Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

JJ

J48u85r41a 89J37u91r62a28x

25. 6. 2024 14:29

Ale teze v článku uvedené jsou v EU hereze!

A progresivci a woke a zelení budou heretiky upalovat napřed symbolicky a až zesílí i prakticky. Ovšem vlivem zelených i ekologicky, bez přístupu kyslíku, aby nevznikal zločinný skleníkový oxid.

VN

Přesný popis opaku systému, násilím prosazovaného hrobařem hospodářství Evropy - Evropskou Unií.

PH

P39e82t59r 96H92á27k

25. 6. 2024 10:29

K Británii: Británie byla jistě v době impéria mocnou zemí, ale životní úroveň Britů za průmyslové revoluce byla dost mizerná. Británie byla dílnou světa mj. díky nízkým nákladům, britští dělníci představovali levnou pracovní sílu. Obchodníci na tom byli samozřejmě lépe. Pomohlo jim i to, že za "Války růží" se anglická rodová šlechta navzájem téměř vybila - "prosté lidi ušetřete, ale zabijte každého pána s erbem, který se vám dostane do rukou".

Před průmyslovou revolucí ovšem přišel počátek využití uhlí, vynucený energetickou krizí. Lesy v Británii nebyly (dodnes nejsou), lidé ve městech umírali na podchlazení, dřevo na topení bylo velmi drahé. Hořlavý černý kámen z Yorkshiru zabránil katastrofě.

ZL

Mám za naprosto nutné doplnit: ne že tam ty lesy "nebyly", ony byly už tehdy spotřebovány. Neboli představa, že biomasa bude dnes, kdy je mnohokrát větší spotřeba energie, nějak zásadně významným zdrojem energie, je naprosto lichá. Ne že by to někde na samotě v Brdech nebyla dobrá alternativa.

Foto

I41v21o 33P56a73t86t21a

25. 6. 2024 10:29

Zisk je dobrá věc, pokud zisk zastropujeme v komerční sféře. Stejně tak je potřeba údajné ekonomy, v praxi pouhé firemní účetní, jejichž myšlení je omezeno na tvorbu zisku, zastropovat v komerci. Proč? Protože ekonomové ve státní správě jdou dále bezhlavě za ziskem. Ekonomové nechápou, že stát je opakem komerce. Tzn., že úspěch politiků a tím i státu závisí na smysluplném utrácení našich daní. Příklad? Předvedl nám to názorně v roce 1992 tehdejší ministr financí a následně premiér V. Klaus. Klaus rozprodal, co se dalo i nedalo a následně šel za ziskem do našich rodin s dětmi! Na základě nových daňových a sociálních zákonů Klaus okradl pracující rodiče o peníze na výchovu dětí! Peníze, které si rodiče sami vydělali! Klaus drakonickým zdaněním mezd rodičů způsobil strmý pád porodnosti a pasoval se tím na sociálního inženýra. V roce 1995 klesla plodnost žen pod 1,3 dítěte a začali jsme hromadně vymírat. Více v kapitole Holokaust včera a dnes v knize Ekonomům to myslí černobíle. Jak vlády zneužívají naše daně k likvidaci porodnosti v rodinách pracující populace, se dočtete v kapitole Sociálně ekonomický audit státního rozpočtu 2018 ve výše zmíněné knize. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně v Praze, knihovnách ČNB, MF ČR, VŠE v Praze a dalších.

ZL

Pletete dohromady komerční zisk a daně.

Daně budiž co nejnižší, dokonce i za tu cenu, že stát nebude kolem sebe rozhazovat dávky a dotace lopatou, ale nechá jednoho každého člověka, aby se svými penězi naložil jak umí.

PH

P64e93t10r 72H39á35k

25. 6. 2024 10:17

K té Číně: nevím, jak předtím, ale za dynastie Ming už obchodníci (ti zámožní) si opravdu nemohli stěžovat.

Co mám zprávy třeba od Vietnamců, prestižní profese ve Vietnamu jsou lékař a učitel, ale o nedostatku zájmu být obchodníkem se opravdu nedá mluvit.

Málo respektu mají v JV Asii hlavně rolníci.

VP

V38a48ň74u92r20a 43P91e96t87r

25. 6. 2024 14:16

Za dynastie Ming vládli v Číně salónní intelektuálové, kteří si nepřáli žádný pokrok. Základní kvalifikací úředníka bylo memorování starých textů. Obchodníci byli potlačovaní dokonce i po vyhlášení republiky r. 1912.

Foto

. Kapitalismus existuje od samotného začátku lidských dějin. Není to nic jiného než trh. Směna zboží. Je založen na samotném jádru lidské přirozenosti. Lidé se vždy chovají podle pravidel trhu, kapitalistické racionality. Výhodně koupit, výhodně prodat. Výhodně vyrábět, zvyšovat produktivitu práce a být lepší, levnější než konkurence. Trh je to, co žene lidstvo dopředu.

RL

Problém je ovšem s jedinci věřícími obchodníkům s deštěm. ;-O

RL

Pro kovaného bolševika jako ty, soudruhu, určitě. Podle toho vás taky každý pozná, vy bolševická hovada! ;-€

VM

Že by ?

A komu i jak veliký - kým je povolen, no !

Foto

ČEZ - dividenda 52 Kč/akcie. Jestli akcie stojí 1000 Kč pak její vlastnictví vykazuje zisk 5,2%. To lze pavažovat za střed, kolem kterého by rozptyl nahoru asi neměl dosahovat víc než dlších 5%, dohromady 10 % za hranici maximálního zisku.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz