Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ARGUMENTY: Dva nové národní parky? V současném progresivistickém pojetí ochrany přírody určitě ne!

Odkud se bere ten obrovský rozpor mezi plány Ministerstva životního prostředí a vedení Středočeského kraje, kteří o vyhlášení Národního parku Křivoklátsko usilují, a místními samosprávami, které jsou striktně proti? Je to také tím, že již několik let spolu komunikují starostové z obcí Národního parku Šumava, NP Českého Švýcarska a regionu Křivoklátska a vyměňují si informace o rozdílu mezi historickými sliby, danými při vyhlašování národního parku, a realitou života s národním parkem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FN

Nená pravdou, že: "Pravděpodobně nějakým omylem zůstal v novelizovaném vládním prohlášení záměr vyhlášení dvou nových národních parků, Křivoklátsko a Moravská Amazonie, resp. Soutok." Pravdou je, že novelizované vládní prohlášení je celé omylem.

0 0
možnosti
IS

Čím více unikátní české verze národních parků, tím rychlejší změna ČR ve skanzen kombinovaný s Potěmkinovo vesnicí.

0 0
možnosti
JR

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. To je vzkaz pro obyvatele navrhovaného NP Křivoklátsko. Případní šéfíci a také aktivisté se již tetelí blahem. To nebude nuda, jako na vysídlené Šumavě. Tady budou v parku obce a chatové oblasti a jejich obyvatelé topí, chodí na záchod a vůbec se chovají k přírodě nešetrně. Park je dobře dostupný a ti různí "přivazovači" ke stromům to budou mít blízko.

Z tohoto zeleného šílenství legální cestou není úniku. Jediným řešením je vzdor, jaký jsem zažil před lety v Luzenském údolí. Tehdy tam park otevřel cestu k Modrému sloupu. Počet lidí byl omezen a ještě v doprovodu strážce NP. Zájem byl veliký a tak, když došli strážci se zbytek zájemců vydal bez nich, a nic se nestalo.

Když nás bude hodně, nic nezmohou. Takže třeba tento typ.-Výlet na Roklan. Ráno se sejdeme na Březníku a odtud dále k chatě pod Roklanem. Zde cyklisté nechají kola a pak výstup na Roklad. Na vrcholu možnost občerstvení (přibalit eura) . Při cestě zpět, se od chaty dáme dolů podél potoka na Moddravu. Zbývá jenom doplnit termín.

0 0
možnosti
MS

U Soutoku došlo ke shodě ekologů a obcí na režimu CHKO, ne národního parku.

0 0
možnosti
Foto

Jinak blbě naformátované odstavce, kuzívy je tam moc...

0 0
možnosti
Foto

Už první delší rozhovor ministra byl skandální a jen v tom pokračuje. Ano, je to na partaji, kterou reprezentuje, ale být předsedou vlády tak to řeším. Ten to ale řešit nebude, už to předvedl vícektrát....

0 0
možnosti
JP

MŽP nakopat do zadku!

0 0
možnosti
TK

Šílencům je třeba říci hlasité NE a se jim pořád podvolovat.

0 0
možnosti
Foto

A navrhnout udělení Nobelovy ceny za úspěšný odchov kůrovce. Jen by bylo potřeba ji zřídit.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz