1.4.2023 | Svátek má Hugo


Diskuse k článku

BIG BEN: Lež je nedílná součást politiky - 3

„Krása je vůle boží,“ říkával za všechny své geniální tvůrce a kamarády od Botticelliho přes Michelangela po Leonarda nejslavnější renesanční mecenáš „Magnifico“ Lorenzo de Medici. A myslel tím i to, že krása je vyšší hodnota než pravda, neboť krása povznáší, kultivuje a napodobuje boží tvorbu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 6.12.2022 7:23

Každý trochu poctivý? Mně spíš připadá, že každý věřící VÍ, že je sice hříšník, ale mnohem lepší hříšník, než ten bezvěrec vedle něho. ;-D

A ano, sám znám osobně dost výjimek, ale tady na Psu bych to byl ochoten věřit asi tak jedině vám.

Však ještě uvidíme, kdo se ozve. Schválně, jestli to bude v duchu té vaší poslední věty, se kterou samozřejmě zcela souhlasím. ;-)

J. Pallas 6.12.2022 22:16

Coby ateista nelžu z principu. Nemám se totiž komu vyzpovídat.

J. Brunner 6.12.2022 2:35

R^R^R^

F. Žůrek 6.12.2022 2:05

Autor asi nikdy nepoznal slušnost a poctivost a to je mně líto...

R. Langer 6.12.2022 5:35

Ne, autor používá selský rozum a kritické myšlení k tomu, aby popsal okolní reálný svět a varoval tak ostatní, na co si mají dávat pozor.

Vám se samozřejmě stačí pomodlit. :-P

F. Žůrek 6.12.2022 6:21

Pane Langře, nestačí se jen pomodlit, Slyšel jste někdy heslo: "Modli se a pracuj."

Mnoho katolíků žije doslova z ruky do úst. O Jemenu a třeba o Somálsku ani nemluvme. Dále. Mnoho misionářů dokonce i trpělo, když prováděli misie ve světě.

Ano. Dobré ráno! Já se mám dobře. To nepopírám! Ale nelžu a nekradu a někdy se opravdu také chvilku pomodlím. Ale nemám opravdu rád, když se někteří posmívají kněžím. Pro mne to darmožráči nejsou. Opravdu ne...

Ale jsou lidé různí! Jsou i někteří kněží nepoctiví. To dobře ví i Svatý otec papež František a říká: "Takový člověk potom knězem být nemá..."

A dále mluvit je již zbytečné, možná to nejste ochoten chápat... To nevím...

Ale dnes jsou mnozí udiveni, když třeba kněz jede v pěkném autě po farnosti. No a co...?

R. Langer 6.12.2022 7:17

Slyšel jsem různá hesla. A vždycky si byla velice podobná, ať už je pronášel kdokoliv. Takže si na ně dávám VELKÝ POZOR!

A já to naopak chápu velice dobře, ale fakt tomu pochopení nepotřebuju toho Jediného Pravého Boha, už jenom z toho důvodu, že nevěřím, že takový existuje. Teda přesně jenom ten jeden.

A farářům auta, ani nic jiného fakt nezávidím, a ani mě to nijak neudivuje. Práce jako v každé jiné v PR agentuře. Já bych to dělat nemohl. Na to nemám náturu. Stejně jako nemohu dělat horníka. Na to zase nemám svaly.

A aby nedošlo k omylu, proti věřícím já v podstatě nic nemám, ale nemám rád, když se lže příliš okatě, nebo když ze sebe někdo dělá morální etalon poukazováním na pohádkové bytosti. Takové jedince mohu jedině politovat. ;-)

J. Jurax 6.12.2022 14:26

Ano, tak nějak.