18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

BIG BEN: Rozpolcené české voličstvo

České voličstvo trpí rozpolcenou osobností. Což neznamená, že jedna jeho polovina volí tak a druhá jinak. To je normální demokracie. Znamená to, že tři čtvrtiny v průzkumech hlásají jedno a pak jdou volit druhé. A to vypadá na duševní poruchu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 21.5.2018 10:56

Nevím, co na to tři čvrtiny voličů,

ale za sebe mohu říci, že strana vedená oportunním politickým podnikatelem, který má jedinou ideologii, a to získat osobní moc a prospěch, a vcelku logicky z většiny naplněná lidmi podobného charakteru (těm zbylým se omlouvám) je pro mne zcela nevolitelná. Nehledě na to, že odpor proti importování evidentně škodlivých ideologií a zvyklostí neslučitelných s evropskými standardy ještě neznamená hlásání nadřazenosti na základě rasy či národa či - a tak dále, vždyť to znáte. Což ze strany pana TO evidentně čpí jak z kupky hnoje puch.

Nádavkem, je patrně radno se ptát, zda náhodou není názor oné většiny (jímž se ostatně TO tolik ohání) ten správný a zda by se zmiňovanému vyšetření neměl podrobit někdo jiný.

V. Student 18.5.2018 23:10

Re: No, například u mě šlo o to,

Tak podívejte se, buď argumentujte, nebo svou přízeň věnujte někomu jinému. Tuhle prvoplánovou manipulaci fakt miluju. Myslíte si, že jsem blbec, nebo co?

J. Jurax 18.5.2018 21:36

Re: Rozpolcené české voličstvo

K tomu startování ze stejné čáry https://www.youtube.com/watch?v=jAG2pUxposw

J. Jurax 18.5.2018 21:24

Re: Voličstvo duševně rozpolcené?

Ano. Bylo načase vyměnit subjekt mezi lopatky nám čůrající.

J. Jurax 18.5.2018 21:22

Re: Pletete si volby a referendum.

Ale slíbit to může, slibem uraziti nelze; a když tak to splní za peníze, co jiní lidé vydělali a zaplatili na daních.

Tomu seberu víc, tomu míň, tomu nedám nic, tomu trošku a za tohle si koupím voliče a tímhle zadotuju kamarády i sebe - toť reálpolitika. Dělají to všichni, ledaže se mírně liší v tom, komu seberou a komu dají.

J. Jurax 18.5.2018 21:16

Jestli to není proto

že ta jediná strana, která má protiimigraci a eurokritiku v programu, je jinak celkem nedůvěryhodný a dryáčnický spolek.

A jiné, solidnější i méně solidní strany protiimigrační a eurokritický program si bohužel nezvolily.

A sekundárně - imigrace sice hrozí, ale imigrantů je tu pět a půl a moslemíni ti zatím divadlo nevystříleli. Takže lid soudí - neoprávněně - že to až tak horké není. Horké to bude, až eurohujerská vláda i parlament přijmou třeba Dublin IV nebo jiné z brusele oktrojované hovadiny podobného zaměření.

R. Langer 18.5.2018 18:18

Re: To je jednoduche doktore Watsone

Já jsem ODS přestal volit po tom co předváděla v parlamentu, ne po tom, co jsem o ní četl za kraviny. Tu kampaň proti ODS založila především ONA SAMA.

J. Anděl 18.5.2018 17:58

Re: Pletete si volby a referendum.

Už dlouho je tak skvěle, že snad ani líp být nemůže.

Babiš jen vyvolal iluzorní pocit, že je špatně a on to zlepší.

J. Kanioková 18.5.2018 17:14

1***

J. Kanioková 18.5.2018 17:09

Voliče Babiše nechápu, vždyť bylo předem téměř jasné,

že to uskupení je cosi jako kdysi Občanské Fórum. Nic moc vyhraněného, silná priorita.

David Goodhart ve své poslední knize The Road to Somewhere: The Populistic Revolt and the Future of Politics píše o tom, že občany západních demokracií můžeme (samozřejmě s jistou mírou zjednodušení) rozdělit do dvou skupin: na ty, jejichž životy a dovednosti jsou mobilní, tedy globální občany, kteří jsou doma všude a vlastně nikde (tzv. anywheres)(neomarxisti), a na ty, kteří jsou zakořeněni v konkrétním národě, místě, rodině, společenství a kultuře (tzv. somewheres). Následně ukazuje, jak západní politici už po několik desetiletí upřednostňují první skupinu na úkor té druhé, jak zanedbávají ty, kteří někam patří. Navzdory tomu, že tvoří většinu. A protože se tito somewheres cítí tradiční politikou a politiky zrazeni a opuštěni, podléhají nejrůznějším populistickým a extremistickým hnutím vedeným nekonvenčními vůdci, kteří se prezentují jako mluvčí zapomenutých mas vystupující proti tzv. „elitám“.

Cesta někam: Populistická vzpoura a budoucnost politiky - http://forum24.cz/the-road-to-somewhere-program-pro-konzervativni-pravici/

L. Novák 18.5.2018 16:19

Re: Pletete si volby a referendum.

Jako by snad Babiš "zvyšoval" lidem životní úroveň... nebo snižoval státní dluh. Ani jedno není pravda.

L. Novák 18.5.2018 16:13

Re: Voličstvo duševně rozpolcené?

Už zase Babišův troll V. Čermák 376 ?

L. Novák 18.5.2018 16:10

Zkoumali mě v preferenci minerálních vod po telefonu

No a protože mě zajímalo, jak takový průzkum spotřebitelských preferencí probíhá, souhlasil jsem a na kladené otázky jsem se snažil co nejpoctivěji odpovědět. Jenomže nastal problém. Formulář, který jakýsi výřečný pitoma na tazatelské straně četl a vyplňoval, mi neumožnil říct svůj názor, ale tlačil mě do striktně formulovaného ANO - NE, případně do výběru z poněkud nesmyslné nabídky. No a taky to ten člověk chtěl mít rychle z krku, zřejmě aby neztrácel čas a rychle vydělal... :-) Snažil jsem se mu totiž vysvětlit, že ač znám řadu minerálních vod z předchozích desetiletí života, žádnou minerálku si stejně nekoupím, protože se mi s vodou v PET flaškách jednoduše nechce tahat, tudíž jsem tento sortiment zcela přestal nakupovat a vyrábím si nebo vařím různé nápoje sám doma z kvalitní vody, která mi teče z kohoutku. :-P Tuto PODSTATNOU informaci a dotaz na ni však dotazník neobsahoval, tudíž výsledek takového průzkumu nutně musel (alespoň v mém případě) dávat naprosto falešný obraz neodpovídající realitě.

Předpokládám, že u dotazníků na politické preference tazatelé postupují podobně, takže výsledky musí být nutně nekvalitní. Kdo je za ně ochoten platit a proč, to je další věc k zamyšlení. Navíc politické preference nejsou právě to, čím by se občan rád chlubil, v Česku se stejně všechno vykecá nebo to nějaký Babiš zpracuje do centrální evidence "nepřátel" jeho zájmů. Takže lidé mohou zcela záměrně říkat něco, co není vůbec pravda. O tom, že v kocourkovských partajích je těžké si vybrat, už se taky napsalo dost. Změnit svůj názor od okamžiku tázání agenturou k okamžiku vhození volebního lístku může leckdo ještě několikrát. Takže na místě pana Kurase bych z výsledků průzkumu preferencí žádné hlubší závěry nedělal, spíš bych se pídil po tom, jak takové průzkumy ve skutečnosti proběhly u osob, které znám. No a protože já takové osoby neznám, podobnými otázkami se netrápím a je mi to fuk. :-P

M. Dvořák 18.5.2018 15:26

Re: Voličstvo duševně rozpolcené?

Tak !

M. Prokop 18.5.2018 15:11

Re: Pletete si volby a referendum.

V referendu hlasujete ano/ne, ve volbách volíte z alternativ.

Stran té zvýšení životní úrovně a "snížení" dluhu, to je zřejmě na voliče příliš složité.

M. Těhanová 18.5.2018 14:58

Re: No, například u mě šlo o to,

Pokud si to neuvědomujete a necítíte to, pak je zbytečné vám to vysvětlovat. Asi B. Kurase a jho názory neznáte. Jinak by vám to bylo jasné hned.

V. Novák 18.5.2018 13:25

Re: Voličstvo duševně rozpolcené?

Ovšem Babišovy "spanilé jízdy" se konají teď. Před volbami slibuje každý.

V. Novák 18.5.2018 13:23

Pletete si volby a referendum.

V referendu se hlasuje o jedné věci, o jedné otázce. Ve volbách o velké množině často nesouvisejících otázek.

No - a ten jeden jediný problém, tedy imigrace, se nejevil tak důležitým jako to, že "ANO - bude líp". A ono už je líp...

Proto voliči volil stranu za níž došlo ke zvýšení životní úrovně (důležité) i snížení státního dluhu (ne moc důležité) a ne stranu, která slibuje řešit imigraci, jež momentálně není vzhledem k počtu imigrantů a jejich zájmu u nás zůstat už vůbec důležitá.

V. Čermák 18.5.2018 12:46

Re: Voličstvo duševně rozpolcené?

Vy jste ovšem doposud Nepochopil, že Vám přes 20 let mezi lopatky čůraly tradiční, nyní demokrattické strany.

Z. Lapil 18.5.2018 12:35

Re: Rozpolcené české voličstvo

Pane Polanský, moje průzkumy ukazují, že někteří lidé, jejichž příjmení začíná na P, v chodí v noci krást. Proto všichni, jejichž příjmení začíná na P, každé ráno do 8:00 pošlou na příslušnou adresu mail s místopřísežným prohlášením, že tuto noc nic neukradli. V noci budou chodit náhodné kontroly ověřující, že jste doma.

My oba máme jedinou kliku: napadlo to zatím jenom mě, a moje příjmení taky začíná na P. Fakt :-).

V. Kain 18.5.2018 12:25

Re: Voličstvo duševně rozpolcené?

Babišův sofistikovaně propracovaný marketing a jeho spanilé jízdy po zemi spojené se slibováním všeho všem přináší ovoce.Voliči sami musejí přijít na to,že jim s láskou a péčí Babiš čůrá mezi lopatky.

J. Vaníček 18.5.2018 11:46

Voličstvo duševně rozpolcené?

Autora si vážím, ale úvaha je velmi nepřesná:

- více stran není pro bruselské kvóty a není pro imigraci " z kulturně nepřizpůsobivých civilizací", nejen SPD

- snad ani SPD není proti imigraci z kulturně přizpůsobivých civilizací

- a také podstatné - zřejmě kritéria zmiňovaná autorem nebyla jediných tématem, dle kterého se voliči řídili, otázkou je proč?

Takže, jak by mohly být miliony českých voličů duševně rozpolcené, to je nesmysl.

P. Vaňura 18.5.2018 11:36

A ta dehonestovaná ODS se spojila s nejhošími ZRÁDCI

národa, tedy TOP09, STAN a KDU-ČSL, navíc podporuje prolhanou českou televizi, která proi ní štve už 25 let! Podpořila vítače migrantů Drahoše proti vlastenci Zemanovi!

Mohla přitom uzavřít koalici s ANO, protože Babiš NENÍ URČITĚ horší než Kalousek neřku li obrzrádci Polčák a Niedermayer!

P. Jášek 18.5.2018 11:34

Re: Okamura?

Dobrýýýýýýýýýýýý

J. Chaloupka 18.5.2018 10:01

Jako vystudovaný archeolog, měl a možná ještě má,

velmi dobré příjmy.

J. Chaloupka 18.5.2018 10:00

Je to proto, že opět něco jiného si myslíme, a něco

jiného říkáme. My už nemůžeme ani říci v rodině, koho jsme volili, jinak se na nás snese déšť výčitek. Tak se nedivte. Jsme zvyklí.

J. Schwarz 18.5.2018 9:57

Re: Okamura?

Politici ale nemají ve společnosti vysoký kredit, takže když už volit zloděje a korupčníky tak raděj blbé než chytré. Pak máte větší šanci že vás nenapálí...

J. Schwarz 18.5.2018 9:53

Re: No, například u mě šlo o to,

Korupce není zdaleka největší problém. Tím je kolektivismus, přesvědčení, že musíme být za každou cenu "spolu" a něco pořád dohromady zařizovat. Pokud by existovala pro každého jednotlivce možnost od všech dobroserských projektů odstoupit, zlodějům by sklaplo, protože všichni, kterým by se dané uspořádání jevilo jako nevýhodné by se trhli a zařídili se sami, nebo spolu s lidmi stejného postoje. V pochybných institutech by zůstali jen zloději, které by vzájemné okrádání záhy přestalo bavit. Pokud někam musíte povinně posílat peníze a jste přesvědčen že jsou rozkrádány / kolikrát to přesvědčení neplyne z vlastní zkušenosti, ale tvrdí to "média" a "žurnalisté" a jejich "důvěryhodné zdroje". A pokud se jednomu nedaří, je velice lákavé akceptovat stanovislo že je to kvůli "diskriminaci" či korupci a ne kvůli vlastní neschopnosti.

J. Lepka 18.5.2018 9:34

Nebylo by jednodušší,

místo podobné úvahy vzít v potaz, že tzv.průzkumy veřejného mínění, resp. volebních preferencí jsou prostě cinknuté na přání zadavatele, který tímto doufá v ovlivnění elektorátu ?

K. Janyška 18.5.2018 9:32

Re: Německo náš vzor.

I s Osvětimí ? Dzp.