Sobota 6. června 2026, svátek má Norbert
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

BLACKOUTY: Je dobré mít doma pár kilo rýže

Dodatečné úvahy post-blackoutové

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

FP

Ano. Nic se nemá přehánět, ale je dobré, být přiměřeně připraven.

A ještě bych k výčtu p. Kechlibara dodal:

Trust in God and keep your powder dry

1 0
možnosti
VK

Pokud nebudete den nic jíst jenom vám to prospěje.

2 0
možnosti
JJ

J16u50r97a 79J86u72r21a21x

9. 5. 2025 18:12

Jak komu. A nesmí těch dnů být moc.

3 0
možnosti
JJ

J90u38r91a 48J16u72r35a18x

9. 5. 2025 13:57

Viz Marc Elsberg - Blackout: Zítra bude pozdě

Mám to jako elektronickou knihu v epub i mobi.

0 0
možnosti
Foto

Takže po několika dnech blackoutu nečitelné.

0 0
možnosti
PH

P36e58t70r 24H59á89k

9. 5. 2025 13:37

"Možná by stálo za to využít lekcí této katastrofy a zakotvit nějaké to ústavní právo na hotovost."

To jako že se má naslouchat dezolátům?

1 0
možnosti
Foto

Čp to je ústavní právo na hotovost?

Já mívám hotovost i bez ústavního prava.

1 0
možnosti

Z čeho budu žít pokud to potrvá týden je poměrně lichá obava. Za tři dny buď bude v lepším případě stanné právo a nějaké příděly nejspíš organizované armádou, v horším případě se bude rovnou rabovat....

4 0
možnosti
JG
PP

P21e48t91r 64P44a89v18e32l

9. 5. 2025 9:26

Když jsem byl malý (cca 10 let), tak moje babička měla na podestě schodiště u půdy v jejich domě takovou starou dřevěnou skříň s modrým nátěrem. A v té skříni měla rýži, cukr, sůl, hrách, kolínka a mouku v několika baleních. Možná i nějaké jiné potraviny, to už si nepamatuji. Bála se nové války. A proč to vím, protože čas od času podle seznamu některé potraviny měnila podle jejich životnosti, hlavně mouku. A tu výměnu jsem párkrát zažil. Po okupaci SSSR v roce 68 tohle zásobování zrušila.

3 0
možnosti
PD

Dnes paradoxně podobně funguje nakupování v akcích. Koupí se, když je levně a doma tak jsou zásoby.

2 1
možnosti
JH

"ve kterých Evropa zaostává (ostatně stejně jako Rusko)"

Rusko až k Uralu není část Evropy?

4 0
možnosti
PD

Geograficky je, mentálně není. Z ruského vlastního rozhodnutí nebýt. Naopak Ukrajina se snaží být (proto je Ruskem bita).

3 5
možnosti
MK

Jistá předsedkyně německé Strany zelených (jméno už si nepamatuju a jsem líný ho hledat) prohlásila, že se blackoutů nebojí; vždyť na počítači může pracovat i při svíčce!

10 0
možnosti
Foto

I na televizi se dá dívat při svíčce.

7 0
možnosti
JR

Pár kilo rýže je k ničemu, pokud blackout potrvá dlouho. Hlavní je mít zabežpečený byt, dům a to nejlépe zbraní.

Rabování je součástí každého problému. V TV vidíme rabování ještě ne hladových lidí, kteří kradou televize, oblečení a spotřební zboží. To není z hladu. Až ten dav bude mít hlad, přijdou na řadu zbraně. Budou se chránit domácí zvířata, úroda na polích a zahrádkách. Bude se chránit vše, lidé, voda,vše co se nechá jíst a čím se nechá topit.

Podobný scénář, jako v knize Den Trifidů.

10 0
možnosti
Foto

Otázka: Jaký je rozdíl mezi civilizací a džunglí? Odpověď: Tři dny bez elektřiny.

To platí v civilizované Evropě. V některých městech USA to platí pouze do setmění.

Ovšem v dnešní době vzhledem ke struktuře obyvatel v některých městech Evropy to začíná vypadat, jako kdyby tam elektřina nikdy nebyla. Jenom odjakživa buď džungle, někde jen suchý písek a někde jen horské kamení.

9 0
možnosti
Foto

P86a63v39e38l 78R59a38d85a

9. 5. 2025 7:49

S prvými "třemi prvky" autorova apelu souhlasím. Vždyt tato mají domovy běžně vybavené i velmi bohatí Američané na Floridě či v aleji tornád.

V prvku 4 však autor dost nedomyšleně apeluje :

..."Evropě schází k vybudování dostatečně kapacitní satelitní sítě (= desetitisíce satelitů! A ne, pouhé desítky opravdu nestačí)" ...

Nedomyšleně proto, že rostoucí hustota satelitů se paradoxně stále zřetelněji stává potenciálním zdrojem jakéhosi dokonce celosvětového BLACKOUTU a to až na dlouhá staletí v důsledku naplnění vzniku Kesslerova syndromu:

https://www.stoplusjednicka.cz/co-popisuje-tzv-kes...

0 6
možnosti
JG

jj,

rado,

již ty bludy nepište

ale pište o tom ,kdo vás platí. "

děkuji.

1 1
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz