Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BIG BEN: USA vyzbrojují Rusko

Jestli jsem tomu správně rozuměl, tak dezinformace je záměrná lež vyslovená s vědomím, že je to lež a se záměrem někoho oblbnout na svou stranu. Misinformace je nepravda nebo nepřesnost vyslovená bez oněch lživých záměrů a třeba i v dobré víře v její pravdivost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Tak jsem měl pravdu, když jsem hned na začátku napsal, že autor svým textem vydatně krmí ;-O Putinovu pátou kolonu... Gratuluji! :-P

0 0
možnosti
VP

Bruselská kolona je imunní ? Proti zprávám všeho druhu soudruhu ?EU[>-][UA]V

0 0
možnosti
JK

Nějako se nám ty kategorie dezinformací rozšiřují. S napětím očekávám, při jakém počtu se to zastaví. A zda to překoná aktuální počet pohlaví.

To se pak pokrok opět posune kupředu a na vysokých se školách zavedou nové studijní obory pro dezinformace, mis-informace, bi-dezinformace, cis-informace, andro-dezinformace, trans-dezinformace, inter-dezinformace atd...:-)

Já si ty názvy snad dám i patentovat... :-)

0 0
možnosti
Foto

;-D

No jo, jestli se to ujme stejně jako "udržitelnost", "zelenost", "mikroagrese", či zmíněných 150 pohlaví, tak si k Vám Babiš bude ještě chodit půjčovat.

0 0
možnosti
LN

Tohle jsem našel jen tak namátkou s pomocí Google, je to článek (říjen 2021) o zbraních, které armáda USA zanechala při svém odchodu z Afghánistánu, protože převoz zpátky do USA jim nejspíš nestál za vysoké náklady s tím spojené: :-P

Je libo útočnou pušku či kulomet? Afghánci nabízejí arzenál „Made in the USA“

8. října 2021

... Vláda Spojených států toto vybavení původně poskytla afghánským bezpečnostním silám v rámci amerického výcvikového a asistenčního programu, jenž během dvou desetiletí války stál americké daňové poplatníky více než 83 miliard dolarů (1,8 bilionu korun). ...

... Afghánská armáda dostala od USA během let množství zbraní a vozidel, včetně útočných pušek M4, lehkých letadel A-29, raket, munice do pušek i kulometů či vozidla Humvee. V posledních dvou letech činila částka vynaložená na afghánskou armádu 2,6 miliardy dolarů (57 miliard korun). ...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/afghanistan-hnuti-taliban-afghanska-armada-policie-zbrane-pusky-pistole-prodej-obchodnici-se-zbranem.A211006_122700_zahranicni_dtt

Takže autorovy bláboly o vyzbrojování Ruska americkými zbraněmi za 90 mld USD jsou ZJEVNÝ NESMYSL. Rv ;-D

0 0
možnosti
LN

Na tohle jsem zapomněl: :-)

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

0 0
možnosti
JJ

J49u45r70a 96J31u62r96a47x

4. 2. 2023 13:24

Jojo, platí-li, že "dezinformace je záměrná lež vyslovená s vědomím, že je to lež a se záměrem někoho oblbnout na svou stranu", jak psáno v článku, pak lze jako dezinformace označit (a tudíž i tvrdě potírat) veškeré volební kampaně, o volebních programech nemluvě.

Protože volební kampaň i program neobsahující dezinformace, nýbrž pravdu a nic než pravdu spolehlivě prohraje jakékoliv volby, pročež o ní žádný politický subjekt nikdy vážně ani neuvažuje.

0 0
možnosti
PV

Chci mír - je strašení

Jsme ve válce - je metafora

Rusko je nutno zničit - je mírová iniciativa

...

Ještě se synku musíme hodně učit ...

0 0
možnosti

J38a47n 27Č78e82r59n53ý

4. 2. 2023 12:28

Zelenskyj a jeho parta do nahrabali dost,tak ostatní šikanuje. To je vše.

0 0
možnosti
VC

Jistě, Zelensky mohl utéct před Rusy jak mu USA nabízeli, ale radši zůstal na Ukrajině, aby mohl víc krást, že?

Aneb Ukrajina byla jistě jednou z nejzkorumpovanějších zemí (a to se jen tak nezmění), ale na rozdíl od Ruska se to alespoň pokoušeli změnit. Nakonec, korupci přiznali a dotyční budou postiženi.

Jinak ale, Kuras to napsal dostatečně srozumitelně, nemusíš to převádět do "bolševickoruštiny".

0 0
možnosti
DL

Mozna bych trochu pozmenila oznaceni, co je nejdulezitejsi, co nejabsurdnejsi a co je komedie. Mne osobne prijde jako komedie to, ze se Taliban chysta vymenit darovane zbrane od Bidena za uznani Talibanu za legitimni vladu! To by bylo opravdu k popukani! Skutecny uspech americke zahranicni politiky!

Odhaleni opetovneho "omylu" ve scitani volebnich listku v Americe naopak za moc humorne nepovazuji. Prijde mi to jako jedna z nejdulezitejsich zprav. Uz proto, ze za Donalda Trumpa by k valce na Ukrajine zrejme vubec nedoslo! Chystaji se nejake zmeny, nebo si Republikani nechaji v budoucnu uz volby vzdycky "ukrast"?

https://kurier.at/politik/ausland/trump-ich-wuerde-krieg-in-24-stunden-beenden/402307775

0 0
možnosti
PK

Laurenčíková nebo jak se jmenujete, čtu pozorně Vaše texty a začínám věřit, že carskou rodinu vystřílel Kalousek pod vedením válečných štváčů z Wall Streetu, i když ještě nežil

Možná, že podobné podezření má i Bašta, ale Vy jste si jistá.

0 0
možnosti
LN

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

0 0
možnosti
PV

a za takovou odfláknutou trollí práci tě lulínku platí ?

to už musí být ti cenzoři fakt zoufalí, že zaměstnávají takové osoby s mentálním postižením (vulgárně retardové jedince)...

Na druhé straně je to ovšem chvályhodné, že se najde zaměstnavatel, ochotný takovýmto lidem pomáhat.

Lidé s mentálním postižením totiž čelí mnoha výzvám a překážkám. Je důležité podporovat a integrovat tyto osoby do naší společnosti a zajistit jim přístup k potřebné péči a službám.

0 0
možnosti
KK

Dezinformace je informace, která se nelíbí vládnoucí vrchnosti.

0 0
možnosti
KK

Problém je v tom, že vládnoucí vrchnost se nelíbí většině národa.

0 0
možnosti
KK

No, Rusové už obdrželi několik raketometů HIMMARS i s municí od ukrajinských oficírů za asi desetinu ceny. Už teď se těší na německé Leopardy 2, a US Abramsy. Všechna ukáčka chtějí mít dolarové konto jako Zelenskyj.

0 0
možnosti
PV

R^Však jiz je vypsána odměna za uloveni leoparda ...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz