2.12.2021 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

ANALÝZA: Islám z hlediska principů manipulace

V České republice zatím mnoho zkušeností s islámem nemáme, ovšem některé již přece. Hodně se mluvilo o případu muslimského šátku ve škole.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 3.1.2018 1:40

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.

Tážete se, zda chceme zachovat naši kulturu tak, jak jí známe, zda to lze a za jakou cenu a konečně co jsme ochotni kvůli tomu obětovat.

Nuže - chceme, lze to, cena je jen chtít a nedbat žvanění předpo§raných politiků a konečně - postačí hlavně muslimy.

J. Jurax 3.1.2018 1:34

Souhlas

Ale článek je politicky nekorektní, neboť si dovoluje kriticky rozebírat islámské praktiky.

J. Vintr 2.1.2018 19:21

Re: Primitivní agitka

Tak to by měl ještě někdo přinutit Islám, aby tu svobodu vyznání, na kterou se vymlouvají všichni nablblí omlouvači Islámu, začal uplatňovat i vůči muslimům a přestal jim hrozit trestem smrti za odpadlictví ...

J. Vintr 2.1.2018 18:39

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.

Co vy víte o šíření křesťanství? Jak můžete napsat takovou pitomost? Tohle je přesně ta svinská propaganda, která se snaží relativizovat zrůdnost Islámu tím, že lživě připisuje stejné vlastnosti křesťanství.

Kruci, tady nejde o zachování nějaké kultury, ale o návrat světa o tisíc let zpátky. Včetně toho, že tehdy se na naší planetě uživilo tak destkrát míň lidí než jich je dnes.

J. Ticháček 2.1.2018 18:25

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.

Ano. Musím Vám dát za pravdu. Jen mám jistou pochybnost. Jste ochotná obhajovat svého souseda, který občas zmlátí svou manželku tím, že Váš prapradědeček někdy začátkem osmnáctého století své ženě dál taky čas od času přes hubu?

F. Češka 2.1.2018 18:21

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.

Postřelená husa se ozvala

J. Ticháček 2.1.2018 17:57

Re: Primitivní agitka

To je pravda. Ovšem ta samá Listina by mi měla zaručit právo nesednout si na zadek kvůli tomu, že někdo jiný hodlá být podle té listiny svobodnějším, nežli jsem já.

Když to trochu přeženu: neupírám houfu muslimů jejich právo mlátit hromadně hlavami o zem. Ale ani v nejmenším nejsem ochoten tolerovat fakt, že si k tomu velmi ozdobnému rituálu zpravidla vyberou frekventovanou křižovatku v době dopravní špičky.

J. Ticháček 2.1.2018 17:44

Re: Souhlas s hodnocením islámu.

Páně Fridrichu, myslím, že se mýlíte. Dospělé nelze vychovávat, tím méně lze vychovávat celé společnosti. Ti státníci dělali něco jiného. Využili toho, že značná část společnosti měla z domova (z dětství) nějakou výchovu a tuto použili.

Z. Lapil 2.1.2018 17:40

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.

Vážně se obávám, že váš první odstavec je naprostý blábol.

Co se druhého odstavce týká: autor neklade otázky, autor popisuje skutečnost. To, že já si myslím, že ji popisuje správně, zatímco vy si to myslet nemusíte, není pro moji reakci na váš příspěvek podstatné.

Z. Lapil 2.1.2018 17:29

Re: Souhlas s hodnocením islámu.

Nikoliv strach. Víra, že ten naproti je slušný (= vychovaný stejně jako já) člověk. Někdo tu použil pojem "je členem naší společnosti".

M. Pivoda 2.1.2018 17:29

Ještě doplněk

A ještě doplním, že 90% Čechů si (díky cílené polistopadové manipulaci) například dosud nevšimlo, že Státní tajná bezpečnost byla podřízena Komunistické straně - a nikoliv naopak!

A že nařízená organizace nese vždy více zodpovědnosti než organizace podřízená.

M. Pivoda 2.1.2018 17:22

90% platí nejen pro náboženství, ale i ideologie

Vážený pane Langere: nejdříve se pochlubte, kolik jste již vydělal na Bitcoinu, abych lépe zhodnotil vaše reálné schopnosti vidět do budoucnosti. Ha.

Pokud jde o téma článku, tj. manipulovatelnost lidí, ta vlastnot je v podstatě všude na světě stejná. Je to od přírody, nedá se s tím nic moc dělat. Odbočím od Islámu k jinému "náboženství/ideologii"

Zajímavé je v tomto směru sdělení JUDr. Milana Hulíka v článku „Jak jsem kupoval sovětská kasárna“ zde: (http://neviditelnypes.lidovky.cz/vzpominka-jak-jsem-kupoval-sovetska-kasarna-fmh-/p_zabava.aspx?c=A171223_205553_p_zabava_wag)

... Připil jsem si s generálem, sedícím přímo pod Leninem, dalším stakanem a povídám: „Kak eto vozmožno gospodin general, postposobstvovat spekulaciju?“ Podporovat spekulaci, kapitalismus? Přece jste budovali komunismus? „Vot eto tak,“ povídá generál: „Ranše strana skazala, nado postrojit komunism a sičas strana skazala, nado postrojit kapitalism.“ Byla to absurdní situace, pod obrazem Lenina mi sovětskými komunistickými řády ověšený bolševický generál vykládá, že strana dříve poručila budovat komunismus a nyní kapitalismus. „Pusť živjot kapitalism,“ zvolal jsem a zvedl stakan vodky a všichni přítomní důstojníci vyskočili a volali se mnou „ať žije kapitalismus“. ...

Ś. Svobodová 2.1.2018 16:02

Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.

V úvodu autor opoměl na nejdůležitější: že jeho pojednání se týká šíření islámu v Evropě. Z tohoto hlediska pak musí srovnávat šíření křesťanství na Východě i na Západě, které probíhalo mnohem brutálněji a platí pro něj do slova a písmene vše, co autor vyčítá islámu.

Autor by si měl položit zcela jinou otázku: chceme zachovat naši kulturu tak, jak jí známe? Lze to vůbec? Za jakou cenu? A co jsme ochotni kvůli tomu obětovat?

M. Pesat 2.1.2018 15:57

Re: soudruh Votruba

zrovna vcera jsem se dival na afgansky film ze soucasnosti, psychologicke drama silne vericiho muslima, ktery dva syny ztratil jako martyrs/bombovi atentatnici a on je na to hrdy, ze polozili zivot za islam/Alaha. Ovsem talibanci si vybrali i toho posledniho syna jako "bojovnika za viru" a ten poctivy verici muslim zacina mit pochyby. Doporucuji, velice poucne. Cest :-)

An Apple from Paradise

https://www.youtube.com/watch?v=B6__wyFdUBM

R. Neveselý 2.1.2018 15:53

Re: Primitivní agitka

Kouzelné - primitivní vítač a lidskoprávní aktivista hodnotí a mudruje.

P. Maleček 2.1.2018 15:32

Eu elity rády za ponechání funkcí před islámem kleknou.

Moudré čtení. Poněkud však zapadl skutečný důvod vzniku islámu coby podpůrné ideologie k expanzi. Tehdy 600 let po Kristu si ambiciózní lokální despota z jednoha z mnoha arabských kmenů, klanějících se kvantu bůžků, všiml expanzní a mocenské efektivity náboženství jednoho křesťanského boha.

A tak usedl a z principů judaismu a křesťanství upekl islámský dort, zdůvěryhodněný prý sdělením proroka apro efektivitu řádně okořeněný povinnou agresí. A během cca 250 let islám ne silou myšlenky, ale krvavou agresí ovládal tu jižní a větší polovinu tehdy známého světa. Jen do studené severnější Evropy nepronikl.

A dohání to až dnes, kdy ta Evropa, opájející se svou inteelktuální humanitostí ztrácí pud sebezáchovy, v níž zapomíná proč islám vznikl - k násilnému ovládnutí světa.

Ano islám nebezpečím pro Evropu není - tím je jí ztráta vlastních sebezáchranných pudů. V případě nutnosti i krvavých. Avšak EU elity raději než krev, před islámem ohýbají hřbet a za ponechání funkcí rády na islámský modlící kobereček padnou. Co jiného bylo merkelové - my to zvládnem....

R. Gramblička 2.1.2018 14:28

Re: Primitivní agitka

Zákony platí, ale jejich dodržování je vymáháno dost selektivně, to si ale náš ctěný pan Rudolf odmítá připustit, kazilo by to jeho idealizované představy. A že se legislativa pomalu mění v prospěch muslimů a některých dalších agresivních menšin raději taky odmítá vidět

K. Kořinek 2.1.2018 14:13

Islám si u nás nakoupil brigádníky

a ti makají až se z nich kouří. Hrdiny a hrdinky šíření islámu u nás jsou Šabatová, Šonka, Rozumek, Faltová, Halík, Drahoš, Hilšer ( i když poslední dva jsou židé ).....

P. Zinga 2.1.2018 13:53

Re: soudruh Votruba

No ale o tom autor píše: muslimové-více než jiná náboženství-ovlivňují veřejný prostor. A tomu bychom měli-Listina sem tam- zabránit. Silou. A ještě větší, jinak to nepůjde.

R. Langer 2.1.2018 13:43

Re: rozum

Třetí verze - zapíchnout ho, naporcovat a nabídnout ostatním kanibalům k snědku. Podle něho je to takhle přece správné. A my se kvůli němu jeho pravidlům humálně přizpůsobíme a dopřejeme mu je. ;-)

R. Langer 2.1.2018 13:40

Re: Souhlas s hodnocením islámu.

Kde se bere? Je to strach. Obyčejný strach, navíc podporovaný oficiálními autoritami a jejich politicky korektní rétorikou a zákony.

P. Rudolf 2.1.2018 13:39

Primitivní agitka

Západ, a dnes už i střed ba částečně i východ Evropy, implementoval do svých ústav Listinu základních práv a svobod, ve které je svoboda vyznání zakotvena.

Na druhé straně v těchto zemích platí zákony a jejich porušení se trestá. Lhostejno, z jakých důvodů, včetně těch náboženských.

R. Langer 2.1.2018 13:38

Re: 90% - to číslo platí i pro křesťany (viz více v textu)

No, zrovna na vás ta neschopnost čelit manipulaci v souvislosti s vašimi naivními vizemi budoucnosti pasuje naprosto perfetně, pane Pivodo. A jsem si poměrně jistý, že to vůbec nevnímáte, i když byste se to jistě mohl naučit pomocí tréninku. ;-)

R. Langer 2.1.2018 13:34

Re: soudruh Votruba

Souhlas!

V. Chrastina 2.1.2018 13:11

Re: Souhlas s hodnocením islámu.

Pane Rychlý, pregnantní dovětek k článku pana Votruby. Děkuji, s lidmi jako jste vy, máme snad naději na vybřednutí z toho našeho zbabělého ztrnutí a zahájení protiútoku. Už kvůli našim potomkům.

V. Chrastina 2.1.2018 13:03

Re: 90% - to číslo platí i pro křesťany (viz více v textu)

Manipulativní jednání spočívá i v tom, že stát z daní svých poplatníků, ať věřících na cokoliv, co o sobě tvrdí, že je náboženstvím, těmto samoúčelným organizacím poskytuje stovky milionů na jejich fungování, čímž zneužívá své moci k okrádání nás ateistů, kterých u nás, troufám si tvrdit, je většina. Typická manipulace menšin většinovou populací. Podobné to je s přidělováním sociálních dávek. Co na to pan ombucman?

J. Pražák 2.1.2018 12:06

Výborně formulované, poučné

Bohužel delší čtení, které odradí některé lidi.

M. Pesat 2.1.2018 11:48

soudruh Votruba

soudruh Votruba by si mel o Islamu neco nastudovat, nez napise manipulace/lzi/propagandu. Pro jistotu upozornim, ze islam nemam rad a hned pripojim, ze vlastne nemam rad cirkve/nabozenstvi obecne.

Islam je nejmladsi z monoteistickych nabozenstvi a "svata kniha" Koran je komplet obslahnuty ze Stareho zakona a Bible, tedy, soudruh Mohamed si z nej vybral to co se mu hodilo do kramu, ale soudruzi apostolove/krestane postupovali uplne stejne. Stejne jako se v urcitem momentu soudruzi krestane pohadali o to kdo vlastne hlasa/veri tu "pravou/nefalsovanou viru" soudruha Jezise z Nazarethu, Rekove v Byzanci zvolili tu pravoslavnou a Rimane v Rime katolickou, coz samozrejmne nebyl konec a krestane se rozvedli na katoliky a protestanty-evangeliky. V ramci krestnanstvi ovsem koexistuji minimalne stovky cirkvi/vykladu Bible a u islamu, mimo dva hlavni proudy Shia/Sunni , jsou stovky ruznych islamu, tedy modifikaci, byt vsechny vychazi z Koranu.

Kuprikladu cirkev Reckokatolicka, takova klasicka krivarna/podvod. Stredoveke Polsko, tedy polsko-litevska unie, ta sahala az ke Smolensku a znacna cast podanych byli ruskojazycni pravoslavni, kteri odmitali se katolizovat na rimsky zpusob, tak polsti soudruzi katolici vymysleli podvod/odkloneni, vse se zachovalo, ale misto Konstantinopole-Istambulu/patriarchovi ta nova cirkev podlehala Rimu/papezi. A reseni problemu s islamem/muslimy, jednoduche, stejne jako se sveho casu provedlo s krestany, sekularni stat, Ustava, obcane jsou si pred zakonem rovni a plati jen jeden zakon. Zadne "doporuceni" ministerstva, ze k oblekani/zvykum nekterych studentu je nutno pristupovat citlive=politicky korektne. Verici, at si klidne veri na zelene muziky, nekde ve sve modlitebne, ale milimetr za prahem te modlitebny jsou obcane jako kazdy jiny a budou sekat dobrotu, JINAK ..... . Cest :-)

I. Schlägel 2.1.2018 11:09

Velmi

výstižné a pravdivé.

R. Gramblička 2.1.2018 11:06

Perfektní článek,

ukládám do archivu