15.7.2020 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BUDĚJICE: Vzpoura přizpůsobivýchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 17.7.2013 2:15, přehled diskusí

Cikán, ne Róm, tady, na této lži to začíná,:
Autor: J. Sládeček Datum: 16.7.2013 22:01

pak následují další, jako že parazité, chtějí pracovat, atd., atd.,.....................

Cíl musí být ofenzívní.:
Autor: O. Kadlec Datum: 16.7.2013 21:31

Po sametový revoluci měl náš národ náročný cíl: vstoupit do NATO a do EU, aby, pokud možno, znesnadnil sám sobě cestu z nesvobody do nesvobody. Stalo se, podařilo se, a je dnes safra zřetelné, že bylo správné neváhat a neohlížet se.

Také dnes potřebujeme přestat přemýšlet obranářsky, a vidět cíl: společnost tolerantní jako Londýn nebo Toronto.

Co to znamená? Lidé kteří na to jdou přes tzv. otázky - sociální, nebo romskou, jakokdyby chytali draka za nohu. Ale my ho musíme chytit za chřtán a uškrtit. A ten chřtán jsou mínění, slova a skutky většinové společnosti, zejména mládeže.

Re: Cíl musí být ofenzívní.:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 16.7.2013 21:47

Človíčku, byl jste někdy v Londýně nebo v Torontě? V druhém případě doporučuju třeba Brampton, kde se před 30 lety docela příjemně bydlelo.

Re: Cíl musí být ofenzívní.:
Autor: O. Kadlec Datum: 17.7.2013 1:04

Človíčku, nebyl. Ale znám dost lidí kteří tam buď byli nebo žili. Ale zato jsem byl nedávno v Norimberku. Napsal jsem Londýn nebo Toronto skutečně zástupně, protože o soužití milionů lidí v těchto městech ví kdekdo - ať vy tvrdíte cokoli - zatímco Norimberk je sice za rohem, ale moc lidí ho nezná.

Re: Cíl musí být ofenzívní.:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 17.7.2013 2:15

V tom případě se skláním před vašimi informacemi. V Kanadě žiju od roku 1981 a na různých místech Velké Británie jsem žila dva roky, takže se se zkušenostmi, které máte od svých známých, nemůžu měřit. Už mlčím.

Je mi jedno, jestli pan Gál je Žid, Němec, Číňan nebo australský domorodec, ALE:
Autor: J. Chaloupka Datum: 16.7.2013 11:25

co mi není jedno, že pokrytecky mlčel, když se ukázalo, že částečně i jeho projekt první privátní tv je jen zástěrka pro normální bulvární televizi. Tato televize zkazila za první roky svého působení vkus našich diváků a byla jako droga, takže teď máme miliony novětelevizně závislých. To je i práce pana Gála, který za své mlčení ještě získal několik desítek milionů korun, které v dalších věcech rozfrcal. Opravdu odborník na svém místě. Ostatně právě jeho projekt nás v budoucnu stál 10 mld. Kč.  A přesto jsme ho v téhle zemi nechali naprosto klidně žít. Jsme totiž velmi tolerantní národ, a kdo tvrdí opak, lže.

Re: Je mi jedno, jestli pan Gál je Žid, Němec, Číňan nebo australský domorodec, ALE:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.7.2013 11:57

TV Nova nikomu vkus nezkazila,akorát ukázala v celé nahotě,že Češi nejsou ve své většině nějákým speciálně intelektualním národem,nýbrž že jsme stejní jako ostatní národy,které tyto privátní televize a jejich mnohdy opravdu pokleslé pořady měly již několik desetiletí.Pan Železný ovšem nikdy za své éry nedopustil,aby Nova dávala normalizační filmy a seriály jako Major Zemen a o obludnosti Okresu na severu nemluvě.Dnes je to zcela běžné.TV Nova nás nestála 10 miliard,to nás stála naše špatná legislativa a neschopnost politiků přijmout kvalifikované zákony.A to bohužel trvá dodnes.Pan Gál nic nerozfrcal,nedaleko Benešova zrekonstruoval do původní podoby statek z 16.stol jehož součástí je kromě konírny i v bývalé stodole citlivě zasazené filmové studio,které využívají filmaři z celého světa a konají se tam různá filmová sympozia apod.

Re: Je mi jedno, jestli pan Gál je Žid, Němec, Číňan nebo australský domorodec, ALE:
Autor: V. Kain Datum: 16.7.2013 13:34

To že lidé sledují ty televizní seriálové hověziny svědčí jenom o jednom a to je jejich inteligenční úroveň.Ty seriály se kterými se roztrhl pytel jsou jedna větší hovadina než druhá.a aby toho nebylo málo,tak nám Barandov dává majora Zemana a okres na severu.Tak to už je jenom pro slaboduché jedince.

Uplně stačí pověstná Četnická pátrací příručka:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2013 10:41

z r. 1927, kde se jednoznačně tvrdí "Cikán není definován rasou, ale způsobem života. Pokud bílý žije jako Cikán, pak je Cikán."

Na počátku 19 století žil několik měsíců mez Cikány Eugène-François Vidocq, původně trestanec, později zakladadatel moderní policie (http://cs.wikipedia.org/wiki/Eug%C3%A8ne-Fran%C3%A7ois_Vidocq)

Ten definoval Cikány jako etnikum, živící se trestnou činností, které tomuto přizpůsobilo i svou morálku. Např., pokud se někdo dopustil vraždy, jako pokání nesměl rok krást. Poté se s chutí pustil do dalčích lumpáren. 

Výborný článek!:
Autor: V. Venc Datum: 16.7.2013 10:07

Kdo chce pochopit, pochopí!

Včera byl v MF Dnes hezký rozhovor:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.7.2013 9:24

s panem Fedorem Gálem o této problematice.Jeho pohled jako Žida,který se narodil v Terezíně a prakticky celá jeho rodina byla vyvražděna , je zcela odlišný a musím říct velice lidský,než se projevuje v naší většinové společnosti.

MF DNES-tištěná verze 15.7. - " Zeptejte se někdy Roma: Jak se máš,kolik máš dětí ? "

Re: Včera byl v MF Dnes hezký rozhovor:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 16.7.2013 9:55

Pan Gál asi na sídlišti Máj nebydlí, že?

Když už je řeč o Židech, ti přišli do Evropy zhruba ve stejnou dobu jako Cikáni a Evropané se k nim chovali velice podobně: vyháněli je, zabíjeli je, nedovolili jim vlastnit půdu ani provozovat řemesla. Proč myslíte, že jedna z těchto skupin má nejvyšší počet Nobelových cen na osobu, kdežto ta druhá má největší procento negramotnosti?

Re: Včera byl v MF Dnes hezký rozhovor:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.7.2013 10:11

Pan Gál asi opravdu na sídlišti Máj nebydlí.Ale,jako Žid s nelehkým osudem má jistě silněji vyvinutý smysl pro projevy rasismu a xenofobie.Ale,možná by bylo dobré si ten článek přečíst ,než ho začnete kritizovat.A co se týče N.C. tak jistě existuje velká řada vysoce inteligentních Židů,ale z velké části to taky bývá politické rozhodnutí.Např.profesor Holý,který skonal před rokem by měl na tuto cenu nárok jak se shodují všichni odborníci.Ale,nedostal jí,proto významu těchto cen nepřikládám žádnou větší váhu.Je to jenom žebříček,který určují lidé a tím je taky manipulativní.

Re: Včera byl v MF Dnes hezký rozhovor:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 16.7.2013 10:17

Článek jsem četla. Ano, Židé mají tento smysl vysoce vyvinutý, až do té míry, kdy nerozlišují mezi předsudkem a zkušeností a nepřipouštějí, že by třeba k neoblíbenosti některé skupiny mohlo přispívat její chování.

Re: Včera byl v MF Dnes hezký rozhovor:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.7.2013 10:34

V tom máte pravdu.Ale,ono to někdy právě začíná tím,že se někomu nelíbí chování,zvyky atd. jiné skupiny obyvatel.Němci si taky stěžovali,že jim židovská strava smrdí v baráku o rituálním zabíjení zvířat nemluvě,to jsme diskutovali již jinde,že jsou příliš hluční "kravál jako v židovské škole" atd.Výsledek je bohužel dobře znám.

Re: Včera byl v MF Dnes hezký rozhovor:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 16.7.2013 10:55

Ale no tak, němečtí i čeští Židé už byli z velké většiny natolik asimilovaní, že ani košer nedrželi. V židovské škole neboli synagoze kravál při modlení bývá, ale ani to jim Němci nevyčítali. Židovské děti ovšem nekradly spolužákům svačiny a židovské gangy neterorizovaly své okolí.

Jsem poslední, kdo by zlehčoval šoa, ale srovnávat pronásledování Židů s naprosto pochopitelnou nechutí živit parazitickou skupinu lidí a nechat se od ní terorizovat je hodně za vlasy přitažené.

Problém je nechuť/neschopnost vlády řešit neudržitelnou situaci a frustrace slušných lidí, kteří se cítí ohroženi.

Ostatně tento problém existuje všude, kde Cikáni žijí, viz třeba zprávy z Francie

http://www.thelocal.fr/20130206/french-socialists-accelerate-roma-gypsy-evictions

Re: Včera byl v MF Dnes hezký rozhovor:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.7.2013 11:07

No, já jsem to o těch Židech a Němcích četl trochu jinak.Ale,nechme toho,já jsem jenom upozornil na pohled člověka,kterého si vážím.A každý ať si to přebere sám.

Židé byli různí. Jako jsou i dnes.:
Autor: V. Novák Datum: 16.7.2013 11:49

Byli asimilovaní Židé, někteří s ani za Židy moc nepovažovali - jako Karel Poláček. Spousta Židů bojovala v německé císařské armádě, mnozí jako důstojníci - ti se zase považovali za Němce, nedrželi tradice, neuměli jiddiš, natož hebrejštinu, snažili se nijak se nelišit od Němců. Byli socialističtí Židé jako Liebknecht a Luxemburgová nebo Kun - ti byli zase internacionalisti, ale už jmény a příjmeními se hlásili k většinové německé/maďarské společnosti. A byli přistěhovalci z Východu, z Haliče, ze štattlů, ti pejzatí, v kloboukcích a kaftanech, kteří se nejen lišili, ale chtěli se lišit a oddělovat a v předsudcích si nezadali s antisemity. Píše o nich Olbracht v povídce O smutných očích Hany Karadžičové.

Hitler prý původně znenáviděl tyhle - ale pak to nacisti vzali hákem, dokonce si na to koupili u Hollerithů mašiny, aby propátrali rodokmeny hluboko do minulosti a nevynechali nikoho s židovským pradědečkem.

Naprosto žvaníte:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2013 11:14

Židé tvořili v Německu uzavřenou, vzájemně se podporující BOHATOU kastu. Ovládali přes 40% majektu. Tím se automaticky stali objektem latentní nenávisti ale také pozdější snahy zmocnit se jejich majetku.

Věc o které se dnes vůbec nepíše a ani já o tom skoro nic nevím, byl příliv spousty židovských uprchlíků z východní Evropy do Německa po WW1. O tom se dnes NIKDE nepíše, já jsem to našel v tisku z období mezi válkami. To by tak nejvíc odpovídalo Vašim představám. S těmito uprchlíky nepřímo souvisí i smutně proslulá Křišťálová noc. Němci vypověděli asi 2000 polských Židů do Polska, ale Poláci je nechtěli přijmout a tak ti Židé zůstali několik měsíců v zemi nikoho. Mladý Žid Herschel Grynszpan, jehož příbuzné to postihlo ze msty zavraždil sekrétáře německého velvyslanectví v Paříži Ernsta von Ratha, což byla záminka k rozpoutání pogromu. 

To by nebylo nejhorší, Židé se ale také velmi aktivně pustili do snahy nastolit v Německu komunismus (Bavorská republika rad). Mezi těmi, kteří v té době stáli na druhé straně byl i jistý poddůstojník politického oddělení Reichswehru, německý šovinista jménem Adolf Hitler. Britský historik John Robers v tom vidí jeden z pramenů Hitlerova antisemitismu.

Pak bylo možné v době katastrofální ekonomické krize tento latentní odpor proměnit v oficiální politiku.

Tím to nechci obhajovat, je ale třeba přivést věci na pravou míru.

Re: Naprosto žvaníte:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 16.7.2013 11:27

Ale jo, haličští Židé jsou celkem známá věc, to byl veliký průšvih i v Čechách, kde usedlí asimilovaní Židé, kteří se od křesťanů lišili jenom tím, že chodili do jiného kostela, najednou byli postaveni před nutnost postarat se o početné rodiny pejzatých nepříliš vonících souvěrců v kožešinových kloboucích. Styděli se za ně, ale pomohli. Jenom těm usedlým neprospělo, že najednou byli házeni do jednoho pytle s těmi uprchlíky.

Samozřejmě, že Nobelova cena je do určité míry:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2013 11:28

manipulativní, třeba i co národnosti vědců, kterým je udělována, občané významných států ji dostávají častěji. U Nobelových cen za fyziku, chemii a medicínu ale nenajdete mezi jejími nositeli nikoho, kdo by si ji nezasloužil. U cen za fyziku bývá zpochybňován vynálezce automatických regulátorů používaných v plynových akumulátorech pro osvětlení majáků a bójek Dalén, jehož vynález sice zachránil mnoho životů, ale nejedná se o zásadní objev. Je samozřejmě mnoho těch, o kterých se píše, že by tuto cenu zasloužili, ale nedostali ji. Cena za literaturu je do jisté míry politikum.

Samozřejmě, Nobelova cena míru je naprostá fraška a ze své podstaty těžko může být něci jiného.

Myslíte toho Fedora Gála, který se napakoval při:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2013 10:45

privatizaci prvního kanálu ČTV a založení TV Nova. Patřil k otcům zakladatelům tohoto tunelu, který později skončil pověstnou arbitráží. Tam je prvopočátek, ne u sporu Lauder-Železný!

Re: Myslíte toho Fedora Gála, který se napakoval při:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.7.2013 11:00

Ano,myslím jeho.Akorát si nemyslím,že by udělal nějáký tunel.Ve své době založili velmi úspěšnou privátní TV.Arbritráž mezi panem Lauderem a Železným je již z jiného soudku a tam F.Gál nevystupoval,neb svůj podíl předtím již prodal.Úspěch se holt v čechách neodpouští a velké peníze už vůbec ne.

Vy to snad nepamatujete???:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2013 11:53

Tady šlo o to, že byla zvolena "česká cesta," a ta znamenala, že ji vítěz, kterým MUSEL být český subjekt dostal TV kanál ZADARMO. Jednalo se o NEJZABĚHLEJŠÍ TV kanál ČT 1, který mnozí diváci měli nastaven jeko default (některé tehdejší typy televizí tak fungovaly, vždy se po zapnutí přešlo na default kanál). Velice dobře si pamatuji jak Václav Klaus nad tou "privatizací zadarmo" v televizi kroutil hlavou (doslova). Existovaly finančně silné domácí skupiny, které měly o TV kanál zájem, např. PPF. Parta Železný, Gál, Venclík a další ovšem uzavřela pochybnou smlouvu s Lauderem, což byl, vzhledem k podmínkám privatizace, už tehdy PODVOD. Celá ta arbitráž, kterou ČR "zásluhou " politiků Pravdy a lásky, kteří chtěli zlikvidovat kontrole se vymknuvšího Železného prohrála, je jen důsledkem této podivné privatizace.

Kolikpak z těch, kteří skandovali "cikáni do práce":
Autor: V. Novák Datum: 16.7.2013 9:16

je taky nezaměstnaných? A kolikpak je frustrovaných z toho, že se o práci třesou jako drahej pes v zimě?

Totéž bylo na severu v Broumově a okolí.

Re: Kolikpak z těch, kteří skandovali "cikáni do práce":
Autor: V. Heidlerová Datum: 16.7.2013 9:22

Cigáni už nejméně ve 3. generaci nepracují, někteří nechodí do škol, neučí se řemeslům, ani těm tradičním cigánským, kromě krádeží a prostituce.. Většinová společnost se začne bránit a bude zle, např. domobrany.

Re: Kolikpak z těch, kteří skandovali "cikáni do práce":
Autor: M. Urban Datum: 16.7.2013 9:57

Nezaměstnaný nemusí nutně znamenat nepřizpůsobivý. Moje svoboda končí tam, kde omezuji právo ostatních lidí. Nemohu přece dělat co mi napadne a myslet si, trhněte si nohou. Když jsem jakkoliv omezován na svých zákoných právech, tak se tomu i přes odpor různých rádoby objektivních organizací, musím postavit čelem.

Re: Jenže jsou zde rozdíly. Židé byli diskriminováni, nemohli jak někdo psal přede mnou vlastnit půdu,:
Autor: H. Lukešová Datum: 16.7.2013 11:18

nemohli vykonávat řemesla, nemohli žít mimo oblast ghet, museli nosit veřejné označení, no a tu tam (bohužel často) byli vražděni při pogromech a přesto nejsou parazité, snaží se studovat, pracovat a na mnohých ani nepoznáte, že jsou Židé. Ale Romové, ti jsou tady stejně dlouho jako Židé, tak strašně moc pronásledováni nebyli a přesto jsou z nich parazité, nepracují, děti do škol neposílají, vyvalují se, chlastají první ligu...

Ani jedním písmenem jsem se zde nezmínil o Židech.:
Autor: V. Novák Datum: 16.7.2013 11:57

Psal jsem o lidech z většinové populace, kteří si svým pokřikem možná vybíjeli frustraci z toho, že sami se bojí o práci nebo jsou na podpoře - a přitom ječí "Cikáni do práce!".

Kdyby to stát zaručil, řvali by zase, že jsou diskriminovaní, protože pro cikány práce je, pro ně ne.

Naštěstí se ukázalo, že maglajs dělají jenom aktivní rasisté a fašisté, a nikdo se k nim (zatím?) nepřipojuje.

Re: Jistěže je dobře, že se slušní lidé k náckům nepřidávají.:
Autor: H. Lukešová Datum: 16.7.2013 12:37

Já bych se k nim také nikdy nepřidala. Leč je smutným faktem, že romská problematika je bolestná a těžko moc těžko se dá řešit.