8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dědek 22.8.2008 15:54

Je to smutný ALE:

Před řadou let jsem montoval nábytek od firmy Smrečina Pukanec (to není výmysl) a to byl zážitek na celý život. Ať žije Kika i Asko.:-)

Peter 21.8.2008 13:20

Re: Re: Re: Temelín na pochopení "rakušana" musí stačit

Odkdy se baterka dob9j9 na volnoběh

Michal 21.8.2008 1:08

hm

Slova jako Kika nebo Kikina nevzbuzují dojem bytelného výrobku. Ale oni vám židli chtěli vyměnit, jen požadovali, abyste jí přivezl. V čem je problém? To zas taková tragédie není. Nota bene není jasné, jestli jí nepoškodil tchán při montáži.

herdekbabka 20.8.2008 23:41

Re: Ikea joj - ty 4 bytelné židle co odtud máme - jsme složili poměrně lehce

akorát se viklaj na úplně rovné podlaze - - vzhledem k tomu že podlaha je úplně rovná  /přeměřeno vodováhou /, závity noh identické - chyba je asi v těch závitech v desce a navíc - musí se často dotahovat - uvolňují se. A já s nostalgií vzpomínám na štokrdlata po bábi- za které jsme je,   neprozřetelně vyměnili. Pravda - po 70 letech už nevypadala nic moc - ale funkční byly a postavit se na ně dalo v pohodě a bezpečně. Na ty tzv. nové zahraniční se neda stoupnout ani omylem. Jinak - dobrý nákup knihovem jsme asi před 10 lety udělali v  EUROMeBLU - Cena slušná, zátěž knih vydrží v pohodě, složit se daly lehce a na tu menší si klidně mohu sednou ač plná knih- zátěž vydrží. Ale v Mobelixu je už nemaj a je to taky už nějaká doba......:-(((

těchňik 20.8.2008 23:35

Re: ekologický aspekt

Šmejd vždycky zanechává větší ekologickou stopu! Nejekologičtější je luxusní zboží (prakticky stejně materiálu, ale větší podíl mozku, atp.). Ale to nechápou zelení khmérové spolu s EUROmagory, a proto třeba prosadili bezolovnatý cín. Výsledky budeme sklízet záhy. Cokoliv pájeno bezolovnatým cínem = potenciální šmejd!

herdekbabka 20.8.2008 23:21

není to jen firma KIKA není jediná - další - z poblasti domácích spotřebičů je

AMBOS - třeba ruční mixer za tisícovnku je dokonce ani na jedno použití - v motorové části jakýsi plastový čudlík vypad a je neopravitelné - a taky firma AMBOS nedosažitelná, nebo nezastižitelná  A Interspar nereklamuje - přesně dle Vašeho popisu - varuji všechny před tímto dovozco prodejcem - jsou to vyhozené peníze. V podobných hyparsuper nakupovat si mohou dovolit pouze lidi, který na koruně nezáleží - a ještě - raděj přidám a koupím v slušném elektro i když ten rozdíl tak velký není - než kupovat šmejdy v hypersuper od podvodníků prví kategorie zboží xxxté kategorie..

Jarda 20.8.2008 20:57

Re: a co jste čekali?

§ 509 občanského zíkoníku

    (1) Oprávněný má právo na náhradu nutných nákladů, které mu vznikly v souvislosti s uplatněním práva z odpovědnosti za vady. Toto právo je třeba uplatnit u povinného nejpozději do jednoho měsíce po uplynutí doby, ve které je třeba vytknout vady; jinak právo zanikne.

HonzaV 20.8.2008 20:45

Re: Reklamace

no ja nevim, skoly nemam, ale bezne plati, ze reklamuju tam, kde jsem koupil. Takze sorry, ale kdybych byl Kika, tak dopravu platit nehodlam. O tom, ze sem (nejen Kika) vozi smejdy, ovsem neni pochyby.

Hadí oči 20.8.2008 20:14

Re: Pořád je to stejný

I kdybych si koupil židli z ohoblovaných prken, tak ji musím přinést domů, smontovat a sednout si na ni, aniž by se rozjela nebo si vrazil třísku do zadele.

Baterka musí svítit, tužkä psát, vysavač vysávat, kyselo musí být kyselé a bramborák bramborový. Ale ne zase moc, jak by řekl Trautenberg. :-)

JaS 20.8.2008 19:00

Dobře, že jste to napsal.

Gaunerům a podvodníkům je potřeba dělat aspoň ostudu.

JanaB 20.8.2008 18:25

Pořád je to stejný

Lidi si kupujou levný šmejdy a vyžadují služby a kvalitu, jako kdyby si kupovali nábytek na míru, který má vydržet ještě pro další generace.

Když nakupuju v levném obchodě, tak se nedivím, že služby tomu odpovídají. Já tedy ne.

Chris Kelvin 20.8.2008 15:32

Re: thonet

Od Thonetu mám židličku k piánu. Je krásná a funkční, jenom po prvním umytí vlhkým hadrem zpuchřela ta dýha na sedací ploše.

Nicméně jejich nábytek je přeci jenom trochu jednoúčelový.

Maroš 20.8.2008 14:32

Skříň do předsíně

Dělám si svépomocně skříň do předsíně (musí být přesně na míru). Po zjištění, že je jedna díra vyvrtaná špatně, jsem konstatoval, že mi nikdo nedá slevu a musím truhláře potrestat. Takže večer v hospodě jsem si dal jenom jedno pivo! ;-D;-D;-D

vltava 20.8.2008 13:53

Re: Re: Re: Re: Temelín na pochopení "rakušana" musí stačit

Posilovní koruny je již minulost.

Tom 20.8.2008 12:40

Ikea neni svedska

"že tihle Rakušani nejsou Švédi" --- To neni ani Ikea. Majitele Ikei utekli ze svedskeho socialniho raje, takze ziji ve Švycarsku, česke obchody jsou vlastněny pres Nizozemskou danovou strukturu. Svedska zustala jen symbolika (modra a zluta na obchodech) a skandinavsky znejici nazvy nabytku. Tim ale nepopiram, ze co Ikea dela, dela dobre.

mirek 20.8.2008 12:03

thonet

Na to je jednoducha odpoved, kupujte cesky thonet, je krasny a dobre udelany.

p.s. nejsem agentem fy Thon;-)

Homolka tobolka 20.8.2008 11:48

Re: Re: Ikea

inu Do-Do,na tom jsme žili celý socík

mpscz 20.8.2008 11:23

Re: Ikea

Mám doma z IKEA snad všechen nábytek (masiv) a problémový byl také jen psací stůl. Měl totiž předvrtané na jedné straně níž díry pro šuplík na klávesnici. To jsem zjistil ale až po smontování celého stolu (chybělo jen osadit ten šuplík), takže jsem vzal vrtačku a ty správné díry dodělal. Než bych se s tím reklamoval tak to bylo rychlejší.

Předseda 20.8.2008 11:12

Re: Pozor, abyste nedopadl....

Cca 70 procent veškerého nábytkářského sortimentu na našem trhu je made in Poland. To jsme to dopracovali...

jj 20.8.2008 11:11

Re: Re: Re: Temelín na pochopení "rakušana" musí stačit

Jo taky jeden z nadšenců, který věří na liberální stanovování cen při pokřiveném trhu a že cenu určuje jenom nabídka a poptávka .... V Klausem uznávaných učebnicích se to možná píše ;-D..... Myslíte si, že místní poptávka a kupní síla je tak vysoká, že to přes všechno posilování koruny opravňuje k tomu, aby místní ceny zboží byly vyšší než v Německu a v některých případech dokonce i ve Francii, jak jsem měl možnost se osobně přesvědčit?

Chris Kelvin 20.8.2008 10:39

Pozor, abyste nedopadl....

...jako exministr Bojar. Také (zřejmě oprávněně) označil jistou firmu jako nevěrohodnou a hned je z toho poplateček devět megamelounů. Za něj to ovšem zaplatí stát, Vy to budete muset platit sám ;-)

Jinak situace s nábytkem na našem trhu je tristní. Buď sice kvalitní, ale superdrahé značky (obyčejná židle za třicet tisíc), nebo levný šunt s otřesným designem a pochybnou kvalitou. Nic mezi.

Předseda 20.8.2008 10:36

Re: Re: Re: Reklamace

V Rakousku třeba ne, ale bavíme se o jejich zdejším portfoliu.

achjo 20.8.2008 10:25

Re: Re: Temelín na pochopení "rakušana" musí stačit

Zase jeden, který nepochopil, že ceny určuje nabídka a poptávka, nikoli "naše příjmy".

Když vidím např. idiota, kterému půl dne svítí na parkovišti potkávací světla, a druhého půl dne to napravuje tak, že auto nastartuje a "dobíjí" akumulátor několikahodinovým volnoběžným provozem, nabývám naopak přesvědčení, že PHM jsou v Česku nejlevnější na celém světě.

frankon 20.8.2008 10:08

Re: Re: Reklamace

souhlasim s tim,ze Rakusani k nam moc zbozi ve vyberove kvalite nedovezou,nebot by to moc lidi nezaplatilo.Jinak Kika v Rakousku nepatri k obchodum s aususem!Pro objektivitu je to treba videt!

Lobo 20.8.2008 9:40

knihovna

Je to pár měsíců, co jedna z hromad knih málem zabil kotě mojí sestry a musel jsem si pořídit novou knihovnu. Takže jsem přebral ty hromady knížek a vzal z nich ty, který v nejbližších letech číst určitě nebudu. Pak jsem vzal pár ohoblovaných prken, podložil je knížkama a hotovo.

Otázka je, jak to stejně efektivně vyřešit s dalším nábytkem :-P

Předseda 20.8.2008 9:19

Re: Re: Hrozný článek

Další věc je jejich slogan "Levněji už to nejde". Přitom aušusový nabýýtek z Kiky je úplně stejný jako v Asku nebo Scontu, ovšem o polovinu až dvojnásobně dražší. Tím se ovšem nechci nijak moc zastávat dvou zmiňovaných obchodů - s prvním z nich mám otřesný čtyřměsíční reklamační zážitek a katastrofální (několikerou) zkušeností s vyzvedáváním ve skladu, druhý mě zase otrávil svojí dopravní sloužbou. Z těchto všech obchodů se zmetkovým zbožím mi nejméně hrozně zatím vychází Jena nábytek. Nábytek z Ikey se mi nelíbí, krom toho je ho polovina vyráběná - no to byste neuhodli - v Číně a na některých kusech jsem viděl úsměvné samolepky: "Made in Bulgaria, design and quality Ikea Sweden". Konkrétně to byly např. křivé dřevéné stojánky na ubrousky. Jinak ovšem mám v Ikee rád právě drobnosti do kuchyně, v tom je ten obchod nápaditý. Nábytek mi ovšem připadá vhodný tak do dílny.

Burma 20.8.2008 9:17

Kika, Asko vs. Ikea

Souhlasím s jedním z již uvedených názorů, že nelze od "levného nábytku" typu Kika či Asko čekat nějaké zázraky. Na druhou stranu musím říci, že k nakupování v Ikea jsem byl donucen po koupi nového bytu z důvodu nedostatku dalších financí na zařízení bytu, a s jejich servisem jsem byl zcela nadstandardně spokojen. Rozumím tomu,že cenaje sražena způsobem uložení, výběru, nákupu, svépomocným vyzvednutím i manipulací i sestavením. V tom množství nábytku bylo překvapením už jen to, že jsem reklamoval pouze dvě drobnosti, z nichž jedna byla zapříčiněna dopravou a vynešením těžkých dílů nábytku do 4. patra (bez jakéhokoliv příplatku). Do týdne přijeli znovu a vyměnili mi celý kus nábytku. Křeslo jsem reklamval po roce a půl, sice jsem nedostal nové :-)), leč závada byla na počkání odstraněna bezplatně... Štve mě, že si nemohu dovolit bytelné "prvorepublikové" knihovny a že na Ikea nábytku je láce zkrátka vidět. Ale servis mají opravdu dokonalý ! A holt u těch kusů nábytku, u kterých požadujete jistou bytelnost, je třeba počítat s vyšší cenou (tedy investovat peníze ušetřené na knihovnách:-)). Já takto utratil nejvíce peněz za manželskou postel ;-). A propó - kdysi jsem nakupoval kancelářský nábytek v Asko... Už mě tam nikdo nikdy neuvidí !!

liberal shark 20.8.2008 9:10

ekologický aspekt

Mnoho šmejdů za sebou nechává mnohem větší ekologickou stopu, než jeden kvalitní výrobek.

Jinak - IKEA nechává vyrábět své návrhy všude po světě - třeba v Litvě nebo ve Vietnamu - člověk se musí napřed podívat, co kupuje.

Ferda 20.8.2008 8:22

Šmejd

Když něco koupím a následně doma zjistím že je to šmejd, tak ještě za tepla to hodím do auta a mažu s tím zpátky. Požaduji výměnu zboží nebo vrácení naší tvrdé měny, jinak se z krámu nehnu.

jj 20.8.2008 7:38

Re: Temelín na pochopení "rakušana" musí stačit

No na naše pumpy nejspíš nemají :-P. Mít jedny z nejvyšších cen v Evropě při našich příjmech.....