22.10.2020 | Svátek má Sabina


BRNO: Jak spolehlivě zabít chodce

17.4.2007

Brněnští radní se s žádným chodcem nemalují. Když přijde o život, žádná škoda, chodců je dost. A radní neponechávají nic náhodě, systém je dokonale propracován.

Chcete si zabít svého chodce? Vyberte si prakticky libovolnou křižovatku v Brně (pochopitelně v roli řidiče). Doporučuji například křižovatky Lidická – Pionýrská (pro přespolní: ano, máme v Brně Pionýrskou ulici. Dříve na počest mladých budovatelů, dnes jako památku na kryté vozy dunící Kansasem), ústí Křížové do Mendlova náměstí a další a další.

Návod pro provedení pokusu: Stůjte jako první na červenou a čekejte na odbočení doprava. Jakmile naskočí zelená (stačí i zelená šipka pro odbočování vpravo), opatrně se rozjeďte a bedlivě pozorujte chodce a světelné panáčky, jimiž se chodci po vaší pravé ruce řídí. Vy se pomalu rozjíždějte – chodci stojí, stále mají červenou. Víte sice, že jim máte dát přednost, ale oni nejdou a ukázněně čekají na zelenou.

A teď to přijde. V okamžiku, kdy přijíždíte k přechodu (zebře), chodcům naskočí zelená jako přímá poukázka do krematoria. V ten okamžik měkké povahy za volantem dupnou na brzdu a strhnou řízení zpět do přímého směru. Konec pokusu.

Komentář k pokusu: Pochopte, radní nemohou pustit chodce dřív. To byste jim totiž jako řidiči klidně dali přednost a oni by bezpečně přešli. To by byla chyba. Řidiče je nutno utvrdit v tom, že může jet a chodci čekají na svoji zelenou. Aby se dosáhlo žádoucího účinku, vkročit pod auto musí v pravou chvíli, tj. takových 8 – 12 vteřin poté, co vozidlům naskočila zelená. Zvláště pikantní je, když na zelenou čeká mladá maminka a nejdříve do přechodu strčí kočárek s miminkem.

Kromě dalších turisticky zajímavých míst v městě Brně tedy nabízejí brněnští radní i takové povyražení. Kdyby se náhodou někteří z nich nechtěli hlásit k autorství tohoto systému a svalovali odpovědnost třeba na zastupitele z jiných politických stran, nevěřte jim. Zde panuje shoda napříč politickým spektrem už mnoho let.Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.