28.3.2024 | Svátek má Soňa


BIG BEN: Sex je vysoce přeceňovaná činnost

26.10.2019

Říkával lord Chesterfield. Tento pán vážně v 18. století existoval, ne jen jako legendární autor bonmotů typu Murphy a jeho zákony. Byl v rodu Chesterfieldů čtvrtým hrabětem s plným jménem Philip Stanhope, a poslancem britského parlamentu. Toto skutečně někde řekl. A dodal k tomu ještě toto: „Rozkoš je chvilková, pozice směšná a výdaje proklaté.“

Možná vlastně se mu není co divit, když byl ženatý s dámou jménem Melusine von der Schulenburg, která navzdory svému jménu nebyla Němka, nýbrž anglická hraběnka, levobočkyně krále Charlese I. a německé hraběnky téhož jména, která se přes královu postel stala hrdou britskou poddanou. S mladou Meluzínou náš lord Chesterfield nezplodil žádného potomka, což by mohlo dokazovat, že svůj slavný citát myslel vážně a dodržoval jej. A aby nenechával nikoho na pochybách, ještě k němu přidával toto: „Jediný pevný a trvalý mír mezi mužem a jeho ženou je nepochybně rozchod.“

Meluzína si tu přeceňovanou činnost vynahrazovala s rodově pátým baronem Baltimorem, plným jménem Charles Calvert, s nímž lord Chesterfield občas hrával šachy. A který se jinak proslavil hlavně tím, že o něm král George II. řekl: „Myslí si, že rozumí všemu, a nerozumí ničemu.“ Na rozdíl od Baltimora však Chesterfield rozuměl spoustě věcí, ale zato s ním nebyla velká sranda, soudě podle jeho dalšího slavného citátu: „Hlasitý smích je projevem hlouposti a nevychovanosti.“

Než se pustíme do studia asexuálů a asexuality, podělme se (my sexuálové) o důležitý objev sexuální techniky:

„Bod G je v uchu.“

Autorem tohoto citátu je jakýsi jinak neznámý dr. Todd Dray. Donedávna se myslelo, že je míněn obrazně. Totiž tak, že ženu musíme rozněžňovat tím, že jí do ouška šeptáme laskavosti a zamilovanosti, které ji na orgasmus nalaďují. Jenže ono je to doopravdy míněno fyzicky. Takže až budete příště chtít partnerku přivést k rychlé rozkoši, vloupejte si jí do ouška. Jazykem, ne šulínkem. Ten musí být při tom pevně zakotven v kundičce, aby spolu vytvářely energetický okruh, který jí vibruje celým tělem. A nechte se překvapit.

Jak dnes asexualita přichází čím dál víc do módy a čím dál víc lidí se sexu vyhýbá – v Japonsku je to bezmála celá mladá generace –, vymýšlejí se náhražky. Mistrem ušního orgasmu se stal Vietnam, kde vznikla vyhledávaná profese ušních šmajchlířů. Ti vám dokážou uši šimrat tak, že prožíváte rozkoš rovnající se dlouhému a hned tak nekončícímu orgasmu. Zda už ji Vietnamci přivezli i do Česka, by stálo za průzkum. Ale jestliže si můžete užívat orgasmu ležíce v klidu se zavřenýma očima a nechat se dlouze blažit šimráním v uchu, kdo by se obtěžoval namáhat se těmi směšnými pozicemi a proklatými výdaji za tu rozkoš chvilkovou?

A teď tedy následuje galerie slavných asexuálů.

„Zapřísahám vás, moji mladí přátelé, neohrožujte své nesmrtelné duše plezírem, který, jak jsem věrohodně informován, trvá méně než jednu a tři čtvrtě minuty.“

Citát z vikářova kázání na oxfordské univerzitě, který zaznamenal ve svých pamětech T. E. Lawrence, též známý jako Lawrence of Arabia. To, že o jeho vlastních sexuálních událostech není nic známo, by svědčilo, že se vikářovou radou řídil. Sám si z toho vzal toto poučení, když odhodil nedočtenou knížku Milenec lady Chatterleyové, kterou začal číst jen proto, že ji napsal jeho jmenovec, křestními jmény D. H.:

„Všechen ten zatracený povyk kolem sexu přece nestojí za řeč. Já jsem se setkal jen s hrstkou lidí, kteří by za něj dali sušenku.“

Tím by asi také odpadly nepotvrzené dohady důstojnického sboru v Egyptě, že arabský chlapec, kterého s sebou Lawrence z pouště přivedl, nebyl jen jeho sluha.

„Sex je to největší nic všech dob,“ říkával Andy Warhol, všeobecně pokládaný za homosexuála (podle homosexuálních témat některých svých prací), ale ještě v 52 letech se přiznávající, že je panic. Takže homosexuál platonický a nepraktikující, čili prachobyčejný celibátník farářského stylu.

Od sexu své publikum zrazuje americký komik Steve Martin takto:

„Nepouštějte se do sexu. Vede to k líbání a než se nadějete, musíte si s nimi povídat.“

„Kdykoli raději šálek čaje,“ odpovídává zpěvák Boy George na otázky týkající se sexu. Jinak přiznává, že má rád chlapce i děvčata, ale za velkou námahu mu to nestojí. Kompenzuje si to drogami a návyk na drogy léčí drogami, ne něž pak taky dostává návyk a ten léčí dalšími drogami. Nebo tak nějak se to o něm psává. Jeho vzhled ho kvalifikoval k označení „androgyn“, což byl předchůdce dnešních non-binárních genderofluidních mužožen. Nic z toho mu nebrání vyhrávat se svými skladbami jednu cenu za druhou.

„Asexualita je pro mě něco jako komfortní zóna, kde vás nikdo neodmítá,“ hájí svou asexualitu rockový zpěvák Bradford Cox ze skupiny Altas Sound.

Popový gigant Morissey „se neúčastní sexu, a to už delší dobu“, vyšlo najevo v TV interview v roce 1984. On sám se tehdy po celá 80. léta označoval za „nepraktikujícího bisexuála“, který „vždycky cítil přitažlivost k mužům a ženám, kteří nikdy necítili přitažlivost ke mně“, a že tudíž nemá s nikým žádný vztah. V posledních letech se mu přehršle vztahů přihodila, ale netrvala.

„Orgasmus nahradil kříž jako předmět tužeb a představa uspokojení,“ postěžoval si v těch zhuvěřilých 60. letech minulého století Malcolm Muggeridge, novinář, jehož ideálem ženy byla Matka Tereza, kterou představil a proslavil na Západě. Z někdejšího chlípníka ošahávajícího kdejaký dámský zadeček v BBC se stal křesťanským bojovníkem za spásu upadlé britské společnosti. Brojil proti nezřízenosti sexuální revoluce a doporučoval ji léčit láskou k Ježíšovi. Byl jedním ze zakladatelů křesťanského „Festivalu světla“, jehož hlavním účastníkem býval Cliff Richard, Muggeridgem rovněž konvertovaný na křesťanství.

„Sex nepatří mezi věci, které mě pohánějí,“ napsal Cliff ve své autobiografii, v níž také vysvětlil, že se vzdal svých několika raných lásek (ženských), když zjistil, že žádnou nedokáže milovat víc než svou showbiz kariéru, které věnoval 60 let života. Zásadně odmítal dohady, že by mohl být homosexuál, a ke konci musel podávat žalobu na BBC a britskou policii za falešné a hnusně medializované nařčení z pedofilie.

Ostatně, Cliff i Malcolm se měli k čemu v křesťanské tradici vracet. Pro hlavního spoluzakladatele křesťanství Pavla z Tarsu bylo „nedobré dotýkat se ženy“ a „být tělesně zaměřen je smrt“.

Ale nás možná nejvíc překvapí, že Leonardo da Vinci, o němž jsme se domnívali, že byl jako kdekterý jeho tehdejší kolega homosexuál, byl ve skutečnosti asexuál, soudě z tohoto jeho nedávno objeveného citátu:

„Umění rozmnožování a údy v něm používané jsou tak odporné, že nebýt krásy tváří a ozdob jeho aktérů a nadrženého chtíče, příroda by ztratila lidstvo.“

Jestli to vidíte jako on, nezapomínejte aspoň na to ucho.

Převzato z časopisu Playboy

Kurasovy knihy jsou k dostání ZDE.