22.3.2023 | Svátek má Leona


Diskuse k článku

BIG BEN: Čína ovlivňuje světová média

Nejagilněji se Číňané zaměřují na média vydávaná v angličtině, tedy hlavně v USA a Velké Británii, s vědomím, že jsou tradičně sledována po celém světě. Británie je obzvlášť hustě prošpikovaná čínskými placenými reklamami a inzeráty tvářícími se jako seriózní žurnalistika.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 14.11.2022 19:23

Ta Čínská Infiltrace na západ ? Naprosto postrádá pohled na domestikovanou menšinu Čínanů žijících v tzv. China Townech v USA a Evropě ? Jak tito potencionální Trojští koně žijí politicky ? Ke komu jsou loajální ?

M. Hoblík 14.11.2022 9:04

Zbytečně obsáhlý článek o tom, jak se v USA podělali z čínského vlivu na jejich media. Měli si dávat větší pozor, Čína je opět velká říše!

J. Minarčík 13.11.2022 20:26

Číňan,Rus,Američan,Turek,Islám.stát-všichni cpou svoji propagandu do celého světa-bohužel ponejvíce do Evropy,jenže za svoje dolary,kdežto EU nám cpe do mozku svoji jedinou pravdu za naše daně,v rudozeleném stylu nehledě na pluralitu,svobodu slova a názorů-viz.ČT09,všichni křičí demokracie,nemá to s ní nic-planá!! slova ,tvrdě zaplacená daň.poplatníkem

B. Rudolf 13.11.2022 9:21

Původní myšlenka spojenectví USA s ČLR nebyla úplně špatná. Teg-Xiao-Pching byl vůdcem nového typu. Sám prožil velmi těžký život a přesto si zachoval smysl pro humor. Ocitl se několikrát v nejvyšším vedení KSČ a přesto si zachoval smysl pro realitu a hlubokou pokoru. Snažil se zbavit Čínu kultu osobnosti a podařilo se mu prosadit kolektivní vedení KSČ. Jsem přesvědčen, že Číňanům otevřel "dveře do budoucnosti".

Nevím, v čem všem udělal Západ ve vztahu k Číně chyby. Ale vím, že to byly chyby podstatné a že jich bylo hodně. Díky tlaku svých korporací (zbohatlíků) umožnil riskantně asymetrický vztah mezi čínskou ekonomikou a západními ekonomikami. Čínská ekonomika byla po celou dobu tvrdě chráněná před západními ekonomikami, zatímco západní ekonomiky vůči ní zůstaly otevřené a nechráněné. Po nějakou velmi krátkou dobu to mohlo mít smysl, ale pak to na Západě vyvolalo nezaměstnanost a bylo to jedním z rozhodujících příčin ekonomické krize v roce 2008.

B. Rudolf 13.11.2022 9:33

Pokračování: Jenomže "řeč peněz" byla tak výmluvná, že se Západ nepoučil. Dál ohlupoval své obyvatelstvo vytvářením a podporou zdání, že jediné, na čem záleží, jsou peníze. A s Čínou jsou (byly) přece tak skvělé obchodní vztahy! K nezaměstnanosti a likvidaci průmyslových odvětví na Západě se tak postupně přidala závislost Západu na čínských produktech. Myslím, že Xi jen koukal na to, jak jsou obyvatelé Západu ve vztahu k Číně nesvéprávní.

A k tomu se přidala "řeč peněz" i v žurnalistice a v ovlivňování veřejného mínění. Náš prezident se přece jezdil do Číny "učit nastolit v zemi stabilitu". A vypadá to tak, že to, že mu při návštěvě Číny zemřel za podivných okolností jeho osobní lékař, ho vlastně moc nezajímalo. Zesnulý český miliardář Petr Kellner prováděl v Číně obchodní praktiky označované místními obyvateli jako lichvu. A podporoval čínskou propagandu v Čechách (odkaz): Kellnerův Home Credit platil kampaň na podporu rudé Číny. Využil experty i novináře - Aktuálně.cz (aktualne.cz). Myslíte si, že to spolu nesouvisí?

J. Černý 13.11.2022 14:57

Západ Západu je prostě nenažraný

P. Diviš 13.11.2022 15:56

Máte v tom jednu chybu, bohužel zásadní. Západ není jedna entita s jednotným velením, západ je hodně států, korporací, firem, dost nezávislých a rozhodujících se podle svého. Takže Západ nemohl udělat chybu ve vztahu k Číně, jednotlivé součásti Západu se prostě chovaly pragmaticky.

B. Rudolf 13.11.2022 18:11

Nejde o jednotnost Západu, ale o Americké zákony a o Americkou ekonomickou a obchodní politiku vůči Číně. Evropa stejně od Američanů opisuje a to tak, že od nich opíše i ty největší hlouposti. Viz způsob boje proti covidu 19.

T. Kohout 13.11.2022 5:59

1) Apokalypsa!

2) Kde se tohle všechno ti "Číňané" naučili?

3) všechno to začalo, když de Gaulle začal dávat dotace zemedělcům. A "bosé nohy" přišly do Francie. A Turci pracovali na německém hospodářském zázraku.

3) a korunu tomu dala princezna Di, kterou ovládl Egypťan, a nyní to dorazil ten Ind...

4) a to nemluvím o té pasexuální revoluci...

V. Pavelka 14.11.2022 19:36

Čínané ,Kohout ! Mají nepřetržitou kultůru přes 4000 let ..

J. Černý 12.11.2022 15:05

Prostě Čína je už světová jednička. A je to také dílna světa společně s jihovýchodní Asiií.

Pro představu obrat obchodu USA s Čínou je cca 700 miliard dolarů a obrat obchodu Německa s Čínou je 200 miliard eur.

P. Diviš 12.11.2022 16:49

V příjmu na hlavu a dalších podobných parametrech má do světové jedničky dost daleko.

J. Černý 12.11.2022 17:22

To jsem psal ?;-D;-D V přijmu na hlavu je jednička Vatikán, tak bacha na něj.

B. Rudolf 13.11.2022 9:08

Čína je světová jednička ve vymývání mozků, v brutalitě vykořisťování těch, kdo se momentálně nemohou bránit, v pošlapávání svých slibů (slib 50 let "jedna země, dva systémy" při předání Hongkongu), v digitálním šmírování svých obyvatel.

Čínský systém vlády je zločinecký a vrací se do období Maoismu. Důsledkem bude, že i v ekonomice nastoupí po nějaké době trajektorii Sovětského svazu a Maoistické Číny.

A pokud třetí světovou válku nerozpoutá Putinovo Rusko, tak nám tím bude brzy vyhrožovat i Xi JinPingova Čína.

V. Pavelka 14.11.2022 19:32

To jsou žvásty z Blesku ,Rudolf ! Přečtěte si něco od Komárka o Číně !?

B. Rudolf 14.11.2022 21:48

No vy jste si o Číně zřejmě něco přečetl od pana Stanislava Komárka a myslíte si, že Číně rozumíte. Já jsem v Číně půl roku žil a od té doby se o to, co se tam děje dost zajímám. Pan Komárek v Číně nikdy nebyl (jak je zřejmé z jeho životopisu) a tak si spekuluje o tom, jaké to tam asi je.

Zdrojem mých informací o současné Číně není pan Komárek, který v ní nikdy nebyl, ale pan Etzler, který se z ní poměrně nedávno vrátil a zažil tam hodně tvrdé věci. Ale to člověk, který tam nikdy delší dobu nežil, není schopen pochopit.

D. Laurencikova 12.11.2022 14:06

Ja velice protestuji proti tomu, ze: Putinovi fandové rádi říkávají, že Rusko chce být zachráncem evropské civilizace před všemi možnými nepřáteli včetně islámu". Putin zcela jiste nebude zachranovat Evropu pred islamem. Ta se musi nebo muze zachranit pouze sama. Konkretne evropsti volici, rekla bych. Ja muzu mluvit hlavne o tech nemeckych, kteri voli porad ty same strany, ktere islamizaci Nemecka zenou dopredu a podporuji. Nova vladni "semaforova" koalice podminky pro islamske ilegaly dokonce jeste i vylepsila, tak proc by nechodili? Letos jich tady mame nejmin tolik, co v roce 2015. Dokud Nemci tento magnet neodstavi, nic na tom ani Putin nezmeni. ;-)

F. Zrcek 12.11.2022 13:58

Naše doba se vrací do doby křižáckých válek: rusové zachraňují prohnilý západ, ženy zachraňují svět před vilnými samci, aktivisté před klimatem, černoši před otrokářskými bělochy, nebinární před sexismem, Číňané před kapitalismem. Všichni se mě snaží osvobodit a ukázat mi tu jedinou správnou cestu ke spáse.

A já vzpomínám na kadibudku ze svých dávných prázdninových pobytů. Tam se člověk stával svobodným, nic ho už netížilo a v soukromí se stával sám sebou, jedincem existenciálním, pronikal jaksi samovolně do filosofií Platóna, Descarta, Kanta, Heideggera, aniž ty velikány v období reálného socialismu vůbec uměl pojmenovat.

Dejte prosím Trumpovi, Bidenovi, Xi JinPingovi a Putinovi zalýgrovatelné kadibudky, ať si na chvíli uleví od pout reálného světa. Ať si na chvíli můžou v klidu promyslet, co je dané, podstatné, co vedlejší, a co je zbytnělé ego, které si můžou v klidu vyhonit.

A až se vrátí, třeba s nimi začne být řeč...

D. Laurencikova 12.11.2022 14:18

Ja nemyslim, ze Rusove zachranuji prohnily Zapad. Rusove se hlavne snazi, aby ta prohnilost neprosakla i do Ruska.

Mozna by se mely rozdat kadibudky do daleko sirsiho okruhu lidi, hlavne evropskym leaderum. Aby si v klidu mohli popremyslet o tom, co vubec je evropsky zajem a co je zajmem nejakeho Bidena, Zelenskeho, Putina, nebo treba Xi JinPinga. ;-)

J. Černý 12.11.2022 15:03

R^R^

P. Diviš 12.11.2022 16:50

Rusáci mají svou vlastní prohnilost. Exportují ji tam, kde se dost nebrání, namátkou do Gruzie, Moldovy a Ukrajiny.

J. Černý 12.11.2022 17:23

Hromosvod přišel mezi lid.;-D

P. Aron 12.11.2022 19:14

;-D;-D;-D

D. Laurencikova 12.11.2022 20:33

Vy na jede strane jiste veci chapete, a strane druhe pisete az nedustojne nesmysly. "Rusaci exportuji svoji vlastni prohnilost" - Kterou?? Co tim konkretne myslite? Nejake upadlosti jeste horsi tech "evropskych hodnot?"

Dobre vite, ze EU je socialisticka, byrokraticka, prerozdelovaci a jeste k tomu dekadentni a sebeznicujici organizace. Jisty druh EUSSR, az na tu sebenenavist, ktera zrovna tak zkrachuje, jako pred ni Sovetsky svaz a ostatni socialisticke utvary. ;-)

P. Diviš 13.11.2022 15:59

Jistěže vím, jaká je EU, jenže také vím, jaké je Rusko. Což zřejmě nechcete vědět vy.

Zatím ještě je EU nebo USA méně špatná volba, než Rusko nebo Čína.

D. Laurencikova 13.11.2022 17:27

Co me to zajima, jake je Rusko? Co je mi po Rusku? Rusko mi absolutne nic nedelalo! Co delalo vam? Jaka volba mezi EU nebo USA, ci Ruskem nebo Cinou? To vas nejaci Cinani nebo Rusove nuti, rozhodnout se pro ne? Valka na Ukrajine NENI NASE VEC! My se vubec rozhodovat nemusime. Tady se mela poskytout humanitarni pomoc - punkt! A hlavne - snazit se, aby k tomuto konfliktu nedoslo, nebo aby bylo co nejrychleji po nem. Zatim delame pravy opak!

H. Lukešová 13.11.2022 18:52

Teď jsem se dočetla dost ošklivou zprávu o Izraeli, Ukrajině a OSN.

OSN hlasovala poměrem 98:17 pro přivedení Izraele k Mezinárodnímu trestnímu soudu kvůli „okupaci“ - (ČR hlasovala proti, Ukrajina hlasovala pro) World Israel News, 13.11.2022 No Izraelci by se podle toho měli zařídit a neposlat na Ukrajinu ani jednu pistoli, ani jeden náboj. Ukrajina podtrhla Izrael, tak pravicoví izraelští vůdci jistě budou rozumní a nebudou se kvůli Ukrajině, kdovíjak angažovat. Proč také? Není to válka izraelská, ani moje.

D. Laurencikova 13.11.2022 19:59

Presne tak! Ani nase valka to neni, i kdyz se tolik lidi nechalo zmanipulovat a veri tomu nesmyslu, ze to nase valka je. Jak rekl kardinal Dominik Duka: "Nenavisti vuci vsemu ruskemu si mnozi leci komplex sveho selhani z minulych dob!" To muzu jenom podepsat.

H. Lukešová 13.11.2022 20:17

Ano, před touto válkou mnozí Češi Ukrajinci opovrhovali, Ukrajinci i vysokoškoláci dělali v České republice ty nejhorší práce, ale nyní Ukrajince Češi milují, respektive nenávist k Rusům je u nás silnější než dřívější odpor k Ukrajincům.

D. Laurencikova 14.11.2022 8:26

Pritom je to totalne absurdni, protoze ti "russaci", ktere Cesi tak nenavidi, byli zrova tak Ukrajici!