Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
F97r95a13n25t49a 50P52a50v63e60l73k87a
Ano. Nic se nemá přehánět, ale je dobré, být přiměřeně připraven.
A ještě bych k výčtu p. Kechlibara dodal:
Trust in God and keep your powder dry
V20l96a33d17a51n 28K65u35č92e48r
Pokud nebudete den nic jíst jenom vám to prospěje.
J90u38r91a 48J16u72r35a18x
Viz Marc Elsberg - Blackout: Zítra bude pozdě
Mám to jako elektronickou knihu v epub i mobi.
S80t11a71n92i86s59l52a28v 33J37e70l79e54n
Takže po několika dnech blackoutu nečitelné.
P36e58t70r 24H59á89k
"Možná by stálo za to využít lekcí této katastrofy a zakotvit nějaké to ústavní právo na hotovost."
To jako že se má naslouchat dezolátům?
M61i26r69o62s78l38a51v 68Š44e94j71n90a
Čp to je ústavní právo na hotovost?
Já mívám hotovost i bez ústavního prava.
Z59d80e42n46ě63k 63Š10i60n55d96e79l55á58ř
Z čeho budu žít pokud to potrvá týden je poměrně lichá obava. Za tři dny buď bude v lepším případě stanné právo a nějaké příděly nejspíš organizované armádou, v horším případě se bude rovnou rabovat....
P21e48t91r 64P44a89v18e32l
Když jsem byl malý (cca 10 let), tak moje babička měla na podestě schodiště u půdy v jejich domě takovou starou dřevěnou skříň s modrým nátěrem. A v té skříni měla rýži, cukr, sůl, hrách, kolínka a mouku v několika baleních. Možná i nějaké jiné potraviny, to už si nepamatuji. Bála se nové války. A proč to vím, protože čas od času podle seznamu některé potraviny měnila podle jejich životnosti, hlavně mouku. A tu výměnu jsem párkrát zažil. Po okupaci SSSR v roce 68 tohle zásobování zrušila.
P61r46o21k97o21p 88D93i17v24i97š
Dnes paradoxně podobně funguje nakupování v akcích. Koupí se, když je levně a doma tak jsou zásoby.
J43a63r45o23s13l77a95v 84H14e63j73n47a
"ve kterých Evropa zaostává (ostatně stejně jako Rusko)"
Rusko až k Uralu není část Evropy?
P44r76o17k51o34p 25D71i44v25i65š
Geograficky je, mentálně není. Z ruského vlastního rozhodnutí nebýt. Naopak Ukrajina se snaží být (proto je Ruskem bita).
M88a57r93t22i89n 42K54o74u84t24n19ý
Jistá předsedkyně německé Strany zelených (jméno už si nepamatuju a jsem líný ho hledat) prohlásila, že se blackoutů nebojí; vždyť na počítači může pracovat i při svíčce!
J85i53ř58í 24R12e44j90z69e64k
Pár kilo rýže je k ničemu, pokud blackout potrvá dlouho. Hlavní je mít zabežpečený byt, dům a to nejlépe zbraní.
Rabování je součástí každého problému. V TV vidíme rabování ještě ne hladových lidí, kteří kradou televize, oblečení a spotřební zboží. To není z hladu. Až ten dav bude mít hlad, přijdou na řadu zbraně. Budou se chránit domácí zvířata, úroda na polích a zahrádkách. Bude se chránit vše, lidé, voda,vše co se nechá jíst a čím se nechá topit.
Podobný scénář, jako v knize Den Trifidů.
P77e44t78r 81D77v74o87ř29á90k
Otázka: Jaký je rozdíl mezi civilizací a džunglí? Odpověď: Tři dny bez elektřiny.
To platí v civilizované Evropě. V některých městech USA to platí pouze do setmění.
Ovšem v dnešní době vzhledem ke struktuře obyvatel v některých městech Evropy to začíná vypadat, jako kdyby tam elektřina nikdy nebyla. Jenom odjakživa buď džungle, někde jen suchý písek a někde jen horské kamení.
P86a63v39e38l 78R59a38d85a
S prvými "třemi prvky" autorova apelu souhlasím. Vždyt tato mají domovy běžně vybavené i velmi bohatí Američané na Floridě či v aleji tornád.
V prvku 4 však autor dost nedomyšleně apeluje :
..."Evropě schází k vybudování dostatečně kapacitní satelitní sítě (= desetitisíce satelitů! A ne, pouhé desítky opravdu nestačí)" ...
Nedomyšleně proto, že rostoucí hustota satelitů se paradoxně stále zřetelněji stává potenciálním zdrojem jakéhosi dokonce celosvětového BLACKOUTU a to až na dlouhá staletí v důsledku naplnění vzniku Kesslerova syndromu:
J36i97r95i 36G80o56t75t65l79i44e98b
jj,
rado,
již ty bludy nepište
ale pište o tom ,kdo vás platí. "
děkuji.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz