25.6.2022 | Svátek má Ivan


BRNO: Jak spolehlivě zabít chodce

17.4.2007

Brněnští radní se s žádným chodcem nemalují. Když přijde o život, žádná škoda, chodců je dost. A radní neponechávají nic náhodě, systém je dokonale propracován.

Chcete si zabít svého chodce? Vyberte si prakticky libovolnou křižovatku v Brně (pochopitelně v roli řidiče). Doporučuji například křižovatky Lidická – Pionýrská (pro přespolní: ano, máme v Brně Pionýrskou ulici. Dříve na počest mladých budovatelů, dnes jako památku na kryté vozy dunící Kansasem), ústí Křížové do Mendlova náměstí a další a další.

Návod pro provedení pokusu: Stůjte jako první na červenou a čekejte na odbočení doprava. Jakmile naskočí zelená (stačí i zelená šipka pro odbočování vpravo), opatrně se rozjeďte a bedlivě pozorujte chodce a světelné panáčky, jimiž se chodci po vaší pravé ruce řídí. Vy se pomalu rozjíždějte – chodci stojí, stále mají červenou. Víte sice, že jim máte dát přednost, ale oni nejdou a ukázněně čekají na zelenou.

A teď to přijde. V okamžiku, kdy přijíždíte k přechodu (zebře), chodcům naskočí zelená jako přímá poukázka do krematoria. V ten okamžik měkké povahy za volantem dupnou na brzdu a strhnou řízení zpět do přímého směru. Konec pokusu.

Komentář k pokusu: Pochopte, radní nemohou pustit chodce dřív. To byste jim totiž jako řidiči klidně dali přednost a oni by bezpečně přešli. To by byla chyba. Řidiče je nutno utvrdit v tom, že může jet a chodci čekají na svoji zelenou. Aby se dosáhlo žádoucího účinku, vkročit pod auto musí v pravou chvíli, tj. takových 8 – 12 vteřin poté, co vozidlům naskočila zelená. Zvláště pikantní je, když na zelenou čeká mladá maminka a nejdříve do přechodu strčí kočárek s miminkem.

Kromě dalších turisticky zajímavých míst v městě Brně tedy nabízejí brněnští radní i takové povyražení. Kdyby se náhodou někteří z nich nechtěli hlásit k autorství tohoto systému a svalovali odpovědnost třeba na zastupitele z jiných politických stran, nevěřte jim. Zde panuje shoda napříč politickým spektrem už mnoho let.Recenze 100% přírodního Bi-Oilu: Stojí za to si ho pořídit?
Recenze 100% přírodního Bi-Oilu: Stojí za to si ho pořídit?

6 redaktorek, žen různého věku, s rozdílnými zkušenostmi i pokožkou, otestovalo Bi-Oil Pečující olej (Přírodní). Každou z nich trápí něco jiného –...