22.3.2023 | Svátek má Leona


Diskuse k článku

BIG BEN: Čína ovlivňuje světová média

Nejagilněji se Číňané zaměřují na média vydávaná v angličtině, tedy hlavně v USA a Velké Británii, s vědomím, že jsou tradičně sledována po celém světě. Británie je obzvlášť hustě prošpikovaná čínskými placenými reklamami a inzeráty tvářícími se jako seriózní žurnalistika.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 14.11.2022 21:48

No vy jste si o Číně zřejmě něco přečetl od pana Stanislava Komárka a myslíte si, že Číně rozumíte. Já jsem v Číně půl roku žil a od té doby se o to, co se tam děje dost zajímám. Pan Komárek v Číně nikdy nebyl (jak je zřejmé z jeho životopisu) a tak si spekuluje o tom, jaké to tam asi je.

Zdrojem mých informací o současné Číně není pan Komárek, který v ní nikdy nebyl, ale pan Etzler, který se z ní poměrně nedávno vrátil a zažil tam hodně tvrdé věci. Ale to člověk, který tam nikdy delší dobu nežil, není schopen pochopit.

V. Pavelka 14.11.2022 20:19

R^R^ Laurenčíková.

V. Pavelka 14.11.2022 19:36

Čínané ,Kohout ! Mají nepřetržitou kultůru přes 4000 let ..

V. Pavelka 14.11.2022 19:32

To jsou žvásty z Blesku ,Rudolf ! Přečtěte si něco od Komárka o Číně !?

V. Pavelka 14.11.2022 19:23

Ta Čínská Infiltrace na západ ? Naprosto postrádá pohled na domestikovanou menšinu Čínanů žijících v tzv. China Townech v USA a Evropě ? Jak tito potencionální Trojští koně žijí politicky ? Ke komu jsou loajální ?

M. Hoblík 14.11.2022 9:04

Zbytečně obsáhlý článek o tom, jak se v USA podělali z čínského vlivu na jejich media. Měli si dávat větší pozor, Čína je opět velká říše!

D. Laurencikova 14.11.2022 8:26

Pritom je to totalne absurdni, protoze ti "russaci", ktere Cesi tak nenavidi, byli zrova tak Ukrajici!

J. Minarčík 13.11.2022 20:26

Číňan,Rus,Američan,Turek,Islám.stát-všichni cpou svoji propagandu do celého světa-bohužel ponejvíce do Evropy,jenže za svoje dolary,kdežto EU nám cpe do mozku svoji jedinou pravdu za naše daně,v rudozeleném stylu nehledě na pluralitu,svobodu slova a názorů-viz.ČT09,všichni křičí demokracie,nemá to s ní nic-planá!! slova ,tvrdě zaplacená daň.poplatníkem

H. Lukešová 13.11.2022 20:21

Ano jsou. I po válce mnozí Němci spolupracovali s palestinskými teroristy. Jinak mě také mrzí, že i Poláci hlasovali s palestinskými Araby.

H. Lukešová 13.11.2022 20:17

Ano, před touto válkou mnozí Češi Ukrajinci opovrhovali, Ukrajinci i vysokoškoláci dělali v České republice ty nejhorší práce, ale nyní Ukrajince Češi milují, respektive nenávist k Rusům je u nás silnější než dřívější odpor k Ukrajincům.

D. Laurencikova 13.11.2022 20:17

Podivala jsem se na to. Tech negativnich hlasu je tam vskutku pramalo! Trochu me udivuje, ze je mezi nimi i Nemecko. Ale to asi jenom z "historicke povinnosti", Nemci jsou ve skutecnosti plne na strane Palestiny. Rv

D. Laurencikova 13.11.2022 19:59

Presne tak! Ani nase valka to neni, i kdyz se tolik lidi nechalo zmanipulovat a veri tomu nesmyslu, ze to nase valka je. Jak rekl kardinal Dominik Duka: "Nenavisti vuci vsemu ruskemu si mnozi leci komplex sveho selhani z minulych dob!" To muzu jenom podepsat.

H. Lukešová 13.11.2022 18:52

Teď jsem se dočetla dost ošklivou zprávu o Izraeli, Ukrajině a OSN.

OSN hlasovala poměrem 98:17 pro přivedení Izraele k Mezinárodnímu trestnímu soudu kvůli „okupaci“ - (ČR hlasovala proti, Ukrajina hlasovala pro) World Israel News, 13.11.2022 No Izraelci by se podle toho měli zařídit a neposlat na Ukrajinu ani jednu pistoli, ani jeden náboj. Ukrajina podtrhla Izrael, tak pravicoví izraelští vůdci jistě budou rozumní a nebudou se kvůli Ukrajině, kdovíjak angažovat. Proč také? Není to válka izraelská, ani moje.

B. Rudolf 13.11.2022 18:11

Nejde o jednotnost Západu, ale o Americké zákony a o Americkou ekonomickou a obchodní politiku vůči Číně. Evropa stejně od Američanů opisuje a to tak, že od nich opíše i ty největší hlouposti. Viz způsob boje proti covidu 19.

D. Laurencikova 13.11.2022 17:27

Co me to zajima, jake je Rusko? Co je mi po Rusku? Rusko mi absolutne nic nedelalo! Co delalo vam? Jaka volba mezi EU nebo USA, ci Ruskem nebo Cinou? To vas nejaci Cinani nebo Rusove nuti, rozhodnout se pro ne? Valka na Ukrajine NENI NASE VEC! My se vubec rozhodovat nemusime. Tady se mela poskytout humanitarni pomoc - punkt! A hlavne - snazit se, aby k tomuto konfliktu nedoslo, nebo aby bylo co nejrychleji po nem. Zatim delame pravy opak!

P. Diviš 13.11.2022 15:59

Jistěže vím, jaká je EU, jenže také vím, jaké je Rusko. Což zřejmě nechcete vědět vy.

Zatím ještě je EU nebo USA méně špatná volba, než Rusko nebo Čína.

P. Diviš 13.11.2022 15:56

Máte v tom jednu chybu, bohužel zásadní. Západ není jedna entita s jednotným velením, západ je hodně států, korporací, firem, dost nezávislých a rozhodujících se podle svého. Takže Západ nemohl udělat chybu ve vztahu k Číně, jednotlivé součásti Západu se prostě chovaly pragmaticky.

J. Černý 13.11.2022 14:57

Západ Západu je prostě nenažraný

B. Rudolf 13.11.2022 9:33

Pokračování: Jenomže "řeč peněz" byla tak výmluvná, že se Západ nepoučil. Dál ohlupoval své obyvatelstvo vytvářením a podporou zdání, že jediné, na čem záleží, jsou peníze. A s Čínou jsou (byly) přece tak skvělé obchodní vztahy! K nezaměstnanosti a likvidaci průmyslových odvětví na Západě se tak postupně přidala závislost Západu na čínských produktech. Myslím, že Xi jen koukal na to, jak jsou obyvatelé Západu ve vztahu k Číně nesvéprávní.

A k tomu se přidala "řeč peněz" i v žurnalistice a v ovlivňování veřejného mínění. Náš prezident se přece jezdil do Číny "učit nastolit v zemi stabilitu". A vypadá to tak, že to, že mu při návštěvě Číny zemřel za podivných okolností jeho osobní lékař, ho vlastně moc nezajímalo. Zesnulý český miliardář Petr Kellner prováděl v Číně obchodní praktiky označované místními obyvateli jako lichvu. A podporoval čínskou propagandu v Čechách (odkaz): Kellnerův Home Credit platil kampaň na podporu rudé Číny. Využil experty i novináře - Aktuálně.cz (aktualne.cz). Myslíte si, že to spolu nesouvisí?

B. Rudolf 13.11.2022 9:21

Původní myšlenka spojenectví USA s ČLR nebyla úplně špatná. Teg-Xiao-Pching byl vůdcem nového typu. Sám prožil velmi těžký život a přesto si zachoval smysl pro humor. Ocitl se několikrát v nejvyšším vedení KSČ a přesto si zachoval smysl pro realitu a hlubokou pokoru. Snažil se zbavit Čínu kultu osobnosti a podařilo se mu prosadit kolektivní vedení KSČ. Jsem přesvědčen, že Číňanům otevřel "dveře do budoucnosti".

Nevím, v čem všem udělal Západ ve vztahu k Číně chyby. Ale vím, že to byly chyby podstatné a že jich bylo hodně. Díky tlaku svých korporací (zbohatlíků) umožnil riskantně asymetrický vztah mezi čínskou ekonomikou a západními ekonomikami. Čínská ekonomika byla po celou dobu tvrdě chráněná před západními ekonomikami, zatímco západní ekonomiky vůči ní zůstaly otevřené a nechráněné. Po nějakou velmi krátkou dobu to mohlo mít smysl, ale pak to na Západě vyvolalo nezaměstnanost a bylo to jedním z rozhodujících příčin ekonomické krize v roce 2008.

B. Rudolf 13.11.2022 9:08

Čína je světová jednička ve vymývání mozků, v brutalitě vykořisťování těch, kdo se momentálně nemohou bránit, v pošlapávání svých slibů (slib 50 let "jedna země, dva systémy" při předání Hongkongu), v digitálním šmírování svých obyvatel.

Čínský systém vlády je zločinecký a vrací se do období Maoismu. Důsledkem bude, že i v ekonomice nastoupí po nějaké době trajektorii Sovětského svazu a Maoistické Číny.

A pokud třetí světovou válku nerozpoutá Putinovo Rusko, tak nám tím bude brzy vyhrožovat i Xi JinPingova Čína.

T. Kohout 13.11.2022 5:59

1) Apokalypsa!

2) Kde se tohle všechno ti "Číňané" naučili?

3) všechno to začalo, když de Gaulle začal dávat dotace zemedělcům. A "bosé nohy" přišly do Francie. A Turci pracovali na německém hospodářském zázraku.

3) a korunu tomu dala princezna Di, kterou ovládl Egypťan, a nyní to dorazil ten Ind...

4) a to nemluvím o té pasexuální revoluci...

R. Langer 13.11.2022 5:37

Přesně tak. A u Putina bývala na návštěvě dvakrát do měsíce. Ale to jste se u nás nedozvěděli, tady se psalo o našem panu prezidentovi Zemanovi, co by kdyby. :-P

D. Laurencikova 12.11.2022 20:33

Vy na jede strane jiste veci chapete, a strane druhe pisete az nedustojne nesmysly. "Rusaci exportuji svoji vlastni prohnilost" - Kterou?? Co tim konkretne myslite? Nejake upadlosti jeste horsi tech "evropskych hodnot?"

Dobre vite, ze EU je socialisticka, byrokraticka, prerozdelovaci a jeste k tomu dekadentni a sebeznicujici organizace. Jisty druh EUSSR, az na tu sebenenavist, ktera zrovna tak zkrachuje, jako pred ni Sovetsky svaz a ostatni socialisticke utvary. ;-)

D. Laurencikova 12.11.2022 20:25

To jsem si myslela take. Jenze tak jiste to neni. Merkelova se chovala i v jinych situacich jako oportunista a samovladce. A nejhorsi na tom je, ze se ji ti ostatni nepostavili, ale naopak bourlive tleskali tak, ze by se za to nemuseli stydet ani v Severni Koreji!

D. Laurencikova 12.11.2022 19:20

Vetsinou dusledne rozlisuji mezi EU a Evropou, ale chybicka se vloudi...;-)

P. Aron 12.11.2022 19:17

Souhlas jen u té Merkelové poznámka. Ona ten obrat k vítání migrantů asi neudělala dobrovolně. Do té doby byla zásadní odpůrkyní multikulti. Pak přišla aféra s odposlechy německých politiků a najednou otočka o 18 stupňů.

P. Aron 12.11.2022 19:14

;-D;-D;-D

P. Szirotný 12.11.2022 18:36

Máte pravdu. Poukazování na nějaké čínské inzeráty či placené články v západních periodikách pouze odvádějí pozornost od šílené a sebedestruktivní politiky euroatlantické civilizace. Kdy že to budou příští evropské volby ? Snad do té doby Němci (zejména, ale ne jen oni) dostatečně vymrznou a schudnou, aby začali do Europarlamentu volit jiné strany než ty levicové dobrosery.

J. Černý 12.11.2022 17:23

Hromosvod přišel mezi lid.;-D