

23. 5. 2024 13:49

Také jsem už důchodového věku. Jako člověk, který občas musel z profesních důvodů navštěvovat země bývalého sovětského svazu, a tak musím potvrdit, že TAM se někde ty hadry fakt praly. U nás jsem o tom nikdy od nikoho neslyšel. A ještě k tomu nedostatkovému zboží v oblasti potravin. Určité produkty se prodávaly dle jejich produkčních období a pak ty dlouhodobě skladovatelné. Jižní ovoce bylo na trh dodáváno opět většinou v produkčním období, a to především ze "spřátelených" zemí. Pouze na vánoce a na speciální příležitosti (například při sjezdech KSČ) se bolševik plácl přes kapsu. Ptám se, zda je na dodržování produkčního období něco špatně.

LN

:-) ŠPATNĚ položená otázka. ŠPATNĚ byl celý TOTALITNÍ KOMUNISTICKÝ REŽIM se zavedeným NEDOSTATKOVÝM PŘÍDĚLOVÝM SYSTÉMEM válečného typu veškerého spotřebního zboží i materiálů a součástek pro výrobní podniky.

Otázka sezónnosti nebyla vůbec podstatná. :-P

LB

Aniž bych chtěl poměry za tehdejší doby chválit a v Sovětském svazu jsem nikdy nebyl, konstatuji, že tenkrát nebyly banány a dnes zase nejsou některé léky tehdy běžně k dostání, např. Endiaron proti průjmu a Ventolin pro astmatiky.

LN

Proč se přerušila výroba českého Endiaronu si dohledejte. Místo něj mají lékárny Ercefuryl (nifuroxazidum), ten je ale jen na lékařský předpis.

Takže ZASE JEN PLÁCÁTE BLBOSTI. Porovnávat, které léky nebyly za komunistické totality s dnešním stavem, kdy je dostupná celá světová produkce, snad ani nemá smysl... :-P

LB

Vy jste Nováku neobyčejně tupý člověk. Mne nezajímá, proč se přerušila výroba českého Endiaronu, jestliže ho budu já nebo někdo z rodiny potřebovat. A když, nedej pánbůh, budu ten průjem mít, tak nebudu riskovat cestu k lékaři a vysedávání v čekárně kvůli receptu na Ercefuryl. Snad si dovedete představit proč. A celá světová produkce léků je mi lhostejná, když potřebuji právě Endiaron, který bylo možno vždy snadné koupit v každé lékárně. Vy jste takový novodobý soudruh, který za každou cenu obhajuje nepořádky vládnoucí strany (stran) a vlády. Připomínáte mi jednoho taky soudruha u nás v zaměstnání, který vstoupil do KSČ během "obrodného procesu" a jediný ve straně zůstal po "internacionální pomoci", protože ty ostatní, staré soudruhy u prověrek vyházeli. Ten se proslavil před vánočními svátky poté, co si někdo stěžoval, že na vánoce nebudou husy nebo kachny, tím, že vykřikoval: "Jděte do pr....., když nejsou husy a kachny, tak si na vánoce kupte kuře. Těch je v krámech dost".

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz